Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Kakve to veze ima sa ovime što sam te pitao? Slažem se ali nije tema. Tema je, po meni, da Rokas nije ništa posebno da bismo ga sad potpisivali. Treba videti opcije.

Je li ti je poznat slucaj Simonovic(onaj pravi ne ovaj u Besiktasu)?

 

Isto okej igrac(svi smo se krstili kad se vratio cak je na pokojnom B92 bilo odbrojavanje do kraja ugovora) pa je isto tako pokazivao znake dobre timske igre...I zadrzali ga sledece sezone.

I sta je bilo?Pa najbolja sezona u karijeri gde je izgledao kao top 5 cetvorka u EL(po produkciji)...

 

Bitan je kontinuitet i poverenje trenera. A i samopouzdanje koje u dobrom sistemu stices.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Je li ti je poznat slucaj Simonovic(onaj pravi ne ovaj u Besiktasu)?

 

Isto okej igrac(svi smo se krstili kad se vratio cak je na pokojnom B92 bilo odbrojavanje do kraja ugovora) pa je isto tako pokazivao znake dobre timske igre...I zadrzali ga sledece sezone.

I sta je bilo?Pa najbolja sezona u karijeri gde je izgledao kao top 5 cetvorka u EL(po produkciji)...

 

Bitan je kontinuitet i poverenje trenera. A i samopouzdanje koje u dobrom sistemu stices.

 

Naravno, ali to je na struci da proceni...ako je imamo. Da li igrač može više i da li može bolje nego ovo sad. Ono što sam ja video je da je čovek dobar klačer i uvek bih na njega išao za šut za pobedu, ali drugo ništa posebno. Na tržištu ima sasvim dovoljan broj krilnih igrača.

 

Ja ne znam šta trener misli o Rokasu. Ne zna se ni da li trener ostaje. Ako ostaje, on bi trebalo da se pita da li mu Rokas treba. Puno je tu nepoznanica, ja sam samo napisao da po meni taj igrač nije ništa posebno i da ima boljih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Iskreno, ne vidim razlog da se žuri sa produženjem Rokasa. Imao je par dobrih partija i toliko, tek malo bolji od Hange.

 

Po meni. Bolomboy nam je super potez. Od Rokasa možemo mnogo bolje.

Tek malo bolji od Hange? Od zajedničkih top utakmica u zbiru njih dvojice, najboljih 10 drži Rokas, pa tek onda može da dođe jedna Hangina. Eto, toliko je bio tek malo bolji. 

Bolji procenti za 2, za 3, bacanja. Više ukradenih, manje izgubljenih, više poena, bolji indeks. I ukupno i per 40. 

To u EL. U ABA je još veća razlika. 

 

U redu je da možemo bolje od njega, ali bar ne moramo to dokazivati pisanjem apsolutno netačnih stvari. 

 

Druga je stvar je što mi samo u teoriji možemo bolje od njega. Praksa nas je demantovala više puta. Rokas i njegova pozicija ove sezone nisu bili problem, skoro pa uopšte. Ne bih imao ništa protiv da ostane, jer bi samo mogao bolje u normalno selektovanom timu. 

  • Like 26
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto bi ostanak Gedraitisa iskljucivao mogucnost dovodjenja jos jedne trojke. Rokas je u EL prosecno na terenu 26 minuta, neko mora da igra i tih preostalih 14. E sad, tu je pitanje kakve su ambicije i finansije, da li cemo biti zadovoljni da to pokrije recimo Lazic, ili cemo da pravimo jaci tim pa da dovedemo dobrog 2/3 ili 3/4 igraca koji ce deo minuta uzeti na 3, a deo na toj drugoj poziciji (po meni je logicnije 3/4). A mozda bi i Gedraitisu odgovaralo da igra nesto manje minuta. Sta znam, ne igra Rokas neku spektakularnu sezonu, ali je generalno pouzdan igrac u sluzbi tima, ne stedi se, a ima taj kvalitet suta koji ako proradi moze ozbiljno da unisti protivnika. Da smo bili kompletniji tokom sezone, tj da je Teo vise igrao, verujem da bi i broj pogodjenih trojki Rokasa bio veci, ali je u ovako okrnjenom sastavu i njegov ucinak opao jer je morao da igra nesto sto mu nije toliko prirodno. Zbog svega toga ne vidim kako se to Gedraitis ne bi uklopio u bilo koji sistem osim ako ne trazi ulogu od 30 minuta gde bi lopta dosta isla u njegove ruke.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

