Jump to content

Recommended Posts

Što se tiče Curry family, to je jedan od slučajeva gde je sin talentovaniji od oca 😄 Ali kad pogledaš hype sa kojim je Steph ušao u ligu (dosta je osporavan) i sve ovo oko Bronnija... jbg.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 40Wins said:

Nemoguce da je mali toliki odron, ipak mu je Lebron otac, valjda moze da bude neki igrac za 5 do 7 minuta.

 

Pa sad zavisi šta znači "odron".

 

Mali je bolji košarkaš od cirka 99.99999% svetske populacije, ali to i dalje ne znači da će biti iole dobar NBA igrač.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh pre @Miki28 Teoljub da ne bi bila nepravda da Luka uzme, ali ga ipak Jokić šije u advanced stats, pogotovo +/-. Kada se na to doda osećaj krivice od prošle sezone, ne vidim kako Nikola neće biti MVP. A i zasluženo je, nema šta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@DameTime @freethrow  @Урош19 regression to the mean ne mora nužno da znači da će deca biti manje talentovana od roditelja, samo da je veća verovatnoća da to bude slučaj kada je roditelj ekstrem. Puka statistika. Na primer, moguće je da će Stefan biti Novak 2.0, ali je mnogo veća verovatnoća da to neće biti slučaj. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

 

Postoji jedna stvar koja mi je problematična kod te učestale pojave da se deca odlučuju za profesiju svojih roditelja (najčešće je na relaciji otac-sin). A to je pritisak očekivanja, što od strane porodice što od strane medija, tj. pritisak očevih uspeha. The bar is set too high. Bronny nikad ne može da bude kao Lebron (kao što ni Stefan npr. ne bi mogao biti kao Novak) i pitanje je kako to utiče na njegov psihološki i emocionalni razvoj. Možda bi bio 10x bolji u nečem drugom. A videli smo i da je imao problema sa srcem tako da je pitanje koliko on može fizički. 

 

Pa ima i dosta igrača koji su debelo premašili očeve. Stef Kari, Kobi Brajant, Kajri Irving, Klej Tompson, Devin Booker, Kevin Love... 

 

Svi smo mi različiti. Za neke je karijera u roditeljskim branšama dobra, negde ne. 

 

Broniju (ugh, kakvo ime, Lebron je stvarno kreten) bi verovatno bilo najbolje da je otisao što dalje od košarke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Horium said:

Pa ima i dosta igrača koji su debelo premašili očeve. Stef Kari, Kobi Brajant, Kajri Irving, Klej Tompson, Devin Booker, Kevin Love... 

Pa sad, nije bolji od Luke.

  • Love 2
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

Više ciljam na to kako se na dete može odraziti činjenica da nikad neće postići uspehe svog roditelja, a s druge strane će ga celog života porediti sa njim. 

20 minutes ago, Darko said:

Rekoh pre @Miki28 Teoljub da ne bi bila nepravda da Luka uzme, ali ga ipak Jokić šije u advanced stats, pogotovo +/-. Kada se na to doda osećaj krivice od prošle sezone, ne vidim kako Nikola neće biti MVP. A i zasluženo je, nema šta. 

 

Da li zaista mislite da neko tamo ima "osećaj krivice" zbog takvih stvari?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Da li zaista mislite da neko tamo ima "osećaj krivice" zbog takvih stvari?

U pravu si, u Americi žive samo kiborzi i bezosećajni kapitalisti.

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi uopce imali osjecaj krivice? Embiid kakav god choker bio u PO je imao potpuno legitiman case za MVPa regularne sezone. Meni licno je Jokic bio bolji ali stvarno je urnebesno pricati o nekakvim kradjama i nezasluzenim nagradama. Ove godine ista prica, ko god od trojca Jokic-Luka-SGA dobije bice potpuno zasluzeno. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

U pravu si, u Americi žive samo kiborzi i bezosećajni kapitalisti.

 

Nema to nikakve veze sa kapitalizmom, već sa tim osećaj krivice, oćemo ili nećemo da mu damo dvaput zaredom i sl. nisu kriterijumi. Oni koji glasaju donose određenu procenu u određenom trenutku i to je ad acta. 

 

Samo će se ovde godinama raspravljati kako je Embiid nezasluženo dobio te sezone i da je Jokić pokraden pa se ove godine "ispravlja greška" jer "imaju osećaj krivice".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Zasto bi uopce imali osjecaj krivice? Embiid kakav god choker bio u PO je imao potpuno legitiman case za MVPa regularne sezone. Meni licno je Jokic bio bolji ali stvarno je urnebesno pricati o nekakvim kradjama i nezasluzenim nagradama. Ove godine ista prica, ko god od trojca Jokic-Luka-SGA dobije bice potpuno zasluzeno. 

