Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Što je najgore od svega isti oni koji su sklopili ne znam ni sam kako bih nazvao ovu šklopociju od rostera su počeli već sa sklapanjem ekipe za sledeću sezonu. A znajući njih ne očekujte nikakav specijalan zaokret niti Bog zna šta u transfer politici, skautingu itd itd.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan1 said:

Po recima novinara Eurohoops-a, mi i Partizan cemo igrati EL dogodine, ali ako zelimo da budemo deo neceg ozbiljnijeg, treba i dovesti trenera sa pedigreom, a to su trenutno samo Skarijolo i Itudis, nikako zadrzavanje Sferopulosa s kojim smo u poslednjih 10 utakmica u Evroligi pobedili jednu, uspeo je vec losu ekipu da nazaduje.

 

Lik je attention whore, a ne novinar. On da ima neke informacije, pa ne bi pisao da Alba sledece sezone nece igrati EL samo da bi nekako nasao mesta za dva kluba sa najboljom atmosferom u istoriji sporta.

 

Na osnovu cega se uopste pise da i jedan i drugi klub igraju EL i sledece sezone? Prosle sezone i nije imao ko da ih izbaci, pet spanskih klubova bi bilo previse za EL, pa je i bilo logicno da otpadne ili GC ili Valencia umesto njih. Ove sezone je tu Paris Basket kao siguran ucesnik EL naredne, dakle, neko mora da otpadne od ovih 18, odnosno sledece sezone necemo gledati ili Virtus ili Valenciu ili Albu ili porazenog u dvoboju projekata iz Srbije.

 

Realno, ako je ovima iz EL stvarno tolika zelja da gledaju duele milionera iz Beograda u njihovom takmicenju, do sada bi im dali A licence, a za specijalne pozivnice bi drhtali Valencia, Alba ili ko vec. Realnost je da su i KKP i KKCZ tu jer je konkurencija do sada bila Buducnost, Cedevita, Turk Telekom, Prometey i Ulm. I onda se srpski mediji i Aris busaju u junacke grudi kako EL ne moze bez dva velikana iz Beograda, kad ono ti klubovi su tu jer ulazu mnogo veci novac od nikakve konkurencije.

 

Dakle, da zavrsim, ako ovi iz EL stvarno gledaju kako da stalno bude mesta za veciti evroligaski derbi, resenje su dve A licence i to je to. Sve ostalo je nagadjanje i nadanje raznih Arisa, Zurnala, mozzartsportova i ostalih medijskih velicina.

Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da se u CZ nisu desile promene?

 

Evo do juče je Radonjić bio kriv za sve, alavi Vračarac hoće samo pare. Pre njega Saša Obradović. Sada je tu titulu dežurnog krivca preuzeo Ivanović, nije hteo Hauarda i Monekea. Videćemo ko će sutra preuzeti štafetu...

 

Ne znam šta očekujete od pola veka staža u košarci? Prošlo mu je jednom kada je umesto Pešića doveo Milivoja Lazića, niko reč nije rekao. Prošlo mu je drugi put posle odlaska Radonjića i sramnog napada Čovića i poltrona na bivšeg trenera tokom leta 2017., kada je doveo Alimpijevića i predstavio ga kao budućnost kluba. Od rečenice "baš me briga i da krene sa 0-10 u EL" do smene pred KLS kratak je put. Nisam ga ja smenio već onaj što ga je predstavio da budućnost kluba. Opet navijači puše priču o Bokanu kao glavnom neprijatelju kluba i niko da spomene šta radi neznalica na čelu kluba.

 

Kad mu je prošlo 2 puta, što ne bi i treći? "Alavi Vračarac" opet odlazi u junu 2022. nakon što je Čoviću spasio dupe posle smene Saše Obradovića, nadzorni odbor najavljuje da je dosta krvavih kolena i da hoćemo umetnike na terenu, pa dovodimo mladog i perspektivnog Vladu Jovanovića. Navijači kao navijači - mora da je stvarno mlad i perspektivan, čim ga Čović tako hvali.

