Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

I onda netko nešto priča protiv aba lige i u Hrvatskoj i u Srbiji te zagovara zatvaranje i "jačanje" domaćih liga. Protiv kojeg to hrvatskog kluba bi Zadar napunio dvoranu i igrao sa ovakvim žarom? Isto tako, protiv kojeg to kluba u Srbiji bi Partizan gostovao da cijela hala navija protiv njih i protivnik ne skida gaće prilikom izlaska iz svlačionice u 90% slučajeva? Zadar, Split i Cibona imali 500k ili 5 milijuna uvijek će dati sve od sebe u ovakvim utakmicama i publika će to prepoznati i podržati. Nekad će to biti dovoljno za častan poraz, nekad će imati loš dan i lagano izgubiti, ali tu i tamo će puknuti Zvezdu ili Partizana jer nemaju taj kompleks protiv njih kao što imaju neki drugi klubovi. 
Zadar je bio odličan i protiv Zvezde dole, jedva smo pobedili iako nije igrao Božić.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mister-no said:
1 hour ago, Sharp said:
I onda netko nešto priča protiv aba lige i u Hrvatskoj i u Srbiji te zagovara zatvaranje i "jačanje" domaćih liga. Protiv kojeg to hrvatskog kluba bi Zadar napunio dvoranu i igrao sa ovakvim žarom? Isto tako, protiv kojeg to kluba u Srbiji bi Partizan gostovao da cijela hala navija protiv njih i protivnik ne skida gaće prilikom izlaska iz svlačionice u 90% slučajeva? Zadar, Split i Cibona imali 500k ili 5 milijuna uvijek će dati sve od sebe u ovakvim utakmicama i publika će to prepoznati i podržati. Nekad će to biti dovoljno za častan poraz, nekad će imati loš dan i lagano izgubiti, ali tu i tamo će puknuti Zvezdu ili Partizana jer nemaju taj kompleks protiv njih kao što imaju neki drugi klubovi. 

Zadar je bio odličan i protiv Zvezde dole, jedva smo pobedili iako nije igrao Božić.

 

Ne znam koju si ti utakmicu gledao.

https://www.aba-liga.com/match/47/23/1/Overview/q1/1/home/zadar-crvena-zvezda-meridianbet/

 

Bozic igrao 35 minuta.

Razlika izmedju dve utakmice je sto je Zadar zgazio Partizan a mi rutinirali Zadar.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sharp said:

I onda netko nešto priča protiv aba lige i u Hrvatskoj i u Srbiji te zagovara zatvaranje i "jačanje" domacih liga.

Zadar, Split i Cibona imali 500k 

 

Problem je sto za srpske klubove ne igraju srpski igraci(jedno u Zvezdi imaju neku ulogu, i Mega od ove sezone) 

i zato se vodi to pitanje u Srbiji,

to je pricao i selektor, bivsi reprezentativci,treneri, 

u domacoj ligi postojalo bi pravilo o strancima.. 

 

 

Evo primer Arijan Lakic 2000, 

Nije ulazio u Fmp i Borcu u igru, 

2 godine kasnije, igra u jacoj ekipi,

drugu godinu za redom igra po 30 minuta u proseku....

Pobedjuje preskupe evroligaske blizance, drzave projekte... 

 

Zvezda, Partizan i Fmp, cim izgube utakmicu, odmah traze novog amerikanca

 

Budzet Zadra je kao plata poslednjeg igraca u rosteru Partizana ili Zvezde

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Howie Roseman said:

Znaju li se tačni datumi mečeva plej-ofa ili će ponovo biti mjesec dana pauze ako Partizan ili Zvezda odu u plej-of EL?

 

Mislim (nisam 100% siguran) da je dogovoreno ove sezone da nema odlaganja radi playoffa EL, samo ukoliko se netko plasira na F4. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sharp said:

I onda netko nešto priča protiv aba lige i u Hrvatskoj i u Srbiji te zagovara zatvaranje i "jačanje" domaćih liga. Protiv kojeg to hrvatskog kluba bi Zadar napunio dvoranu i igrao sa ovakvim žarom? Isto tako, protiv kojeg to kluba u Srbiji bi Partizan gostovao da cijela hala navija protiv njih i protivnik ne skida gaće prilikom izlaska iz svlačionice u 90% slučajeva? Zadar, Split i Cibona imali 500k ili 5 milijuna uvijek će dati sve od sebe u ovakvim utakmicama i publika će to prepoznati i podržati. Nekad će to biti dovoljno za častan poraz, nekad će imati loš dan i lagano izgubiti, ali tu i tamo će puknuti Zvezdu ili Partizana jer nemaju taj kompleks protiv njih kao što imaju neki drugi klubovi. 

