Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Molina23 said:

Đilas je politički projektovan kao Šešelj/Vuk Slobi ili Mandić Milu, kao savršeno strašilo koje vreba iza ćoška, "pravi haos" i večito obara vlast. Naravno bezuspešno 15-20 godina. Da li radi u direktnoj nagodbi ili je korisni idiot nije ni bitno, efekat je isti.

Vala imaš i pravo, ja da sam na đitlerovom mjestu davno bih rekao spokom narode na kolactenabijem, pa glasaj i dalje dvotrećinski za radikale, zaumnike, pišu vacića, poks, nadu, bola i ostale nedavače, kao i za zaumnicu, znaja od šipova obrenovca i ostale DB projekte

 

Oh wait, pa ja to i jesam uradio, prije nešto više od 8 godina 😏

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Nista posebno se ne bi dobilo time sto bi se Đilas povukao. Omraza protiv Djilasa je najvecim delom stvorena od strane SNS medija (Informera, Pinka, Hepija, Večernjih Novosti i drugog sličnog smeća) i 90% tih koji misle da je "Đilas lopov" 

svakako neće glasati za tu opciju sa ili bez Đilasa. Sutra da Đilas oglasi da ide u "političku penziju" i da će se nadalje baviti pecanjem i baštovanstvom, bilo ko da ga zameni postaće predmet medijske mašinerije za blaćenje, naći će se i njemu ili njoj "milioni na Kajmanskim ostrvima" ili šta god bude kreativni autor blaćenja mogao da smisli. I za par godina biće "samo da se Pera Perić skloni pošto kompromituje opoziciju".

 

1 hour ago, Esli said:

Priča o sklanjanju Đilasa da se umilimo biračkom telu koje je pre toga smatralo Pajtića za razbojnika, Sašu Jankovića za ubicu, a Jeremića belosvetskim lopovom, sa istim naslovima i filterima u dnevnim novinama, nema nikakvog smisla. Ima i onih u opoziciji koji ga ne vole, pa eto, skupiše se nekako konačno i ostvariše najjači opozicioni rezultat u zadnjih 10 godina i po mnogim ocenama, maksimalni rezultat u okviru nekadašnjih glasača proevropskih glasača. Pogotovu sada nema vremena niti je pametno da se opozicija nešto prečišćava, ima samo da:

- zbije redove

- analizira kako da, aman, ima uzorak BM do 22h na veče izbora

- nada na galamu kod svih mogućih međunarodnih faktora

 

Dalje ne znam šta će biti. Građani koji žele nešto da učine nek konačno počnu da se učlanjavaju u opozicione partije i budu aktivisti, da ne skuplja opozicija opet po uličnim štandovima kontrolore koje će videti na obuci i eventualno na biračkom mestu.

Ova omladina koja je galamila sinoć, ako je tako drčna, nek se ne raspravlja sa Ćutom, nego nek pozove sve drugare, rastrče se okolo i okupe se večeras na Platou, pa onda do RIK polako. Tako se nekada radilo, može i sada. A studentski+matoranski protest je uvek bila dobra kombinacija.


Mašite poentu. Tj ne idete dalje od dana glasanja. 
Neće Djilas drastično da utiče na broj glasova ove SPN opcije. Maks neka je njegove prisustnost i povezanost uticala 2 procenata gore-dole. U ovom kontekstu beznačajno, tj nije nikakav game changer.

Veći je problem što ljudi nisu spremni na suzavac i ulazak u skupštinu za njega. Nisu spremni da se sistematski radi sa opozicijom. Dobar deo ljudi koji glasa protiv Vučića, čak glasa i za SPN neće da volontira dugoročno za Djilasa.
I to je tako. Zaista mi se ne ulazi u kompleksnu analizu lika i dela Djilasa. Niti ni u kreiranje nekakve opozocione voter person-e.

Zapravo mislim da znam zašto je tako. Čak i ljudi koji ne glasaju za Vučić glasaju za ličnosti i kredibilitet ličnosti...
Ja ne gledam na to tako. To mi je 2 posto kriterijum u ovom trenutku.

Ja glasam za principe, vizije i skretanje paznje na odredjene teme koje su mi bitne.
Nas je kul ličnosti i ubio. Nas je i ubilo to što tražimo osobu da verujemo njoj a ne idejama, konceptima, nekoj viziji.

 

Edited by BattleBender
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Panda said:

 

Ovo je apsolutno tačno, iako možda nekome deluje nerealno. I meni bi, da ne poznajem 4 osobe koje su izašle i zaokružile Nestorovića. Svo četvoro obrazovani, situirani i generalno skroz na mestu, svo četvoro u fazonu "kad već izlazim na izbore, daj da se sprdamo, ionako je stvar propala". Tako da se malo prelako njegovi glasači trpaju u isti koš. Zapravo, uz sve napisano na ovoj temi, takve neke stvari pokazuju koliko je politička svest u Srbiji i mentalitet cirkus za koji nijedna analiza nije dovoljna. 

