Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, John Terry said:

 

Ja generalno ne kapiram sta to znaci kada neko hoce ne politicki protest. Svaki protest je politicki u svojoj biti. Svako izrazavanje stava je politika. Ne znam kako to uopste moze da bude ne politicki. Mislim da ljudi imaju pogresnu interpretaciju politike. Ona je svuda oko nas. Mozda sa "politikom" povezuju neke nemile face sa politicke scene, pa recimo ne zele da vide Djilasa na celu kolone, a Marinika je ok. Ali je to uvek politika.

 

Ili mozda ne zele da neko od politickih igraca profitira od njihovog gradjanskog protesta. Ok, ali kako ces onda da promenis nesto? Ti moras imati svoje izaslinke, svoje predstavnike u institucijama koje mogu nesto da menjaju, a ti predstavnici su skoro po pravilu politicke partije.

 

Dakle, nebuloza je ocekivati apoliticki protest.

 

Ljudi polako počinju da kapiraju da bez politike nema ništa, ali da, u suštini, politika se kod nas (a i šire) povezuje sa prljavim i mutnim radnjama, lažima, lopovlukom, korupcijom... I zato, kada se pojavi "političar", dobar broj ljudi to doživljava kao "neko ko želi nas i ovo za šta se zalažemo da iskoristi za ličnu korist i onda nas ostavi na cedilu".

 

31 minutes ago, BattleBender said:

bold 1 - mislim da grešiš, kod nas je treća masa nekakva neo-desnica. Jer ja ne znam kako da nazovem taj koncept desničara koji su upotpunjeni svim balkaninfo nebulozama itd.

 

Ima tu jedan prelaz iz amorfne mase u desnicu, kao što i sam primećuješ, tlo za desnicu je pogodno zbog globalnih trendova i onda "amorfna masa" naginje na tu stranu.

 

Nereprezentativan uzorak: poznajem tri osobe koje su glasale za Nestora, jedna je da kažemo klasičan neo-desničar, druga je osoba koja je politički nepismena i to je generalno ne zanima, videla je spisak lepih i nelepih želja za koje se Nestor "zalaže" i za tu basic level propagandu rekla "pa ovo mi deluje sasvim ok". Treća osoba je lik koji je potpuno lud te mi treba neka dodatna dimenzija u ovom političkom koordinatnom sistemu da bih njega smestio.

 

Tu "amorfnu masu" poluzainteresovanih i poluobrazovanih će svakako pokupiti neka populistička opcija, a trenutno desne preovladavaju. Znači treba ili leva populistička opcija, ili neka "naša" desna populistička opcija ubačeni element, neki good guy Nestor... o ne. Znam ko može te glasove da pokupi. Bog neka nam je u pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Kradja na izborni dan je gruvanje i cimanje ljudi za rukav da izadju za 2000 ili koliko vec (ali ti su ionako njihovi) i eventualno stelovanje rezultata gde nema kontrole (gde takodje glasa 80% za njih i ovako i onako). Sve ovo o cemu pricamo se priprema mnogo pre samih izbora i onda imamo samo svrsen cin. Da do toga ne bi doslo, mora da se sredi biracki spisak i mora da se udje u svako selo u Srbiji. Tako mogu da se skrate za nekih 300 hiljada glasova. Zasto to opozicija ne radi mi nikad nece biti jasno.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites



“Ako neće gospodin Nestorović da glasa za bilo koga, a potrebno je 56 glasova, idete na ponovljene izbore, samo se plašim da neki pogrešno procenjuju kakvi bi rezultati tih izbora bili", poručio je Vučić.
Ukazuje da su predstavnici liste "Srbija protiv nasilja" vodili lošu kampanju, kao i da su pre pet meseci imali prednost od 5,5 odsto, ali da se to promenilo.
"Ponosan sam što je lista 'Srbija ne sme da stane' ubedljivo pobedila u Beogradu. Ko će da formira vlast, stvarno ne znam", dodao je Vučić.
Naveo je da lista "Srbija ne sme da stane" zajedno sa listom SPS-a ima 54 mandata u Beogradu.
Poručio je i da veruje da će na kraju Aleksandar Šapić biti gradonačelnik Beograda.
https://www.rts.rs/lat/vesti/izbori-2023/5330636/vucic-za-rts-ako-nestorovic-ne-podrzi-nikoga-imacemo-ponovljene-izbore-u-beogradu.html
 
SNS+SPS na 55 mandata (50%) u Beogradu po privremenim GIK-ovim rezultatima.
 
SNS ima za 15% više glasova od SPN.
 
