Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

40000 licnih karata u Bgd... Nije ovo izolovani incident na glasackom mestu u Merošini, ovo je skandal nad skandalima. Opozicija ne sme ovo da pusti tek tako. Nema priznavanja rezultata, nema odlaska u skupstinu, izlazak iz nje ako dodje dotle.

A vi gospodo jebivetarski politicari evropski... Jebite se sa vasim ne zmurenjem na sve sto ova vlast radi, vec sa totalnom nezainteresovanjem za sve ovde sem za ono zbog ceka vam ova mrcina treba. Da sutra pocne da strlelja clanove opozicije, vas bi dupe bolelo. To su te evropske vrednosti za koje se zalazete. Jeste, mi ga biramo, ali mu vi pruzate podrsku za medijsku kataklizmu, za sav kriminal, korupciju, pljacku... Pruzate mu podrsku za ubistva politickih protivnika, za sva zlodela koja čini

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

SePSa nakon ovog neuspeha može vrlo lako da umesto dačića postavi miloševićevog unuka za predsednika dotične band....stranke.

Eto SePSe ponovo na 10 i više %, jer pOsLeDnjI sRpSkI dRžAvNik. 

 

Isto je veoma moguć raspad SPN koalicije na niz strančica koje pojedinačno mogu da ostvare max. 6-7%. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, erwin said:

 

 

 

 

 

Sam Goran Radojev je u isto vreme smatrao da je lista limitirana na oko 20 posto, i da će preko toga biti uspeh, izgleda da su se on i Đilas našli negde u sredini. Inače je SPN pri dogovorima za kvote računala na oko 25%.  Čovek ima zanimljiv tajmlajn, vidim da se radi o nezadovoljnom članu DS. Ne sumnjam da ih ima među svim strankama SPN, ali nek oćute malo, odrasli su ljudi, prošli put su već probali sa svađom posle izbora i pokušajem da jedni drugima otmu glasače, to nije baš dobro prošlo. Nadam se da neće među članicama SPN biti još ovakvih pametnjakovića, to im sada najmanje treba, a sledeći izbori su za pola godine, pamet u glavu. 

 

Što se mojih procena tiče, sa prvih stranica ove teme:

Spoiler

Ukratko, za SPN je na republici 25 posto očekivano, sve preko 28 posto veliki uspeh. Na gradu 35 posto očekivano, preko 38 posto uspeh. Samo što na BG nivou, taj uspeh bez formiranja vlasti u gradu ne znači ništa. No to sada zavisi i od svih ostalih opozicionih koalicija. Od desnice i SPS očekujem slične rezultate kao na prošlim izborima  u BG po 6-7 posto za NADA, SPS odn. DVERI-Zav. Na republici SPS malo jače, oko 9 posto, da li će NADA ili Zavetnici biti jači u podeli nekih 11-12 posto glasova.

SNS će držati standardno svoju mašineriju glasova, znači 40 posto republika, nešto manje u BG.

Zamalo. Nestorović me je iznenadio (da je samo mene).

 

I očekivao sam da bude tesno na gradu, sada je situacija baš to. Na republici OK, SPN će da ima nekih 65 poslanika. Nešto sumnjam da će bilo kakvi protesti da koriste, jer ni protesti koji su bili ranije nisu urodili plodom, još 2018. Vučić je rekao: nek vas je i 5 miliona na ulici, nijedan zahtev neću da ispunim, tako i bi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, berti said:

40000 licnih karata u Bgd... Nije ovo izolovani incident na glasackom mestu u Merošini, ovo je skandal nad skandalima. Opozicija ne sme ovo da pusti tek tako. Nema priznavanja rezultata, nema odlaska u skupstinu, izlazak iz nje ako dodje dotle.

A vi gospodo jebivetarski politicari evropski... Jebite se sa vasim ne zmurenjem na sve sto ova vlast radi, vec sa totalnom nezainteresovanjem za sve ovde sem za ono zbog ceka vam ova mrcina treba. Da sutra pocne da strlelja clanove opozicije, vas bi dupe bolelo. To su te evropske vrednosti za koje se zalazete. Jeste, mi ga biramo, ali mu vi pruzate podrsku za medijsku kataklizmu, za sav kriminal, korupciju, pljacku... Pruzate mu podrsku za ubistva politickih protivnika, za sva zlodela koja čini

 

Jel opozicija sada saznaje za 40k LK u Beogradu? 