 

Šteta samo što nije bio ni tako mlad ni tako talentovan kada ga je taj isti Čović šutnuo iz FMP-a 2 godine ranije posle 2-6 na početku sezone u ABA. Tada ga očigledno nije vredelo čekati da sazri kao trener, jer ipak FMP mora da juri rezultat.

 

Zato će da se uči u Zvezdi 2 godine kasnije, ipak Zvezda služi gazdi da eksperimentiše, može mu se jbg.

 

I sada neko očekuje da će sujetni nemač pojma da odjednom progleda i kaže "zajebao sam stvar, bolje da dođe neko drugi."

 

Hoće, evo sad će...

  • Like 18
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Ali komentator na ELTV koji se cudi kako ekipa ne stane uz Teodosica, nego svi samo gledaju sa strane.. 

 

I jos jedan njegov komentar koji opisuje nas angazman danas , Klejburn ostaje na sutu a on kaze "otvoren kao crkva nedeljom" 😂

 

Edited by Igor_
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Čvarkov said:

Kakva skarabudžina od rostera, takav i kraj el sezone. 

 

Svima je jasno ko je glavni krivac za ovaj jadni skor uzimajući u obzir uloženo. Neće nam biti bolje dok ne padne tečovanje jer se neće desiti da pusti stručne ljude da samostalno obavljaju posao za koji su plaćeni, a ako dođe neko drugi, a ideja ostane ista, džaba smo krečili kao što neko reče na prethodnim stranama. 

 

Svakom treneru je potrebno vreme da uspostavi svoj sistem rada i nikad nisam bio za promenu trenera kao na traci, ali kod Sferopulosa nisam video da je bilo šta doneo nakon Duška. Sav mi je beskrvan, beskarakteran i na sve to ova nikad gora doselekcija.

 

Znači nova uprava sa novim idejama, Tomić, Radonja i Kalina pa da vidimo kako se Dejo snalazi sa većim budžetom.

E sad malo offline(valjda se tako pise i izvinjavam se mladjim kolegama na forumu)ja sam kao klinac sa shvatio da je Zeravica sa svojom filozofijom 12 igraca sa po 10 poena(a nema igraca koji ima ono kada treba)ukapirao da je tu Zvezda sahranjena(poraz od Cibone u trecoj utakmici finala i katastrofa od Orteza u finalu) i kao sto sam bio tada za njegovu smenu(i cele uprave)tako sam i za smenu ovog zalizanog i celee uprave.Mozemo se mi saliti al 45 razlike boli.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Dusko said:

 

A jos deluje kao poslusnik...

 

Ako dobije nogu ne treba da zalimo.

Svaki trener mora biti spreman na kompromise, ili neće raditi. Čim trener izađe iz određenih okvira sledi otkaz.

Laso je dobio otkaz u Realu, Skariolo u Virusu, Sale Đorđević u Bajernu ... svi su se dokačili sa nekim iz uprave, ima primera koliko hoćeš.

Kod nas je još gore ... ako očekujete trenera koji će se suprotstaviti Čoviću, onda ste u velikoj zabludi.

