Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Mi smo zreli za EC, žao mi je ali je tako. Ništa se ne menja organizaciono-sportsko-političko-marketinški. Nevezano od pobednika ABA lige. Obradović tu, lova tu, logistika i "podrška od koga treba", tu... Djurišića vidim u Zvezdi dogodine, sa zadovoljstvom, pa polako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Da ne znas mozda da li moze doci do pomeranja pocetka finala Abe u slucaju da se oba polufinala zavrse 2:0?

Neće se sigurno menjati. I da se završi 2:0 pauza je 6 dana. Za nekih dva dana ranije da bi se igralo neće sigurno menjati. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kakav je Tompkins bio? Nisam gledao meč. Iz statsa se vidi da uz Bolomboja i Topa ima najbolji +/- a i u vrhu je najboljih strelaca bio. Ima li nekog napretka na toj poziciji 4. Top vidim najviše asista kod nas, 6.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Meni nikako nije jasno ovo oko EL.

Partizan produžio Željka, po svim medijima se navode neka imena samog vrha EL kao potencijalna pojačanja…

A za nas Đurišić i Plavšić, upitnog kvaliteta i za Evro Kup.

Ni sa Sferom ne znamo šta će biti..

 

Meni deluje da Partizan igra 100% EL kako god završio sezonu, a mi isključivo i samo ako osvojimo ABU..

 

Ali, možda i paranoišem…

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bodo said:

Kakav je Tompkins bio? Nisam gledao meč. Iz statsa se vidi da uz Bolomboja i Topa ima najbolji +/- a i u vrhu je najboljih strelaca bio. Ima li nekog napretka na toj poziciji 4. Top vidim najviše asista kod nas, 6.

 

Dobar, rastrčan, u hali delovao baš spreman i fizički super. Iznenađujuće dobro sve u svrmu. Mislim da može biti od koristi u finalu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
58 minutes ago, The_Big_S said:

Meni deluje da Partizan igra 100% EL kako god završio sezonu, a mi isključivo i samo ako osvojimo ABU..

 

Ali, možda i paranoišem…

Koji je taj klub koji zavisi od ABA finala, pa ako dobije Partizan - taj klub igra EL, a ako dobije Zvezda - ne igra? 

Takav scenario ostavlja mogućnost da Zve i Par nameste finale, jer imaju istog generalnog sponzora.

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MarioKempes said:

Koji je taj klub koji zavisi od ABA finala, pa ako dobije Partizan - taj klub igra EL, a ako dobije Zvezda - ne igra? 

Takav scenario ostavlja mogućnost da Zve i Par nameste finale, jer imaju istog generalnog sponzora.

Pa da…ali,  hipotetički, osvoji ne daj Bože, partizan ABU.. EL se oglasi i kaže:”Rekli smo vam, samo šampion ide u EL”..

 

osvojimo mi ABU, EL se oglasi i kaže:” Zvezda kao osvajač ABA lige ide u EL a Partizan dobija Wild Card.. Valensija visi…”..

 

Kako mi možemo da znamo šta bi bilo kad bi bilo da se obrnuto desilo? Nikako…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The_Big_S said:

Meni deluje da Partizan igra 100% EL


Dobro ti deluje. Jbg, takav aranžman nam je sredio doktor robotike. Da osvojimo mi taj EC sledeće sezone. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Nakon ove izjave Motiejunasa mi cemo finale Aba lige igrati pod ogromnim pritiskom. 

Pionir nam je zagarantovan u finalnoj seriji, da na atmosferu nekako to uzmemo.

Koju atmosferu, onu zbog koje bi bar jednu utakmicu igrali bez publike?

Bežanje u Pionir bi bio poraz i pre početka finala. To bi bio dokaz kukavičluka i Čovića i onih koji to podržavaju.

Omalovažavanje sezonaca da ne pominjemo. 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Previse ste se opteretili, jasno je kao dan da ce barem jos ove sezone i Zvezda i Partizan igrati EL.

Vec one naredne sezone ce to biti dosta teze ako ostane isti format.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitajući ovo što je Motiejunas izjavio skoro sam siguran da će ABA imati samo jednog predstavnika u EL sljedeće sezone, a i to jedno mjesto je dugoročno nesigurno. Motiejunas ne govori o košarci, o klubovima, kvalitetu takmičenja ili tradiciji. On govori o tržištima. O Parizu, Londonu, Berlinu... Tako da je prilično jasno u kom pravcu će se stvari u budućnosti razvijati.

