Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

38 minutes ago, djurava said:

Ako uporedimo ovih 11 utakmica u odnosu na proslu godinu kad smo  imali  5-6 , to je tu negde, generalno po meni jee veci problem igra nego rezultat

I jedno i drugo su problemi.Pogledaj na sta nam od pocetka lice projektovani starteri na 1 i 5 i na sta lici Rokas zadnjih mesec dana.Partizan i Zalgiris su morali da se dobiju pod tadasnjim okolnostima.To se jednostavno nije smelo izgubiti.Tada bi situacija bila dijametralno suprotna uz sve vec izrecene konstatacije, a mogli bi hladnije glave da jos sacekamo prvu zvezdu tima i prvog centra da se priberu ukoliko je to moguce.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dex said:

Da li zaista mislis da nismo morali da po onom sto se desavalo na parketu makar 1 ili 2 da dobijemo a ne izgubimo!?

Ako je kinta potrosena nema doselekcije nikakve.

Dobro hajde da napisem. Mogli smo da dobijemo i sve do sada. Osim Milana, a i tu smo bili na 5 poena  u poslednjoj cetvrtini, sve ostale smo mogli da dobijemo. Ono sto me raduje, da smo utakmice koje smo gubili, gubili na jednu loptu, a utakmice koje smo dobijali, smo dobijali velikom razlikom. To mi govori da je ekipa dobra i da joj fali malo da prodise. Mozda nismo imali srece sa povredama, jer smo samo jednu igrali kompletni. 

Kada ste citirali Jokica mogli ste da pomenete i njegovu izjavu gde kaze, parafraziracu, da bi ekipa postala pobednicka, mora malo da pati, da gubi zajedno, da pobedjuje zajedno, da se raduje i pati zajedno. Ova ekipa ima 9 novih igraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dr. Gmazina i transparentni poltron...nažalost i sa 53 godine iskustva u košarci.
Čačkali su naše ugovore sa Arenom i majstor ih je "rešio" trapavo i bahato jer ta udbaška glava i ne ume drugačije nego djonom.
Nikada nije izašao mudriji ili racionalniji iz svojih grešaka i afera uz permanentno projektovanje čistog hejta.
Dajte i jebenog Vesića nazad, taj bar nume da sastavi EL tim. Mako bi dve milke ali bi za deset pismeni trener zasigurno napakovao smisleniji roster od ovog koji će roditi mečku do kraja sezone za iole pristojan rezultat.



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nini3112 said:

Shabazz deluje bas kao dobar i porodican covek,vidi se da ima problema malo sa porodicom i da mu nedostaje sin,kad sam sad video snimak kako prica sa Bolombojem Jr. ,odmah se vidi koliko je vezan za sina

Moram da ti repliciram.Lepo je imati osecaj empatije ali....Zamisli vrhunski kardiohirurg dobije desetomesecni aranzman da radi operacije na otvorenom srcu za 200 000 evra/dolara mesecno .Covek je iz Indije, radi u Americi.Ubija ga nostalgija...fali mu porodica.Odradi on vrhunski jednu operaciju, ali nedostajanje porodice pocinje da se odrazava na operscije.Sta mislis sta bi bilo sa njim?Poredjenje jedino nema smisla jer su ljudski zivoti u pitanju.Brate profi si...profi se i ponasaj.Nisi sa porodicom...ne mozes...pa ok onda se vracas pa picis amatersu kosarku ili igras basket u kraji sa ortacima.

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Jedini razlog zbog kog nam je uskraćeno da prisustvujemo utakmici, ali i pratimo klupske aktivnosti do kraja ove sezone, jeste to što je urednik sportske redakcije procenio da u ovom trenutku intervju sa Nebojšom Čovićem nije neophodan, iako su izjave svih ostalih članova uprave, trenera i stručnog štaba, te igrača, i te kako dobrodošle.

😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Sabazu glavni problem sto ne moze da vidi sina, a cuh i da ima problem sa zenom koja nece da dodje ovde uopste u sta svakako spada i najvise to ne moze da vidi sina... Ako ima ko da cuje, neka ga lepo puste posle duplog kola kuci na nedelju dana da vidi dete i da napuni baterije, ako je to glavni razlog. Megu i Albu mozemo dobiti i bez Sabaza.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dex said:

Moram da ti repliciram.Lepo je imati osecaj empatije ali....Zamisli vrhunski kardiohirurg dobije desetomesecni aranzman da radi operacije na otvorenom srcu za 200 000 evra/dolara mesecno .Covek je iz Indije, radi u Americi.Ubija ga nostalgija...fali mu porodica.Odradi on vrhunski jednu operaciju, ali nedostajanje porodice pocinje da se odrazava na operscije.Sta mislis sta bi bilo sa njim?Poredjenje jedino nema smisla jer su ljudski zivoti u pitanju.Brate profi si...profi se i ponasaj.Nisi sa porodicom...ne mozes...pa ok onda se vracas pa picis amatersu kosarku ili igras basket u kraji sa ortacima.

 

Kad se prica o tudjoj zaradi i zivotu sve deluje lako

 

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dex said:

Moram da ti repliciram.Lepo je imati osecaj empatije ali....Zamisli vrhunski kardiohirurg dobije desetomesecni aranzman da radi operacije na otvorenom srcu za 200 000 evra/dolara mesecno .Covek je iz Indije, radi u Americi.Ubija ga nostalgija...fali mu porodica.Odradi on vrhunski jednu operaciju, ali nedostajanje porodice pocinje da se odrazava na operscije.Sta mislis sta bi bilo sa njim?Poredjenje jedino nema smisla jer su ljudski zivoti u pitanju.Brate profi si...profi se i ponasaj.Nisi sa porodicom...ne mozes...pa ok onda se vracas pa picis amatersu kosarku ili igras basket u kraji sa ortacima.

 

 

Kapiram te, ali ima veliko ali...ljudi nisu roboti i nisu savršeno racionalni. Štaviše čovek je veoma iracionalno i emotivno biće.

 

Ako je tačno da je majka to dete odvela od oca u trenutku kada on zarađuje i za njen hleb, to je više pitanje empatije i ponašanja upravo nje, a ne samog Nejpira.

 

Da uzmemo u razmatranje i činjenicu da je svakako ona konsultovana pre prelaska u Beograd. Ukratko, moje mišljenje je da je ta žena baš iskazala nizak nivo ljudskosti. Nije on došao da kocka, pije i juri kurve, već da zarađuje.

 

Dakle, iako je potpuno ispravno to što ti pišeš, ipak ima i taj emotivni element, a on je nekad veoma jak.

Just now, Brat od Korneta said:

Ako je Sabazu glavni problem sto ne moze da vidi sina, a cuh i da ima problem sa zenom koja nece da dodje ovde uopste u sta svakako spada i najvise to ne moze da vidi sina... Ako ima ko da cuje, neka ga lepo puste posle duplog kola kuci na nedelju dana da vidi dete i da napuni baterije, ako je to glavni razlog. Megu i Albu mozemo dobiti i bez Sabaza.

 

Nisam siguran da bi takav potez bio dobar za svlačionicu. Ekipa voli ravnopravan tretman, siguran sam da je i drugima više ili manje teško. Ovako još kad vide da je neko privilegovan pa može da ide, a zarađuje bar duplo više od njega, to piši propalo.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, drako said:

Jedini pravi kiks, po meni, je poklonjena pobeda partizanu, i donekle poraz od zalgirisa, sve ostalo je u nekim okvirima realnosti.

 

 

tako nekako; to su dve tekme u kojima smo, uprkos losem startu, kontrolisali najveci deo tekme i trebalo je da dobijemo.

 

ali uvek je bolje da se to vrati kasnije u sezoni a po zakonu verovatnoce, valjda hoce 🙃

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Osećam se sjajno kada god dođem u ovu dvoranu. Putujem istim putem kojim sam vozio svaki dan na trening i utakmice prošle sezone. Zatim svlačionica, zagrevanje, sve mi je poznato i budi lepa sećanja. Jedva čekam 19. decembar i utakmicu sa Crvenom zvezdom, da ponovo zaigram pred navijačima", rekao je Kampaco posle utakmice Makabija i Reala u dvorani Aleksandar Nikolić i dodao:

"Gledam sve Zvezdine utakmice u Evroligi. Imaju sjajan tim. Nedavno su promenili trenera, pa se samim tim promenila i dinamika u klubu, ali imaju veoma talentovanu ekipu. Mogu da zaprete sa svih pozicija, od ‘keca’ do ‘petice’ svi mogu da razigravaju saigrače. Teodosić, Jago i Nejpir su neverovatan plejmejkerski trio i uživam da ih gledam".

