Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

37 minutes ago, Bad said:

Bila bi dobra fora da kazne sudije zato sto su oštetili Partizan.

 

Sad gledam snimak, nije nemoguće da je bio u autu.

Screenshot-1.jpg

 

 

Jeste, al' nema veze, nema potrebe da se osvrće na to, nije u našu korist. Ova seciranja iz utakmice u utakmicu, gde se traži agenda i bira uloga žrtve, nevezano za takmičenje, postaju već degutantna.

Edited by fillam
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Nesto ti borci protiv nepravde vide istu samo na mecevima jednog kluba.

 

Jer, eto, imas i druge "borce protiv nepravde" koji misle da Covic rukovodi ABA ligom i zgrazavaju se kada dolaze pojacanja od sedam cifara u KKCZ, ali samo kada se radi o KKCZ. Imali smo i proteste protiv sudija koji su "ukrali pobede Krki i Cedeviti" u sezoni 2021/22.

 

9 hours ago, goldberg said:

Problem je sto takve situacije primete likovi koji navijaju za sto slabiju konkurenciju i sto laksi put do trofeja i EL, ne birajuci sredstva.

Čini mi iz tvojih upisa da navijačku ostrašćenost pripisuješ samo nama u Srbiji, kao da je to nešto ekskluzivno samo za ove prostore. Zar stvarno misliš da se u drugim zemljama vatreni, ostrašćeni navijači drugačije ponašaju? Da li misliš da će navijači npr. Liverpula, Mančestera, Juventusa, Milana itd. da priznaju ako su pobedili uz sudijsku pomoć?

Link to comment
Share on other sites

Za mene nema dileme da su Partizan i Zvezda dva ubedljivo najprotežiranijana kluba u ABA ligi što se suđenja tiče, em su sa morbidno najvećim budžetima u odnosu na konkurenciju, em se većina 50-50 lopti svira u njihovu korist a ponekad bogami bude tu i otvorene krađeu njihovu korist. Mogu da izgube tek ako ih protivnik toliko nadigra ili ima ludo šutersko veče. Pri tome, Partizan je po meni još i u boljem položaju nego Zvezda od kada je Željko došao kao da se svi u okruženju trude da mu se dodvore gde je šlag na tortu bio onaj trofej za najboljeg trenera sezone u prvoj sezoni od povratka, a to je bilo realno koliko i da je Lazić najbolji defanzivac sezone ili kad bi Ledayu dali trofej za fair play. U fudbalu je obrnuta situacija, i tu su blizanci privilegovani ali je Zvezda malo "privilegovanija", srećom to me takmičenje ič ne zanima za razliku od ABA lige.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu, gledao sam samo par isečaka. Video sam koš Mudija za pobedu i nedosuđen faul Ledeja nad njim na tom prodoru (Čik dosudi ako smeš u tim momentima). Opušteno sve vreme drži ruku odozgo na Mudijevom ramenu i gura ga na dole. Samo je sreća pogurala tu loptu u koš.

 

I posle navijači Zvezde i Partizana kukaju kada se ovakve stvari dese protiv njih u Evroligi, na primer Olimpijakos - Partizan. Ne kažem da nije opravdano, ali valjda bi trebali da shvate i navijače ostalih klubova koji su manjeg rejtinga od njih. Jako je teško biti objektivan. Navijači Zvezde misle da se gura Partizan, navijači Partizana da se gura Zvezda a guraju se i jedni i drugi što najbolje osete klubovi poput Igokee sinoć ili Borca pre nekoliko kola. Najviše od svega na svetu boli nepravda.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni je jedino poražavajuće ono što sam i sinoć napisao. Utiske o suđenju ima svako i razlikuju se od čoveka do čoveka. Čak nekad nije nikakvo navlačenje već kriterijum suđenja više odgovara jednom timu a manje drugom.

 

Brine me ono što sam video, a to je da su sudije nekoliko minuta gledale definiciju nesportske lične Ledeja i ipak odlučile da to nije nesportska. To već liči na pritisak sa klupe koji je urodio plodom. Ako nešto tako očigledno može da se previdi onda ni ti čalendži nisu korak ka pravednijem suđenju već jednostavno mazanje očiju ljudima da se kao nešto radi po tom pitanju.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2023 at 9:39 PM, Golijat said:

Ali živo me zanima zbog cega vas nervira nesto oko Zvezde sto nema nikakve veze sa Partizanom? 

Kako komentarises poslednjih par stranica, zasto ovi ljudi toliko pisu o Partizanu? Gde si sad da se zapitas?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mrk said:

Kako komentarises poslednjih par stranica, zasto ovi ljudi toliko pisu o Partizanu? Gde si sad da se zapitas?

Komentarisu utakmicu Aba lige koja se tice i Zvezde zbog konacnog plasmana.

 

Moj komentar koji si citirao se odnosio na komentare kolega o broju gledalaca u areni. Pazi, njih je nerviralo zasto pise da ima vise gledalaca na Zvezdinoj tekmi nego sto je realno...

 

Kontam da ces se sloziti da nisu identicne stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

Ali kakav je lik Anđušić. Bukvalno me podseća na onog lika sa mima koji slavi i poliva se šampanjcem a fazon deseti igrač po značaju u ekipi, mekušac koji je skontao da jedino može da igra odbranu konstantnim flopovanjem, stalno nešto u prvim redovima kao da je neka legenda a ne najnebitniji lik ikada.

