Jump to content

Recommended Posts

na prvi pogled mnogo dobrih igraca bi moglo promeniti ekipu ovog leta ili pre pocetka sledece sezone i pre par nedelja smo pricali o tome ovde ali kada se malo bolje razmisli mozda ce se ekipe izmedju sebe canceloutovati kada su u pitanju trejdovi. posto ce u sledecu sezonu opet tri cetvrine lige, ili cak i vise, uci u sezonu sa ozbiljnim ambicijama, cene igraca mogu biti vece nego sto bi to bilo u nekom drugom slucaju. prvi trejd ce takodje moci diktirati pijacu™. 

ekipe ce morati biti pametne i sa stopostotnom sigurnoscu vuci poteze jer je konkurencija izuzetno jaka i jedan los potez moze od npr sigurnog playoff tima dovesti do borbe za play in. 

npr pelicansi bi trejdovali ingrama ali bi u povrat zeleli igraca/e koji bi im bili odmah korisni za sledecu sezonu. ekipa koja bi trejdovala za njega ce morati da da deo rotacije za njega sto bi opet bio rizik sam po sebi.

u prevodu - bice tesko praviti trejd ekipama sa ambicijama zbog nikad vece konkurencije u ligi. u vrlo slicnoj situaciji su jos neki timovi. 

i pored svega, nova cba pravila jos vise otezavaju stvari za transakcije. videcemo sta ce gmovi izmisliti, mozda opet skontaju neki loophole.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Finale počinje noćas u 2.30. Samo da podsjetim (barem) one koji su u igri za trofej Zaza Pachulia a još uvijek nisu ostavili svoju prognozu za finale da to učine do večeras.

@Zli Gli @Magia @Malkolm Brogdon @Princeton i @Poku (ne znam koji je to nick ovdje).

 

https://freethrow.pythonanywhere.com

 

 

Edited by neko me sabotira
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, neko me sabotira said:

Finale počinje noćas u 2.30. Samo da podsjetim (barem) one koji su u igri za trofej Zaza Pachulia a još uvijek nisu ostavili svoju prognozu za finale da to učine do večeras.

@Zli Gli @Magia @Malkolm Brogdon @Princeton i @Poku (ne znam koji je to nick ovdje).

 

https://freethrow.pythonanywhere.com

 

 

Citas li @pilif88?

Cisto da ne propustis.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Finale cista zadovoljstina, kao da sam ga ja birao. Bostonova 18ica ili Doncic zasluzeno na krovu sveta - i jedno i drugo bi mi bilo jako drago. Ipak, simpatije mi idu na stranu Lajvlija, Gaforda i posebno Kubana i Luke.

Link to comment
Share on other sites

Hajde, nadam se da će finalna serija biti neizvesna, nije bila odavno. Samo su dve u poslednjih deset godina bile neizvesne, a to su finala 2016. i 2021.

 

Kako se vreme prve utakmice bliži, tako sve više preovladava razum i mislim da su Seltiksi jači i da neće da propuste da postanu šampioni. Dodali su iskusnog Džrua i visokog Porzingisa, doduše rovitog, ali će dosta pomoći u osiguranju defanzivnog skoka kao i u smanjenju uticaja Lajvlija i Gaforda.

 

Za razliku od Minesote, imaju više dobrih skorera, svakako nisu ofanzivno limitirani. Minesota jeste jača defanzivno od Seltiksa, ali njihov problem je bio što baš i nisu imali da bace nekog na Luku i Irvinga, kako su im ležali Nagetsi, tako Dalas nije. Postojao je tu Edvards, ali ne može on da isprati još uvek two way ritam, tj. da pozatvara u odbrani, a u napadu porobi, kao nekad Kavaj. Verujem kako bude ulazio u prajm, da će moći. Da se vratim na temu, Boston ima baš mnogo defanzivnog oružja da baci na Irvinga i Luku, kao da je Boston sklapao tim za Dalas, jer Vajt i Džru mogu da se smenjuju na Kajriju, a Braun i Tejtum na Luki. Ne bi me iznenadilo i da Horford u nekom trenutku serije preuzme Luku kao iskusan igrač koji ne pada na njegove fore.

 

Dalas može postati šampion samo ako Luka bude ponavljao GOAT nivo iz utakmice u utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, neko me sabotira said:

Finale počinje noćas u 2.30. Samo da podsjetim (barem) one koji su u igri za trofej Zaza Pachulia a još uvijek nisu ostavili svoju prognozu za finale da to učine do večeras.

@Zli Gli @Magia @Malkolm Brogdon @Princeton i @Poku (ne znam koji je to nick ovdje).

 

https://freethrow.pythonanywhere.com

 

 

 

Ja sam kao treceplasirani cekao do samog kraja misleci da cu moci da vidim prognoze prve dvojice i kontriram im nekim hail mary pokusajem da probam da napadnem prvo mesto ali posto se ne vide tudje prognoze (a do sad jesu) opalio sam realnih 4-1 za Seltikse. Cenim da su i ostali slicno i da ce misko zadrzati prvo mesto, urnisao nas covek pogotkom na Dalas protiv Minesote.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno se oduži čekanje finala. :frusty: Vidim da ovdje većina vjeruje kako je Boston ozbiljan favorit. Ja nekako naginjem Dalasu, Luka je imao dodatno vrijeme da zaliječi svoje ''rane'' i ako bude na visini onog što je igrao protiv Vukova ili još bolji :s_d: šanse Bostona, po meni, su male. Kelti su imali lak zadatak na Istoku, ali nijesu oduševili. Oni moraju da podignu igru za jedan nivo više ako misle da pariraju šampionu Zapada. Imaju oni igračkog kvaliteta za tako nešto, takođe imaju dobre matchup-ove za Luku i Kyrie-ja i tu je njihova najveća prednost u odnosu na Minesotu. S druge strane, Dalas je atletski jači i ako budu nametnuli dominaciju u skoku neutralisaće sjajnu ofanzivu Kelta, a Dalasov backcourt dvojac će u tom slučaju biti tas na vagi koji će odlučiti u korist Teksašana. Biće svakako zanimljivo, bilo bi lijepo da bude neizvjesno i uzbudljivo do samog kraja...

Link to comment
Share on other sites

boston se pita za sve. ako se ne useru i ako igraju pametno, trebalo bi da dobiju bez vecih problema. bice ogromnog pritiska na njima jer ovakvu sansu ko zna da li ce opet dobiti i ako je sada ne iskoriste bice cirkusa u fransizi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

boston se pita za sve.

 

Ovo ćemo jako brzo provjeriti. Da sam vatreni navijač Kelta, bio bih oprezniji - jer nije logično da se najbolji igrač u seriji baš ništa ne pita.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...