Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 

12 minutes ago, Helena said:

Administrativni ili, tek, Beogradom je držao Vesić godinama, a još je bio zamenik gradonačelnika.

Da nisu i njega ljudi sa sela birali?

Pa ste sad počeli i da se delite na manje centralne, centralne i centralnije opštine.

Budibogsnama.

I što ovakve stvari ne raspetljavate pre izbora?

 

Ne podmeći, nema nikakvih manje ili više centralnih. Lepo sam napisao za 5 opština gde se nalaze. Do Barajeva (e, njih sam zaboravio malopre), 41km od mene, 6. opština koja veze s Beogradom nema.

Decenijama se priča o Obrenovcu npr kao zasebnoj lokalnoj samoupravi i niko nema herca da to sprovede jer bi svi da budu "Beograđani".

 

Upali google maps, satellite view, imaš sigurno internet i u tvom selu, da vidiš kako to stvarno izgleda.

 

Nego, ne odgovori mi ništa zašto po selima parizer ima 50-80% glasova? Kako je prošlo kod tebe? Jel spn pobedio? Daj neku informaciju...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@shonke

 

Pobedio je SNS, ko i u tvom selu.

I neko jeste pominjao centralnije opštine, nije to moja misao.

Što to niste rešavali dok je DS vladao, to nije od juče sigurno.

U apsolutnim brojevima, više je glasalo ljudi iz grada za SNS nego seljaka.

I ko tebi daje pravo da ti upireš prstom u mene zbog poraza?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Napomenucu dve stvari.

 

Ovu izbornu kradju izmedju ostalih je organizovao i dokazani plagijator Sinisa Mali.To ,nazalost,ne sprecava da se rezultati koje je on namestao na ovom forumu uzimaju zdravo za gotovo.

 

Branislav Nestorovicu se do danas, na ovom forumu , nije verovala nijedna izgovorena rec ili napisana tvrdnja.Od danas,nekim cudom,apsolutno mu se veruje da je osvojio 4.6 % glasova na beogradskim izborima .

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, badenac said:

Napomenucu dve stvari.

 

Ovu izbornu kradju izmedju ostalih je organizovao i dokazani plagijator Sinisa Mali.To ,nazalost,ne sprecava da se rezultati koje je on namestao na ovom forumu uzimaju zdravo za gotovo.

 

Branislav Nestorovicu se do danas, na ovom forumu , nije verovala nijedna izgovorena rec ili napisana tvrdnja.Od danas,nekim cudom,apsolutno mu se veruje da je osvojio 4.6 % glasova na beogradskim izborima .

 

 

Ja nemam mnogo sumnji da je Nestorović uzeo toliko glasova. Čak i znam ljude iz Beograda koji su glasali za Nestorovića, a i dalje ne poznajem nikoga ko je glasao za SNS.

 

Znam da su to sve lični, mali uzorci, ali zastranelih (relativno mlađih) ljudi koliko hoćeš.

Link to comment
Share on other sites



[mention=1619]shonke[/mention]
 
Pobedio je SNS, ko i u tvom selu.
I neko jeste pominjao centralnije opštine, nije to moja misao.
Što to niste rešavali dok je DS vladao, to nije od juče sigurno.
U apsolutnim brojevima, više je glasalo ljudi iz grada za SNS nego seljaka.
I ko tebi daje pravo da ti upireš prstom u mene zbog poraza?
 
 


U mom selu spn ima duplo više od sns, čisto da ne budeš u neznanju.

Što se ostatka tiče, da mi napišeš jedno lepo IZVINI jer:
- niti sam ja u DS, nisam nikad ni bio da bih rešavao bilo šta,
-nisam pomenuo centralnije opštine nego ti, baš me briga "čija je misao", ti si to pisala,
- u apsolutnim brojkama i stanovnika u gradovima ima više;

i na kraju kako te bre nije sramota da mi učitavaš da sam ja "upirao prstom u tebe" zbog poraza?



Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2023 at 6:45 PM, freethrow said:

Let me get this right... Ukoliko nesrećni ostaci NS ne pređu cenzus, krivicu za to snose neinteligentni glasači SPN koji se ne koordinišu i ne poklanjaju im glasove?

 

Opet pričica o centru, levom, desnom, mekoj desnici, tvrdoj levici i poređenja sa... Švedskom. Brt...

