Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Meni je centarska linija Bolomboj, Luka, Plavšić ok. Ako bi ostao, bio zdrav  Trej na bekap 4 i spucamo lovu na vrhunsku četvorku i to je po meni odlično.  

Ok za fibu ligu sampiona

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Meni je centarska linija Bolomboj, Luka, Plavšić ok. Ako bi ostao, bio zdrav  Trej na bekap 4 i spucamo lovu na vrhunsku četvorku i to je po meni odlično.  

Zamisli situaciju da se povredi Bolomboj. Da li misliš da prvi centar u EL ekipi treba da bude Mitrović ili Plavšić? Evo ja se ježim od same pomisli da će Mitrović i Plavšić u 2024/2025 godini da igraju protiv Tavaresa, Lesora, Niba, B. Dajvisa, Rajta, Milutinova, Fola pa i Motajunasa, Hajesa, Oturua, Timana...a sigurno sam propustio još dosta njih. Evo nije mi dobro. 

Edited by Čočo
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi sa Mitrovicem i Davidovcem nemamo sta da trazimo u Evroligi,taj tip igraca u evroligi vise ne prolazi pogledajte evo sada ovaj plej of i videcete kakve su centarske linije tih ekipa pa to ne zna se ko vise skace od koga.A mi imamo ova dva mlohava igraca koji uvek pobegnu sa crte kada ih doceka neki Lesor

Ako zelimo da napravimo iskorak u evroligi njih dvojica moraju otici iz kluba a mi naci igrace koji ce odgovoriti danasnjim uslovima kosarke.U suprotnom opet ce biti borba od 13-18 mesta

  • Like 39
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, elmulinho said:

Mislim da nam se centarska linija za sada uklapa u ono sto je Covic pricao kod Luke i Kuzme, jedna strana mitska zver, jedan dobar domaci igrac, jedan mladi domaci igrac za razvoj. Samo sto, cini mi se da imamo drugacija misljenja o tim igracima, jer nit je Bolomboj mitska zver, nit je Mitar kvalitetan domaci igrac (okej je za backup pleja), nit je Plavsic nesto preterano mlad za razvijanje

 

confused-ryan-reynolds-jnjntvqwoiksh55h.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

@Kooineeperk

Svaki budući sastav koji kreće sa:

Pojačanje, Deda, Ilić

Bolomboj, Mitrović, Plavšić 

Osuđen je na propast. Ovo kao pojačanje ne bi mogli ni tri Kalinića da zakrpe. 

 

Vidi, slazem se da nije super, ali sam ujedno i realan. Deda, Ilic, pa i Simonovic imaju ugovore za sledecu sezonu. Kao sto sam rekao, ne vidim da cemo se svih njih otarasiti. Simonovica jesmo, Ilica bi mozda mogli da posaljemo u FMP ili Megu, Dedu svakako niko ne bi uzeo pa nam ostaje (a i hajde, ima iskustva), i uz Kalinica i jednu stavno dobru cetvorku, snaznu, atleticnu, sa pristojnim sutem za 3p to je sasvim dovoljno da se pokrije pozicija 4. 

 

Za centarsku poziciju svakako imamo BB-a i Luku, pa sam samo stavio Plavsica o kojem se prica da je done deal. Zato sam cak i napisao da nam treba ta 4 koja moze da odigra i centra u small-ball-u, da malo i rasiri reket. 


To je to sto se tice visokih, trudio sam se da budem realan. 

 

U sezoni kad smo imali Kalinica, na 4 smo imali pradedu Simona, nikad opravljenog White-a i DeDa-u. 

Sada bi imali Kalinica koji moze na 4 (i to odmornog jer nece igrati na OI), imali bi nesto losijeg DeDa-u nego sto smo ga tada imali, imali bi Ilica umesto pradede Simonovica i onda moramo da ubodemo jednu zaista dobru cetvorku umesto White-a. Dakle od te cetvorke zavisi formacija ovog tima. 

 

 

1 hour ago, Čočo said:

U reketu ako hoćemo iskorak možemo samo sa:

4.Pojačanje, Trej(ako pokaže da može kao bek ap)

5.Bolomboj, pojačanje kvaliteta Bolomboja, Plavšić

Svako dalje bivstvovanje Davidovca, Mitrovića i Ilića u bilo kakvoj koncepciji a naročito kao neko ko će imati više od 15+ minuta(Deda, Mitrović) u ekipi je osuđeno na propast. 

