Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, Nicklord said:

Opet će za neku nedelju da ide "krug dvojke ne valja" i slične stvari. Neverovatno je to da ljudi koji najbolje žive i jedino kolikotoliko imaju normalan život se (većinski) trude da promene nešto u Srbiji.

 

Razumem skroz kako je došlo do toga ali stvarno mi je neverovatno, i onda još ti koji loše žive mrze ljude koji rade za ogromnih 100 hiljada za neku stranu firmu.

 

Slažem se sve, samo ima ovde mala začkoljica, rekao bih. A to je što krug dvojke mora da počne da razmišlja u pravcu da je manjina. Da je uvek bio i da će uvek biti. I da nikada onaj iz prigradske opštine, krezubi, nepismeni i prljavi sendvičar neće biti kao krug dvojke. Ali i ne mora. Mora mu se objasniti da postoji ok i kvalitetan život i mimo kruga dvojke. Različit i drugačiji ali postoji. I trudi se krug dvojke, kao što kažeš, najviše. Samo se bojim da je pristup pogrešan. U smislu, mi skroz ispravni, vi stoka, slušajte ovako ćemo. Gle čuda, to ne daje rezultate. 

 

Ovaj skot drži prst na pulsu ovog naroda, zna kako diše i kome šta treba reći i kako prići (uz sve druge aktivnosti koijma odrađuje izbore). To što to ne radi jer mu je stalo do naroda nego do glasa je druga tema samo hoću da kažem da i naši često imaju pogrešan pristup jer narodu prilaze sa visine kruga dvojke i očekuju da je to dovoljno da se marva privoli na našu stranu.


 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Gledam sad rezultate po Beogradskim opštinama, SPN ima više od SNS i to ubedljivo u svim najprosperitetnijim centralnim gradskim opštinama (Vračar, Stari Grad, Savski Venac, Novi Beograd), mala razlika u korist orkova na Paliluli, Čukarici i u Zemunu, ali zato SNS ubedljiv u svim prigradskim opštinama. Sve sam ovo već video, i ovu šumu, i ovu reku...

Kod nas na Nbgd oko 10% razlika u korist SPN. Centralna izborna mesta na Paliluli, Cukarici i Zemunu takodje dobila SPN. U Pirotu nije dobio AV u centralnim opstinama...kako dopreti do ruralnih sredina u kojim zivi mahom starija populacija? Peske. Od vrata do vrata. Jel košta? Košta u p.materinu, ali bez ozbiljnog novca ovde nema pobede ni juce, a ni za 4 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

Opet će za neku nedelju da ide "krug dvojke ne valja" i slične stvari. Neverovatno je to da ljudi koji najbolje žive i jedino kolikotoliko imaju normalan život se (većinski) trude da promene nešto u Srbiji.

 

Razumem skroz kako je došlo do toga ali stvarno mi je neverovatno, i onda još ti koji loše žive mrze ljude koji rade za ogromnih 100 hiljada za neku stranu firmu.

 