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno je kad fuliš selekciju ekipe pa izgubiš realne šanse i mogućnost da igraš ozbiljnu košarku/da se boriš za visok plasman... A sasvim je druga stvar šta su nama ovi momci ponudili ove sezone u EL... O marifetlucima uprave (Čovića) nema potrebe puno pisati... Kod njega đavo dolazi na kurs marifetluka... Ekipa je loše selektirana - 1/1 i svi se slažu... Međutim kako god da je ta selekcija loša, ovaj tim nije na 11-23 zbog toga... Večina igrača je čitavu sezonu odigrala upravo kao ovu zadnju utakmicu... Čim su kola nizbrdo pošla, dva su lika pokušala da ih zaustave, Teo i Bolomboj... Ostatak "posade" ma ni k... da mrdne... Moj je utisak da je izostala i želja i borba za nešto više... Koliko god da se fulilo i koliko god da uprava zabrljala, ova ekipa je imala neke sramotne poraze i partije i to je isključivo do njih i ni do koga drugoga... Ova ekipa je kada se lomilo izgubila od Asvela i Albe, a za to su krivi IGRAČI i TRENER i niko ali ama baš niko drugi ... Nadam se (a lud sam zbog toga, jer jedna od definicija ludila ja kada radiš iste stvari a nadaš se drugačijem ishodu) da se sljedeće sezone konačno završava ovaj EL košmar sa domaćom osovinom, bezličnim strancima koji su tu samo da prime platu... I nadam se Kalini, Guduri, pa i tom Dobriću, jer je bar košarkaš za razliku od ovih što su sad tu... Nadam se i nekom novom Đenkinsu, Mileru... Pa da i Jago i Bolomboj dobiju društvo a naš TIM opet zaliči na TIM gladan uspjeha, nadmetanja... Sferopulos??? Mnogo više sam očekivao od njega, a ako izuzmemo derbije sa Partizanom, ni Vlada JO ne bi izvukao manje od ove ekipe, ma koliko god ona bila loše selektirana... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Dusko said:

Ljudi je li vam bolje posle prespavane noci?

 

Meni nije. :S

Rolerkoster kod mene. Prso zbog Zvezde pa Atalanta popravi malo raspolozenje pa onda GSW ga pokvari pa onda odem jos dublje u ponor kad se sjetim da sutra igra Utd u gostima i tako. Nije lako😀

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mile1 said:

Sve dok nama budu igrali ovi domaci mediokriteti od igraca a to su lazarevic, Ilic, mitrovic, Nedovic i Davidovac nama bolje biti nece. Mozda cemo od 16 mesta sledece godine biti 14 zato sto cemo mozda ubosti nekog stranca koji ce pokazati kvalitet

Realno sem Bolomboja apsolutno nece mi biti zao da svi napuste klub

Toliko bedna sezona da cak i osvajanje aba lige nece popraviti misljenje kakvo imam o ovom rosteru a to jedno velika nista

Krajnje je vreme da neko preuzme krivicu za ovu skandaloznu sezonu, skandalozan roster i skandalozno bahacenje ne tako malim budzetom

Hocu da neko istupi pred zvezdasku javnost i kaze sta i kako, a ne da prebacuje loptu na Ivanovica, marka, zivka ili janka

Hocu ostavke Covica, Dozeta i Bagzija! 

У праву си. За овај циркус који су направили од клуба првенствено треба да лети управа. Остали после њих на излазна врата. Од толиких пара они су успели да направе ништа.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mile1 said:

Sve dok nama budu igrali ovi domaci mediokriteti od igraca a to su lazarevic, Ilic, mitrovic, Nedovic i Davidovac nama bolje biti nece. Mozda cemo od 16 mesta sledece godine biti 14 zato sto cemo mozda ubosti nekog stranca koji ce pokazati kvalitet

Realno sem Bolomboja apsolutno nece mi biti zao da svi napuste klub

Toliko bedna sezona da cak i osvajanje aba lige nece popraviti misljenje kakvo imam o ovom rosteru a to jedno velika nista

Krajnje je vreme da neko preuzme krivicu za ovu skandaloznu sezonu, skandalozan roster i skandalozno bahacenje ne tako malim budzetom

Hocu da neko istupi pred zvezdasku javnost i kaze sta i kako, a ne da prebacuje loptu na Ivanovica, marka, zivka ili janka

Hocu ostavke Covica, Dozeta i Bagzija! 