 

Da i ispostavilo se da je taj nedostatak procene realnosti kod velikog dela glasaca SPN jos jednom doneo SNS pobedu i u BG.

 

Moja savest je ovde mirna, ja sam vec nedeljama upozoravao da je nemoguce da SPN sama moze da dodje do 50 odbornika i da ce joj za 55+ odbornika trebati minimum jos dva koaliciona partnera. No, ljudi su kao i do sada ove izbore posmatrali kao da smo u USA ili UK pa da je SNS legitimna desna opcija koja nam se ne svidja i za koju glasaju paori, neobrazovani i krezubi (Konzervativci/Republikanci) dok su nasi opcija za obrazovane, lepe, pametne, duhovite i vredne (nesto kao Laburisti/Demokrate). I zato se stalno izbori u kojem jedna mafija krade i kupuje glasove shvataju kao glasanje ZA listu koja ce doneti prosperitet, progres i osloboditi nas bezumlja iz srednjeg veka, a ne PROTIV mafije i diktatora koji im omogucuje da jasu ovu zemlju.

 

Uopste me vise ne zanima sta ce se dalje desavati, uvek je sve jedno te isto - mozda jedno 20% ljudi zaista zanima rusenje rezima jer ocima ne mogu da vide SNS i Vucica, jos 20% ljudi se slaze sa tim jer zele opet neku novu verziju DS na vlasti, ostalo su ili oni kojima je svejedno ili oni kojima je ova vlast prava stvar.

 

Ustvari, pogresio sam u proceni na republici, trebalo je da glasam za NO jer ionako bi tako SNS ostao ispod 125 mandata, a to je cilj, ali zasto bi se uopste bilo ko cimao, kad je ljudima dobro i ovako, a Vucic je los samo zato sto previse truje rusofilstvom, nikako zato sto njegov rezim krade, laze, sto se desavaju ubistva politicara i novinara.

 

Eto, mozemo da uzivamo u jos jednoj pobedi SNS, jer njihovo rusenje nije ni bitno nego vrli novi svet u kojem ce postojati samo verzija LDPa i verzija DS. A ako to nije moguce, neka Vucica dok ne umre prirodnom smrcu.

Link to comment
Share on other sites

O cemu vi dok RIK gori?

 

Da se ne zaboravi  da dok ste vi, glasaci zalegli u svoje fotelje pored toplih kamina i kucate postove za to vreme tamo na mracnoj ulici sam se smrzavala za vas. Pritom uopste nisu moja opcija. Kao sto sam rekla bila sam za srb na zap. a 74% je glasalo na forumu za ove za koje se ne interesujete....nego ja da vam podrzavam izgladnelu mariniku ...

 

Dok sam vas grdila, osetila sam se na trenutak kao znatevecko ko stalno grdi....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Za opoziciju i opoziciono orjentisane birace bi bilo dobro da batale tu pricu i da ako hoce da rade svoj izborni inzinjering gledaju na koji nacin ce te glasace prevariti, jer ubediti ih u nesto normalno nije moguce, sa ili bez medija.

 

Dobar deo tih ljudi je do 2012. glasao za DS ili URS, to su ljudi koji glasaju za vlast. Toliko o nekoj ideji da ima odredjen procenat gradjanskih i odredjen procenar nacionalistickih/nazadnih/debilnih glasaca i da svako mora da se raspodeli u jedan u ta dva tabora.

 

SRS je sve do 2008. dobijao 1 milion glasova, toliko je dobio i SNS 2012. i onda od 2014. odjednom 2 miliona. Pa ko je to preleteo ako ne ex glasaci DS i URS?

 

8 hours ago, ras kass said:

I sta kazu ovi desnicari, ne zale se na uslove, sve oke, samo spn ima zamerke. Da se ne talasa, mozda jos neko preskoci cenzus?? Kazem ja, trolovi obicni i klovnovi. 

 

 

SPN su gomila klovnova koja radi uvek jedno te isto, cute tokom kampanje, cute tokom izbora, cute i nakon izbora, onda uplakani izlaze da kazu kako su jos jednom izgubili, ali pozivaju na setnjice i protescice, da "vide ljudi da ima i onih koji su protiv SNS" (vau, kakva ideja, ko bi pretpostavio da ih ima?).