 

Takođe, prilično sam siguran da je tom EL menadžmentu Partizan sa Obradovićem simpatičnija ekipa od nas sa Čovićem, njegovim mućenjem vode na svakom nivou i našim nizovima poraza, ali pošto je tržište isto, a tržište je najvažnija stvar, zvaće pobjednika ABA, bar još ovu sezonu, a za dalje će se vidjeti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The_Big_S said:

Meni nikako nije jasno ovo oko EL.

Partizan produžio Željka, po svim medijima se navode neka imena samog vrha EL kao potencijalna pojačanja…

A za nas Đurišić i Plavšić, upitnog kvaliteta i za Evro Kup.

Ni sa Sferom ne znamo šta će biti..

 

Meni deluje da Partizan igra 100% EL kako god završio sezonu, a mi isključivo i samo ako osvojimo ABU..

 

Ali, možda i paranoišem…

 

Situacija je verovatno takva da niko nije nacisto a ocigledno neki imaju neke usmene dogovore koji pitaj boga da li ce se i ostvariti.

 

1) Kako je pisano a i moje misljenje da je nama jedina sansa da zaigramo i sledece godine EL da osvojimo Abu a i opet ni to nije 100% garancija ali verovatno bi bilo dovoljno.

2) Ako opet budemo igrali i mi komsije to jedino moze da znaci da je drzava zalegla iza svega.

3) Ako komsije uzmu Abu verovatno ce samo oni igrati LS.

 

Komsije sigurno imaju par pluseva vise od nas u bordu EL.

Sve vec poznato: Zeljko, najgledaniji, nesto bolji odnos sa bordom EL od nas ...

Link to comment
Share on other sites

Stvar je prosta. Ko osvoji aba ligu igra sledeće sezone EL. Ako zvezda izgubi finale , nikakve šanse nema za vajld kard ( zasluzeno) , zbog svega sto rade u EL i rezultata u istoj, dok partizan ima neke šanse kroz vajld kard, mada ce i tu biti čupavo pored virtusa i "hvaljene" valensija. Šanse nisu velike ali ih bar imaju koliko toliko, za razliku od zvezde. 

 

Kako stvari stoje, u nekim narednim godinama,    Možemo očekivati i da ovo jedno mesto izgubimo, kad se razni tauersi, lajonsi, dubai i ostali bogataši spoje i unište i ovo malo draži što pružaju ekipe sa ovih prostora.

Ne treba zaboraviti ni CSKA. Neće rad trajati doveka. Litvanac ih je spominjao da će sesti za što čim se rat završi. Oni su jedni od osnivača EL I sigurno ih čeka mesto u nekom periodu. Tu treba dodati i bar još jednu ekipu iz Rusije .

 

Prognoze za ove prostore nisu po meni optimistične. Kad ujedine LŠ I EK, tu će nas smestiti i to je to.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nunilo said:

 

Situacija je verovatno takva da niko nije nacisto a ocigledno neki imaju neke usmene dogovore koji pitaj boga da li ce se i ostvariti.

 

1) Kako je pisano a i moje misljenje da je nama jedina sansa da zaigramo i sledece godine EL da osvojimo Abu a i opet ni to nije 100% garancija ali verovatno bi bilo dovoljno.

2) Ako opet budemo igrali i mi komsije to jedino moze da znaci da je drzava zalegla iza svega.

3) Ako komsije uzmu Abu verovatno ce samo oni igrati LS.

 

Komsije sigurno imaju par pluseva vise od nas u bordu EL.

Sve vec poznato: Zeljko, najgledaniji, nesto bolji odnos sa bordom EL od nas ...

 Verovatno si u pravu.. 

Komšije se ponašaju kao da je u kamenu zapisano da su sigurni..

Kao da apsolutno nije upitno.

Željko produžio, spominju Lučića, Evansa, Ibaku..

 

A mi se opet na drugoj strani ponašamo kao da nam je Evro Kup zagarantovan..

Spominje se da Sfero neće ostati, Plavšić i Ðurišić iz Mege.. neki Levi Rendolf od 32. God iz Izraelske Lige..

 

sve mi nekako čudno… nemam pojma,

verovatno tripujem..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, The_Big_S said:

Meni nikako nije jasno ovo oko EL.

Partizan produžio Željka, po svim medijima se navode neka imena samog vrha EL kao potencijalna pojačanja…

A za nas Đurišić i Plavšić, upitnog kvaliteta i za Evro Kup.

Ni sa Sferom ne znamo šta će biti..