 

Po cemu ovo cetvoro koje pominjes zasluzuju da budu u odvojenom kosu od "standardnih" Nestorovicevih biraca? Jedni ne vjeruju u osnovne principe nauke, drugi u osnovne principe izbora pod uticajem internet sajtova koji prosipaju teorije zavjere - i o nauci i o demokratiji i javnoj upravi.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DJORDJE said:

Djilas  se sam povkao, na ovim izborima su istureni Marinika i Aleksic. Mislim da je i on sam shvatio da je to bolje jer su ga toliko ispljuvali po medijima da bi njegovo cesto pojavljivanje vise stetilo. Sto se promena tice, ako ne menjas tim koji gubi , nastavices da gubis, zato lideri stranaka po svetu i podnose ostavke nakon gubitka izbora. 

Kako se povukao? Redovno je gostovao u udarnim informativnim emisijama na N1 i Nova, bio kod Danice, Ljubice, Olje, bio je na zvaničnom predstavljanju liste na RTS, davao je intervjue novinama. I kao što vidimo, najbolji rezultat opozicije "ikada". Nije uspeh u ličnostima, nego u udruživanju.

Što se tiče podnošenja ostavki nakon gubitka izbora, to teško da je pravilo u svetu. Koliko se to isplatili DS, videli smo od 2014. na ovamo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BattleBender said:

Veći je problem što ljudi nisu spremni na suzavac i ulazak u skupštinu za njega. Nisu spremni da se sistematski radi sa opozicijom. Dobar deo ljudi koji glasa protiv Vučića, čak glasa i za SPN neće da volontira dugoročno za Djilasa.

Pun je internet tih koji bi, samo što nisu, na ulici rešili Vučića upadima u skupštinu. Samo ih, zamisli, Đilas sprečava. A zadnjih godina imali su priliku da ruše Vučića i sa opcijama gde nije bilo Đilasa, pa bune ni od korova. 

 

Nego ajde sada ispočetka, smeni sve redom iz opozicije, pa polako. Nemamo pametnija posla u ovom trenutku. Odlično je išlo zadnjih desetak godina, samo sklanjaj ovog, sklanjaj onog, nova lica, na kraju bivši monah Antonije predvodi upad u skupštinu, dok kaiševima biju Sergeja Trifunovića.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, robespierre said:

 

A koju to ideologiju ima SNS pa uzima 1,8 miliona glasova?

  

:classic_huh:

Cemu ovo pitanje kao da je neko rekao da sns ima ideologiju? Ajd sto jedan nick ne cita postove vec pise sta mu padne napamet nego ni oni kojima se ovaj oneliner dopao takodje ne citaju da bas niko nije pisao o tome da sns ima ideologiju vec bas naprotiv je goldberg napisao da sns NEMA ideologiju. Evo sta je covek rekao u kvotu ispod. Ponajmanje sam se ja u bilo kom postu bavila nekakvom sns ideologijom. Pa ja cak kazem da ni  opozicija nema ideologiju, ali sigurno pisem klinastim pismom pa dok se to desifruje prodjose vekovi ....

 

Sto ne znaci da se vec u nekom sledecem postu necu baviti upravo ideologijama. 

 

15 hours ago, goldberg said:

 

SNS je mafija bez ideologije i mora se rusiti bez ideologije.

 

....znaci samo je potrebno citati napisano a ne biti kao onaj padobranac kome se nije otvorio padobran - bum-tras, i padne gde stigne...

 

 

Po nekom mom `hijeroglifastom` rezonu, trebalo je raspravljati o tome da li se nesto bez ideologije moze/mora rusiti necim takodje bez ideologije kao sto rece goldberg, ali bice da je to uzasan misaoni napor kad se uzme u obzir prevodjenje napisanog iz klinastog pisma u srpsko.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ti koji ne mogu da podnesu Đilasa, imaju Miloša Francuza kao opciju, imali su Tadića, Jeremića.

 

Mislim, aj prvo da skinemo mafiju sa vlasti, pa onda da ne podnosimo Đilasa, bitan je redosled prioriteta.

 

Ovo kako su odradili beogradske izbore, ako im to prođe, nema šanse da izgube bilo koje naredne, fazon s prebivalištem im je super.

 

I da, imaće kintu i za prevoz, dnevnice, šta god (ono što je @Maharaja pravio spisak), ima još mnogo da se rasprodaje.

 

Imam utisak da pučanstvo neće mnogo da talasa oko KiM bilo šta da predsednik Šizoje uradi.

