Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Dajte tu utakmicu Dubai vs Hercegovac Gajdobra, sve se crta za taj spektakl

 

Gospođice na privremenom radu tamo nisu spremne za mlade lavove iz Gajdobre. Kažu može i dve zlatne kupke samo to ne.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milko Miller said:

Valjda ce jednom Zvezda i Partizan uspeti da u sopstvenom interesu rade zajedno i da sprece ulazak Dubaija ako nema garancije za takmicenje u Evroligi za oba kluba.

 

OK, ovo jeste jedan od klasicnih "srpski projekti najjaci u univerzumu" postova, ali bio je jedan jos bolji na twitteru u kojem autor istog poziva ABA ligu da se bori za A licence za nase projekte u zamenu za prihvatanje ucesca KK Dubai sledece sezone.

 

Zasto bi iko sprecavao ulazak Dubaija u ABA ligu, sta bi se time dobilo? Taj Dubai verovatno nece ugrozavati mesto ABA lige u EL (u koju bi isao najbolji od ostatka lige), a ako SNS misli nesto da ucenjuje EL, pa to je tako pateticna ideja da verovatno ni njima to ne pada na pamet.

 

Ima jedan skec u "Muckama" kad voditelj kviza kaze "Mozda nismo mnogo gledani u UK, ali smo zato prvi po gledanosti u Gruziji i Moldaviji". Eto tako to zvuci i celnicima EL kada im neko kaze da im je ubedljivo najbolji proizvod (kojim treba da se ponose) derbi dve kosarkaske sekcije dva FK iz Beograda. Taj Dubai njima donosi novac, kao sto i ABA ligi donosi novac, dok interesovanje Srba za okrsaj projekata donosi korist ... paaa, samo tim projektima.

 

Umesto da malo uredimo odnose u ligi ili da barem probamo da se nadamo jacanju kosarke na ovim prostorima tako da regionalna liga ne bude samo bedna kopija fudbalske superlige, mi cemo da umisljamo da smo nesto mnogo bitni jer nam je to mnogo potrebno.

Link to comment
Share on other sites

Aba liga ako pusti Dubai da ucestvuje u njoj treba da prema njemu ima jednak tretman kao prema svim drugim klubovima. Aba liga treba da se bori za jedno mesto u EL, ne preko  licence, nego preko rezultata u takmicenju. Ne znam zbog cega bi Aba ligu zanimao interes Zvezde, Partizana i srpske kosarke. Time valjda treba da se bavi KSS, ali ja ne znam sta se tamo radi u savezu i za sta tacno primaju platu? Utisak mi je kao da KSS ni ne postoji, nista se ne moze cuti iz njega, nikakve izjave, nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je jednostavno, svako treba da se bori za sopstvene interese. Za ABA ligu je interes da ima što više svojih klubova u EL ako je moguće i za nju treba da bude svejedno da li je njen predstavnik u EL Dubai, Zvezda, Partizan ili Krka. S obzirom da Dubai ulazi u priču i sa EL i sa ABA ligom kao navodna zlatna koka koja donosi novac svima, treba iskoristiti želju Dubaija da igra ABA ligu da bi se ta liga bolje pozicionirala u kontekstu EL. Pa ako već Dubai kao zlatna koka mora da igra EL kao predstavnik ABA lige, treba obezbediti barem još jedno mesto za ABA ligu u EL ko god bio taj klub, a najbolje bi bilo da to bude po takmičarskom/rezultatskom a ne nekom drugom kriterijumu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Aba liga ako pusti Dubai da ucestvuje u njoj treba da prema njemu ima jednak tretman kao prema svim drugim klubovima. Aba liga treba da se bori za jedno mesto u EL, ne preko  licence, nego preko rezultata u takmicenju. Ne znam zbog cega bi Aba ligu zanimao interes Zvezde, Partizana i srpske kosarke. Time valjda treba da se bavi KSS, ali ja ne znam sta se tamo radi u savezu i za sta tacno primaju platu? Utisak mi je kao da KSS ni ne postoji, nista se ne moze cuti iz njega, nikakve izjave, nista.
Onda nek Dubai igra protiv Krke, a najjači protivnici nek im budu Ced I Bud, šta Partizan i Zvezda od abe uopste I imaju u tom slučaju, kao i drugi Srpski klubovi jer ne treba zaboraviti ne igranje Zlatibora nakon uzimanja aba 2 lige zbog starog pravila iz ko zna koje godine...