Ilic i Lazarevic su vecim delom sezone bili van 12, a to sto su ponekad upadali u sastav je posledica selekcije matorih i ispovredjivanih igraca. Mi i da sastavimo tim od 15 stranaca opet se tu moraju naci neki jeftiniji igraci koji ce biti deseti, jedanaesti, dvanaesti igraci u rotaciji. Vidimo na primeru Gilespija, Tobija, Smarta da to sto je neko stranac ne znaci da je automatski bolji od "domacih mediokriteta". Da ne pominjemo Nejpira koji je epski promasaj. Ova dva centra ne da nisu bolja od Mitrovica, nego je pitanje da li su bolja i od Kuzmica. Cak mozemo da pricamo i o Hangi i Gedraitisu, pruzili su mozda za nijansu vise nego recimo Dobric prethodnih sezona, a placeni su otprilike duplo skuplje. Generalno se slazem da nama domaci igraci jesu teret, pre svega zato sto zbog njih mi naopacke selektiramo tim - prvo napunimo roster domacim backup igracima, pa tek onda dovodimo strance koji treba da budu nosioci. Drugim recima, mi strancima krpimo mane i nedostatke koje naprave domaci igraci sto nam odmah suzava i njihov izbor. Valjda bi trebalo da bude obrnuto, ali ispada da se vrtimo u krug. Poenta je da pojedinacno domaci igraci nisu toliko problem koliko je problem sto je ceo nas tim neadekvatno uklopljen. Za mene su najvece greske u selekciji ove sezone:
- Nejpir, Teodosic, Yago, Nedovic zajedno na 1 i 2 jer defanziva nije briga na koju se obaziremo

- Hanga, Teodosic, Nedovic, Lazic u spoljnoj liniji za koje se znalo da ce da propustaju utakmice zbog godina i istorije povreda

- Nedostatak prve opcije na 4

- Nejpir i Tobi kao promasaji sami za sebe, sramotno su odigrali

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Don Dusko said:

Ljudi je li vam bolje posle prespavane noci?

 

Meni nije. :S

Posle prospavane noci jos sam vise ljut na ove domace beskarkterne sisice. Treba najmirniji covek na terenu Bolomboj da im objasnjava kako se brani saigrac. Nisam neki fan gomile stranaca jer vecina njih dodje ovde zato sto nema nista bolje ali daj 10 komada crnaca samo da ne gledam ove domace vise, bas mi se gade.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gospodine Covicu, da li i dalje nameravate da nas posle svake katastrofe podsecate na 2011. godinu i dokle mislite da pominjete ulicu Strahinjica Bana, kafane, novine, bočne udare...

Dokle mislite da u maniru najcrnjeg udbaša iz vaših prasnjavih foldera iskopavate ko je koristio prostitutke i slicne gadosti, proganjate ljude sa drustvenih mreza jer su se drznuli da kritikuju bitisanje vašeg sina u evroligaskoj ekipi.

Dokle mislite da za vase propuste krivite Glikmana, Bodirogu i koga sve ne.

Dokle mislite da prakticno svakog zvezdasa proglasavate za neprijatelja, da se svima obracate sa "vi ovo, ono, šta vi mislite..."

Nije vise pozeljan Radonjic, nije ni Sasa Obradovic, a ni Duško. Postali su neprijatelji Zvezde, u istom su košu sa Savicem, Ostojom, Zeljkom...Ali su zato Kešelj i Raduljica valjda bili pravi ljudi na pravom mestu i uvek pozeljni.

Hocete li i dalje da nas brukate trceci od jutarnjeg do jutarnjeg programa, da masete porezima, tabelama... Kao onaj sto trci sa jedne tv stanice do druge i crta po tablama grafikone kao vi  vase eksel umotvorine.

Predlazete vec vaseg naslednika. I posle Nebojše Nebojša. Kao Jeljcin Putina. 

Kada cete vec jednon da preuzmete odgovornost, ali ne samo na recima?

Kada cete da priznate da je ova katastrofa juce zavrsni pečat u kojoj ste uspeli da sa najvecim budzetom napravite najgori rezultat.