 

Dobar je Djusa, ja bih voleo da ostane do kraja karijere u Partizanu. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Golijat said:

Komentarisu utakmicu Aba lige koja se tice i Zvezde zbog konacnog plasmana.

 

Moj komentar koji si citirao se odnosio na komentare kolega o broju gledalaca u areni. Pazi, njih je nerviralo zasto pise da ima vise gledalaca na Zvezdinoj tekmi nego sto je realno...

 

Kontam da ces se sloziti da nisu identicne stvari.

Nisu identicne ali je opet bavljenje tudjim klubom. Ako je u pitanju plasman onda je u redu i opravdano? Ajde mi reci onda zasto se gomila navijaca Zvezde bavi recimo poreskim dugom Partizana? Kakve to veze ima sa plasmanom na Aba tabeli?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bad said:

Da li Top izlazi sad na draft sigurno i ako bude u prvih 15 da li to u praksi znači ništa od Zvezde?

Izlazi sigurno. Neka moja procena po jacini ove klase je da je sigurno u top20. E sad da li ce odma u NBA zavisi od procene ekipa, ne bi me cudilo da procene da ce mi vise znaciti sezona u EL ako je igramo. 

Link to comment
Share on other sites

First, Jonathan Givony from ESPN included Nikola Topic in his latest article as the tenth pick in the draft. If this were to happen, he would become a member of the Chicago Bulls. On the other hand, Jonathan Wasserman predicts that he could even be the ninth pick in the draft. This would mean that Topic would form a tandem with Victor Wembanyama.

 

 

Meni deluje da će on pravo u Nba. Ukoliko računaju ekipe da može da igra u Nba neće se on kaliti u EL.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

First, Jonathan Givony from ESPN included Nikola Topic in his latest article as the tenth pick in the draft. If this were to happen, he would become a member of the Chicago Bulls. On the other hand, Jonathan Wasserman predicts that he could even be the ninth pick in the draft. This would mean that Topic would form a tandem with Victor Wembanyama.

 

 

Meni deluje da će on pravo u Nba. Ukoliko računaju ekipe da može da igra u Nba neće se on kaliti u EL.

Lepo bi ga bilo videti u Spursima, baš im fali pravi plejmejker. Tre Jones je dobar sa klupe ali nema kvalitet startera. 

 

U svakom slučaju, ako nastavi sa sjajnim partijama može da se nađe i na višoj poziciji na draftu. Male su šanse da će da igra sledeću sezonu za Zvezdu ako bude izabran u lutriji.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Azazelkg said:

Kako god... Teško da će se naigrati, obzirom na minutažu MVP EL...

MVP EL nema 18 godina niti je bio lutrijski pik. Još igra za tim koji juri plejof i na poziciji gde ima jaku konkurenciju.

 

Grannies and frogs man, grannies and frogs :classic_biggrin: 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darko said:

MVP EL nema 18 godina niti je bio lutrijski pik. Još igra za tim koji juri plejof i na poziciji gde ima jaku konkurenciju.

 

Grannies and frogs man, grannies and frogs :classic_biggrin: 

Da l su babe, žabe ili dede ne znam, ali... Znamo kako su prošli svi naši koji su sa 18 otišli preko bare.... Doduše, možda je to po njima, tebi, većini ispravan put... Zavisi kako ko zamišlja svoju karijeru i šta hoće od nje...

Link to comment
Share on other sites

Nema bas smisla porediti Vasin slucaj za Topicevim ako odmah dogodine ode u NBA. Micic je dosao u ekipu kojoj njegovi kvaliteti na lopti pored SGA i Williamsa nisu potrebni. Tu imas jos i Giddeya koji je takodjer kreator plus ovogodisnji lutrijski pick Wallace. On bez lopte nije toliko koristan igrac. U nekoj drugoj ekipi kojoj treba taj tip igraca bi vjerovatno imao puno bolju ulogu. 

 

Topic bi s druge strane ako vec bude lutrijski pick bio projekat kluba koji ga izabare i siguro bi dobio znacajnu minutazu i ovlasti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mišljenja sam da se previše gleda ta NBA liga. Super je uspeh Nikole Jokića, ali to ni u kom slučaju nije pravilo, mnogo više je izuzetak.

 

Danas Pokuševski iga nešto sitno, umesto da igra u Evroligi kao starter da li naš da li Partizanov svejedno je. Nikola Jović eno ga škartiran u Majamiju, oh pardon, nije škartiran, ide u onu G ligu u kojoj je Marko Simonović izgledao kao Dejvid Robinson lično.

 

Gudurić se brzo opametio i dobro je za njega, propao bi tamo. Sad ako uzmu Topića, ja mogu samo da palim sveće za dečka.

 

Izgubilo se ono osnovno pravilo u sportu da tuđe sunce ne greje kao domaće. Jednostavno je surovo u Americi, veoma je teško doći do prave šanse i moraš je odmah ugrabiti. Bolje je, mnogo bolje, da Topić odigra dve seniorske u Zvezdi, bilo Evroligi bilo Evrokupu. Za njega je sad ključno da igra.

 

Naravno, ako Zvezda ne želi da mu da šansu onda nek ide u neku drugu ekipu. Plašim se da će NBA da ga ubije ako ode prerano.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...