.
Prema preliminarnim rezulatima lista broj 1 ALEKSANDAR VUČIĆ – Beograd ne sme da stane osvojila je 341.992 glasa, odnosno 39,35 odsto glasova i 49 mandata; lista broj 3 „SRBIJA PROTIV NASILJA – DOBRICA VESELINOVIĆ – PROF.DR VLADIMIR OBRADOVIĆ je osvojila 297.751 glas ili 34,26 odsto i 42 mandata; ,


Mislis sns ima 5% više?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Kradja na izborni dan je gruvanje i cimanje ljudi za rukav da izadju za 2000 ili koliko vec (ali ti su ionako njihovi) i eventualno stelovanje rezultata gde nema kontrole (gde takodje glasa 80% za njih i ovako i onako). Sve ovo o cemu pricamo se priprema mnogo pre samih izbora i onda imamo samo svrsen cin. Da do toga ne bi doslo, mora da se sredi biracki spisak i mora da se udje u svako selo u Srbiji. Tako mogu da se skrate za nekih 300 hiljada glasova. Zasto to opozicija ne radi mi nikad nece biti jasno.

Rad na terenu je mukotrpan, Vucic ima za to i logistiku i ljuctvo, ovi nemaju, a i ne zanima ih to mnogo.

Vucic je samo preuzeo od prethodnih sistem i infratrukturu, radi po metodi Milosevica i svinsjkih polutki,

pri cemu sad svinja nema poa daj sta das,

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, shonke said:

Mislis sns ima 5% više?

 

Ne mislim.

 

Ima pet procentnih poena više (39% glasova izašlih prema 34%), ali to je 15% glasova više, jer su 342 hiljade glasova, koliko je dobio SNS, za 15% veće od 298 hiljada, koliko ima SPN.

 

Procentni poen nije isto što i procenat.

 

Onaj ko osvoji 2% glasova ima za 100% više glasova (tj. duplo veći udeo) od onog ko je osvojio 1% glasova, ali samo 1 procentni poen više.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/politika/aleksic-o-fantomskim-biracima-u-beogradu-uspevaju-da-obrade-500-licnih-karata-dnevno/
 
Ovo je kljuc,imali su info 30 oktobra da to traje neko vreme pa racunajte.
Nista nisu uradili osim sto eto malo kukali po medijima pa i taj dan tek kada su prebrojali i videli da nema nista od grada traze ponistavanje.
Slažem se da je trebalo dati veći akcenat na ovo (i slične stvari koje smo culi u prethodnih ne dva meseca nego i nekoliko izbornih ciklusa) ali sta su mogli konkretno da urade i spreče sve to?
Dakle, u pitanju je najviši državni izborni terorizam. Upotrebljava ju se maltene sve institucije države, mup, statistika, opštine, samo vojska (još) nije upotrebljena d a i se prekrojili spiskovi glasača.
Šta može bilo ko u ovoj zemlji da uradi da to spreči?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi smo ovde imali snimak kupovine glasova crno na belo i lazne potpise podrske listama, isto crno na belo.

 

Tuzilastvo i policija - ništa.

 

Narod - skoro ništa

 

Šta može da se uradi da se spreči ta kradja pre izbora?

 

Ozbiljno pitam.

 

Nama stvarno ne ostaje više nikakav vid institucionalne borbe. Kad institucije već bezobrazno više ne rade svoj posao.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja mislim da su na dobar rezultat dr Nestora uticali ne samo pacijenti (ravnozemljaši, antivakseri i slični talibani) nego i klasični trolovi. Pretpostavljam da postoji korpus ljudi koji izbore shvata veoma neozbiljno i kao neku zajebanciju, posebno sveže punoletni građani. Njima treba samo poturiti nekoga, hm...harizmatičnog. Uglavnom je reč o ljudima koji još uvek nisu uplovili u pravi život, izdržavaju ih roditelji i oni još nisu svesni urušenosti institucija. I ja kad sam imao 18 godina primarno mi je bilo da cirkam i jurim ženske u odnosu na promišljanje o državnom uređenju i institucijama.

 

Gospon Arsenije je lepo sumirao dosta toga, s tim što ja mislim da precenjuje našu civilizovanost. Ja i dalje mislim da je ubedljivo najveća šansa da se žvalavi jednom skloni upravo na onaj način na koji vlada - putem nasilja. Pri čemu će zapad dati zeleno svetlo za takvo nasilje.

 

Mi smo pogana govna u proseku ali ja znam šta sam video na majskim protestima u Beogradu svojim očima iz nedelje u nedelju - gomilu ljudi koji izgledaju kao građani Berlina ili Kopenhagena. Pretpostavljam da postoji solidan korpus takvih ljudi i u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu. To je jedina stvar koja mi uliva neku nadu da nećemo potonuti baš na nivo devedesetih iako bi to u globalu bilo i najbolje - jedan hard reset, ali on dolazi tek nakon što si prošao kroz pravu kataklizmu a od nje su ovi pomenuti u prvoj rečenici ipak daleko.