Taj film neces gledati. Mozes samo da sanjas. DeDa, Mitrovic, Ilic (ako ne ode dalje kao Simonovic) su tu da zakrpe u ABA i kad je neko povredjen. Mitrovic bi dobio mozda 5-10min zavisno kako se Plavsic pokaze, DeDa isto tako jer bi pre Kalinic dobio minute na 4. 

 

2 hours ago, Čočo said:

Spoljnu liniju ćemo pre da sredimo nego reket jer spolja imamo više iskoristivih igrača i ako smo i tu osuđeni na jednog koji kvari svaku koncepciju a ostaje i za sledeću sezonu (Nedović). Meni je Nedović okej da se barem malo cima u odbrani ali sa ovim što imamo jedan od Jago-Teo-Nedović mora da bude bivši. 

 

Imalo bi smisla:

1.Pojačanje, Jago, Teo

2.Pojačanje, Đurišić, Lazić

3.Pojačanje, Hanga

Ili eventualno sa ostankom Nedovića da Lazić ode u penziju a da njegovu ulogu u timu preuzme Đurišić a da se onda dovede još jedan bek što je poslednja opcija i gomilanje igrača.

Jos jedan nerealan pogled na sastav i prilike. Jago je prospekt i bice tu, Teo je tu da mu pokaze put, ionako nece igrati sve utakmice. Nedovic ima ugovor kakav niko drugi nece preuzeti. Ostaje ti onda ili da penzionises Tea pre nego sto je planirao ili da eliminises prospekta kojeg bi veliki broj timova donjeg doma EL volelo posle ove sezone da ima, mozda cak i za 2. pleja ako je kompatibilan sa prvim... 

 

Zato ces toj liniji dodati Djurisica, nekog ko je cvrsci od Nedovica i ima zanimljiv plafon. Lazic ce tu biti po potrebi, kao i Hanga, jer sigurno nece Teo i Neda moci da igraju sve utakmice... 

 

 

2 hours ago, Čočo said:

Idealno bi bilo:

1.Pojačanje(veći plej sa atletikom i odbranom), Jago, Teo

2.Pojačanje( Nedović sa odbranom),Đurišić

3.Pojačanje(jaka odbrana i odličan skakač sa smislom za napad), Rokas,Hanga

4.Pojačanje(odlična atleta , igra leđima i 1 na 1) ,Tompkins

5.Bolomboj,pojačanje(igrač jak kao Bolomboj ali sa boljim šutem),Plavšić.

Koji si ti nama sanjar 🙂 

 

To ti je 13 igraca a hoces da se resis cak 7 koji su pod ugovorom: Lazarevica, Mitrovica, Ilica, Nedovica, Simonovica, DeDe, Lazica. A da dovedes 5 top igraca, produzis Tompkinsa, Rokasa (koji jos uvek imaju neku vrednost na trzistu) i dovedes Plavsica i finog prospekta Djurisica. 

 

Svet je lep kada sanjamo... 

 

 

2 hours ago, Čočo said:

Naravno od ovoga nema ništa jer će nam tim biti:

1.Pojačanje,Jago,Teo

2.Nedović,pojačanje(Djurišić),Lazić

3.Pojačanje,Hanga,Lazarević

4.Pojačanje, Trej, Deda,Simonović

5.Bolomboj,Mitrović,Plavšić


Tako nesto je vec moguce, sad si donekle realan. S tim da mislim da ne vracamo Simonovica i prosledjujemo Lazarevica nazad u FMP, a ako se desi da se Trej pokaze onda je on to pojacanje na 4. Rizik je ali mislim da ce se rizikovati s njim ako vide da ima tu jos vatre. Pojacanje na 3 je jedina pozicija gde ja sanjam vise od tebe 🙂 to bi bio Kalinic da se zakrpe i minuti na 4, a i da ostane Rokas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Vidi, slazem se da nije super, ali sam ujedno i realan. Deda, Ilic, pa i Simonovic imaju ugovore za sledecu sezonu. Kao sto sam rekao, ne vidim da cemo se svih njih otarasiti. Simonovica jesmo, Ilica bi mozda mogli da posaljemo u FMP ili Megu, Dedu svakako niko ne bi uzeo pa nam ostaje (a i hajde, ima iskustva), i uz Kalinica i jednu stavno dobru cetvorku, snaznu, atleticnu, sa pristojnim sutem za 3p to je sasvim dovoljno da se pokrije pozicija 4. 

 

Za centarsku poziciju svakako imamo BB-a i Luku, pa sam samo stavio Plavsica o kojem se prica da je done deal. Zato sam cak i napisao da nam treba ta 4 koja moze da odigra i centra u small-ball-u, da malo i rasiri reket. 


To je to sto se tice visokih, trudio sam se da budem realan. 