 

Dakle, imali smo uslove koje smo imali. Imali smo sav teror u prethodnim godinama koji smo imali. Da li se bilo šta od toga promenilo? Ne.

 

I mi tražimo izbore pod TIM USLOVIMA. Da podsetim, SPN je u maju počeo nakon dve tragedije i imao je zahteve koji su se, između ostalog, DIREKTNO TICALI izbornih uslova. Šta je ispunjeno? Ništa. Al smo tražili i dobili izbore, pod tim uslovima jeeeeej. I ladno nam je ukrao 40k glasova (btw i bez 40k u Beogradu bi bili pata karte).

 

I onda, ili je opozicija toliko maloumna da diktatoru da takav zicer za naredne 4 godine. Ili je opozicija (ili manji ali najvažniji deo iste) bila dobar drug vlasti i dala im još 4 godine.

 

Imamo 4 godine da nađemo ljude koji će skinuti ovu vlast (možda se meni nije u prvih mah dojmio Obradović za gradonačelnika, možda sam mislio da je Dobrica nedorastao poslu ali sam se zajebao, eto to može da bude osnova). 


Imamo 4 godine da shvatimo da je građanska opozicija udarila u plafon i da ne može više od ovog broja glasova i da se mora ući među glasače SNSa i pridobiti ih (a ne 4 godine krezava stoko, bando nepismena, prljavi sendvičari i ostale manje više tačne ali potpuno nepotrebne konotacije i onda ju kako krezavi glasali za Vučića) i tako izaći na izbore.

 

Imamo 4 godine da shvatimo da Dragan Đilas ne sme biti ni kontrolor na izbornom mestu u takvoj koaliciji a kamoli nešto više. Žao mi je.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo gledam u Beogradu, SNS ima oko 29,000 glasova više od SPN. (321,000 : 292,000)
Ne znam kako, ali OK, nek imaju.
 
A onda pogledam ove šefove:

  1. Ludi Radule / Tadić -  13,200
  2. NS (Jeremić)  -  13,000
  3. Čeda - 8,500 (!!)
 
Pitanje za glasače ove 3 opcije na Voxu - Da li vam je jasno šta bi trebalo da uradite sledeći put?
 
Eo, ne morate da glasate za SPN, dajte nešto i Francuzu, s'il vous plaît  :s_d:
 
Esmo sad dobri?  Lekcija naučena?
 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sns je dobio više od spn pomoću fantoma. Prosto.

 

E sad jel vredelo cepanje NS? Nije. Jel vredelo odjebavanje Bote (kakav da je osvojio je neke glasove)? Nije. Takođe jel nije bilo nemoguće nekako napraviti jaču desnu koaliciju npr gde zavetnici ne mogu da ucenjuju? Moglo je. 

 

Ali Riđi je gosn inženjer on zna najbolje.

 

Eto biće chada u pravu riđi je Vučićev samo što ja mislim da je koristan idiot a ne stvarno potkupljen.

 

Kupio je još 4 godine Vučiću taman dovoljno da kompenzuje pad rejtinga sns zbog Kosova i sankcija Rusiji nekakvim pokretom za Srbiju. Uz kintu sa zapada i moguće članstvo eto nama Orbana 2.0

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, freethrow said:

Po hiljaditi put, ne postoje desničarski glasači u Srbiji. Razumem šta želiš da kažeš i slažem se sa tobom, samo to nisu nikakvi desničari. Ne znam ni kako da ih nazovemo, antisistemski pacijenti ili nešto tako...

Ovo mogu da potvrdim na osnovu iskustva sa kontrolorima SNS na mom izbornom mestu: nema tu ideoloske ostrascenosti, zaljubljenosti u AV, ima samo korupcije, ja njemu glas, on meni posao, 20 000,  tender, nema dalje.  Na mom izbornom mestu SNS nas je pocistio. Gledala sam 12 sati gradjane, mahom radnicka klasa, bledi, podbuli, zapusteni i aljkavi, jednom recju, sirotinja. Posle sam glasala na mom izbornom mestu, ogroman prostor, dobro zagrejan, biracki odbor - mahom mlade zene dobro stilizovane, sve uglancano racunajuci i birace, kraj je otmen, privilegovan. A "ideologija" ista, samo je trampa glas/privilegija skuplji. Po sve nas.