 

Ja sam pristalica te ideje, barem dok hrvatska kosarka ne ozdravi.

 

Jer Zadar, Cibona i Split, pa i Krka a evo sad i Mornar, prosto nemaju kvalitet. A nemaju ni dovoljno talenata iz svojih redova a jos manje finansija. To je prosto tako. A to sto ce jednom, jedan od tih klubova, mozda u sezoni zveknuti Partizan i/ili Zvezdu - pa desava se to i Borcu, Megi. Desavalo bi se i ostalim srpskim klubovima kad bi igrali istu ligu kao Zvezda i Partizan. A ne samo Kup i ono smesno doigravanje na kraju sezone. 

 

Kada bi Zvezda i Partizan igrali samo KLS mnogi domaci klubovi bi bili mnogo jaci, jer imaju veci interes da tako nesto igraju kako treba, da i sponzori u njih uloze, i onda bi se itekako i hale punile. 

 

Ovako, sta jednom KLS klubu treba - da bude u vrhu u KLS i eventualno ako igra ABA2 da se plasira u play-off. To mozes i sa Cvetkovicem, Tejicem, Rakicevicem, Ljubicicem, Kutlesicem, Majstorovicem, Lesicem, Nikolicem, i da ne nabrajam jos likove koji su nekada igrali ABA a sada igraju KLS. Znaci par iskusnih, 1-2 stranca i gomila mladih - to imaju. Ne prave oni tim da se redovno nadmece sa srpskim ABA ligasima. Vec prave tim za ovo sto sam naveo. I kao sto se u ABA2 vidi - dovoljno je.

 

Nece celu sezonu da placaju neke dokazane igrace (a i ne mogu, jer toliko para od sponzora nemaju), da bi jednom u februaru kao nesto napravili i onda u junu kao jos nesto pokusali. 

 

 

E sad, sto se tice same kosarke u Hrvatskoj - slazem se s tobom da vrlo verovatno Zadar (Cibona/Split) ne bi imali ovakvu predstavu, ovakvu publiku, nikada ako bi se igrala samo HT premijer liga. Mozda kad bi zaigrali neko evropsko takmicenje.

 

 

Dodatno, malo mi je vise i muka da vidim NDH zastave i anti-srb parole. Isto kao sto mi je muka da slusam na nasim tribinama nacionalisticke parole, sto je prilicno istrebljeno u danasnje vreme. Ali eto u Zadru smo danas, po ko zna koji put, videli i NDH/ustaske zastave i Anti-ABA-SRB zastavu i "nasa oluja ne prestaje" sa siluetom nacistickog vojnika sa NDH/ustaskom sahovnicom. Dokle vise? 

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

Dodatno, malo mi je vise i muka da vidim NDH zastave i anti-srb parole. Isto kao sto mi je muka da slusam na nasim tribinama nacionalisticke parole, sto je prilicno istrebljeno u danasnje vreme. Ali eto u Zadru smo danas, po ko zna koji put, videli i NDH/ustaske zastave i Anti-ABA-SRB zastavu i "nasa oluja ne prestaje" sa siluetom nacistickog vojnika sa NDH/ustaskom sahovnicom. Dokle vise? 

 

Pa dobro, nije kao da bi te pojave nestale sa ukidanjem ABA lige. Možda ne bismo videli zastave i nacionalističke parole, ali osnovni problem i netrpeljivost ostaju.

Link to comment
Share on other sites

@goldberg Nisam još video tvoje mišljenje po pitanju jučerašnje herojske pobede siromaha iz Zadra protiv prljavih kapitalista iz Partizana. Mislim da može da se povuče paralela kao kad Žalgiris, rođen iz primordijalne supe, esencije košarke, pobedi hibridnu, plastičnu Crvenu Zvezdu, podgojenu ogromnim paretinama?

 

Ja mislim, još jedna velika pobeda sporta i struke u odnosu na bahatost, ali nemam podršku nikog, pa se hvatam za tebe, ti si neki Che Guevara ovog foruma. Viva la Revolucion!!!

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DameTime said:

 

Pa dobro, nije kao da bi te pojave nestale sa ukidanjem ABA lige. Možda ne bismo videli zastave i nacionalističke parole, ali osnovni problem i netrpeljivost ostaju.

Istina, ali barem ne bih to gledao na utakmicama svog tima, nasih timova. 

