Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Yanis je baš gotivna njuška. Izgleda k'o dingospo, nije neki kavgadžija i prznica, čini mi se da ima korektan odnos sa igračima, bavi se svojim poslom i ne petlja se u neke druge stvari..a čini mi se i da dobro radi svoj posao. Obzirom da je bila neka negativna atmosfera u vezi sa njegovim dolaskom, moram priznati da je on jedna od pozitivnijih stvari koje su se desile u klubu od početka sezone.

  • Like 32
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fromthecorner said:

Inače ove dve ukradene lopte Nejpira danas nisu slučajnost. Nejpir je treći igrač Evrolige po ukradenim loptama ove sezone, čak 12.

 

A Davidovac je treci igrac u El sa prosecnim brojem ukradenih po mecu, 1,8. Odigrao je mec manje od Sabaza pa ima jednu manje ukupno, Sabaz je 7. u El sa 1,7.

 

Sabaz ih uglavnom krade na spretne ruke, nesto slicno poput Vildoze, dok Davidovac vecinu ih krade na IQ odnosno na citanje protivnicke igre pa se jednostavno nadje na pravom mestu da presece dodavanje jer je prepoznao gde ce ici pas, sigurno ih nije krao iz 1 na 1 situacija. Takodje Davidovac je imao i puno deflection situacija, to se ne racuna u ukradene nego su to one situacije kad presece loptu pa odu u aut ili se vrate protivniku u ruke. Tako da meni te lopte koje ukradu Davidovac ili Teo (koji ima 1 ukradenu po mecu sto je lep podatak a znamo mu mane u odbrani) nekako vise vrede nego lopte koje kradu Sabaz ili Vildoza na primer jer imaju te fizikalije odnosno brzi rad ruku i nogu. Jedino Kampaco je tu kompletan paket u smislu i da grize u odbrani konstantno i da je uvek cvrsto u stavu i spretne ruke a i ne manjka mu IQ-a za timsku defanzivu, cak smo videli da nije mismec kada pokusaju da ga trojke napadnu ledjima na niskom postu, sto zvuci paradoksalno s obzirom na visinu ali svi smo to videli dovoljno puta da cak protivnicki treneri su se retko odlucivali da ga napadaju na low postu iako su imali trojke koje imaju igru ledjima. Kampaco je najbolji plej defanzivac kog smo imali u poslednjih x godina.

 

U svakom slucaju nevezano od ukradenih lopti lepo je videti da se Sabaz vise cimao u odbrani, tu su zelja-energija-zalaganje najvazniji i to je jedini pravi pristup ako zeli sto pre da izadje iz kanala, a napad ce doci. Videti pod Holins iako je on sve suprotno, dakle daleko bolji defanzivac i daleko losiji napadac, ali u oba slucaja sve krece iz odbrane kada si u napadackom kanalu ma kolko talenta imao i ma kolika je projektovana uloga u napadu, energija u odbrani ne sme da manjka.

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Šabaz ume da iščeprka loptu, ali mu se ne jednom događalo da ga lopta povuče i da u pokušaju da dođe do nje ispadne iz odbrane.

 

Nisam gledao ovo danas, ali mi je drago da čujem kako se vidi njegova želja i zalaganje. I dalje verujem da će se isplatiti ako bude strpljenja sa njim.

 

Ne očekujem da će sad odjednom da porobi već protiv Fenera, ali je bitno da krene uzlaznom putanjom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2023 at 11:07 AM, stefan1 said:

Isti izvor kao u slucaju Bjelica (za lekarske preglede) mi kaze da bi Birch trebao biti novi igrac Zvezde jako brzo, koliko vec ove ili sledece sedmice… ako moze neko upuceniji da potvrdi ili demantuje vest, lepo bi bilo…

 

Quote
On 11/9/2023 at 12:04 PM, stefan1 said:

Ne bude li dosao, a sa raznih strana stize da je u zavrsnim pregovorima sa nama… 

 

 

Quote
1 hour ago, stefan1 said:

Kako vreme odmice tako i nasa zelja za doselekcijom prolazi. Cini mi se da mi dovoditi necemo nikog i da je ovo tim koji ce se tuci za Top 8 i titule ove sezone

 

 

Druze, primetio sam vec nekoliko puta da insajderises i posle 3 dana sam sebe demantujes. Sto to radis? Neki od nas se upecaju na prvu loptu na price vas sto imate izvore i dojave.

Edited by Fromthecorner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mendez said:

Yanis je baš gotivna njuška. Izgleda k'o dingospo, nije neki kavgadžija i prznica, čini mi se da ima korektan odnos sa igračima, bavi se svojim poslom i ne petlja se u neke druge stvari..a čini mi se i da dobro radi svoj posao. Obzirom da je bila neka negativna atmosfera u vezi sa njegovim dolaskom, moram priznati da je on jedna od pozitivnijih stvari koje su se desile u klubu od početka sezone.

