Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Posted (edited)

Ovi iz Dubaija nisu ni debitovali a već ozbiljno patkometrišu. 

 

Jak upad, nema šta.

 

Edit Plus se raspravljaju sa navijačima preko zvaničnog naloga 😆

Edited by Holivud
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Cedevita nastavlja po starom, dosao je plej iz francuske lige, neki Jones, produzen je Blazic. Sastav je, za sada, ovakav:

 

Jones, Nikolic

Blazic, Lamar, Glas

Stewart, Radovic

Daneu

Geben

 

Prilicno besmislena politika, stranci koji nemaju neki CV, prosecni domaci igraci, mladi koji su tu da bi popunili broj do 12.

 

FMP i Borac su fakticki skoro pa isti klub koliko cesto razmenjuju igrace. Valinskas i Pavicevic ovog puta idu u Cacak, a Tomasevic i Tasic u FMP. Mislim da je dosad jedno 15 igraca nastupalo za oba tima. Toliko o "nikad jacoj KLS" 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2024 at 11:40 AM, quentin said:

Dubai i dalje nema ni jednog igrača zvanično potpisanog.

Više im ni web site ne funkcioniše.

Od danas imaju :classic_biggrin: Nejt Mejson je prvi igrač koji je potpisao za njih. Plej iz čuvenog Merkezefendija, jel tako @Brat od Korneta :15:

 

Prošle sezone 19.6 poena i 6.7 asistencija po meču.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Knipex said:

Od danas imaju :classic_biggrin: Nejt Mejson je prvi igrač koji je potpisao za njih. Plej iz čuvenog Merkezefendija, jel tako @Brat od Korneta :15:

 

Prošle sezone 19.6 poena i 6.7 asistencija po meču.

 

Zar nije Radosevic vec potpisao za njih? 

 

A sto se tice ovog igraca, mnogo bolje mi izgleda od Jamesa iz Cedevite. Ne znam sta je uopste trebalo Mitrovicu da se prihvata posla u klubu koji je osudjen na tavorenje u prosecnosti. 

Link to comment
Share on other sites

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Situacija je skroz drugacija u odnosu na proslo leto gde je Partizan popunio par rupa, a Zvezda pravila potpuno novi tim. Sada je obrnuto, s tim da Partizan gotovo nikog zivog nije ostavio u timu iz prosle sezone. Tu je vec Zvezda u startu u prednosti, mada nas prosla sezona uci da to ne mora mnogo da znaci, bar kada su medjusobni dueli u pitanju. 
 

Meni je tesko proceniti u ovom momentu ko ce biti nosioci u Partizanu, ali rekao bih: Lundberg-Nikilina-Vanja-PF-Dejvis. Osim ako taj PF ne bude neki brutalan igrac, vise mi kvalitet vuce na stranu Zvezdine projektovane prve petorke: Cmm-Kenan-Kalina-Daum-Bolomboj. Mada nije prevelika razlika. 
 

Definitivno ce Partizan izgledati totalno drugacije u odnosu na prethodne tri godine. Na svakoj poziciji ce biti po bar dve solidne opcije, a opet niko od tih igraca verovatno nece uspeti individualno da nadomesti ono sto su donosili Panter, Naneli, Ledej, ili sezonu pre Exum i Lesor.  Duza klupa, vise opcija, manje individualnog kvaliteta u napadu, ali sigurno cvrsca i bolja odbrana. Ono sto mi za sada deluje je da kosarkaski IQ nece previse da ide na gore u odnosu na prosle ekipe i tu ce Zvezda ponovo biti mnogo jaca pogotovo dolaskom Kodija i Kaline. 
 

Dajem prednost Zvezdi za sada, ali tesko je zamisliti u kom pravcu ce otici ova ekipa Partizana. Cudno je videti ovoliko stranaca, kao da citam roster neke Darusafake iz 2017. godine. 
 