A taj problem netrpeljivosti treba da se resava kroz neke druge institucije a ne kroz ABA ligu. Ali je glupo da i ona ostaje nema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

@goldberg Nisam još video tvoje mišljenje po pitanju jučerašnje herojske pobede siromaha iz Zadra protiv prljavih kapitalista iz Partizana. Mislim da može da se povuče paralela kao kad Žalgiris, rođen iz primordijalne supe, esencije košarke, pobedi hibridnu, plastičnu Crvenu Zvezdu, podgojenu ogromnim paretinama?

 

Ja mislim, još jedna velika pobeda sporta i struke u odnosu na bahatost, ali nemam podršku nikog, pa se hvatam za tebe, ti si neki Che Guevara ovog foruma. Viva la Revolucion!!!

 

kao neka verzija tima iz laktasha da je gostovala zadru a ne partizan

 

oh wait

Edited by uini
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ja sam pristalica te ideje, barem dok hrvatska kosarka ne ozdravi.

 

Jer Zadar, Cibona i Split, pa i Krka a evo sad i Mornar, prosto nemaju kvalitet. A nemaju ni dovoljno talenata iz svojih redova a jos manje finansija. To je prosto tako. A to sto ce jednom, jedan od tih klubova, mozda u sezoni zveknuti Partizan i/ili Zvezdu - pa desava se to i Borcu, Megi. Desavalo bi se i ostalim srpskim klubovima kad bi igrali istu ligu kao Zvezda i Partizan. A ne samo Kup i ono smesno doigravanje na kraju sezone. 

 

Kada bi Zvezda i Partizan igrali samo KLS mnogi domaci klubovi bi bili mnogo jaci, jer imaju veci interes da tako nesto igraju kako treba, da i sponzori u njih uloze, i onda bi se itekako i hale punile. 

 

 

 

  

 

 

Prvi bold - nemaju pare, a ne kvalitete. S obzirom na uloženu lovu kvaliteta je puno veća od očekivane. Mornar ne bih trpao u isti koš jer oni niti se baziraju previše na domaćoj bazi niti su išta ovih godina radili osim dovodili hrpu stranaca pa je to sad došlo na naplatu kad je budžet višestruko manji. 

 

Drugi bold - i ne slažem se baš. Prvo, koliko to pobjeda imaju FMP i Borac zadnjih godina u ABA ligi nad večitima otkako oni imaju ovakve budžete? Mega je 2x skinula Partizana, ali Mega realno niti funkcionira kao normalan sportski klub niti je srpski košarkaški klub u pravom smislu te riječi, već Miškov klub baziran u Srbiji/Beogradu. 

Također, pune hale na utakmicama tih klubova protiv Zvezde/Partizana ne znače puno jer su to 99% navijači večitih, a ne domaćina, pa u Čačku koji je košarkaški grad i koji ima relativno solidnu publiku koja prati Borac kada oni igraju kući protiv Zvezde/Partizana većina hale ne navija za Borac što je užasno demotivirajuće za domaće igrače. Pravo gostovanje Partizan i Zvezda u Srbiji imaju samo kada igraju jedni protiv drugih. 

 

Treći bold - mislim da je ovo wishful thinking , a najbolji ti je primjer vaš domaći fudbal. Eventualno ako bi maksimalno skratili ligu na 10 ili eventualno 12 klubova, ali svi znamo da to nema šanse da se desi, već bi to bilo 16 klubova jer kod vas prevladava taj mentalitet da svaki veći grad mora imati svoj klub u najvišem rangu bez obzira je li to dobro za vaš sport i je li to uopće realno. 

Edited by Sharp
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sharp said:

Treći bold - mislim da je ovo wishful thinking , a najbolji ti je primjer vaš domaći fudbal. Eventualno ako bi maksimalno skratili ligu na 10 ili eventualno 12 klubova, ali svi znamo da to nema šanse da se desi, već bi to bilo 16 klubova jer kod vas prevladava taj mentalitet da svaki veći grad mora imati svoj klub u najvišem rangu bez obzira je li to dobro za vaš sport ili je li uopće realno. 

 

Treba reći da to nije ni u interesu današnjih vlasti u Beogradu. Oni sport koriste kao deo svoje populističke politike. Njima su potrebni samo KKP i KKCZ da bi ih pokazali narodu. Mi smo u poslednjih 10 godina izgubili domaće lige u svim sportovima, nema smisla očekivati da bi u domaćoj košarkaškoj ligi bilo drugačije.

 

Da ne pričamo o ekonomskim prilikama u gradovima širom Srbije.