 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hehe, vidim radi bot mašina, ne staje, vrte se i dalje 619 miliona, zna se ko najviše svrbi sajkoa i njegove... 

 

2 minutes ago, Pletilja said:

nema tu ideoloske ostrascenosti, zaljubljenosti u AV, ima samo korupcije, ja njemu glas, on meni posao, 20 000,  tender, nema dalje. 

 

Ma i kao takvi će biti počišćeni, nije kao da smo toliko daleko.

 

Ne treba kukati, nije ovo loše, jbg. uz svu mašineriju ucena, pretnji, fantomskih glasova, mrtvih... dišemo mu za vrat u Beogradu, a i u Srbiji na više mesta nego što bi mu bilo komforno... 

Sad nas jedino urođena razmaženost i pesimizam mogu sjebati, ne više on.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MeanMachine said:

Sns je dobio više od spn pomoću fantoma. Prosto.

 

E sad jel vredelo cepanje NS? Nije. Jel vredelo odjebavanje Bote (kakav da je osvojio je neke glasove)? Nije. Takođe jel nije bilo nemoguće nekako napraviti jaču desnu koaliciju npr gde zavetnici ne mogu da ucenjuju? Moglo je. 

 

Mislim da gresis. Jedina gora opcija od ove bi bilo da smo dobili BGD sa sve tim moronima (plus Tadic koji ipak nije kategorija zavetnice). Zamisli Jeremica sta bi radio u toj koaliciji. Ovako, boze zdravlja, sve te kvazi stranke su dovidjons, nema vise. 

Sa ostalim se i slazem... ja u vreme dok sam tu scenu gledao iz prvog lica nisam video neku razliku izmedju ridjeg i vesica. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NMX said:

 

Jel opozicija sada saznaje za 40k LK u Beogradu? 

 

Dakle, imali smo uslove koje smo imali. Imali smo sav teror u prethodnim godinama koji smo imali. Da li se bilo šta od toga promenilo? Ne.

 

I mi tražimo izbore pod TIM USLOVIMA. Da podsetim, SPN je u maju počeo nakon dve tragedije i imao je zahteve koji su se, između ostalog, DIREKTNO TICALI izbornih uslova. Šta je ispunjeno? Ništa. Al smo tražili i dobili izbore, pod tim uslovima jeeeeej. I ladno nam je ukrao 40k glasova (btw i bez 40k u Beogradu bi bili pata karte).

 

I onda, ili je opozicija toliko maloumna da diktatoru da takav zicer za naredne 4 godine. Ili je opozicija (ili manji ali najvažniji deo iste) bila dobar drug vlasti i dala im još 4 godine.

 

Imamo 4 godine da nađemo ljude koji će skinuti ovu vlast (možda se meni nije u prvih mah dojmio Obradović za gradonačelnika, možda sam mislio da je Dobrica nedorastao poslu ali sam se zajebao, eto to može da bude osnova). 


Imamo 4 godine da shvatimo da je građanska opozicija udarila u plafon i da ne može više od ovog broja glasova i da se mora ući među glasače SNSa i pridobiti ih (a ne 4 godine krezava stoko, bando nepismena, prljavi sendvičari i ostale manje više tačne ali potpuno nepotrebne konotacije i onda ju kako krezavi glasali za Vučića) i tako izaći na izbore.

 

Imamo 4 godine da shvatimo da Dragan Đilas ne sme biti ni kontrolor na izbornom mestu u takvoj koaliciji a kamoli nešto više. Žao mi je.

Nazalost, nemamo mi vise nista jer of nas nista ne zavisi. Dok god mrcina ima podrsku zapadnih politicara, bicr ovako. Da sam Isus Hrist sidje, prosao bi ovako. Da vaskrsne Zoran Djindjic, uz svu svoju genijalnost vodjenja kampanje, bilo bi isto. 

Opozicija je mogla juce cim se saznalo za dogadjaje u areni, da povuce kontrolore i izadje iz svega. I sta bi bilo. Nista apsolutno. I da sada ne udju u parlament, a to je jedino ispravno da se uradi, ipak ce opet biti nista.