 

Meni deluje da Partizan igra 100% EL kako god završio sezonu, a mi isključivo i samo ako osvojimo ABU..

 

Ali, možda i paranoišem…

Ma igramo EL i jedni i drugi dok se rusi ne vrate

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nunilo said:

 

Situacija je verovatno takva da niko nije nacisto a ocigledno neki imaju neke usmene dogovore koji pitaj boga da li ce se i ostvariti.

 

1) Kako je pisano a i moje misljenje da je nama jedina sansa da zaigramo i sledece godine EL da osvojimo Abu a i opet ni to nije 100% garancija ali verovatno bi bilo dovoljno.

2) Ako opet budemo igrali i mi komsije to jedino moze da znaci da je drzava zalegla iza svega.

3) Ako komsije uzmu Abu verovatno ce samo oni igrati LS.

 

Komsije sigurno imaju par pluseva vise od nas u bordu EL.

Sve vec poznato: Zeljko, najgledaniji, nesto bolji odnos sa bordom EL od nas ...

Mi odnos sa EL nemamo.
Dolaze racuni na naplatu.
Ovaj 50 + je imao neki odnos sa Djordijem, a i to ne onakav kakav je predstavljao....da su maltene na prst u ...
Sa Bodirogom nema nikakav odnos...obostrano ne mogu jedan drugog da smisle.

I verovatno cemo uskoro cuti kako je 50+ zasluzan i za karijeru Bodiroge, da ga je 50+ predlozio pokojnom Cosicu da ga odvede u Zadar

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sad vec imamo nekih 10-tak sezona ucesca u EL, sto je sasvim dovoljno da se mogu doneti neki zakljucci. Prvi i osnovni je da je nase ucesce u EL svih ovih godina bilo mrsavo. Jednom smo se probili u Top 8 i to je sve. Zakljucak je da Nebojsa Covic prosto ne zna. Svaka cast na ABA titulama, ali prosperitet kluba je zavisio pre svega od uspeha u EL. Iz vise razloga. Tanji budzet nije dovoljno opravdanje, jer i Zalgiris spada u ekipe sa najmanjim budzetima pa su gotovo svake godine ili u Top 8 ili se aktivno bore za njega. Pritom porez na plate igraca kod nas je neuporedivo manji nego na Zapadu, pa i manji budzet nije toliki hendikep, koliko to mozda izgleda pukim pogledom na cifre.Sve u svemu, mi kao klub stagniramo, funkcionisemo na osnovama s kraja proslog veka i evidentno je da nam nedostaju nove ideje, vezano za to kako i na koji nacin ici dalje. Jedini klubovi iz ABA koji imaju potencijal za EL su BG dvojac, Cibona i Olimpija. Sve ostalo su prosto klubovi iz premalih sredina da bi bili interesantni EL. Partizan, kao i najrealniji rival u borbi za EL je godinama bio ruiniran i imali smo sve predispozicije da se razvijamo u EL pravcu. Nesposobnost da se vidi dalje od ABA blata nas je zadrzala u mulju istog i samim tim nam je EL buducnost vrlo klimava.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Igrali EK sa Lazarevicem i Plavsicem ili EL sa Dzejmsom i  Nibom, sa sigurnoscu mogu samo reci da sezonsku necu vise uzeti dok god je Doktor Robotike na celu kluba, a uzimao sam je redovno od ranih studentskih dana ( od perioda Nelsona i Raska Katica, prve sezone u EL ), a pre toga isao ponekad kad uzicam od roditelja ili zaradim kintu.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najsigurniji nacin da kao klub jacamo je povecanje prihoda od prodatih karata. Da bi to uopste bilo moguce potreban je veliki broj prodatih sezonskih karata. Da bi se to postiglo, sezonci moraju biti tretirani kao mali bogovi onog trenutka kada zakorace u Arenu. Njima je sve trebalo biti predodredjeno. Zaseban ulaz za iste, u slucaju velikih guzvi ispred Arene. Sedista su morala biti numerisana i na nivou 400. Prosto morale su se stvoriti pogodnosti za njih kako bi imanje iste imalo smisla. Nista po tom pitanju nije uradjeno. Jedino sto su dobili je to da ce moci gledati utakmicu koju pozele, bar do sad i neizvesno iz kog ugla.. Medjutim, prelaskom u Pionir i to im je oduzeto, sto je pokazatelje da se uopste ne shvataju prioriteti i mogucnosti. U tom pogledu je Partizan debelo odmakao. Tako da nas ne treba cuditi to sto su njihovi prihodi nekoliko miliona veci. Njihove sezonske su bile gotovo duplo skuplje, ali su rasprodate. A sve to jer su znali sta kupovinom dobijaju, kao i to da im EL nece biti sporedna stvar, vec cilj. Sa druge strane Zvezdina uprava je svoje navijace nastavila da tretira kao stoku. Bacila ih je na nivo 400, pa ko se kako izlakta, tako ce mu biti. Za to vreme Partizan je podelio i nivo 400, kako po sedistima tako i po cenama. 