Potpisujem

Link to comment
Share on other sites

Pa i Jordanovi sinovi su bili rubni profesionalni košarkaši a tatko im GOAT. Ne mora to ništa da znači. Meni je smešno što Lebron sam forsira narativ o Bronnyu i tako mu nabija dodatni pritisak. Bronny se ni na jednom nivou do sada nije isticao, Steph Curry se recimo kao omaleni klinac sprdao sa svojim vršnjacima tako da je svima bilo neprijatno. A nije loše biti ni Seth Curry, šta fali. Izguraće ćaća Bronnya u NBA, kad jedan Thanasis tamo boravi i ovaj mali može makar na kraj klupe negde.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Zasto bi uopce imali osjecaj krivice? Embiid kakav god choker bio u PO je imao potpuno legitiman case za MVPa regularne sezone. Meni licno je Jokic bio bolji ali stvarno je urnebesno pricati o nekakvim kradjama i nezasluzenim nagradama. Ove godine ista prica, ko god od trojca Jokic-Luka-SGA dobije bice potpuno zasluzeno. 

Jokic je bio bolji. Potpisujem tvoj post, ali kad je u igru uskocila ona "rasna" karta od debila poput Perkinsa, onda je prestalo da bude sportski. Ali kao sto si napisao...moze (po brojkama) ove sezone bilo ko da dobije od njih i sve je zasluzeno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, cabke said:

Jokic je bio bolji. Potpisujem tvoj post, ali kad je u igru uskocila ona "rasna" karta od debila poput Perkinsa, onda je prestalo da bude sportski. Ali kao sto si napisao...moze (po brojkama) ove sezone bilo ko da dobije od njih i sve je zasluzeno.

Mislim da je ipak 3peat bio problem prošle godine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dosadan dan.bez tekmi...a cim ih nema neke price se repriziraju..kao bajke, svi.smo.culi stotime.puta Ivicu i.Maricu, ponavljali deci,pa opet poslusacu je.i 101 put..tako i ove moderne.bajke o Jokicu i Embildu, LeBronu i Broniju..😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Nema to nikakve veze sa kapitalizmom, već sa tim osećaj krivice, oćemo ili nećemo da mu damo dvaput zaredom i sl. nisu kriterijumi. Oni koji glasaju donose određenu procenu u određenom trenutku i to je ad acta. 

 

Samo će se ovde godinama raspravljati kako je Embiid nezasluženo dobio te sezone i da je Jokić pokraden pa se ove godine "ispravlja greška" jer "imaju osećaj krivice".

Htedoh da kažem da se dobar deo glasača sigurno osećao malo glupo posle plejofa i da imaju potrebu da se iskupe - i oni su obični ljudi. Zbog svoje reputacije ako zbog ničeg drugog.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cabke said:

Jokic je bio bolji. Potpisujem tvoj post, ali kad je u igru uskocila ona "rasna" karta od debila poput Perkinsa, onda je prestalo da bude sportski. Ali kao sto si napisao...moze (po brojkama) ove sezone bilo ko da dobije od njih i sve je zasluzeno.


Ja ne znam zasto bi iko bilo sta sto Perkins kaze shvatao ozbiljno. Pored njega i Stephen A. Smith djeluje kao Aristotel licno. 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darko said:

Htedoh da kažem da se dobar deo glasača sigurno osećao malo glupo posle plejofa i da imaju potrebu da se iskupe - i oni su obični ljudi. Zbog svoje reputacije ako zbog ničeg drugog.

 

Ali za šta da se iskupe, Embiid je dobio MVP za regularni deo sezone koji je sabio? Nije dobio za PO. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, doragan said:

Dosadan dan.bez tekmi...a cim ih nema neke price se repriziraju..kao bajke, svi.smo.culi stotime.puta Ivicu i.Maricu, ponavljali deci,pa opet poslusacu je.i 101 put..tako i ove moderne.bajke o Jokicu i Embildu, LeBronu i Broniju..😄

 

Ne znam koliko si nas pratio pre nego što si se registrovao na 4um 😄 ali MJ-Lebron debata, Nugetlije vs Jezeraši, da li je Embiid zaslužio MVP, grčkom rukometašu se sve dopušta i ništa ne svira, Jokićevci... toliko puta su pretresene teme da verovatno napamet znamo ko će šta da napiše ;D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...