Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

 

 

Nije me mrzelo da sabiram....Severno Kosovo glasalo 6 228, Južno od Ibra 10 859....U Peć pobedio SPS :s_d:

Dobro onaj reče to nije ni pola upisanih birača a 1000% sam siguran da su upisivali glasove pa onda upisali koji glas i Čedi da ne bude sumnjivo to ionako na kraju završi kod naprdnjaka. Svaki izbori pokazuju stvarnost, meni jutros jedan naprednjak koji je bio u biračkom odboru kaže da su svesni da ne drže Beograd i da su uz sve mućke jedva nategli da vode. Kaže ne može se više navući pa idu na razjedinjavanje opozicije a to najbolje pali kod Srba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, erwin said:

GBoWlUzW4AA3bP9?format=png&name=small

 

Wow, celih 5 opština u glavnom gradu (Voždovac je vrlo klimav) možda uzmu ako ovi ne daju još kojoj desetini hiljada ljudi iz provincije i Bosanaca prebivalište u međuvremenu.

Da, i ako ostanu zajedno. Pokazuje se da je strategija jedinstvenog nastupa proevropske opozicije jedino što može da pokrene stvari. SNS je i dalje na visokim procentima, svuda preko 25%, pa SPN mora da ostane na okupu ako misli da održi rezultat i eventualno poveća. Zemun, Palilula, Čukarica su na granici. 

Link to comment
Share on other sites

wV7kPLt.png

 

Quote

MEĐUNARODNA MISIJA ZA POSMATRANJE IZBORA 
Republika Srbija – vanredni parlamentarni izbori, 17. decembar 2023. godine 
SAOPŠTENJE O PRELIMINARNIM NALAZIMA I ZAKLJUČCIMA PRELIMINARNI ZAKLJUČCI 
Na vanrednim parlamentarnim izborima održanim 17. decembra, inače tehnički dobro organizovanim, na kojima su birači mogli da biraju između politički alternativnih opcija, dominiralo je preovlađujuće prisustvo Predsednika, čime su se uz sistemsku prednost vladajuće stranke, stvorili nejednaki uslovi. Učestalost vanrednih izbora dublje podriva poverenje javnosti u funkcionisanje demokratskih institucija, a zbog te činjenice i nedostatka političke volje, pitanje mnogih potrebnih reformi ostaje nerešeno. Osnovne slobode su uopšteno gledano poštovane u kampanji, ali su narušene usled oštre retorike, pristrasnosti u medijima, pritiska na zaposlene u javnom sektoru i zloupotrebe javnih resursa. Nedovoljna zastupljenost žena u kampanji pokazuje da je potrebno iskazati veću posvećenost obezbeđivanju jednakog učešća žena u političkom životu. Poboljšanje transparentnosti je doprinelo radu Republičke izborne komisije. Nadzorno telo za praćenje kampanje i elektronskih medija je uglavnom bilo neefikasno u sprečavanju kršenja tokom izbornog perioda. Iako su mediji izveštavali o izbornim učesnicima u skladu sa zakonom, većina nacionalnih javnih servisa nije pružila stvarno analitičko izveštavanje, pa se tako smanjila sposobnost birača da donesu informisanu odluku. Izborni dan je protekao mirno ali uz brojne proceduralne nedostatke, uključujući i nedoslednu primenu zaštitnih mera tokom glasanja i brojanja, čestu pojavu gužvi na biračkim mestima, kršenje prava na tajnost glasanja i brojni primeri grupnog glasanja. (...)

https://www.osce.org/files/f/documents/8/3/560701.pdf (dokument ima 21 stranu)

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, erwin said:

GBoWlUzW4AA3bP9?format=png&name=small

 

Wow, celih 5 opština u glavnom gradu (Voždovac je vrlo klimav) možda uzmu ako ovi ne daju još kojoj desetini hiljada ljudi iz provincije i Bosanaca prebivalište u međuvremenu.

Ovo su rezultati republike,i ovaj i prosli SNS je imao vise glasova na gradskoj listi nego na republickoj u BG tako da je u gradu drugacije malo ali je slicno.

Veliko je i pitanje izlaznosti na opstinskim izborima sl god,tesko da ce to biti preko 53% max a to odgovara SNS.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

Ljudi, 2000 kada je pao Milosevic, mi smo prethodno imali takve katastrofe koje su skoro pa neponovljive, plus nas je zapad podrzao. Sada smo sami, ostavljeni da se gasimo postepeno. Nema podrske zapada, nema toliko katastrofalnih dogadjaja da izazovu reakciju. Nema kriticne mase.

 

Meni je ovaj rezultat dobar. Imacu ljude iz SNP da me predstavljaju u parlamentu. Ovo je pocetak.