 

Vreme je da ljudi prestanu vise da ovde vode ideoloske ratove - SNS nije ni desnicarsko - nacionalisticka ni progresivno - urbano - gradjanska opcija, SNS je mafija bez ideologije i mora se rusiti bez ideologije. Sve ostalo je davanje legitimiteta toj opciji i posmatranje iste kao nekakvih debelih i bogatih desnih kapitalista, a protivnike ili kao levicare koji se bore za pravdu ili kao fasiste koji glume da su protiv kapitalista.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2023 at 6:53 PM, DJ_Vasa said:

A zašto bi glasali za stranku X ukoliko podržavaju stranku Y?

 

Uzgred, kako bi mogli da se koordinišu na neki izvodljiv način? Telepatski? Tako što će Pera iz Mirijeva objasniti Miki iz Železnika i Lazi iz Zemuna da treba da strateški glasajuz a nekog?

 

Pa problem i jeste sto ljudi i dalje ove izbore dozivljavaju kao nesto normalno i zele da vide ove klovnove iz SPN na vlasti. SPN su samo nuzno zlo, sredstvo pomocu kojeg treba doci do cilja, a ne nekakva "nasa opcija" na nekim normalnim izborima od pre 2012. Isto kao i NS ili NADA ili Dveri od pre 2021. godine.

 

E zato i imamo Vucica na vlasti i imacemo ga minimum 15 godina (ej, 15 godina! da takav vlada pa bukvalno me je sramota sto zivim u takvoj zemlji) zato sto zelimo light Vucica koji ce nam biti po volji i raditi kako mi mislimo da treba i nece biti ovoliko iskompleksiran i zeljan moci.

 

On 12/17/2023 at 9:49 PM, tomas.hokenberi said:

Prvo sam bio šokiran procentima Nestorovića, a onda sam se setio da živim u Srbiji a ne nekoj normalnoj državi.

 

@goldberg šta bi sa sigurnih 2% za Jeremića?

 

Dobio je 2% na BG, tu je jedino i bilo vazno.

3 minutes ago, John Terry said:

Cekaj, sta je zaključak sa sastanka RIK-a?

 

Sta je smesno u mom postu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Desničari treba da se pogledaju između sebe i shvate da kao što ni ovi pro zapadni nisu mogli pojedinačno, ne mogu to ni oni. Nemoguće je iskomunicirati bez medija sa glasačima zašto idu u 3, ako računamo i vučićeve trojance onda u 6-7 lista kada se svi za isto bore i zato svi trpe i dobijaju glasove samo die hard fanova. Moraju da prave koalcije koje će imati potencijal da prebace 10%, za početak, a posle da guraju do 20%.

 

Nestor je vision na Pinku i Hepiju, dok nije skroz skrenuo u ludilo bio je i na RTS. Režim ga nije ni pipnuo i naravno da je uspeo da izgradi listu od 5%, to vam jasno govori kolika je moć medija. Što reče Rambo Amadeus "Dajte mi televiziju na nedelju dana i izazvaću rat između muškaraca i žena".

 

Gotova je prica o ujedinjenju desnice. Francuz tek sad nema razloga da se ujedinjuje, i ovako je komforan. Odigrao je pametno, jedini rekao da hoce da rusi vlast. Prica o brani Kosovu nema nikakvu tezinu vise. Nestorove budale su pokupile ostatak.

Desnicu je usisao Vucic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Constantin said:

Razlika je, generalno mala. Na mom biračkom mestu je, recimo, Sekta je izgubila od SPN za dvadesetak glasova...Pantelej 14.
914d27bb6f051ddaee0e44fc84218359.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Kod mene OŠ Ćele Kula br.11 SNS ima 15 glasova vise od SPN.Samo ne širi glasine😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ništa, promašio sam emotikon [emoji846] 
Sednica RIK-a u fazonu "kako vas iz opozicije nije sramota, pravite atmosferu linča, ne dozvoljavate nam da na miru, uz kaficu, legalizujemo odvratnu pljačku volje birača...nečuveno..."
Zato su i izeli ćutek, čkepi bahate....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

SNS je mafija bez ideologije i mora se rusiti bez ideologije. Sve ostalo je davanje legitimiteta toj opciji 

 

Opa, znaci opozicija samo kad ne bi imala ideologiju (koju zaista i nema) srusila bi sns....Nije se pokazala ova strategija u stvarnosti.

