Jump to content

Recommended Posts

Riskatan potez. Murray je podložan povredama i zadnji plejof (a i Olimpijadu) je odigrao užasno. E sada, ako se vrati na nivou od pretpošle sezone, vrediće. U suprotnom, imaće depreciating asset na lošem ugovoru. U svakom slučaju, ne znam da li su Nuggetsi imali neki drugi izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Riskatan potez. Murray je podložan povredama i zadnji plejof (a i Olimpijadu) je odigrao užasno. E sada, ako se vrati na nivou od pretpošle sezone, vrediće. U suprotnom, imaće depreciating asset na lošem ugovoru. U svakom slučaju, ne znam da li su Nuggetsi imali neki drugi izbor.

 

Drugi izbor bi jedino bio da su odložili potpisivanje ugovora za kraj ove sezone i na tom uzorku rešili šta da rade sa njim. 

 

Ovako, dosta "automatski" potez. 

Link to comment
Share on other sites

Murray je njihov čovek od početka, nema šansi da ga oni ispuste sve dok ne dobiju od njega sve što mogu. Znaju da je radnik, znaju da je jako dobar sa Jokićem, nije bilo tu previše dvoumljenja. Imaće sezonu sa 50+ pobeda ako ostanu svi živi i zdravi, tim garantuje punu halu i komercijalni uspeh, sasvim logičan potez

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Horium said:

 

Drugi izbor bi jedino bio da su odložili potpisivanje ugovora za kraj ove sezone i na tom uzorku rešili šta da rade sa njim. 

 

Ovako, dosta "automatski" potez. 

Mislim da je to moglo biti problem za svlačionicu tokom sezone a i potencijalan negativan impakt za franšizu u budućnosti, fazon ne daju ugovor igraču koji je jedan od najzaslužnijih za trofej. Što bi značilo da bi bilo još teže potpisivati slobodne agente i zadržati ostale igrače, jer u tom slučaju bi postojala percepcija da organizacija ne ceni njihov rad. A još su small market tim. 

 

E sada, možda je Murray mogao da da mali popust tipa 20 miliona na 4-5 sezona, zahvalnost zbog strpljenja i lojalnosti. Onda bi se valjda mogao potpisati još neki igrač, mada ne verujem da bi to pravilo razliku pa ovim novim pravilima (@Miki28 Teoljub valjda zna, ako ne onda nezna niko).

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darko said:

Mislim da je to moglo biti problem za svlačionicu tokom sezone a i potencijalan negativan impakt za franšizu u budućnosti, fazon ne daju ugovor igraču koji je jedan od najzaslužnijih za trofej. Što bi značilo da bi bilo još teže potpisivati slobodne agente i zadržati ostale igrače, jer u tom slučaju bi postojala percepcija da organizacija ne ceni njihov rad. A još su small market tim. 

 

Za svlačionicu sasvim moguće, to je i glavni rizik tog alternativnog poteza. 

 

Što se tiče toga da bi bilo još teže dovesti/zadržati igrače ne slažem se, generalno NBA igrači kao kolektiv izgleda da ne kažnjavaju loše ponašanje franšiza niti nagrađuju lepo ponašanje. 

 

Imaju kratko pamćenje, zanima ih samo koliko oni konkretno mogu u datom trenutku da zarade i kakvu ulogu će imati. Ok, neke i kakvo je mesto za život/provod. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Mislim da je to moglo biti problem za svlačionicu tokom sezone a i potencijalan negativan impakt za franšizu u budućnosti, fazon ne daju ugovor igraču koji je jedan od najzaslužnijih za trofej.

S druge strane, već su mu dali jedan max a i čekali su ga dok je bio povređen. Videćemo kako će biti kad se podvuče crta, za sada su oni bili više izdašni prema njemu nego obrnuto, ne u potpunosti njegovom krivicom, povrede jbg. 

 

Ukratko, mnogi bi ubili za takav tretman franšize a ne još da to ima negativan uticaj na njih. 

 

Sve u svemu, kladili su se opet na njega (verovatno nisu ni imali puno izbora), pa da vidimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

Što se tiče toga da bi bilo još teže dovesti/zadržati igrače ne slažem se, generalno NBA igrači kao kolektiv izgleda da ne kažnjavaju loše ponašanje franšiza niti nagrađuju lepo ponašanje. 