Kada cete da priznaze da ste se mesali u bukvalno sve, a krivicu prebacivali na sve druge. Sada na Duška, juce na Radonju, Sašu, Bodirogu, Glikmana.. 

Gospodine Čovicu, vi zvezdaš niste. Za vas veza sa Zvezdom pocinje te 2011. i peestace iste sekunde kada odete iz nje. Iscedicete svaki dinar  zahvaljujuci ko zna kakvin potpisanim papirima. 

Mnogo zvezdasa je bilo tu davno, davno pre 2011. godine, bice tu i posle vaseg odlaska. Izgurali su i mnogo teža vremena, izgurace i ovo.

 

  • Like 8
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Stara italijanska poslovica kaze: "Bolje ziveti jedan dan kao lav nego ceo zivot kao mis" a ja bi rekao: "Bolje biti ijedno kolo 1. na tabeli nego nijedno!"

 

Mi i Real smo bili 1. ove sezone na tabeli... To je nase drustvo.

 

Slavimo!

Tako je, to je nase drustvo! Mislim da na osnovu ovoga zasluzujemo jednu A licencu na 10 godina, a da se pri tome EL ugasi naredne. 🤣

7 minutes ago, berti said:

Gospodine Covicu, da li i dalje nameravate da nas posle svake katastrofe podsecate na 2011. godinu i dokle mislite da pominjete ulicu Strahinjica Bana, kafane, novine, bočne udare...

Dokle mislite da u maniru najcrnjeg udbaša iz vaših prasnjavih foldera iskopavate ko je koristio prostitutke i slicne gadosti, proganjate ljude sa drustvenih mreza jer su se drznuli da kritikuju bitisanje vašeg sina u evroligaskoj ekipi.

Dokle mislite da za vase propuste krivite Glikmana, Bodirogu i koga sve ne.

Dokle mislite da prakticno svakog zvezdasa proglasavate za neprijatelja, da se svima obracate sa "vi ovo, ono, šta vi mislite..."

Nije vise pozeljan Radonjic, nije ni Sasa Obradovic, a ni Duško. Postali su neprijatelji Zvezde, u istom su košu sa Savicem, Ostojom, Zeljkom...Ali su zato Kešelj i Raduljica valjda bili pravi ljudi na pravom mestu i uvek pozeljni.

Hocete li i dalje da nas brukate trceci od jutarnjeg do jutarnjeg programa, da masete porezima, tabelama... Kao onaj sto trci sa jedne tv stanice do druge i crta po tablama grafikone kao vi  vase eksel umotvorine.

Predlazete vec vaseg naslednika. I posle Nebojše Nebojša. Kao Jeljcin Putina. 

Kada cete vec jednon da preuzmete odgovornost, ali ne samo na recima?

Kada cete da priznate da je ova katastrofa juce zavrsni pečat u kojoj ste uspeli da sa najvecim budzetom napravite najgori rezultat.

Kada cete da priznaze da ste se mesali u bukvalno sve, a krivicu prebacivali na sve druge. Sada na Duška, juce na Radonju, Sašu, Bodirogu, Glikmana.. 

Gospodine Čovicu, vi zvezdaš niste. Za vas veza sa Zvezdom pocinje te 2011. i peestace iste sekunde kada odete iz nje. Iscedicete svaki dinar  zahvaljujuci ko zna kakvin potpisanim papirima. 

Mnogo zvezdasa je bilo tu davno, davno pre 2011. godine, bice tu i posle vaseg odlaska. Izgurali su i mnogo teža vremena, izgurace i ovo.

 

Da, na sve ovo je odgovor da. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Rolerkoster kod mene. Prso zbog Zvezde pa Atalanta popravi malo raspolozenje pa onda GSW ga pokvari pa onda odem jos dublje u ponor kad se sjetim da sutra igra Utd u gostima i tako. Nije lako😀

Covek navija za 87timova, da ne pise jekavicom, pomislio bih Nolo licno.

  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...