Nije tu ništa čudno. Većina onih koji hoće da nešto da promene su uglavnom obrazovani, umeju da razmišljaju svojom glavom i da naplate svoje znanje. Ovde bih isključio krug dvojke kao geografski pojam, jer ti koji imaju mozga i umeju da zarade ne žive samo na Dorćolu, Savskom vencu, Vračaru ili Starom gradu. U pitanju je manje ili više građanski orijentisana populacija koja ne živi od toga što im je neko dao posao u memljivoj kancelariji ispunjenoj mešavinom ustajalog mirisa kafe i cigareta, neku elegantniju verziju državnog posla gde ta kancelarija ima kožne stolice, noviji kompjuter i službeni mobilni telefon uz uslov da je 'naš čovek', neki posao koji podrazumeva zakucavanje eksera ili sedenje u portirnici ili bilo šta slično što se može tek tako odraditi, a da ne zahteva neko ozbiljno mentalno ili fizičko angažovanje. Ukratko, to što su uspeli da nešto konkretno urade u životu znači da imaju odgovarajuće mentalne kapacitete koji ih izdvajaju od krda, ali i ambicije. Pera pisar iz administrativnog, koji je jedva završio fakultet, dobio posao preko veze i na kome preko volje popunjava neke bespotrebne formulare ima sreće što nije ostao da čuva ovce i misli za sebe da je neki 'telektualac jere je uspeo da završi fakultet posle 10 godina sa prosekom 6,00. Taj Pera će glasati za režim jer mu režim daje posao jer je dobro svestan činjenice da ga u suprotnom čeka povratak ovcama. Pera ne može da shvati da neko ima mozga u glavi i da svoje znanje ume da unovči. S druge strane, taj sa mozgom u glavi neće da se zadovolji bačenom milostinjom niti da toleriše lopove odozgo jer je svoju poziciju stekao po zasluzi. Upravo zato je i taj sa mozgom loš plen za bilo kog političara jer takav mozak podrazumeva i neku vrstu poslovnog odnosa sa političarem, u smislu da je političar samo servis građanina, a ne vođa. E, tu je razlika.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Kod nas na Nbgd oko 10% razlika u korist SPN. Centralna izborna mesta na Paliluli, Cukarici i Zemunu takodje dobila SPN. U Pirotu nije dobio AV u centralnim opstinama...kako dopreti do ruralnih sredina u kojim zivi mahom starija populacija? Peske. Od vrata do vrata. Jel košta? Košta u p.materinu, ali bez ozbiljnog novca ovde nema pobede ni juce, a ni za 4 godine.

 

Šta ima da ponudi opozicija glasaču u Batajnici, Leštanima, Stepojevcu? Paket brašna, zejtina, šećera? Radno mesto u opštini, mesnoj zajednici, TENT-u? Žmurenje što ne izdaje baš svaki fiskalni račun u svojoj radnjici? Obećanje asfaltnog puta, vodovoda, kanalizacije? Pa sve to već imaju od SNS. I ništa više im u životu ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

 

Slažem se sve, samo ima ovde mala začkoljica, rekao bih. A to je što krug dvojke mora da počne da razmišlja u pravcu da je manjina. Da je uvek bio i da će uvek biti. I da nikada onaj iz prigradske opštine, krezubi, nepismeni i prljavi sendvičar neće biti kao krug dvojke. Ali i ne mora. Mora mu se objasniti da postoji ok i kvalitetan život i mimo kruga dvojke. Različit i drugačiji ali postoji. I trudi se krug dvojke, kao što kažeš, najviše. Samo se bojim da je pristup pogrešan. U smislu, mi skroz ispravni, vi stoka, slušajte ovako ćemo. Gle čuda, to ne daje rezultate. 

 

Ovaj skot drži prst na pulsu ovog naroda, zna kako diše i kome šta treba reći i kako prići (uz sve druge aktivnosti koijma odrađuje izbore). To što to ne radi jer mu je stalo do naroda nego do glasa je druga tema samo hoću da kažem da i naši često imaju pogrešan pristup jer narodu prilaze sa visine kruga dvojke i očekuju da je to dovoljno da se marva privoli na našu stranu.


 

 Been there, done that. Jedini put kad je krug dvojke to primenio, dobili smo DOS. Samo sto ima i do onoga sto je Pletilja rekla: i taj krug dvojke ima kukolja toliko... reci cu samo G17+ je ono sto je Anakin ovom sada Darthu vaderu. 

Link to comment
Share on other sites

Smrtno sam umorna pa sam zaboravila da opisem epilog: negde oko 23 h krenula sam kuci, na drugi kraj grada. Hodala sam, sabirala utiske, prolazeci kroz centar grada vidim da sam stigla do dela gde se nalaze cemntrale SNS i DS, 2 kucna broja udaljene jedna od druge. 

Ulazim kod SNS, nalazim ih vesele, kazem im "Razbili ste nas danas, vladacete jos 100 godina ali vam moju i tudju decu nikada necu oprostiti".