Progres lige ne postoji, kao da je 2008 a ne 2024 godina.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Vrlo je jednostavno, svako treba da se bori za sopstvene interese. Za ABA ligu je interes da ima što više svojih klubova u EL ako je moguće i za nju treba da bude svejedno da li je njen predstavnik u EL Dubai, Zvezda, Partizan ili Krka. S obzirom da Dubai ulazi u priču i sa EL i sa ABA ligom kao navodna zlatna koka koja donosi novac svima, treba iskoristiti želju Dubaija da igra ABA ligu da bi se ta liga bolje pozicionirala u kontekstu EL. Pa ako već Dubai kao zlatna koka mora da igra EL kao predstavnik ABA lige, treba obezbediti barem još jedno mesto za ABA ligu u EL ko god bio taj klub, a najbolje bi bilo da to bude po takmičarskom/rezultatskom a ne nekom drugom kriterijumu.

Potpisujem. 

 

 

Jos nesto. Ja ne shvatam kako ljudi ne vide interes u trzistu Dubaija. Konkretno mislim na blizance. Kao najpopularnije klubove u regiji, da ne vide prostor za zaradu na toj popularnosti po ugledu na evropske fudbalske klubove. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, goldberg said:

Zasto bi iko sprecavao ulazak Dubaija u ABA ligu, sta bi se time dobilo?

Bold1: Pa sta znam, mozda zbog propozicija takmicenja koja jasno kazu ko moze nastupati naredne sezone u prvoj ABA ligi? 

Bold2: Dobila bi se kakva-takva regularnost lige. 

 

Za nekoga ko vrti pricu o tome da veciti ne treba da imaju ovolike budzete, da to unistava kosarku u regionu, da to nije sportska prica, da ne zelis takvu kosarku da gledas i sta vec, mnogo si blagonaklon ka tome da van svih sportskih pravila i logike, jedan jos uvek nepostojeci klub, koji ce biti napravljen kao instant sokic iz kesice, sa dzakovima arapskih para, tek tako udje i u ABA i u EL. I onda kao "dvostruki arsini"? Ma vazi 😄 

 

 

23 hours ago, goldberg said:

Eto tako to zvuci i celnicima EL kada im neko kaze da im je ubedljivo najbolji proizvod (kojim treba da se ponose) derbi dve kosarkaske sekcije dva FK iz Beograda.

Kako ti ne dosadi?! 🙂 KKP i KKCZ su ravnopravni clanovi svojih SD. Nisu to KK Bajern i KK Barsa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Bold1: Pa sta znam, mozda zbog propozicija takmicenja koja jasno kazu ko moze nastupati naredne sezone u prvoj ABA ligi? 

Bold2: Dobila bi se kakva-takva regularnost lige. 

 

Mislis da je ranije liga bila neregularna zato sto je bilo klubova sa strane koji su dobijali WC (Nymburk, Levski, Maccabi, Szolnoki)?

 

Ne znam, meni je liga u ta vremena bila regularnija nego sada.

 

Mislim, u nacelu se slazem sa tobom i nekakav ideal bi bio da i EL i EC i ABA i ABA2 liga budu uredjene samo na modelu ulaska najboljih i ispadanja najgorih, ali mi ovde pricamo o ligi (ABA2) u kojoj se jedan klub potrudi i bude 1. ili 2. i onda ga 6. na tabeli izbaci u PO i jos taj 6. kuka kako su nepravedno zakinuti za ucesce u ABA ligi. ABA2 je sama po sebi jako smesno organizovana.

 

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Za nekoga ko vrti pricu o tome da veciti ne treba da imaju ovolike budzete, da to unistava kosarku u regionu, da to nije sportska prica, da ne zelis takvu kosarku da gledas i sta vec, mnogo si blagonaklon ka tome da van svih sportskih pravila i logike, jedan jos uvek nepostojeci klub, koji ce biti napravljen kao instant sokic iz kesice, sa dzakovima arapskih para, tek tako udje i u ABA i u EL. I onda kao "dvostruki arsini"? Ma vazi 😄 

 

Ne da sam blagonaklon nego ne mogu da smislim ni te licence ni insistiranje na novcu i eliti koja ne treba da se druzi sa obicnim smrtnicima. Ti uopste ne moras da uzimas Dubai kao primer "dvostrukih arsina", mozes i sadasnje EL klubove da uzmes kao primer, da njih vise podrzavam nego projekte.

 

Sustina je da smatram (kao i verovatno jedan veci deo kosarkaske javnosti u Evropi) da samo sportska postignuca treba da budu merilo za ucesce u evropskim takmicenjima. Pa ako Primorska osvoji ABA, neka oni igraju ako zele i sa juniorima. To je onda do EL koja ne moze da obezbedi novac za svoje klubove.