I da, ajde da prokomentarisem usput, utisak mi je da Moneke apsolutno nista ne bi promenio u ovakvom rosteru Partizana, ni na bolje ni na losije. Osim sto naravno fali taj jedan PF da pokrije minute, ali sve iznad sto sam napisao bi isto ostalo i ako bi on pojacao KKP. Sa druge strane, Klajburn donosi potpuno drugaciju dimenziju, ali je bas veliki rizik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

E sad , tko je jači...teško je reći iz sadašnje pozicije. Mislim da je zaboravljen na spisku Lazic koji mora biti tu, a ne znam kakva je situacija sa Ilićem i Lazarevićem. Da li su oni i dalje dio tima? Ako se na ovaj roster dodaju i eventualno Dobrić i Petrusev, ili jedan od njih, to je onda na papiru jedan od najjačih timova aba lige u istoriji. Sa druge strane, postoji bojazan da ce im trebati, narodski, dvije ili tri lopte. To je opravdani strah i ako Sfero sve to uklopi, svaka mu čast. Ako bude kako je planirao, to ce biti ekipa od koje neznas odakle prijeti veca opasnost. Svakako prvi favorit. Ono sto mora da klub napravi je iskorak u EL. Kad ce ako ne sad, sa ovim rosterom?

 

Sto se KKP tiče, niko ne zna šta da očekuje tj koliki su dometi. Neki od ovih imena nisu ni zvanično potvrdjeni,Jel tako, pa bih jos sacekao zvaničnu potvrdu. Koga god da dovedu u ostatku rostera, oni, po meni, ne mogu biti veci favoriti od kkcz. Ovakav preuzeti rizik mijenjanja cijelog rostera, sa ovim ambicijama koje ima kkp, ne znam da li sam gledao u EL. Sto se aba lige tiče, tu su ciljevi jasni bez obzira na kompletan rebilding. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pero_Cameron said:

Ne zelim ni najmanje da patkometrisem ali Partizan bukvalno nema igraca za KRK i KLS

 

9 minutes ago, Jelencom said:

A Davidovac

Pa David Ovac nije u Partizanu 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Markoss said:

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

 

Na pleju Zvezda, na beku tu negde, možda malo bolji Partizan, na trojci mnogo bolja Zvezda, na četvorci imamo istog igrača PF-a, tako da je to isto, na petici dosta bolji Partizan. Dakle, tu smo negde.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Markoss said:

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

 

Prva petorka Zvezde - CMM, Kenan, Kalinić, Daum, Bolomboj. Druga - Jago, Nedović, Gidraitis, Davidovac, Mitrović. 

 

Partizan - Lundberg, Braun, Marinković, Majk, Dejvis. Druga petorka - Karlik, Nilikina, Bonga, PF, Tajrik. 

 

Kada sve skupim i saberem Partizan jači. :smiley53: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Na pleju Zvezda, na beku tu negde, možda malo bolji Partizan, na trojci mnogo bolja Zvezda, na četvorci imamo istog igrača PF-a, tako da je to isto, na petici dosta bolji Partizan. Dakle, tu smo negde.

 

Teško da su Brown-Frenki bolji od Kenana i Nedovića, možda postanu vremenom ali ne bih im dao bolju startnu poziciju.

 

Overall Zvezda ima jači roster, makar po mom viđenju, ali ta četvorka koju će KKP dovesti a KKCZ vjerovatno neće, može da utiče značajno na konačni poredak.

 

Na kraju imamo timsku hemiju, povrede i td. što će sve da utiče na ishod sezone...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni Partizan izgleda kao neki Bajern ili Valensija, gomila novih igrača i dosta dubok roster gde su većina neki osrednji EL igrači koji ne prave razilku, meni plafon ove ekipe ne izgleda posebno visok sve i da sve klikne kako treba, a trebaće vremena za to. Fizički izgledaju dosta dobro al opet mi tu nedostaje neke imaginacije i kreativnosti. Zvezda posle 100 godina ima smislen sastav gde igrači nisu samo nabacivani bez ikakvog reda. Takođe, Zvezda ima mnogo veći kontinuitet i mislim da lakše može da preživi sve i da se neko od novajlija ispostavi kao promašaj. Kalinić je po meni pojačanje koje pojedinačno vredi najviše u oba blizanca, ima tu boljih igrača od njega ali niko ovde nije svoj na svome kao on u Zvezdi.

 

Po meni Zvezda ima prednost na bekovskim i krilnim pozicijama, Partizan je nešto bolji što se tiče visokih ali Zvezdini su iskusniji i imaju pobednički know how + se znaju uloge u startu.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Partizan ima bolji balans između spoljne i unutrašnje linije. Zvezda je u reketu najgora ekipa u EL. Kad Bolomboj ne bude na parketu nastaće ozbiljan cirkus. 

