Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Победа и без пуно потрошње 2 дана након Барсе и у очекивању дуплог кола. Шабаз се испромашивао али ово је био његов најбољи приступ утакмици нека тако приступи сада у дуплом колу и сасуће 20+

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sabaz je bio vidno angazovaniji danas. Ispromasivao se, ali je sve vreme defanzivno bio u stavu, pokazao volju, a na kraju i pogodio onaj poslednji, najtezi sut. Definitivno korak u pravom smeru, trgnulo ga je Mesinino laprdanje, makar kratkorocno. Videcemo kako ce to da izgleda u duplom kolu, mnogo bi nam znacio njegov dobar nastup protiv Fenera... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tobi u ABA prosječno ima 11 poena i 5.5 skokova. Procenti šuta izuzetni - 66% za 2 i 50% za 3. Budućnost je zatrpao sa 23 poena. Na forumu se piše kao da ne može da hoda. Jeste mekan igrač i odbrana sa njim na terenu zna da pati, ali je odličan finišer i najbolji napadač od visokih igrača. Uz Bolomboja koji donosi veće fizičko prisustvo i bolju odbranu, i Mitrovića koji donosi nešto drugačiji set vještina, pozicija centra nam nije problematična ove sezone. Ne vidim neki poseban razlog da tu sad pravimo neke rezove. Mislim da je ovo korektno i da može da se gura. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fradler said:

Sabaz je bio vidno angazovaniji danas. Ispromasivao se, ali je sve vreme defanzivno bio u stavu, pokazao volju, a na kraju i pogodio onaj poslednji, najtezi sut. Definitivno korak u pravom smeru, trgnulo ga je Mesinino laprdanje, makar kratkorocno. Videcemo kako ce to da izgleda u duplom kolu, mnogo bi nam znacio njegov dobar nastup protiv Fenera... 

 

+ se izdrao na Dalibora

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Novinare je zanimalo šta se desilo sa Mitrovićem, a strateg Zvezde nije bio do kraja upoznat sa situacijom.

„Nisam video šta se tačno dešava, video sam da nešto nije u redu, pa sam smirivao igrača da se fokusiraju na igru. To je bilo najvažnije”.

 

Sta je bilo sa Lukom?

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wake in Fright said:

Tobi u ABA prosječno ima 11 poena i 5.5 skokova. Procenti šuta izuzetni - 66% za 2 i 50% za 3. Budućnost je zatrpao sa 23 poena. Na forumu se piše kao da ne može da hoda. Jeste mekan igrač i odbrana sa njim na terenu zna da pati, ali je odličan finišer i najbolji napadač od visokih igrača. Uz Bolomboja koji donosi veće fizičko prisustvo i bolju odbranu, i Mitrovića koji donosi nešto drugačiji set vještina, pozicija centra nam nije problematična ove sezone. Ne vidim neki poseban razlog da tu sad pravimo neke rezove. Mislim da je ovo korektno i da može da se gura. 

 

U odbrani je loš i mekan do bola. Kad bi imao takav napadački učinak u EL, možda bi zažmurio jednim okom na drugu stranu parketa.

 

Nisam fan takvih centara i radije bih gledao još jednog Bolomboya ali šta je tu je sad. Ne bih pravio rezove tu kad je ovako užasna situacija na PF. 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma da sta je tu je na centru ni ja ne bi nista dirao, pre svih mora cetvorka da se dovede po mogucstvu koja sutira i cepa defence. 
 

Greota je da Ilic, Lazarevic i Kuzmic dobijaju pare za ovo sta pruzaju. Verovatno trio najmanje talentovanih kosarkasa u istoriji EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da sta je tu je na centru ni ja ne bi nista dirao, pre svih mora cetvorka da se dovede po mogucstvu koja sutira i cepa defence. 
 
Greota je da Ilic, Lazarevic i Kuzmic dobijaju pare za ovo sta pruzaju. Verovatno trio najmanje talentovanih kosarkasa u istoriji EL. 
Kuzmić je ipak "Gospodar prstenova" kojem Čoki zadnje tri godine ne daje da se penzioniše a kunuo ga onomad po odlasku u Real.
Za Ilića još i ima vremena za neki apgrejd ali težak je poraz da smo kao klub Lazarevića ovako "opremili" do njegove 28-e godine. I Danguba je izgubio dve sezone razvitka kod Radonje na ulogu difens specijalca bez mnogo zaduženja u kombinacijama tima ali
onaj Lazarevićev ulazak u meso sa krila, gde mu nude otvoren šut...uhhh
...i pored pogodjene trojke pre toga, prelomio je da je sejf da driblingom krene na koš uz sve što je usledilo...baš poražavajuća scena.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nele said:

Ma da sta je tu je na centru ni ja ne bi nista dirao, pre svih mora cetvorka da se dovede po mogucstvu koja sutira i cepa defence. 
 

Greota je da Ilic, Lazarevic i Kuzmic dobijaju pare za ovo sta pruzaju. Verovatno trio najmanje talentovanih kosarkasa u istoriji EL. 

Za Kuzmica nemam drugo objašnjenje nego da u Zvezdi odraduje "civilno" zatvorsku kaznu koja nadam se ističe 2024.

Ilić i Lazarević doživljavaju takvu regresiju, svakom novom utakmicom izgledaju sve gore i gore.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

„Zaista je loše to što se dogodilo, u našem sportu nema mesta nasilju nijedne vrste. Nadam se da će se naši momci brzo oporaviti“, rekao je Majk Tobi posle pobede.

Moglo je da se vidi kako je u nekoliko navrata slovenački reprezentativac emotivno reagovao na terenu.

„Što se emocija tiče, pokušavam da pronađem. Možda bi trebalo više da vičem. Imam i novu frizuru, sada mi je lakše“, rekao je u šali centar iz države Njujork, koji je dodao i da je Zvezda loše odigrala finiš i da je tim prestao da igra nekoliko minuta pre kraja utakmice.

Zvezda se odmah okreće duplom programu u Evroligi. Crveno-beli će ugostiti Fenerbahče, a zatim sledi gostovanje ekipi Olimpijakosa.

„Dosad se češće dešavalo da bolje odigramo drugo, nego prvo poluvreme. Treba da se koncentrišemo da bolje otvaramo utakmice“, zaključio je Tobi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...