 

Sasvim druga stvar je sto neko ovde (nasi mediji, vlast, javnost) kaze da je protiv takvog sistema osim ako takav sistem ne odgavara i njima. Onda su odjednom zdusno za taj sistem, a takvi su po meni samo dno dna na nekoj moralnoj skali i mnogo su gori od likova koji samo zele da naprave takmicenje evropskih pijanih milionera. 

 

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Kako ti ne dosadi?! 🙂 KKP i KKCZ su ravnopravni clanovi svojih SD. Nisu to KK Bajern i KK Barsa. 

 

Komentari o "kosarkaskim sekcijama dva fudbalska kluba" se ne odnosi na odnose u dva SD (ti klubovi nemaju fakticki nista zajednicko, niti dele prihode niti im se uprave nesto mnogo vole) nego na stav navijaca kojima je primarno rivalstvo dva fudbalska kluba i onda se to preliva i na kosarku. Otud i popularnost - za orgomnu vecinu navijaca Crvene zvezde FK je nesto mnogo bitnije od KK, a sam Vujosevic je rekao da "nije dovoljno pomoci KKP, mora i FKP da bude u poziciji da osvaja titule".

 

Svi ostali klubovi ABA lige su skoro iskljucivo kosarkaski (na primer, KK Buducnost je mnogo veci i popularniji klub od FK Buducnost) i njihova popularnost (koja je manja od popularnosti projekata) predstavlja bas popularnost kosarke u tim gradovima i zemljama.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Mislis da je ranije liga bila neregularna zato sto je bilo klubova sa strane koji su dobijali WC (Nymburk, Levski, Maccabi, Szolnoki)?

Sto se tice toga ko ulazi u ligu bila je regularnija iz prostog razloga sto tada nije bilo ABA2 i jasnih propozicija o tome da se iz ABA2 ide u ABA1. 

 

14 hours ago, goldberg said:

Ne znam, meni je liga u ta vremena bila regularnija nego sada.

Videti prethodni odgovor.

 

14 hours ago, goldberg said:

Mislim, u nacelu se slazem sa tobom i nekakav ideal bi bio da i EL i EC i ABA i ABA2 liga budu uredjene samo na modelu ulaska najboljih i ispadanja najgorih, ali mi ovde pricamo o ligi (ABA2) u kojoj se jedan klub potrudi i bude 1. ili 2. i onda ga 6. na tabeli izbaci u PO i jos taj 6. kuka kako su nepravedno zakinuti za ucesce u ABA ligi. ABA2 je sama po sebi jako smesno organizovana.

Isto tako jedan tim u EL izdominira celu sezonu i onda ode na F4 gde ne sme da ima ni jedan los dan. Jbg, ni meni se ne svidja ni F4 sistem, ni PO na jednu utakmicu. Ali je tako napravljeno i ako je tako napravljeno mozes ili da postujes ili da ne igras. 

 

 

Ostatak posta ne bih komentarisao, dovoljno sam vec rekao na te 2 teme ("dvostruki arsini" i "kosarkaske sekcije"). 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Sto se tice toga ko ulazi u ligu bila je regularnija iz prostog razloga sto tada nije bilo ABA2 i jasnih propozicija o tome da se iz ABA2 ide u ABA1. 

 

Videti prethodni odgovor.

 

Bilo je propozicija oko ulaska iz domacih liga (koje su se igrale na kraju sezone).

 

Regularnija je bila jer nije bilo filijala u ligi i svako je mogao da izgubi na svakom gostovanju (na primer, Crvena zvezda u onoj sezoni kada su igrali Lorenzo Brown, Gist, kada je kasnije dosao Punter... je izgubila od Krke i Zadra).

 

5 hours ago, Kooineeperk said:

Isto tako jedan tim u EL izdominira celu sezonu i onda ode na F4 gde ne sme da ima ni jedan los dan. Jbg, ni meni se ne svidja ni F4 sistem, ni PO na jednu utakmicu. Ali je tako napravljeno i ako je tako napravljeno mozes ili da postujes ili da ne igras. 

 

Slazem se sa tobom da moraju da postoje pravila pre pocetka sezone koja se ne bi krsila, sto ne znaci da su postojeca dobra.