Zato sto ga zapad podrzava da bude tiranin ovde. Ni prvi, ni poslednji zlikovac kog podrzavaju. Znaju oni gde on krije svaki cent. Da ga stisnu da ce mu to uzeti, otvorio bi sve medije u uradio sve sto se trazi od njega.

Opozicija je takva, kakva je. Bolju nemamo, nazalost.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

Hehe, vidim radi bot mašina, ne staje, vrte se i dalje 619 miliona, zna se ko najviše svrbi sajkoa i njegove... 

 

 

Ma i kao takvi će biti počišćeni, nije kao da smo toliko daleko.

 

Ne treba kukati, nije ovo loše, jbg. uz svu mašineriju ucena, pretnji, fantomskih glasova, mrtvih... dišemo mu za vrat u Beogradu, a i u Srbiji na više mesta nego što bi mu bilo komforno... 

Sad nas jedino urođena razmaženost i pesimizam mogu sjebati, ne više on.

Ne znam, ja sam očekivao više i vrlo sam neraspoložen zbog toga.

Apropo 619 miliona....mogu da naprave gaf, kao Vučević što je tužio Vučića....da Aleksić tuži Djilasa.....da se razjasne tih qrchevi 619 mil.....i na kraju, osude Djilasa :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

E sad jel vredelo cepanje NS? Nije. Jel vredelo odjebavanje Bote (kakav da je osvojio je neke glasove)?

Za Tadićem i Jeremićem neću da žalim, naročito ne za Jeremićevom ekipom poput Ivane Parlić i Vladimira Gajića. Naduvenko i štetočina u svakom dogovoru. Za cepanje NS je kriv samo Jeremić, ako je mislio da će jedan od najpopularnijih političara opozicije (Aleksić) da pristane da potone zajedno sa Jeremićem u njegovom planu da se udruži sa Zavetnicima i ekipom, onda je mnogo glup. Za Botu se apsolutno isplatilo, po rezultatima bi se reklo da su mu uzeti maltene svi glasači i da su ostali samo Radulovi sektaši. Ukupno je SPN osvojila više glasova i poslanika nego stranke te grupacije pre godinu i po dana i izvučeno je praktično sve što se može smatrati glasačima građanskih, proevropskih opcija.

 

Ovo sa Nestorovićem, koliko je ludilo, bolje nego da se sada naganjamo sa Zavetnicom i Boškom koji bi, ludilo je prosto ogoljeno do kraja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako stoje stvari, sve i po SNS racunici, oni ne mogu da formiraju vlast u BGu I morace na nove izbore. Do tad bi morali da se eliminisu ovi fantomski biraci. A koalicija bi moooooorala da ostane na okupu i iskoristi sinergiju, najgora stvari bi bila pad u depresiju, jer se vidi da su promene jako blizu, makar u glavnom gradu.

Bice zanimljivo videti I buducnost SPS/JS koalicije, ne sumnjam da ce zbog ogranicenog broja dostupnih funkcija tu poceti da 'leti perje'. Da ne kazem da je cerupanje tu vrlo moguce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ne znam, ja sam očekivao više i vrlo sam neraspoložen zbog toga.

 

Ajde bre, biće to OK, počistićete ih u Nišu na lokalu, neće znati s koje strane ih je udarilo.

 

Btw, čujem da je u izbornoj jedinici u osnovnoj školi Dušan Radović u NIšu izbio pičvajz, SNS-ovci nisu hteli da potpišu zapisnik po kome ih je opozicija počistila... e pa prošlog maja a i pre jedno 3 nedeje sam baš tu bio, mali igrao utakmice i vežu me lepe uspomene za istu - zato posebno 💗 za one koji su tu glasali :s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MeanMachine said:

E sad jel vredelo cepanje NS? Nije. Jel vredelo odjebavanje Bote (kakav da je osvojio je neke glasove)? Nije. Takođe jel nije bilo nemoguće nekako napraviti jaču desnu koaliciju npr gde zavetnici ne mogu da ucenjuju? Moglo je. 

 

Ali Riđi je gosn inženjer on zna najbolje.

 

Eto biće chada u pravu riđi je Vučićev samo što ja mislim da je koristan idiot a ne stvarno potkupljen.