Istina, i spoljna i unutrasnja linija su prosecne. 🙂

 

Salu na stranu, nece ova ekipa Partizana biti za potcenjivanje, verujem da ce moci sa svakim da igraju i svakoga da pobede, pogotovo ako kliknu sa publikom sto je vrlo moguce jer navijaci umeju da cene borbu, zelju, i tzv krvava kolena. Ali opet, fali u rosteru definitivno kreacije i genijalnosti. Videcemo da li ce se to promeniti u nastavku prelaznog roka, ali to je cinjenica koja bi mogla poprilicno da limitira ovaj tim. Naravno, Obradovic je Obradovic, ja prvi smatram da je za tri godine koliko je u KKP uradio tanak posao (cisto kosarkaski gledano) na terenu, ali potceniti takvog trenera bi bila ludost. I tu ce ponovo biti bitno da se kreira poverenja na relaciji trener-igraci, sto je prosle sezone izgleda bilo izgubljeno.

 

Slazem se i za Zvezdinu unutrasnju liniju, s tim da ce tu dosta zavisiti od toga da li ce Bolomboj biti zdrav i koliko ce Plavsic moci da pomogne. Bolomboj je zver i jak momak, na papiru moze da igra svaku utakmicu (bar u EL) 30 minuta i ako ga povrede zaobidju moci ce da se prezivi sa 10ak minuta Mitrovica i Plavsica. Zvezdi se za sada pozicija 4 opisuje kao slaba tacka, ali zaboravlja se da je Kalina i vise nego legitimna opcija na 4, a znamo kakav je igrac u pitanju. Jos je tu i Daum koji je na neki nacin macka u dzaku i za sada je tesko tvrditi da li ce biti nosioc ili ne na toj poziciji, ali ako legne kako treba onda je sa njima dvojicom i ta pozicija odlicno pokrivena.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Markoss said:

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

 

Svidja mi se ovaj sastav KKP, u smislu da postoji velika sansa da imaju neuspesnu sezonu. Zapravo, kad se ovako pogleda, jasno je koliki je promasaj bacanje miliona i miliona na sport u kojem vise nema uzbudljivih novih imena i novih igraca. 

 

Citav prelazni rok u KKP svodi se na populisticku poruku "ON ne moze da pogresi, zato cemo da zamenimo sve igrace nakon neuspesne sezone". 

 

Naravno, sto se tice ABA lige, tu ako Zakelj ili Mitrovic ne naprave strasnu hemiju i pobednicki mentalitet nista nije ni bitno, KKP moze sebi da priusti da gubi i od Splita, Igokee ili Mege, ali u EL postoji potencijal da ova ekipa zavrsi van TOP 10.

 

Sto se tice KKCZ, imaju 5 igraca na 3 i 4 i trazi se i sesti, stara dobra "ima se moze se" politika. Po meni oni imaju veci potencijal, ali, eto, postoje tih 8 klubova u EL koji bi trebalo da zavrse ispred njih, tu su i Zalgiris i Baskonia. 

 

U svakom slucaju, u ABA cu jedino da pratim da li postoji mogucnost da finale opet ne bude isto, ako ne uopste me nije briga ko ce biti prvi, a ko drugi. Sve je to farsa dok god se "zna da ce veciti opet u EL", bitan je jedino ucinak u EL. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2024 at 6:40 PM, Markoss said:

CMM, Jago, Teo
Kenan, Nedovic

Kalinic, Gidraitis

PF, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

vs

 

Lundberg, Karlik

Braun, Nilikina, Nakic

Marinkovic, Bonga

PF, Majk

Dejvis, Tajrik, Koprivica

 

Tko je jaci?

 

Postoji mogucnost jelte i da eksplodira neka bomba, ali za sad deluje da su Petrusev i Pokusevski najblizi za ove prazne pozicije. 

Partizan ima čvrstu ujednačenu ekipu ali fali skorer,igrač koji pravi razliku ili plejmejker sa asistencijama da bi priča bila potpuna. Ovako mislim da će biti problema u napadu. Zvezda je u ovom trenutku jača jer ima puno više kreacije uz dobre šutere to je puno bolja priča. Vidjet ćemo dok se kompletiraju rosteri da li će doći do promjene karaktera ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...