Link to comment
Share on other sites

Inače, cela politička scena Srbije je kao iz neke loše komedije. Niti ima ideologije niti ideje. Jedino što znam za par opcija koja im je ideologija, ovaj Ćuta je za zaštitu životne sredine, a onaj unuk Dražin je za Monarhiju (što je debilizam na kvadrat ali aj da prihvatim da je ovo ostalo ideologija). Sve drugo...ja ne vidim jasan program, pravac, za šta se ti ljudi zalažu. 

 

Došli smo do toga da glasamo bukvlano za individue a ne za sistemska rešenja i program. Glasamo za one koji su nam najsimpatičniji ili za koje verujemo da nisu lopovi. Ali to nema veze sa raciom, to je neki subjektivni osećaj. Na taj način mi samo slučajno možemo izabrati dobro rešenje.

 

Drugo, ovaj narod jednostavno ne kapira šta je važno za njega i za svakog pojedinačnog građanina. Na lokalu to je komunalno pitanje, kako je dražounuk rekao. Na republičnom nivou to je vladavina prava, institucije, jednaka šansa za sve, dubina džepa, sigurnost koju daje policija, dobro zdravstvo, dobro školstvo. NE! Našima je bitnije "Kosovo je srce Srbije!" bitnije su floskule, parole, isprazne reči. Kosovo se ne maže na leba. Kosovom nećete odbraniti sebe od "investitora" kada vam budu uzimali nasilno stan koji ste platili pošteno a on gle čuda dvostruko upisan ili 5 puta prodat.

 

Mi nemamo svest, društvenu odgovornost jedni prema drugima. Dokle god je tako, mi ćemo smenjivati vlast ali opet ćemo gledati preletanja i razne Siniše Male kako skaču iz jedne na drugu opciju. Narodski rečeno ono o Kurti i Murti. Dokle god glasamo za vođu, lidera, a ne za ideju, ne za pravnu državu koja je iznad pojedinaca, mi ćemo konstantno vrteti ovaj krug od diktature, preko ponižavanja, preko lažne nade, lažne pobede pa sve do novog razočaranja i ponovne diktature. Jer Vučić je ogledalo nas.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Ništa, promašio sam emotikon 🙂 

 

Vec sam pomislio da je u pitanju obrazac. :classic_ohmy::lol_2:

 

Sto se tice ovih izbora i njihovih rezultata, par crtica:

 

- SNS se vratio usisavanju SPS. Uzece im jedno 150+ hiljada glasaca, porasli su sa 44% na komotnih 48%, SPS je pao sa 11,7% na 6,7% i prirodno je ocekivati da ce se pretvoriti u privezak naprednjaka, kao sto su Ljajicev SDP ili Vulinov PS.

 

- SPN, odnosno ta opcija prosto sama ne moze da rusi ovu vlast. To su sve ostaci DS glasaca koji su ostali verni tim opcijama, ali njih i ima negde malo ispod milion maksimum. Za pobedu je bilo potrebno da se udruze ti glasovi sa ex glasacima DSS i SRS koji su protiv ovog rezima, tako je sada, tako ce uvek biti. Na proslim izborima Moramo + Ujedinjeni dobili su 19,5% ili 800 hiljada glasova, sad ce dobiti 24,5% ili 900 hiljada glasova, usisali su neke glasace koji su pomislili da je ovo referendum izmedju dve opcije i to je to.

 

- Koalicija NADA je zadrzala svoje glasace sto je veoma bitno za dalju borbu jer mora postojati stabilna desna i nacionalna opcija koju ne cine SNS trolovi ili klovnovi (poput Vacica, Zavetnika, SRS).

 

- Ono sto je sada jasno je da su NO glasaci uglavnom glasaci Zavetnika (barem u BG) i jasno je i zasto su Dveri morali sa njima. To je pokret koji je potrosen i jako lose vodjen, iz lude u ludje koalicije. Prosle godine su presli ceznus jer im je Nestorovic udahnuo zivot, ali sada je on svoju podrsku povukao i Dveri su fakticki mrtvi na BG i na samrti u Srbiji.

 

- SDS DjB kombo se ispostavio kao uzasna opcija. SDS je mesto bilo u SPN, DjB je trebalo ili da ide sa NO ili da se konacno povuku sa scene.