 

U sezoni kad smo imali Kalinica, na 4 smo imali pradedu Simona, nikad opravljenog White-a i DeDa-u. 

Sada bi imali Kalinica koji moze na 4 (i to odmornog jer nece igrati na OI), imali bi nesto losijeg DeDa-u nego sto smo ga tada imali, imali bi Ilica umesto pradede Simonovica i onda moramo da ubodemo jednu zaista dobru cetvorku umesto White-a. Dakle od te cetvorke zavisi formacija ovog tima. 

 

 

Taj film neces gledati. Mozes samo da sanjas. DeDa, Mitrovic, Ilic (ako ne ode dalje kao Simonovic) su tu da zakrpe u ABA i kad je neko povredjen. Mitrovic bi dobio mozda 5-10min zavisno kako se Plavsic pokaze, DeDa isto tako jer bi pre Kalinic dobio minute na 4. 

 

Jos jedan nerealan pogled na sastav i prilike. Jago je prospekt i bice tu, Teo je tu da mu pokaze put, ionako nece igrati sve utakmice. Nedovic ima ugovor kakav niko drugi nece preuzeti. Ostaje ti onda ili da penzionises Tea pre nego sto je planirao ili da eliminises prospekta kojeg bi veliki broj timova donjeg doma EL volelo posle ove sezone da ima, mozda cak i za 2. pleja ako je kompatibilan sa prvim... 

 

Zato ces toj liniji dodati Djurisica, nekog ko je cvrsci od Nedovica i ima zanimljiv plafon. Lazic ce tu biti po potrebi, kao i Hanga, jer sigurno nece Teo i Neda moci da igraju sve utakmice... 

 

 

Koji si ti nama sanjar 🙂 

 

To ti je 13 igraca a hoces da se resis cak 7 koji su pod ugovorom: Lazarevica, Mitrovica, Ilica, Nedovica, Simonovica, DeDe, Lazica. A da dovedes 5 top igraca, produzis Tompkinsa, Rokasa (koji jos uvek imaju neku vrednost na trzistu) i dovedes Plavsica i finog prospekta Djurisica. 

 

Svet je lep kada sanjamo... 

 

 


Tako nesto je vec moguce, sad si donekle realan. S tim da mislim da ne vracamo Simonovica i prosledjujemo Lazarevica nazad u FMP, a ako se desi da se Trej pokaze onda je on to pojacanje na 4. Rizik je ali mislim da ce se rizikovati s njim ako vide da ima tu jos vatre. Pojacanje na 3 je jedina pozicija gde ja sanjam vise od tebe 🙂 to bi bio Kalinic da se zakrpe i minuti na 4, a i da ostane Rokas.

Pa prvi deo mi je bio šta treba za bilo kakav pomak sa 16.mesta u EL. Što naravno nije realno jer smo takvu šklopociju napravili ove godine da će nam trebati naredne dve da je se rešimo. Na kraju sam ostavio ono šta očekujem u realnosti. A to će biti dovoljno za od 13. do 18.mesta.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

Mi sa Mitrovicem i Davidovcem nemamo sta da trazimo u Evroligi,taj tip igraca u evroligi vise ne prolazi pogledajte evo sada ovaj plej of i videcete kakve su centarske linije tih ekipa pa to ne zna se ko vise skace od koga.A mi imamo ova dva mlohava igraca koji uvek pobegnu sa crte kada ih doceka neki Lesor

Ako zelimo da napravimo iskorak u evroligi njih dvojica moraju otici iz kluba a mi naci igrace koji ce odgovoriti danasnjim uslovima kosarke.U suprotnom opet ce biti borba od 13-18 mesta

 

Nisu samo Luka i DeDa problem.

Problem je komplet selekcija koja je u fazonu još jedna titula i penzija,a gazda hoće da oni vladaju Euro terenima još bar 5 godina.

 

Veliki problem je što imamo jednog igrača mladjeg od 30 godina i da ima kvalitet za Euroligu(Bolomboj tačno 30, Topa ne računam jer vrv ide u Nba).

Dos Santos je simpatičan momak,ali je daleko od Eurolige,Simonović ne može da se sastavi u Eurokupu tako da je EL tek daleko od njega. 

 

Moramo da podmladimo ekipu sa igračima koji su gladni uspeha i trofeja,koji će biti kompatibilni i da ih je skautirao neko ko se stvarno bavi tim poslom.

 

 

 

 

Od ostalih vesti potpisali smo Plavšića,klasičan gazdin hir.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kalina je irelevantan na plejof nivou u ovoj fazi karijere. Voleo bih da ga vidim u Zvezdi uvek, ali ne treba ocekivati cuda od njega ukoliko dodje, ako je moguce naci mu veteransku ulogi pa i platu.