Otsetam do DS, zaticem ceo Izborni stab i jasno i glasno izjavim da su nas ostavili na cedilu. Ja sam svoj status i ugled u rodnom gradu stavila u njihovu sluzbu a oni su to prokockali, neoprostivo i bezobrazno.

Stignem kuci, javim deci da im je majka dobro i izvinim se sto im je majka - budala. 

Da sam mogla, otisla bih na grobove streljane dece i tamo umrla. Racunajte da jesam

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Tuzno 7
Link to comment
Share on other sites

Verovatno i u drugim mestima isto, centralni delovi opoziciji, ruralni sekti.
I nije to izbenadjenje, ne znam kad sam zadnji put video i sreo iole inteligentnu osobu da zivi na selu. Nek se ljuti ko hoce, ali vecinski izuzetno nepismeni, glupi ljudi.
 
Ha...pa možda ne zna da ti citira Vebera, da zna razliku izmedju ekspresionizma i postmodernizma, ali ajde zajebi ga ako možeš...tako, daleko od toga da su glupi...



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Ha...pa možda ne zna da ti citira Vebera, da zna razliku izmedju ekspresionizma i postmodernizma, ali ajde zajebi ga ako možeš...tako, daleko od toga da su glupi...



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Onaj ko pokusava da ih zajebe to uspesno radi.

 

Ja ne pokusavam nikoga da zajebem, pa ne bih uspeo ni tog seljaka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja se trenutno osećam kao govno jer sam video da je za moje biračko mesto pravljena korekcija zapisnika pošto se brojke nisu poklopile.

 

Predsednica biračkog odbora je bila naša, pripadnica ZLF.

 

Celog dana buljiš u birački spisak tražeći glasače, lupaš recke za izlaznost, drugim okom gledaš ovu iz SNS-a do tebe što proverava lične karte da ne propusti nekog koga ne treba, trećim okom gledaš da se birači ne domunđavaju, četvrtim u kutije da neko ne ubaci listiće kako ne treba... imao sam dva izlaska sa BM, jedno da odem na svoje da glasam, drugo do glasača koji su se prijavili da glasaju od kuće, jer je morao da ide i neko iz opozicije, a niko od kontrolora ispred bilo koje druge opozicione liste se nije pojavio tog dana, bilo je nas dvoje ispred SPN + predsednica (što je još i dobro). Na kraju, nakon tih 16 sati tokom kojih pogineš, pomisliš, predsednica je sve sabrala i rekla da se slaže, naša je, nema potrebe još i nju da proveravam... i eto.

 

Nije nas niko pokrao na ovom BM, korigovan je zapisnik, nije bilo štete, čak rezultat ne odražava sasvim volju birača jer je bio nemali broj njih koji su hteli da glasaju za vlast ali nisu umeli da ispravno popune listić.

 

Ali da smo uradili sve što smo mogli, brate nismo.

Edited by Smrtokapa
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

Selo je selo, ali za ovaj ološ nemam reči:

 

https://n1info.rs/region/reakcije-iz-banjaluke-na-glasanje-u-beogradu-ne-zivimo-u-srbiji-ali-zivimo-za-srbiju/

 

I ne treba reči za njih, treba nešto ozbiljnije.

Nije sve samo Beograd. Mada i u Beogradu je to ocigledno. Kod mene SNS nije dobio biracko mesto u gradu. Bukvalno oni i SPS nisu imali 30% zajedno. Ali zato u prigradu 80%+, kod "brdjana". 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni su, čudni neki rezultati izbora u Nišu....recimo Madjari su dobili 112 glasova, Zukorlić 166, Ugljanin 59, Šaip Kamberi 25, Albanska alternativa 56, Koalicija za mir i toleranciju (Madjari, Hrvati, Grci...) 200, Srbija na zapadu 176...i dr. Mnogi su, interesantno, po glasačkim mestima, dobijali "okrugle glasove" 10, 20, 40, 70....

 

Sve da se skupi, oko 1000 i nešto preko sa drugim nepoznatim......ima tu nešto, garant, ali ja sad ovako ne vidim...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...