Ako se sledeca opoziciona lista zove "Srbija za nasilje" ce se sigurno i navijaci i desnicari lakse skupiti oko nje 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

:classic_biggrin:
Kod mene na bm, 21.44% (na svom je dobio 21.88%).
Spn : sns 516:203. [emoji16]

Doduše imamo 64 ludaka za bivšeg dr nestorovića, ludi radule i tadić dobili glas više od jeremića, čeda ima dva rođaka tu, kao i zukorlić, 1 mađar nam je na bm.
I tako...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Evropska komisija o izborima u Srbiji: Nadležni da pruže verodostojne izveštaje o nepravilnostima

 

Quote

"Sa zabrinutošću zaključujemo da izborni proces u Srbiji zahteva opipljiva poboljšanja i dalju reformu, pošto je pravilno funkcionisanje demokratskih institucija u srži pristupanja Srbije Evropskoj uniji", rekli su u Evropskoj uniji za N1 povodom preliminarnih zaključaka međunarodnih posmatrača ODIHR-a posle izbora održanih u nedelju.

Evropska komisija očekuje finalni izveštaj ODHIR-a i preporuke za buduće izbore, koje treba da budu implementirane što je brže moguće i pre narednih izbora, dodali su iz Komisije.

Od nadležnih organa se očekuje da na transparentan način pruži verodostojne izveštaje o navodima o izbornim nepravilnostima.

#related-news_1

„Ovo uključuje i navode o lokalnim izborima u Beogradu i drugim opštinama. Pozivamo srpsko političko rukovodstvo da obezbedi konstruktivan, inkluzivan dijalog širom političkog spektra“, kažu iz Evropske komisije za N1.

Međunarodni posmatrači su zabeležili niz nepravilnosti na parlamentarnim izborima održenim u Srbiji, a šef delegacije Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Stefan Šeneh rekao je za N1 da je istina šokantna i da je prilikom brojanja glasova video listiće napravljene u fotokopirnici, a koji su imali pečat i bili ranije obeleženi.

Reagovalo je i ministarstvo spoljnih poslova Nemačke, koje je saopštilo da su događaji koji su pratili izbore neprihvatljivi za zemlju kandidata za članstvo u EU.

Tagovi

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Takođe, ne sumnjam da će durade istu foru kad budu lokalni izbori u Nišu (kao što su sad u BGu). Taman imaju presek stanja.
Kad budu lokalni u nisu, mislim da su i lokalni po bg tačnije po opštinama.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Najveći procenat avax ravnozemljasa u Beogradu.
To su oni što: misle svojom glavom, neće niko njih da uči šta sa svojim telom da rade, šta je kijavica, grip, trpaju pavlovicevu mast u nos protiv korone, chemtrails, zemlja ravna, ima sve to na youtubeu, dokazi nauka to sve go qrac, ko moze da im zabrani da bacaju djubre kroz prozor, da parkiraju na zelenu površinu itd.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

To su oni što: misle svojom glavom, neće niko njih da uči šta sa svojim telom da rade, šta je kijavica, grip, trpaju pavlovicevu mast u nos protiv korone, chemtrails, zemlja ravna, ima sve to na youtubeu, dokazi nauka to sve go qrac, ko moze da im zabrani da bacaju djubre kroz prozor, da parkiraju na zelenu površinu itd.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Inace moje iskustvo sa tim ludacima, barem onim koje ja poznajem, je da to, nažalost, nisu ljudi sa OŠ ili nepismeni, već najčešće formalno fakultetski obrazovani ljudi koje debelo udara Daning-Krugerov sindrom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Djilas nije nikakav problem,, mozda tebi jeste, ali meni nije, a ti ocigledno imas nesto licno protiv njega kao sto recimo

neki imaju nestoi protiv Marinike jer je jel Rumunka.

Ti očigledno ne znaš da čitaš post, ili odgovaraš pre nego što saslušaš/pročitaš do kraja.
Inače možeš da vidiš u postu da mi Djilas nije problem i da moj upis nije stvar nekakve subjektivne preference.

Da ponovim, s obzirom da malopre post nije pročitan lepo i do kraja, ni sad nećeš da se vratiš da ga pročitas (logičan assumption).
Objektivna okolnost je da Djilas iz nekog razloga kompromituje potencijal da pozicija ultimativno i do kraja istera borbu. Ne zalazi mi se u detalje te problematike, niti kome je tako, ni zašto je tako.
To je jednostavno tako. Hvataju se ti za gluposti koliko hoćeš i pominji druge gluposti slobodno. 
Uostalom, taj gordi delusional opozicije (ne samo samih stranaka, nego i pristalica) i jeste saučesnik ovog današnjeg stanja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBender said:


Objektivna okolnost je da Djilas iz nekog razloga kompromituje potencijal da pozicija ultimativno i do kraja istera borbu. Ne zalazi mi se u detalje te problematike, niti kome je tako, ni zašto je tako.
To je jednostavno tako. Hvataju se ti za gluposti koliko hoćeš i pominji druge gluposti slobodno. 
Uostalom, taj gordi delusional opozicije (ne samo samih stranaka, nego i pristalica) i jeste saučesnik ovog današnjeg stanja.