  Pogotovo ne treba ocekivati da svojerucno zakrpi rupe izmedju Dede, Laze i ostalih.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Drugacije bi Kalina igrao kod nas, ne mislim samo na ulogu, vec i lozenje njegovo... samo kada bi dosao, bio bi to jako dobar i znacajan potpis.

Ma imacemo jaci tim nego ove sezone to je sigurno, pod uslovom da igramo EL naravno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Drugacije bi Kalina igrao kod nas, ne mislim samo na ulogu, vec i lozenje njegovo... samo kada bi dosao, bio bi to jako dobar i znacajan potpis.

Ma imacemo jaci tim nego ove sezone to je sigurno, pod uslovom da igramo EL naravno.

Ko te je to slagao? Ne budi bas siguran da cemo imati bolji sastav iako je ovaj ocajan

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

To je to sto se tice visokih, trudio sam se da budem realan. 

 

U sezoni kad smo imali Kalinica, na 4 smo imali pradedu Simona, nikad opravljenog White-a i DeDa-u. 

Sada bi imali Kalinica koji moze na 4 (i to odmornog jer nece igrati na OI), imali bi nesto losijeg DeDa-u nego sto smo ga tada imali, imali bi Ilica umesto pradede Simonovica i onda moramo da ubodemo jednu zaista dobru cetvorku umesto White-a. Dakle od te cetvorke zavisi formacija ovog tima. 

Ali ako će da se bude realan upravo je nerealno bilo šta pozitivno očekivati od ponovljenog koncepta u kome se traži jedan ekstra igrač da pokrije sve postojeće nedostatke centarske linije. To je dokazano neuspešan koncept i ne treba se zavaravati da nešto može biti drugačije u budućnosti.

 

Jer recimo ovaj opis:

Quote

stavno dobru cetvorku, snaznu, atleticnu, sa pristojnim sutem za 3p

Nije ni potpuno tačan, mora da bude odličan u odbrani i veoma pokretljiv, a šut za tri mora da mu bude više nego pristojan, jer u hipotetičkoj centarskoj liniji Davidovac, Ilić, Mitrović, Bolomboj, Plavšić bio bio jedina opasnost spolja.

 

I koji bi to mogao biti takav igrač u EL, da zanemarimo platu takvog igrača?

 

Link to comment
Share on other sites

Radonja gleda meč u Barseloni i krvavokolenaški podvig Olija, nateže treću čašu rujnog Mašanovića vina, setno gleda u daljinu i kroz zube prozbori. "Ovako sam hteo sa Zvezdom na F4, oca vam očinjeg u vr' guzice." 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 18
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nisam pametan po pitanju Plavšića.

 

Nisam ljubitelj igrača siromašnog skill seta i talenta, pritom diskutabilnog IQ-a i discipline na terenu, ali svakako da je zanimljivo oprobati centra takvih gabarita i atleticizma. Ako ništa drugo, barem ima size i telo da ga suprotstaviš onim grdosijama poput Falova, Kumađija, ali koliko bi zbog drugih mana mogao da đuska u EL, pitanje je. Više bih se obradovao nekoj grdosiji i zaštitniku obruča (koji bi se borio sa Lukom za "bekap centra") od preko bare, ili nekom manjem imenu (u naletu, sa većim plafonom) iz EL/EK pa da ga skautiramo ispod radara, ali dok pišem ovo shvatam koliko "dobar skauting ispod radara" nije naš đir ovih dana, tako da zaboravite... 

 

A što se tiče onih priča kako nemamo šta da tražimo u EL sa centarskim triom Bolomboy-Luka-Plavšić, čisto da pomenem da smo pre 2 godine ostvarili 14 pobeda (uz neodigranu utakmicu u Pioniru) u EL i uzeli 3 domaća trofeja sa centarskom linijom Luka-Kuzmić, a onda i prošle godine sa Lukom-Martinom (povređen dobar deo sezone, plus skromna minutaža) i ponekad Petruševim na 5, delili 9. mesto i imali 17-17. Ako ovaj potencijalno novi trio za sezonu 2024-2025 nije upgrade u odnosu na oba, onda ne znam. Čak i na konto ove sezone, ako uzmemo u obzir šta smo dobili od Tobija i Gilespija (a to je ništa), ne možemo sigurno, barem kada je pozicija 5 u pitanju, nazadovati. 