 

Imaju kratko pamćenje, zanima ih samo koliko oni konkretno mogu u datom trenutku da zarade i kakvu ulogu će imati. Ok, neke i kakvo je mesto za život/provod.

 

Ja verujem da Nagetsi bar delom razmišljaju u smeru da izgrade za sebe reputaciju kako ne tretitaju svoje igrače kao potrošnu robu koju će odbaciti prvom prilikom. Odnosno da je nadograde, jer za tu priču već imaju adut prvog slučaja sa Marejem (kod povrede).

 

Slažem se da to nije nešto iz ugla sadašnjeg prosečnog igrača, ali daj šta daš kad već nemaju provod (dok grad ne odluči da uvede kafanu kao tradiciju i ne postavi Jokića za šefa departmana za kulturu).

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Denver sustinski i nema nikakav izbor dok je ovaj core jos uvijek u najboljim godinama sem da dadne ovaj ugovor Jamalu. Mogli su ga pustiti ali u tom slucaju sigurno ne bi mogli naci dostojnu zamjenu. Dodatni problem koji im se javlja je i isticuci ugovor Gordona. On za 25/26 sezonu ima PO od oko 22m sto ce skoro sigurno odbiti. Najbolji trade asset koji imaju je MPJ i njega bi mozda i imalo smisla trejdovati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

S druge strane, već su mu dali jedan max a i čekali su ga dok je bio povređen. Videćemo kako će biti kad se podvuče crta, za sada su oni bili više izdašni prema njemu nego obrnuto, ne u potpunosti njegovom krivicom, povrede jbg. 

Možda je u pitanju više bio Malone nego front office, šta mi znamo šta se u stvari dešavalo iza kulisa. Moguće je da bi ga trejdovali da nije bilo Majka.

 

Ali ako su već svi stali iza njega, mogao je da bude šmeker i da da mali popust. Šta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Ko zna da li bi im taj popust išta značio u tim komplikovanim relacijama u vezi plata  i dovođenja drugih igrača.

 

Meloun je sigurno imao dosta uticaja na odluku ali je ona verovatno  zajednički doneta. Inače, ponovo se priča o sve jačim nesuglasicama između Melouna i Buta oko bliske budućnosti franšize (napucavanje ekipe za napad na titulu vs. građenje mladog tima) tako da će biti vrelo u Koloradu, u skladu sa klimaCkim promenama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Mislim da je to moglo biti problem za svlačionicu tokom sezone a i potencijalan negativan impakt za franšizu u budućnosti, fazon ne daju ugovor igraču koji je jedan od najzaslužnijih za trofej. Što bi značilo da bi bilo još teže potpisivati slobodne agente i zadržati ostale igrače, jer u tom slučaju bi postojala percepcija da organizacija ne ceni njihov rad. A još su small market tim. 

 

E sada, možda je Murray mogao da da mali popust tipa 20 miliona na 4-5 sezona, zahvalnost zbog strpljenja i lojalnosti. Onda bi se valjda mogao potpisati još neki igrač, mada ne verujem da bi to pravilo razliku pa ovim novim pravilima (@Miki28 Teoljub valjda zna, ako ne onda nezna niko).

Znam😀 

Spoiler

Jeste da sam zgotivio Jokica u dresu reprezentacije ali ne bas toliko😀

 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Bez posebnog osvrta na Embiidovo hvalisanje, u Keniji je recimo u nekim zajednicama običaj da dečaka kad napuni 15 godina pošalju u šumu sa kopljem i nožem. Mora 5 godina da preživi u divljini sam i ako to uspe onda je postao muškarac.

 

A što se njega tiče, čuj bacio koplje na lava dok spava, baci ti koplje na lava koji ne spava... :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

@Darko mogao je Jamal uzeti nesto manje ali na globalnom planu ne cini preveliku razliku jer ako zadrze osnovu onda usled plata i salary capa narednih godina su limitirani, posebno jer im i Gordon dolazi na naplatu.

Sa ovim pokazuju vjeru u Jamala. Jamal je mogao rizikovati i u slucaju da izbori All Nba tim sledece sezone mogao je potpisati i mnogo masniji ugovor tako da ovaj ugovor ne predstavlja neki problem sto se tice finansija. E sad ako se za svo vrijeme ugovora bude povredjivao onda se moze reci da je bio uzasan ali s obzirom na trend rasta salary capa i plata igraca, nije ovo nista alarmantno.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...