Za tebe je jednostavno tako, za mene je dijametralno suprotno ( Djilas mi nikako ne smeta), a sad tvoji detalji

problema Djilas mene stvarno i ne zanimaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, shonke said:

To su oni što: misle svojom glavom, neće niko njih da uči šta sa svojim telom da rade, šta je kijavica, grip, trpaju pavlovicevu mast u nos protiv korone, chemtrails, zemlja ravna, ima sve to na youtubeu, dokazi nauka to sve go qrac, ko moze da im zabrani da bacaju djubre kroz prozor, da parkiraju na zelenu površinu itd.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Imao je Tešanović bivši tatko na Balkan Info juče zanimljivu izjavu za Vreme, lepo je primetio da Nestorović na Hepiju uglavnom drobi o geopolitici i da je za njegove glasače to jedna vrsta eskapizma. To su oni što na slavama bistre o, pre svega nedavanju i neuvođenju, a zatim o Izraelu, Palestini, američkim izborima, itd. A to što beogradske opštine koje su na 15 minuta vožnje autom od centra grada nemaju kanalizaciju, ili što Beograd nema postrojenje za preradu otpadnih voda, nego sva govna ispuštamo u reke, previše ih ne zanima. 

Edited by robespierre
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBender said:

Ti očigledno ne znaš da čitaš post, ili odgovaraš pre nego što saslušaš/pročitaš do kraja.
Inače možeš da vidiš u postu da mi Djilas nije problem i da moj upis nije stvar nekakve subjektivne preference.

Da ponovim, s obzirom da malopre post nije pročitan lepo i do kraja, ni sad nećeš da se vratiš da ga pročitas (logičan assumption).
Objektivna okolnost je da Djilas iz nekog razloga kompromituje potencijal da pozicija ultimativno i do kraja istera borbu. Ne zalazi mi se u detalje te problematike, niti kome je tako, ni zašto je tako.
To je jednostavno tako. Hvataju se ti za gluposti koliko hoćeš i pominji druge gluposti slobodno. 
Uostalom, taj gordi delusional opozicije (ne samo samih stranaka, nego i pristalica) i jeste saučesnik ovog današnjeg stanja.

Nista posebno se ne bi dobilo time sto bi se Đilas povukao. Omraza protiv Djilasa je najvecim delom stvorena od strane SNS medija (Informera, Pinka, Hepija, Večernjih Novosti i drugog sličnog smeća) i 90% tih koji misle da je "Đilas lopov" 

svakako neće glasati za tu opciju sa ili bez Đilasa. Sutra da Đilas oglasi da ide u "političku penziju" i da će se nadalje baviti pecanjem i baštovanstvom, bilo ko da ga zameni postaće predmet medijske mašinerije za blaćenje, naći će se i njemu ili njoj "milioni na Kajmanskim ostrvima" ili šta god bude kreativni autor blaćenja mogao da smisli. I za par godina biće "samo da se Pera Perić skloni pošto kompromituje opoziciju".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Selina said:

Za tebe je jednostavno tako, za mene je dijametralno suprotno ( Djilas mi nikako ne smeta), a sad tvoji detalji

problema Djilas mene stvarno i ne zanimaju.

 

Nista BB nije slagao. Meni licno ne smeta Djilas, ali vecina ljudi zazire od njegovog prisustva u opoziciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Horium said:

 

Nista BB nije slagao. Meni licno ne smeta Djilas, ali vecina ljudi zazire od njegovog prisustva u opoziciji.

Zaziru oni od svakoga za koga cuju na televizor da je lopov, narkoman, strani placenik, a za Mariniku da je Rumunka.

Link to comment
Share on other sites

Демократија у Србији је на коленима. Инжењеринг у чију реализацију су укључене безбедносне структуре Србије и Републике Српске је нешто невиђено до сада. Не кажем да се ово није дешавало и раније. Овим инжењерингом СНС је обезбедио себи 4-5 посто гласова у Београди а тиме и потопио Двери испод цензуса. СПН је због овог инжењеринга другопласирана уместо првопласирана у Београду. Сви ми ходамо по ивици. Виртуози смо наканапу. Како одржавамо као друштво баланс мени није јасно. Оваквим стварима служиће се СНС и на пролеће на локалним изборима у Нишу и Новом Саду али и свуда тамо где им буде затребало.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...