Nije isto gledati utakmicu iz ugla ili sa sredine tribine, pa se tako ni sezonska ne placa isto. 

Iako smo poslednjih 10 godina redovni ucesnici El, a Partizan je to tek dve godine, ucesca od pre ne racunam, jer prosto iskustva iz tog vremena nisu primenjljiva, imamo mnogo toga za nauciti. Tacnije, Nebojsa bi imao stosta da nauci od Ostoje, ali se plasim da on nije u stanju da to prizna i krene tim putem. Zato i mislim da mora da ode ili nemamo buducnost.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

U vezi Đurišića...bez obzira da li ćemo igrati EL ili EC, njemu može da se garantuje 30 min u ABA, nešto slično i u EC, a gotovo sigurno i 10-ak min u EL. Ne vidim neku razliku u odnosu na tekuću sezonu. Naprotiv.

 

edit: ispravka pravopisne greške

Edited by harmonajzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kokodakalo said:

Jedini klubovi iz ABA koji imaju potencijal za EL su BG dvojac, Cibona i Olimpija. Sve ostalo su prosto klubovi iz premalih sredina da bi bili interesantni EL. 

 

Ovo je i Covic govorio i to je prosto jedna zabluda i nasa potreba da se sebe uzdizemo iako se ne pitamo nista. 

 

O kojoj EL pricamo? O onoj staroj, u koju se gledao poredak u nacionalnim sampionatima? Pa u njoj su mesta imali i Zadar i Buducnost i Zagreb i Krka i Hemofarm. 

 

O ovoj novoj, wannabe NBA? Njih interesuju iskljucivo klubovi iz EU, svi ostali su nuzno zlo. 

 

Ta EL o kojoj se ovde prica je proizvod dva tipa fantazija nase javnosti - prva je da je moguce da mi postanemo nesto vise od zapecka Evrope u blizoj buducnosti, a druga po kojoj je EL najbitniji paket tradicija + puna hala + milioni navijaca + novac. (gle cuda, opisano bas ono nude KKP i KKCZ). Ta izmastana EL ne postoji - prosto ili ce u EL biti mesta i za neku Buducnost ili nece biti mesta ni za koga sa ovih prostora. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The_Big_S said:

 Verovatno si u pravu.. 

Komšije se ponašaju kao da je u kamenu zapisano da su sigurni..

Kao da apsolutno nije upitno.

Željko produžio, spominju Lučića, Evansa, Ibaku..

 

A mi se opet na drugoj strani ponašamo kao da nam je Evro Kup zagarantovan..

Spominje se da Sfero neće ostati, Plavšić i Ðurišić iz Mege.. neki Levi Rendolf od 32. God iz Izraelske Lige..

 

sve mi nekako čudno… nemam pojma,

verovatno tripujem..

 

Zato sto Partizan vode Obradovic i Savic, u smislu sklapanje tima. Znaju trziste, imaju para, rade da naprave rezultat. Eh, sad kod nas imas sujetnog Covica i Dozeta. Onda pogledas ponovo u dvoriste Partizana. Obradovic, tri godine vec trener, produzio ponovo ugovor. Kontinuitet. Sada pogledas nas. Radonjic, Jovanovic, Ivanovic, Sferopulos gde je vec sada upitinik da li ostaje. NEOZBILJNI smo jednostavno. Da, uzeli smo vise titula za tih godina, ali ovde kod nas nema nikakav plan, sta i kako dalje i to se nikad nece promeniti dokle god je tu Covic. Siguran sam, igrace oba tima i sledecu godinu EL, ali dok ce Partizan da pokusa da se dohvati F4, kod nas se otvara ponovo cirkus kolorado pa od Decembra se baca fokus na osvajanje te ABA lige.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo je i Covic govorio i to je prosto jedna zabluda i nasa potreba da se sebe uzdizemo iako se ne pitamo nista. 

 

O kojoj EL pricamo? O onoj staroj, u koju se gledao poredak u nacionalnim sampionatima? Pa u njoj su mesta imali i Zadar i Buducnost i Zagreb i Krka i Hemofarm. 