 

I naravno, gordost novopečenih bogataša iz Beograda je smešna. Doći će ponovo vreme kada će i ova dva kluba ponovo imati realne budžete, kao recimo Zadar, iako sada to ne izgleda tako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sharp lupih ti thumbsup jer se vecinski slazem s tvojim odgovorom. 

 

Da krenem redom:

3 hours ago, Sharp said:

Prvi bold - nemaju pare, a ne kvalitete. S obzirom na uloženu lovu kvaliteta je puno veća od očekivane. Mornar ne bih trpao u isti koš jer oni niti se baziraju previše na domaćoj bazi niti su išta ovih godina radili osim dovodili hrpu stranaca pa je to sad došlo na naplatu kad je budžet višestruko manji. 

Neka bude da je i tako - to nije problem ni jedne druge zemlje i kluba koji igra ABA ligu, pa ni Srbije, Zvezde i Partizana. Ne znam sto bi slepali takve klubove? Nama treba jaka konkurencija a ni Cedevita ni Buducnost ne mogu to u meri kao ranije da ponude... 

 

Talenti - siroka tema. I to malo talenta je kod Miska u Megi (sad Jelavic, ranije Brankovic, Rudan, Matkovic...), ona braca Ivsic su (bili) u SC Derbiju, ili je bilo nesto talenta u Cedeviti dok nisu zapalili u Sloveniju (spala prica na jedno slovo i tu - samo Matkovic sada, ne kao jedini talentovani igrac iz HR vec jedini igrac iz HR u nekada HR klubu). Od 4 poslednja takmicenja za mlade reprezentacije samo su U18 i U20 ucestvovale na evropskom prvenstvu i zauzeli 10/16 i 14/16 pozicije. OK nisu uvek rezultati merilo ali i jesu... Seniori od one bronze 94. na svetskom, 5x se nisu kvalifikovali 2x jesu i zavrsili kao 10. i 14. Na Evropsko se ide (a bio bi bas blam da se ne ide) i od 90ih jednom se samo osvojilo 4. mesto (u Sloveniji 2013.) a sledece godine kao domacini tek 9. mesto i posle toga samo jos gore u naredna 2 sampionata.

 

Prosto, hrvatska kosarka je u strasnom kanalu. 

 

3 hours ago, Sharp said:

Drugi bold - i ne slažem se baš. Prvo, koliko to pobjeda imaju FMP i Borac zadnjih godina u ABA ligi nad večitima otkako oni imaju ovakve budžete? Mega je 2x skinula Partizana, ali Mega realno niti funkcionira kao normalan sportski klub niti je srpski košarkaški klub u pravom smislu te riječi, već Miškov klub baziran u Srbiji/Beogradu. 

Također, pune hale na utakmicama tih klubova protiv Zvezde/Partizana ne znače puno jer su to 99% navijači večitih, a ne domaćina, pa u Čačku koji je košarkaški grad i koji ima relativno solidnu publiku koja prati Borac kada oni igraju kući protiv Zvezde/Partizana većina hale ne navija za Borac što je užasno demotivirajuće za domaće igrače. Pravo gostovanje Partizan i Zvezda u Srbiji imaju samo kada igraju jedni protiv drugih. 

Slazem se sto se tice navijaca - prosto tako je - kad se vec putuje na gostovanja u EL, zasto se ne bi putovalo i po Srbiji na gostovanja, tako je i u fudbalu. Po Jadranu se ne ide, pre svega jer Delije zvanicno ne dolaze na te utakmice pa nema logike ni da idu na gostovanja, Grobari jos i odu negde. Ali po Hrvatskoj to bi dosta incidenata izazivalo, kao verovatno i u Srbiji da dodju Tornado i ostali. 

 

3 hours ago, Sharp said:

Treći bold - mislim da je ovo wishful thinking , a najbolji ti je primjer vaš domaći fudbal. Eventualno ako bi maksimalno skratili ligu na 10 ili eventualno 12 klubova, ali svi znamo da to nema šanse da se desi, već bi to bilo 16 klubova jer kod vas prevladava taj mentalitet da svaki veći grad mora imati svoj klub u najvišem rangu bez obzira je li to dobro za vaš sport i je li to uopće realno. 

Upravo to, treba smanjiti i kosarkasku a i fudbalsku ligu i ABA liga je prevelika. 12-14 je ok. 

 

Da li je wishful thinking ili ne, svakako radije bih gledao Zvezdu i Partizan od Leskovca preko Kraljeva, Kragujevca, Valjeva, Vrsca, Novog Sada, do Subotice... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...