 

Ali ponovicu, bez ozbiljne logisticke podrske zapada, nas narod nema potencijal da bilo sta menja. Nas narod nema ni svest, sta ce oni crni da menjaju...

Tacno ! Bas tako! Ja bih dodao ovo: sad Vucic iima cistu pobedu i nema vise vadjenja. Morace da konacno resi problem Kosova. Ako ga ne resi, Zapad ce da podrzi opoziciju, iz inata ili osvete, kako god, samo da mu se otme vlast. Da bude kaznjen! Ako pak konacno prizna nezavisnost Kosova - kaznice ga biraci! Tako da je recimo ne bih pristao da budem predsednik ili na vlasti u ovoj situaciji cak i da mi neko to ponudi na tanjiru. Opoziciji ostaje da se presabere, opasulji, i pripremi i ojaca za neke buduce dogadjaje! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa malo li je da uzmu 6-8 opstina u Beogradu? Da se ne ponavljamo prosuti glasovi desnicara ostavljaju sns u BG na vlasti.

Spn treba da se sprema za lokalne, verovatno i ponovljene beogradske. Imali su u nekim gradovima izbenadjujuce dobre procente. Najbolje da se rasture pa sve to da se prospe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nestorovic je savrsena instanca ove vladavina. I kako smo se dodatno degradirali tokom ove vladavine.
Seretska, balkanska debilcina. Slavljenje ignoratnstva, lupetanja glupostiju po trulim medijima, zarad jeftine zabave prosecnog balkanca kome ceo svet kriv za zivotni (ne)kvalitet...
I sad mu je Nestorovic dodje kao omiljen dnevni retluk nekakve vulgarne kontroverze i suludosti.

Skoro 70 posto glasova su skupili SNS + SPS + Zveri + DSS + Seselj+ Nestorovic.

That's fucked up. Jos malo pa upadamo u gornje granice Pareta.

Pareta koji nama i savrseno treba, jebo demokratiju, nego oslanjaj se na najfunkcionalnijih i najsmislenijih 20 posto u okviru ovog drustva.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Verovatno i u drugim mestima isto, centralni delovi opoziciji, ruralni sekti.

I nije to izbenadjenje, ne znam kad sam zadnji put video i sreo iole inteligentnu osobu da zivi na selu. Nek se ljuti ko hoce, ali vecinski izuzetno nepismeni, glupi ljudi.

 

Da si hteo, video bi.

Tebi je lakše da kmečiš kako su, šta, ljudi sa sela krivi zbog izbora?

Nepismeni nisu krivi što su nepismeni, pismeni i obrazovani su ti koji su pokretali ratove.

Evo ti pismeni Nestorović, evo ti pismenii Vučić i Šešelj, leda Jovanović i onaj drugi Jovanović.

A tebi smeta selo.

 

Pogledaj se u ogledalo pa ti možda dođe iz dupeta u glavu zašto Vučić pobeđuje.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Pa malo li je da uzmu 6-8 opstina u Beogradu? Da se ne ponavljamo prosuti glasovi desnicara ostavljaju sns u BG na vlasti.

Spn treba da se sprema za lokalne, verovatno i ponovljene beogradske. Imali su u nekim gradovima izbenadjujuce dobre procente. Najbolje da se rasture pa sve to da se prospe.

Nema nista od ponavljanja gradskih izbora.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Darth Bane said:

Tacno ! Bas tako! Ja bih dodao ovo: sad Vucic iima cistu pobedu i nema vise vadjenja. Morace da konacno resi problem Kosova. Ako ga ne resi, Zapad ce da podrzi opoziciju, iz inata ili osvete, kako god, samo da mu se otme vlast. Da bude kaznjen! Ako pak konacno prizna nezavisnost Kosova - kaznice ga biraci! Tako da je recimo ne bih pristao da budem predsednik ili na vlasti u ovoj situaciji cak i da mi neko to ponudi na tanjiru. Opoziciji ostaje da se presabere, opasulji, i pripremi i ojaca za neke buduce dogadjaje! 

Mukica. Ne bi' mu ja bio u koži.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

Ajd batali me. Kada su ti ljudi ikada glasali za neku normalnu opciju?! Nikad. Svaki demagog i budala ima njihovu podrsku. 

Ne traze oni bolje od sebe, nego iste pa i gore.

Ko oni, ko su to ti, tebi krivi?

Što da te batalim, daleko ti ogledalo?

Ja sam sa sela, znam šta govorim, taj odvratni, arogantni stav takvih kao "urbanih" je dao rezultat sinoć.

Msm, prepisaću od tebe, nek se ljuti ko god hoće.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Helena said:

Ko oni, ko su to ti, tebi krivi?