Meni delovao dosta mekano prema igracima medjutim danas na tajmautu ispizdeo bas ozbiljno, to mi se svidelo. 😅

Edited by djenkoslav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan1 said:

Kako vreme odmice tako i nasa zelja za doselekcijom prolazi. Cini mi se da mi dovoditi necemo nikog i da je ovo tim koji ce se tuci za Top 8 i titule ove sezone

 

А извинићеш за разлику од ранијих година "кад се нисмо палили ни на Ф8", ове године је Овајштоје50годинаукошарци рекао да нам је циљ Ф4!

 

На крају је вечерас недостајало још само да видимо и Кузмару уз Лазаревића и Илића на паркету. Био би ред спојити трио фантастикус.

Углавном да се не понављам како Грк има врашки тежак задатак послије онако бомбастичног прелазног рока. Срамота сваког ко има образа...

 

Овако чекамо још да прије свих Шабаз и Тоби испоруче оно што знају, још увијек јако танко.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mendez said:

Yanis je baš gotivna njuška. Izgleda k'o dingospo, nije neki kavgadžija i prznica, čini mi se da ima korektan odnos sa igračima, bavi se svojim poslom i ne petlja se u neke druge stvari..a čini mi se i da dobro radi svoj posao. Obzirom da je bila neka negativna atmosfera u vezi sa njegovim dolaskom, moram priznati da je on jedna od pozitivnijih stvari koje su se desile u klubu od početka sezone.

 

Gospodin je očigledno pre zvaničnog preuzimanja ekipe odradio domaći i već došao sa nekim zamislima.

Link to comment
Share on other sites

Мало ми је невероватно кад сам погледао табелу АБА лиге да имамо у првих 7 уткамица смао две кући и 5 у гостима. Како ли су успели такав распоред да направе? 

Не знам да ли је нека екипа у АБА лиги имала 3 везана гостовања у АБА лиги у првих 7 уткамица као ми, осим када се намерно не промене домаћинства. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, berti said:

Najpre, zasto se u kontekstu ove vesti o napadu ološa i Zadra na novinare i Zvezdine ljude pominju Delije. To prvo treba objasniti. Kakvi god da su, koja je poenta pominjati ih sada. 

Famozno ciscenje svog dvorista... Najotrcanija fraza ikada. Kako to da.mi mozemo bez problema da mantramo o ratovima u Ukrajini i Izraelu, eno sve strucnjaci na forumu gore, a nismo ocistili svoje dvoriste. A na pomen ovoga u Zadru, daj da cistimo dvoriste svoje. Plus sto svakog na ovom svetu, a narocoto u okolini, zabole da ciste svoje dvoriste, a jedino nama privilegija da ga cistimo. Ceo svet u blatu do guše, niko nikog ne jebava dva posto, daj sad povodom ovoga u Zadru da se setimo Omica, Kikanovica...Pa kako vam vise ne dosadi sa time..

Videcemo veceras ako bude publike kako su tamo efikasno pocistili svoju avliju

Pocistili svoje dvoriste, nema ga incident.

Nisi me razumeo, pa da pokušam da se bolje izrazim. 

 

Kao prvo, ja nisam spomenuo delije nego sam komentarisao na pravo da se oni zovu dileje. @Kosjan Willavić je sa pravom izrazio zabrinutost kako će delije na ovo da reaguju a vi ste to odmah razumeli kao neku relativizaciju. I donekle razumem, ako uzmemo način kako je moderacija (po meni) oštro reagovala prema onima koji su imali drugačije mišljenje od poželjnog na Politici. Preporučujem ti da pročitaš njegov post ponovo i da pronađeš relativizaciju, pošto je ja nisam video.

 

Što se tiče čišćenja dvorišta, to sam spomenuo u kontekstu reakcije na Kosjanov post. To se moglo iskulirati, videli ste nešto što po meni nije postojalo. I cela ova reakcija je po meni bila nepotrebna. U stvari, ne bi se o delijama ni govorilo da niste skočili na njegov post i počeli da poredite njih i ove kretene iz Zadra. Zato i moj komentar. 

 

Pozdrav.

 

8 hours ago, MarioKempes said:

Pa, kad već palamudiš, meni nekako draže da to radiš kao Srbin (ako nisi izvinjavam se) o "nama", nego kao Australijanac o "vama":))

Jeste, Srbin sam. Zato i pratim naš sport 🙂

Edited by Darko
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...