Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Cesid procenti sa RTS1 od malopre
SNS 46,6
SPN 23,1
SPS 6,9
Nada 4,8
Nestor 4,8
Zavetn+Dveri 2,8
SVM 1,8
SRS 1,5
DJB+SDS 1,2
NS 0,9
Zukorlić+Žigmanov 0,8
SDA 0,6

 

Cesid raspodela sa RTS1 od malopre
SNS 129
SPN 63
SPS 19
Nada 13
Nestor 13
SVM 6
Zukorlić+Žigmanov 3
SDA 2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JohnnyDragon said:

Da šetaju mesec,dva ,Gandijevski i pojeo vuk magarca as usual?

Pa valjda su imali neki plan za dan posle. Pa.valjda su znali da ce biti kradja. I sta sad. Cutace??? Bitan je Bgd, a neka jebu u mozak sve, od Bujanovca do Valjeva

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Kako 3 miliona? Nije dobio 46% glasova svih građana nego registrovanih glasova. To mu dodje negde 1.7-1.8 miliona.
Svejedno, ne menja činjenicu o stanju svesti građana.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Neko je napisao da je u birački spisak upisano 6,5 miliona ljudi, pa sam napamet koristio taj broj. Moja greška. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Pametan covek. Trebalo je otici cim su smakli Djindjica. Doduse, tad sam imao 20 godina... ali odmah po zavrsetku faksa je trebalo otici. Jednostavno, nije cak ni samo do politike, ovaj narod nije normalan.

A kako bi i bio kada ga pinkuju i hepiziraju 24/365-6/7 jos i vecim tempom nego 1990-ih?

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, Vučić poslao Brnabu da izdiktira glasove, kako je on sam još pre izbora projektovao. Veze ovo sa izborima i glasanjem nema, mafija drži ovu državu za onu stvar i ne pušta. 

 

I Beograd će biti isto kao prošli put. Pogurali su svesno Nestorovića da smanje ostale desničare i SPS. 

 

Opozicija ako ne pokrene neke proteste posle još jedne epske krađe, može slobodno da se ugasi. Ja sam sad svakako glasao poslednji put...

Link to comment
Share on other sites

Dopunjeno Albancima i "Rusima":

 

Cesid procenti sa RTS1 od malopre
SNS 46,6
SPN 23,1
SPS 6,9
Nada 4,8
Nestor 4,8
Zavetn+Dveri 2,8
SVM 1,8
SRS 1,5
DJB+SDS 1,2
NS 0,9
Zukorlić+Žigmanov 0,8
SDA 0,6
Pol. borba Alb 0,4
Ruska stranka 0,3

 

Cesid raspodela sa RTS1 od malopre
SNS 129
SPN 63
SPS 19
Nada 13
Nestor 13
SVM 6
Zukorlić+Žigmanov 3
SDA 2
Pol. borba Alb 1
Ruska stranka 1

Link to comment
Share on other sites

 
Neko je napisao da je u birački spisak upisano 6,5 miliona ljudi, pa sam napamet koristio taj broj. Moja greška. 
Ma nešto slično jeste upisano, nisi mnogo pogrešio ali je izašlo manje od 60%, znači ispod 4 miliona.
Posebna je priča što je razlika između upisanih birača i građana smešno mala.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

A kako bi i bio kada ga pinkuju i hepiziraju 24/365-6/7 jos i vecim tempom nego 1990-ih?
Pa kako ja nisam pinkohepizovan? Ili praktično svi na ovom forumu?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Само дебилчина може помислити да је Хепи опозиција нека, али таквих у Србији има прилично, јбг.

 

Тачно могу да скапирам размишљање таквих. Вучић слуша запад, он је марионеета њихова. Србија је под Вучићем прозападна држава, али нас тај исти запад јебе. Хепи је изразито пропутиновска (нећу да кажем чак ни руска) телевизија. Путин пркоси западу, цар, бог, јебе запад, не могу му ништа, сад ће БРИКС да сјебе ЕУ, сад ће ЕУ да се смрзне... све је то = ОПОЗИЦИЈА.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Jeste toliko upisano, ali nije toliko glasalo. 

 

Ma jasno mi je da sam sve omašio, nije mi dobro. Ova godina mi je grozna, ali ovo mi je jedan od najgorih dana, nisam se nadao da će da izgube na republici, ali da posle svega obrišu patos ovako... tragedija. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...