❤️

  • Like 8
  • Love 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Nisam siguran da bi takav potez bio dobar za svlačionicu. Ekipa voli ravnopravan tretman, siguran sam da je i drugima više ili manje teško. Ovako još kad vide da je neko privilegovan pa može da ide, a zarađuje bar duplo više od njega, to piši propalo.

 

Taj potez bi bio za dobrobit svih. Ako Sabaz igra dobro, imamo vece sanse da pobedjujemo. Ako imamo vise pobeda, bice bolja hemija, a i raspodelice se odgovornost, Teo vuce previse, a Neda nije tip igraca koji voli veliku odgovornost u kontinuitetu, kao sto je na primer Lojd bio u Zvezdi.

 

Svima je stalo da on proigra, video si reakciju klupe sinoc kad je dao trojku, kao gol da smo dali. Svakako ne bi ga trebalo samo tek tako pustiti nego da se lepo na sastanku objasni drugima zasto bi ga pustili i da se neko iz uprave izvine drugima i zamole za razumavenje i to je to. Siguran sam da se niko ne bi pravio puno pametan jer prosto nije takva situacija, em su domaci mahom Zvezdasi te bi trebalo zbog viseg cilja podrzati to, em mi svi stranci deluju kao super likovi. Uostalom zamisli mladog Jaga da se buni ili Tobija koji pruza partije daleko ispod ocekivanja a nije ni Giedraitis bas u formi... Bolomboj mu deluje kao najblizi prijatelj. Tako da mislim da nije realno da bi neko pravio problem. Uostalom njima su svima porodice tu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Taj potez bi bio za dobrobit svih. Ako Sabaz igra dobro, imamo vece sanse da pobedjujemo. Ako imamo vise pobeda, bice bolja hemija, a i raspodelice se odgovornost, Teo vuce previse, a Neda nije tip igraca koji voli veliku odgovornost u kontinuitetu, kao sto je na primer Lojd bio u Zvezdi.

 

Svima je stalo da on proigra, video si reakciju klupe sinoc kad je dao trojku, kao gol da smo dali. Svakako ne bi ga trebalo samo tek tako pustiti nego da se lepo na sastanku objasni drugima zasto bi ga pustili i da se neko iz uprave izvine drugima i zamole za razumavenje i to je to. Siguran sam da se niko ne bi pravio puno pametan jer prosto nije takva situacija, em su domaci mahom Zvezdasi te bi trebalo zbog viseg cilja podrzati to, em mi svi stranci deluju kao super likovi. Uostalom zamisli mladog Jaga da se buni ili Tobija koji pruza partije daleko ispod ocekivanja a nije ni Giedraitis bas u formi... Bolomboj mu deluje kao najblizi prijatelj. Tako da mislim da nije realno da bi neko pravio problem. Uostalom njima su svima porodice tu.

Koliko sam razumeo, a mozda gresim, mislim da sa zenom nije u dobrim odnosima, tako da taj put u Ameriku ne bi nista dobro doneo. Morace da preboli.

Sto se tice da igraci moraju da budu kao roboti mozete da pogledate dokumentarac o Robiju Vilijamsu i vidite sta ljudi prezivljavaju bez obzira da li imaju para i mega su popularni. 

Mozda je covek u depresiji, mozda ne moze da ustane iz kreveta, a ne da pipne loptu..........

Uporedjivati ga sa hirurgom? 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Da se vratim na juče. 