 

O ovoj novoj, wannabe NBA? Njih interesuju iskljucivo klubovi iz EU, svi ostali su nuzno zlo. 

 

Ta EL o kojoj se ovde prica je proizvod dva tipa fantazija nase javnosti - prva je da je moguce da mi postanemo nesto vise od zapecka Evrope u blizoj buducnosti, a druga po kojoj je EL najbitniji paket tradicija + puna hala + milioni navijaca + novac. (gle cuda, opisano bas ono nude KKP i KKCZ). Ta izmastana EL ne postoji - prosto ili ce u EL biti mesta i za neku Buducnost ili nece biti mesta ni za koga sa ovih prostora. 

Jako puno pogresnih polazista, pa samim tim ni zakljucak ne moze biti tacan. Pre svega, medju samim nosiocima A licence od 11 njih 4 nisu iz El. Jedan je CSKA, a  dva su Turski klubovi plus Makabi. Tako da je to vise od trecine onih koji isu iz EU. 

Druga stvar koja odmah upada u oci je da njih ne interesuje novac i navijaci. Pa samo novac ih i zanima. Da bi ga zaradili jos vise oni nastoje da ukljuce Pariz, London, Berlin kao glavne gradove zemalja sa najvise novca. Tu je potencijal za zaradu najveci ili mogucnost za priliv novca je najveci.

Koliko im je novac bitan je jasno i po tome sto zele da ukljuce Dubai u El. Poprilicno zahtevno gostovanje za sve sem za Makabi i eventualno Turske klubove. Jos uvek se ne zna ni kako ce izgledati EL u sezoni 2025-26. Da li ce postojati  jedna ili dve divizije, koliko ce klubova ucestvovati i jos mnogo toga, pa je tako i tvrdnja da nema mesta za klubove sa ovih prostora potpuno preuranjena.

E sad poznato mi je da si ti protivnik ulaganja u BG klubove od strane drzave, ali ja mislim da si ti prosto po tom pitanju kratkovid, bez zelje da te uvredim. Licno ulaganje u ta dva kluba vidim kao ulaganje u Srpsku kosarku, jer predhodne dve i naredne dve sezone su presudne za opstanak srpske kosarke. EL ce se formirati i iskristalisati u tom periodu i ako ostanemo bez nje bojim se da nasa kosarka nema buducnost. E sad da li nam ona treba ili ne, moze se polemisati, ali licno mislim da je jako bitna za zdravlje dece i da se u sport mora ulagati. 

Jedini nacin da se i nasi klubovi nadju u toj reformisanoj i samo prosirenoj ligi, jer za njih ima mesta samo u prosirenoj je da se drzava otvori. Sta vise mislim da bi se morao doneti neki podzakonski akt, kojim bi se garantovala ulaganja u ta dva kluba u narednih 10 godina. Pritom ne mislim na simbolicna, vec na ulaganja od po 10+ miliona eura godisnjepo klubu. To bi garantovalo da bi oba tima imala kompatativne timove i dodatno velike prihode od sezonskih i pojedinacnih karata, sto bi opet nateralo EL da gledaju u nasem pravcu.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dundermifflin said:

 

Zato sto Partizan vode Obradovic i Savic, u smislu sklapanje tima. Znaju trziste, imaju para, rade da naprave rezultat. Eh, sad kod nas imas sujetnog Covica i Dozeta. Onda pogledas ponovo u dvoriste Partizana. Obradovic, tri godine vec trener, produzio ponovo ugovor. Kontinuitet. Sada pogledas nas. Radonjic, Jovanovic, Ivanovic, Sferopulos gde je vec sada upitinik da li ostaje. NEOZBILJNI smo jednostavno. Da, uzeli smo vise titula za tih godina, ali ovde kod nas nema nikakav plan, sta i kako dalje i to se nikad nece promeniti dokle god je tu Covic. Siguran sam, igrace oba tima i sledecu godinu EL, ali dok ce Partizan da pokusa da se dohvati F4, kod nas se otvara ponovo cirkus kolorado pa od Decembra se baca fokus na osvajanje te ABA lige.

 

Verovatno deseti put ovo pisem ali svaka cast Zeljku i Zokiju na skautingu Pantera, Ledeja, Nanelija, Exuma, Papapetrua, Ponitke, Kaminskog... Pokazali su nam kako se sa malo novca pravi odlican tim sa anonimusima. Jeste da za sada nemaju bas nesto puno trofeja, ali doci ce i to ako nastave ovako dobar skauting da rade.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...