Što da te batalim, daleko ti ogledalo?

Ja sam sa sela, znam šta govorim, taj odvratni, arogantni stav takvih kao "urbanih" je dao rezultat sinoć.

Msm, prepisaću od tebe, nek se ljuti ko god hoće.

 

Kako su krivi "urbani" ljudi što selo glasa za Vučića?

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jednog kolegu 40 godišnjak koji je rođen i odrastao na voždovcu, školovan,pametan i često diskutujemo o raznim temama. Nikad nije bio ni blizu režimu i tim stavovima, čak je imao i malo problema na poslu zbog svojih proevropskih stavova. Danas pijemo kafu sa još nekom ekipom i naravno tema izbori. Ladno tip kaže "nisam glasao bila gužva,trebalo da čekam" nisam baš birao reči nakon toga. Ne pada sloboda sa neba treba je osvojiti!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Darth Bane said:

Tacno ! Bas tako! Ja bih dodao ovo: sad Vucic iima cistu pobedu i nema vise vadjenja. Morace da konacno resi problem Kosova. Ako ga ne resi, Zapad ce da podrzi opoziciju, iz inata ili osvete, kako god, samo da mu se otme vlast. Da bude kaznjen! Ako pak konacno prizna nezavisnost Kosova - kaznice ga biraci! Tako da je recimo ne bih pristao da budem predsednik ili na vlasti u ovoj situaciji cak i da mi neko to ponudi na tanjiru. Opoziciji ostaje da se presabere, opasulji, i pripremi i ojaca za neke buduce dogadjaje! 

Vučić da potpiše priznanje Kosova, ode u Prištinu i izljubi se sa Kurtijem, ne bi izgubio ni 1% glasača. Nema te stvari koje tabloidi i nacionalne frekvencije ne mogu ispeglati za dan, dva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

Kako su krivi "urbani" ljudi što selo glasa za Vučića?

Zbog ljudi sa sela Vučić vlada 12 godina?

Plus generalizacija da su svi nepismeni i sa osam razreda osnovne škole, ovde se obično traži izvor za takvu tvrdnju.

Jel Vučić Beograđanin, jel Nestorović neobrazovan, jel Miloš Jovanović neobrazovan?

Jel treba ući dalje i reći da su Miloševića na vlasti držali ljudi sa sela?

Urbani svojom pretpostavljenom inelektualnom veličinom koju eto, vole da istaknu, dozvole da izgube Beograd i Novi Sad.

Isto je i da opozicijom, nikad da shvati da se svaki glas broji (mada nije svaki jednako vredan, što reče Teofil).

Onda prebace na seljaci su krivi.

Pazi da jesu.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ras kass said:

Pa malo li je da uzmu 6-8 opstina u Beogradu?

 

Jedino što neće uzeti 6-8 već u teoriji 5 pod malo verovatnim pretpostavkama da će izlaznost na tim samo lokalnim izborima (ako Vučić ne promeni mišljenje) biti ista kao juče i da neće biti sproveden dodatni izborni inženjering ciljan upravo na te kritične opštine lažnim prebivalištima u međuvremenu.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Elem, da bi Vučić izgubio potrebno je imati slobodne medije i slobodan izborni proces. A pošto on to nikad neće dozvoliti, potrebno je minimum sledeće:
1. potpuni ekonomski slom, koji će pogoditi motionice kablova, ali i fabrike tipa Gorenje gde dosta ljudi radi za male pare i srećni su zbog toga.
2. raspad IT sektora, da bi se neke guzice pomerile
3. uvođenje viza, da bi pale šeme za ilegalni rad u inostranstvu, plus da bi se pomerile guzice kojima je dovoljno da skoknu na neki Wizz let do Španije ili Italije, i boli ih k. za ostalo.
4. da se vrati jedno pola miliona ljudi koji su legalno otišli.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Maharaja said:

Vučić da potpiše priznanje Kosova, ode u Prištinu i izljubi se sa Kurtijem, ne bi izgubio ni 1% glasača. Nema te stvari koje tabloidi i nacionalne frekvencije ne mogu ispeglati za dan, dva.

Mozda glasace i ne bi izgubio ali vrlo lako bi mogao izgubiti glavu! Kako su ubili Djindjica tako mogu i njega. 

Da je on radio propagandno na tome u ovih 10 godina, to bi mozda i proslo. Ali on je sve vreme vodio nacionalisticku retoriku, ne moze se to ispraviti bas za nekoliko meseci, pa cak i godina. Javno mnjenje treba pripremiti za to a to je dug proces, a Zapad mislim da ne moze toliko da ceka. jos godinu-dve najvise. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...