Sve je bilo spremno ali stvarno nije bio dobar tajming, sreća u nesreći. Možda i najbolja atmosfera u ovoj sezoni, momcima je bila potrebna podrška u borbi protiv protivnika i +3 svirača... i nije bilo prostora za početak, na žalost, samo moju bitku protiv jednog čoveka. Ono što je zabrinjavajuće je da svi Zvezdaši koji su znali šta spremam su se smejali i bili u fazonu,,kad to spremiš ti nam kaži da se mi sakrijemo da nas niko ne vidi pored tebe". Shvatio sam da i ne zaslužujemo bolje jer naš odnos prema klubu je isti i kao prema državi (,, a šta možeš ti sam"=,, a isti đavo mi je da li glasam ili ne kad znam ko će da pobedi"). Ja neću odustati, probaću da svaku utakmicu sa sobom imam spremljenu poruku ( za koju verovali ili ne su očekivali u klubu, s obzirom da su me na platou ispred ulaza u Arenu kad sam prošao prvi prsten, saletela dva lika srednjih godina da im pokažem šta piše) koja će se sigurno videti jednom na utakmici a prilika će se ukazati. A ostali neka se kriju i ćute. 

Što se tiče utakmice nisam zadovoljan. Mučiti se skoro 3 četvrtine protiv 6 igrača Efesa, osakaćeni za pola tima i od istog primiti 83 poena je baš mnogo. Raduje povratak Lazića i kao što smo pretpostavili znali smo da će se odbrana spolja sa njim u timu podići za jedan nivo iznad. Kada se vrati i Hanga ( nadam se uskoro) odbrana će biti top. U napadu smo svakako talentovani i dobri da će sve to doći na svoje. Mi imamo i sada dobar napad s obzirom da nemamo ili imamo baš slab doprinos u napadu od Giedraitisa, Šabaza i Tobija. Tri igrača koji su dovedeni da prave razliku u napadu. 

Definitivno u ovoj ekipi štrče Simonović i Davidovac. Naročito ovaj prvi. Od izjave doktora mašinstva da treba da se forsira do klupe bez ulaska u igru. Treba nam 4/5 umesto njega i sa povratkom Hange bio bi kompletiran tim. 

Ova ekipa je ni na nebu ni na zemlji. Na trenutke pokaže da može da bude ozbiljan protivnik a u sledećoj utakmici se raspadne. Moram da verujem da će kliknuti ubrzo sa kompletiranjem tima. Hanga da se vrati i da se dovede 4/5 i da krenemo u seriju pobeda. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ma dobro, realno, svima nama se desavaju u zivotu lose i groznije stvari; potpuno je okej da olabavis xy lika na neko vreme a njegovo/njeno je da se vrati u neko razumno vreme, sragod to bilo u xy situaciji.

 

@Kankkunen

Sećam se Larkinove sezone kad nije mogao da se sastavi do februara, pa potom razvali do kraja i osvoje EL ... primera ima raznih.

Neko je strpljiv neko ne ... nekad pogodiš, nekad omašiš ... košarka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

To je razmisljanje prosecnog poslodavca 

Uz sav reapekt prema njegovoj situaciji a sta je on nego zaposleni?

Ok, nije ni prvi ni poslednii kojem se tako nesto desava ali sta sad, svakih 7 dana da dobija 7 dana slobodno da ode kuci?

Ovo nije sport gde se igra iz ljubavi ovde su velike pare u igri i odmah su druga pravila. A na sve to se bavih javnim poslom koji je podlozan kritici od strucnjaka do dzabalebarosa ispred zadruge i sa foruma.

Svaki nas gastos u Dojclandu pati za svojom njivom i sljivom pa onih svojih 10 mesalica na bausteli mora napraviti.

Ako ne napravi, aufiderzen. Ako je dobar gazdi kad zajebe pustice ga jednom kuci i to je to.

Hocu da kazem da mi je jasno da ima problem ali mi nije jasno da je to opravdanje za necinjenje u ovom momentu. Opravdanje da se ceka dokle god treba. To mi nije nekako proaktivna pozicija, taktika je u nivou zajednicke molitve da ce sve biti ok.

Nisam ja tu nesto kompetentat ali po meni je bolje da se proba kroz ABU izvlaciti iz kanala nego produzavati nadu da ce se sve samo od sebe resiti na cudesan nacin.

Ako ne ide ni kroz ABU dovuci se do kraja sezone i rastati se ljudski.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sad bar znamo da nije do forme. Što je još gore. Jer za ovo nikad nije bilo leka. Eto šta je život, jedna odluka i to ne svoja ti promeni sve. 

A za sve ove što na sve gledaju kroz sport i novac, voleo bih da se svi vi jednom nađete u ovakvoj situaciji da vidite da li bi vam sport i novac bio na prvom mestu. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...