 

Pritom, pojačanje na 4, i to kvalitetno, kapitalac, bi pozitivno uticalo i na reket, a i na povratak Mitrovića na 5, poziciju koja mu sigurno više odgovara nego ova gde smo ga gledali dobar deo sezone.  

 

Naravno, sve ovo pišem za slučaj da igramo EL. U slučaju EK, to nam je što nam je...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TB Told said:

Ali ako će da se bude realan upravo je nerealno bilo šta pozitivno očekivati od ponovljenog koncepta u kome se traži jedan ekstra igrač da pokrije sve postojeće nedostatke centarske linije. To je dokazano neuspešan koncept i ne treba se zavaravati da nešto može biti drugačije u budućnosti.

U principu se slazem, nece jedan igrac sve pokriti, ali nije jedan jer si zanemario BB-a koji je ipak ne moze da se svrsta u grupu Mitra, Dede, Plavsica, Ilica i ostalih zakrpa. 

 

Prosto, ne mozemo da se oslobodimo svih gluposti koje smo napravili (dugorocne ugovore sa losim igracima). I onda vidim prostor samo za jos jednog visokog igraca ako je Plavsic done deal. 

 

 

1 hour ago, TB Told said:

...mora da bude odličan u odbrani i veoma pokretljiv, a šut za tri mora da mu bude više nego pristojan, jer u hipotetičkoj centarskoj liniji Davidovac, Ilić, Mitrović, Bolomboj, Plavšić bio bio jedina opasnost spolja.

 

I koji bi to mogao biti takav igrač u EL, da zanemarimo platu takvog igrača?

 

Onaj cije se ime ne sme pominjati, da ne bi razdvajao narod 😄 salim se, 'bem li ga. Nije da ih nema... 


Necu da licitiram imenima da me ne bi banovalo 😄 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mile1 said:

Igrac na poziciji 4 se vise trazi nego desni bek u fudbalskom klubu. Nama je taj kapitalac na poziciji 4 vec par godina mlohavi Davidovac

Tanka je linija od Šengelije do Davidovca …

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Guru said:

 

Jago u sezoni ima nestvarnih 53.7% realizacije iz floutera, pritom ih prilično često baca (89th percentile po učestalosti), tako da teško da tu može da bude mnogo bolji... A ovo da šutira bolje iz driblinga nego catch and shoot je tačno, s tim što je iz driblinga baš na elitnom nivou, dok je iz catch and shoot tek solidan (mada mu tu procente pre svega obaraju contested šutevi, što je i logično s obzirom na visinu).

Vidis, meni na oko nije delovalo da ima preko 40%, narocito mi je bila sumnjiva selekcija tog suta i sama tehnika, gde nekako precesto nabija loptu na sedlo.

 

Dobar nam je Jago, to je bila i moja poenta.

Interesantno da je Jago treci stranac koji moze predstavljati pojacanje i naredne sezone, nakon Bolomboja i Gidre, a koga nam je u amanet ostavio onaj sto ne ume da izvrsi selekciju.

Na kraju opet ispade bolje nego poslednja Coviceva selekcija nakon koje nismo imali sta da proberemo, plus Grkova doselekcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, TB Told said:

Ali ako će da se bude realan upravo je nerealno bilo šta pozitivno očekivati od ponovljenog koncepta u kome se traži jedan ekstra igrač da pokrije sve postojeće nedostatke centarske linije. To je dokazano neuspešan koncept i ne treba se zavaravati da nešto može biti drugačije u budućnosti.

 

Jer recimo ovaj opis:

Nije ni potpuno tačan, mora da bude odličan u odbrani i veoma pokretljiv, a šut za tri mora da mu bude više nego pristojan, jer u hipotetičkoj centarskoj liniji Davidovac, Ilić, Mitrović, Bolomboj, Plavšić bio bio jedina opasnost spolja.

 

I koji bi to mogao biti takav igrač u EL, da zanemarimo platu takvog igrača?

 

Evo recimo Smits koga je Monako navodno vec kaparisao, a cije bi dovodjenje dovelo do poslovicnog nezadvoljstva medju navijacima jer nije mitska zver crne puti.

Dobar sut, cvrst ko stena, namazan, dobar skok, ima visinu, disciplina i igranje u jakim sistemima...

Nije uospte los ni Blosomgejm ako ga se Monako bude odrekao, mada je on znacajno nizi i cesto igra kao trojka.

Interesantno resenje je i Miki koji ne briljira poslednje 2 sezone ali igra standardno i na papiru ima mnogo onoga sto bi nama znacilo.

 

Ima igraca, samo moraju da se plate, verovatno ih ima i po EK i LS ali tamo se tesko nalazi starter.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...