 

No, u slucaju Dubaija, mi imamo situaciju u kojoj se znalo koje dve ekipe ulaze u EL, koje dve ekipe igraju finale i da porazeni u tom finalu ne gubi bukvalno nista. To je dovelo do serije u kojoj su domacini razbijali goste dvocifrenom razlikom u svih pet meceva. Tako da ovo jeste nelegitiman potez, ali i potez koji ce udahnuti zivot ABA ligi.

 

5 hours ago, Kooineeperk said:

Ostatak posta ne bih komentarisao, dovoljno sam vec rekao na te 2 teme ("dvostruki arsini" i "kosarkaske sekcije"). 

 

I ja sam dovoljno objasnio - de jure KKP i KKCZ nemaju nista sa FKP i FKCZ, de fakto oni zive od dve stvari:

 

1. Vlast je vrlo zainteresovana da podilazi vecinskom sentimentu u stanovnistvu (to znaci, ako navijas za bilo koji drugi tim koji nije ova dva, bas steta, gledaces amatere na travnjaku i na parketu citav zivot).

 

2. U Srbiji ni u fudbalu ni u kosarci ne postoji nijedan jedini klub koji ima trofejnu istoriju ili podrsku navijaca u svom gradu ili sire (osim pomenuta dva). Realno, Crvena zvezda ima navijaca koliko ima zbog fudbala, a cak i Partizan je primarno fudbalsko ime. To u Evropi imaju samo jos Real, Barca, PAO i Oly, a niko od ovih klubova ne zavisi od pomoci drzave nego od vlasnika ili fudbalskih klubova.

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2024&mm=01&dd=20&nav_id=2468693 

 

Hrvatski košarkaš Karlo Matković karijeru će nastaviti u SAD.

 

Prema navodima hrvatskih medija, Matković je u podmuklim pregovorima sa Nju Orleans Pelikansima, koji imaju prava na njegov ugovor.

 

Ekipa iz Nju Orleansa može Matkovića da odmah pošalje u G ligu, gde će se spremati za sledeću sezoni, mogu i da odmah "bace u vatru" i da zaigra u NBA ligi po dolasku u SAD, imaju mnogo mogućnosti.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Borca said:

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2024&mm=01&dd=20&nav_id=2468693 

 

Hrvatski košarkaš Karlo Matković karijeru će nastaviti u SAD.

 

Prema navodima hrvatskih medija, Matković je u podmuklim pregovorima sa Nju Orleans Pelikansima, koji imaju prava na njegov ugovor.

 

Ekipa iz Nju Orleansa može Matkovića da odmah pošalje u G ligu, gde će se spremati za sledeću sezoni, mogu i da odmah "bace u vatru" i da zaigra u NBA ligi po dolasku u SAD, imaju mnogo mogućnosti.

Pretpostavljam da je radio Olimpiji iza ledja pa su zato ove pregovore nazvali podmuklim.

 

😜

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja baš pratim Acu na tweeteru koji je isto napisao za Karla. 

 

 

9 minutes ago, Bad said:

Pretpostavljam da je radio Olimpiji iza ledja pa su zato ove pregovore nazvali podmuklim.

 

😜

Lapsus calami

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bad said:

Pretpostavljam da je radio Olimpiji iza ledja pa su zato ove pregovore nazvali podmuklim.

 

😜

 

Bukvalno sam prekopirao pocetni deo vesti sa tog linka, a u medjuvremenu su izmenili gresku ali je ostalo jos nekih delova gde pismenosti nedostaje. 

To oko pismenosti i gresaka im se desava stalno, izgleda kao da niko i ne procita to sto treba da se objavi pa da barem ispravi greske na koje naleti.

Edited by Borca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2024 at 12:09 PM, Nemam_ti_kad said:

Potpisujem. 

 

 

Jos nesto. Ja ne shvatam kako ljudi ne vide interes u trzistu Dubaija. Konkretno mislim na blizance. Kao najpopularnije klubove u regiji, da ne vide prostor za zaradu na toj popularnosti po ugledu na evropske fudbalske klubove. 

Ne zaradjuju blizanci za sebe. Dobijaju od drzave. Marketing se svodi na bacanje plisanih igracaka i dizanje kartona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Đurišić je popriličan kamenjar, baš sam skeptičan u vezi njegove karijere izvan neke prašinarske uloge.

 

Prije dvije sezone kao godinu dana mlađi u nekim utakmicama je djelovao kao bolji nba prospect od Jovića dok su u isto vrijeme bili na parketu. 

Nakon toga potpuna misterija što se s njim desilo, zadnje dvije sezone ima 25% za 3 na priličnom velikom uzorku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...