 

Kupio je još 4 godine Vučiću taman dovoljno da kompenzuje pad rejtinga sns zbog Kosova i sankcija Rusiji nekakvim pokretom za Srbiju. Uz kintu sa zapada i moguće članstvo eto nama Orbana 2.0

 

Pa Riđi je prvo uništio DS pa bojkotom 2020. lupio nadgrobnu ploču na ostatak opozicije. Onda krenuo redom po Narodnoj, Nikola Jovanović, pa Ponoš pa Miki i ekipa.

 

Daleko bilo da branim Narodnu jer mi se gade ali je ovo fakat.

 

Tako da ko u 2023. misli da je Dragan Đilas koristan idiot a ne potkupljen/ucenjen, taj baš ne kapira stvari.

 

Lik je vraćen iz privremene penzije 2018, nakon 2017. u kojoj je Saša Janković imao rezultat koji je trebalo nadgraditi. I od 2018. pravi potez za potezom koji ne ide u korist opoziciji. Već vlasti. Ili u najboljem slučaju ne škodi vlasti.

 

I zato, da se ne ljubimo

 

GBlOLyKWAAAmwTd?format=jpg&name=900x900

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Ajde bre, biće to OK, počistićete ih u Nišu na lokalu, neće znati s koje strane ih je udarilo.

 

Btw, čujem da je u izbornoj jedinici u osnovnoj školi Dušan Radović u NIšu izbio pičvajz, SNS-ovci nisu hteli da potpišu zapisnik po kome ih je opozicija počistila... e pa prošlog maja a i pre jedno 3 nedeje sam baš tu bio, mali igrao utakmice i vežu me lepe uspomene za istu - zato posebno 💗 za one koji su tu glasali :s_d:

Filip Filipović...Srdjan je moj prijatelj...

Bilo je pičvajza i u medicinskoj školi i u DJ Stanko....gde su odugvlačili na izbornim mestima.

Bojimse da do lokalnih izbora u Nišu nećemo moći da se otarasimo Žvalavog. Pokušaće da ispegla stvari, mnogo loše stoje u Nišu. Najhrabrije procene kažu da su čak ispod 20%. Imali smo mi iskustva, kao opozicioni grad, i bilo je mnogo teško. Krili smo pare kod Velje u Čačak inače sve bi nam počistili.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao što je juče primetio Unuk iz smallpoxa na konferenciji, ideologija je apsolutno nebitna na nivou grada, tu se priča o komunalnim problemima. Kao da degeni Tadić, Jeremić i ostali klerofašisti imaju neki komunalni program. Sujetni glupaci koji su (najverovatnije) omogućili mafiji da izgazi ovaj grad koji se krvav vuče po pločniku do kraja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pletilja said:

Ovo mogu da potvrdim na osnovu iskustva sa kontrolorima SNS na mom izbornom mestu: nema tu ideoloske ostrascenosti, zaljubljenosti u AV, ima samo korupcije, ja njemu glas, on meni posao, 20 000,  tender, nema dalje.  Na mom izbornom mestu SNS nas je pocistio. Gledala sam 12 sati gradjane, mahom radnicka klasa, bledi, podbuli, zapusteni i aljkavi, jednom recju, sirotinja. Posle sam glasala na mom izbornom mestu, ogroman prostor, dobro zagrejan, biracki odbor - mahom mlade zene dobro stilizovane, sve uglancano racunajuci i birace, kraj je otmen, privilegovan. A "ideologija" ista, samo je trampa glas/privilegija skuplji. Po sve nas.

 

 

Ako negde ima fanatizma i ostrašćenosti kod glasača sns-a, ona je kod starih, bolesnih i nemoćnih. Kao kod jedne srdačne bake koja nam je svima podelila bombone i rekla kako joj je žao što više nema Golog otoka da se tamo pošalju ovi što se bune, da ne navodim druge primere. :classic_smile:

 

Kod njihovih kontrolora ni kod mene nije bilo toga, jedan od najrevnosnijih u rasterivanju pomagača prilikom glasanja bio je lik ispred sns-a koji je bio u fazonu "ne sme biti nikakvih nepravilnosti inače ćemo morati opet da dolazimo 31. decembra i dočekamo ovde novu godinu".

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...