 

- NS je prosto odbacena od glasaca koji nisu umeli da vide siru sliku. Zato neka sada uzivaju u Nestoru i ekipici. 

4 minutes ago, Mama_mia said:

 

Opa, znaci opozicija samo kad ne bi imala ideologiju (koju zaista i nema) srusila bi sns....Nije se pokazala ova strategija u stvarnosti.

 

Zato sto jos uvek postoje tragovi ideologije i zato sto postoje ljudi kojima je ona u ovom trenutku i dalje bitna.

 

Da nije tako, napravila bi se jedna lista "protiv ovog rezima" umesto da se rezim tretira kao da su desni centar pa je tu levi centar protiv njih zbog sluzbene duznosti, a koaliraju sa desnicom i ekstremnom desnicom jer im treba vecina.

 

Ili, sto bi Cuta rekao, lista treba da se zove "hajde da ga rusimo!".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, goldberg said:

 

Pa problem i jeste sto ljudi i dalje ove izbore dozivljavaju kao nesto normalno i zele da vide ove klovnove iz SPN na vlasti. SPN su samo nuzno zlo, sredstvo pomocu kojeg treba doci do cilja, a ne nekakva "nasa opcija" na nekim normalnim izborima od pre 2012. Isto kao i NS ili NADA ili Dveri od pre 2021. godine.

 

E zato i imamo Vucica na vlasti i imacemo ga minimum 15 godina (ej, 15 godina! da takav vlada pa bukvalno me je sramota sto zivim u takvoj zemlji) zato sto zelimo light Vucica koji ce nam biti po volji i raditi kako mi mislimo da treba i nece biti ovoliko iskompleksiran i zeljan moci.

 

 

Dobio je 2% na BG, tu je jedino i bilo vazno.

 

Sta je smesno u mom postu?

Bukvalno sam ovo pokusao da objasnim mom drustvu jer su neki u fazonu, necu da glasam za Mariniku i ostale jer su svi isti (izlizana prica koja samo produbljuje vlast trenutnim, ali nije to cilj upisa). Naime, cilj izbora gradjana ne moze jos uvijek da bude da biraju one sa cijom se politikom poistovjecuju, jer politika ne postoji. Da bi se doslo do tog nivoa da ti kao osoba glasas za nekoga ko ti ideoloski odgovara, prvo moras da obezbijedis prave, demokratske i fer izbore, a obezbijedices tako sto ce postojati kontinuitet promjene na vlasti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Pa problem i jeste sto ljudi i dalje ove izbore dozivljavaju kao nesto normalno i zele da vide ove klovnove iz SPN na vlasti. SPN su samo nuzno zlo, sredstvo pomocu kojeg treba doci do cilja, a ne nekakva "nasa opcija" na nekim normalnim izborima od pre 2012. Isto kao i NS ili NADA ili Dveri od pre 2021. godine.

 

E zato i imamo Vucica na vlasti i imacemo ga minimum 15 godina (ej, 15 godina! da takav vlada pa bukvalno me je sramota sto zivim u takvoj zemlji) zato sto zelimo light Vucica koji ce nam biti po volji i raditi kako mi mislimo da treba i nece biti ovoliko iskompleksiran i zeljan moci.

 

 

Ma dobra ti je ta filozofija, svaka čast, al' me zanima kakav je osećaj kad glasaš za gubitnika samo da bi glasao protiv SNS, a zbog prelivanja glasova zapravo daš glas SNS-u. Vidim da Sunđer Bob gorke suze lije i samog sebe okrivljuje dok priznaje da je na republičkom nivou dobio 0,88% i ne spominje krađu. Beograd je još i dobar, tu ima celih 2% i neki kusur za kafanu.

 

Pošto ipak verujem u demokratiju, mogu da ti čestitam kao glasaču partije koja je dobila najviše glasova.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Ja nemam mnogo sumnji da je Nestorović uzeo toliko glasova. Čak i znam ljude iz Beograda koji su glasali za Nestorovića, a i dalje ne poznajem nikoga ko je glasao za SNS.

 

Znam da su to sve lični, mali uzorci, ali zastranelih (relativno mlađih) ljudi koliko hoćeš.

Pa ima ih na ovom forumu, troje. Mada ne znam da li je to zajebancija ili iskreno.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...