Edited by Brian Setzer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ok sve stoji
Ali njihove izjave su bile u fazonu neka imamo vise glasova ne mogu nam mista
Ajde hipoteticki da SPN ima 40+ % i dovoljno za vlast
Onda se ne bi trazilo ponavljanje???
Nije stvar u tome sto si ti izgubio zbog njih,stvar valjda treba da bude u principu.
Pa princip je bitan ali da si pobedio i sam vladaš, stvarno bi tražio poništavanje?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Djilas  se sam povkao, na ovim izborima su istureni Marinika i Aleksic. Mislim da je i on sam shvatio da je to bolje jer su ga toliko ispljuvali po medijima da bi njegovo cesto pojavljivanje vise stetilo. Sto se promena tice, ako ne menjas tim koji gubi , nastavices da gubis, zato lideri stranaka po svetu i podnose ostavke nakon gubitka izbora. 
Jbg, u svetu su pošteno izgubili/pobedili. Ne vrši se seoba glasača i sve ostalo što gledamo decenijama ovde.
Uostalom, parizer je izjavio da će da batali politiku ako izgubi u gradu, još pre koliko godina pa evo čekamo njega da prvi ispuni obećanje.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ras kass said:

Ajd batali me. Kada su ti ljudi ikada glasali za neku normalnu opciju?! Nikad. Svaki demagog i budala ima njihovu podrsku. 

Ne traze oni bolje od sebe, nego iste pa i gore.


Jbg ras kase, najveci broj nas ovdi u nabrajanju razloga protiv cicVua nabroji eroziju demokratije medju prvim stavkama zbog kojih je potrebno da sjase sto pre...
...pa red je i da budemo dosledni u stavovima, tj podrsci koju dajemo odredjenim ideologijama. Ne svidja mi se pljuvacina prema nama sa sela koju sam uocio na temi, iako delim razocarenje s tobom.
U demokratiji pravo na glas imaju i osobe koje ne znaju nista o datoj temi, taj glas se vrednuje jednako kao i glas strucnjaka o toj temi, i to je tako.
I Ocevi osnivaci SAD su bili "demoskeptici" xD

1 hour ago, Beonegro said:

Vala imaš i pravo, ja da sam na đitlerovom mjestu davno bih rekao spokom narode na kolactenabijem, pa glasaj i dalje dvotrećinski za radikale, zaumnike, pišu vacića, poks, nadu, bola i ostale nedavače, kao i za zaumnicu, znaja od šipova obrenovca i ostale DB projekte

 

Oh wait, pa ja to i jesam uradio, prije nešto više od 8 godina 😏

 

Ovo je lazna dihotomija xD

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, erwin said:

GBt1XtmbsAAQU3O?format=jpg&name=large

 

Izvor: twitter.com/EkoStraza/status/1737111139153322361


 

Ili se postave konkretni dokazi, ili se ne kači ništa. Ovo je čist amaterizam, isečak iz mesendžera svako može da napravi, sa sve 'info iz prve ruke' tipom poruke.

Koliko god da je ovo nešto što je jako verovatno i lako za poverovati na osnovu svega viđenog, ovako postavljane informacije (na EkoStražu mislim) deluju jako neozbiljno i čine medveđu uslugu svima. 


Nadam se da je uvod za nešto konkretnije, u suprotnom je samo 'vidite čime se bave' argument psihu.

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Parizer je posle izbora 2014. napado Đilasa da treba da podnese ostavku u BG jer je 2014. na izborima stranke vlasti su prošle katastrofalno i da zbog toga nema legitimitet. Tada je rekao da će on napustiti vlast čim krene da mu pada rejting. No rekao je on mnogo što šta posle toga i manje više sve slagao 🙂

 

Đilas jeste određeni teret za SSP i SPN ali je isto tako i verovatno glavni donator, bez njega bi se njihove akitvnosti umanjile i pitanje je da li bi i ovo malo viljivosti imali. Ne mislite valjda da Ćuta koga nema pas za šta da ujede plaća one razglase i ostalo kada se protestuje. Takođe neke opozicionare koji nemaju primanja verovatno on plaća što im omogćava da se više posvete stranačkom poslu ....

 

Lako je njega izbaciti, znaju i Marinika i Borko to ali ko će da plaća račune ? Vučić prvu stvar koju je uradio kada je došao na vlast je sasecanje primanja stranaka, upravo zato da ih parališe u radu jer jedva odvoje za platu sekretarice a kamoli da zaposle 10-tak ljudi koji će da rade na logistici i ostalom.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kad sam govorio o Nestoru i dobijanju "Vučićevog paketa"....pričala je, čini mi se ona gospodja "Nestale bebe" i njoj je nudjeno, a verujem da je ovaj zadribandula prihvatio. Zato ne verujem da neće dati podršku Sekti u prestonici....Paket je obuhvatao 10 000 gotovih potpisa, 3 miliona za kampanju-keš, cenzus....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...