Ja vise nemam reci za nas klub sta radi... To je toliko sizofreno..

 

KKCZ Košarkaši, Viber grupa:

 

Laza: Ljudi, prijave su do danas u dva, fale još dvojica, ajmo ko može?

Deda: Stižem ja, iscimali smo prababu da pričuva dete!

Laza: Super, ajmo još jedan! @Teo @Neda momci?

Teo: Ja ne stižem, moram neke papire da završavam oko advokata jbg

Neda: Ljudi ja sam još na sankanju, vraćam se one tamo nedelje.

Luka: @Rokas aj vidi iscimaj onog tvog ortaka brazilca što je dolazio prošli put, vidi da li može

Rokas: Zvao sam Jaga, ne može, još se nije oporavio od onog lakta što je popio, kaže da je ozbiljno.

Fredi: Au jbt!

Laza: Ljudi, neozbiljno je sve ovo, ako se ne javi još jedan uskoro zovem Ljubicu da otkažem!

Teo: E pomerio sam ove obaveze za sutra, stižem. Kasniću malo.

Luka: Nema veze, javljamo Sferu da te ubacuje od druge četvrtine.

  • Like 1
  • Thanks 4
  • Ha-ha 24
Link to comment
Share on other sites

Pa majku mu ako ponovo ne zadrzimo bar trojicu nosioca onda propast ziva

 

Opet 10 novih igraca i Deda, Mitar , Laza i Lazarevic

I tako u nedogled

 

Plus sto je kvota da Sfero ne doceka oktobar mesec mnogo manja nego da ne menjamo trenera jos godinu dana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, srlepajce said:

Pa majku mu ako ponovo ne zadrzimo bar trojicu nosioca onda propast ziva

 

Opet 10 novih igraca i Deda, Mitar , Laza i Lazarevic

I tako u nedogled

 

Plus sto je kvota da Sfero ne doceka oktobar mesec mnogo manja nego da ne menjamo trenera jos godinu dana

Ja sam ubeđen da je Sferopulos bivši samo da Alimpije postane slobodan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rokas je legitiman EL igrač i odradio je ono što je do njega. On nam svakako nije nikakav problem. Odželej je još kvalitetniji igrač i bio bi upgrade ukoliko bi došao mjesto Rokasa. Samo se treba paziti ovakvih priča. Tražili smo mi Mirotiča i Toka, pa na kraju Davidovac i Mitrović provedoše cijelu sezonu kao četvorke. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Puno je tu nepoznanica, ja sam samo napisao da po meni taj igrač nije ništa posebno i da ima boljih.

 

Za nas bi bio apsolutno najbolje resenje ako ne racunamo Kalinica a svakako treba pojuriti obojicu jer obojica pokrivaju i 3 i 4, obojica su dobri skakaci, obojica su dobri defanzivno i obojica imaju vrhunske procente za 3. 

 

Tu bi cak i Hanga bio produktivan (koji pride ima ugovor za narednu sezonu i koga bi morali raskinuti ako nije u planu za narednu sezonu) kao bek ap opcija od 15ak minuta na SF, sto je igrao u Realu i sto mu najbolje pase. Manje bi kreirao u napadu i imao bi vise energije za defanzivu. 

 

Da ne pravimo bas temu prelaznog roka za narednu sezonu al samo kao komparacija u vidu Ojeledzea od kog si napisao da ima boljih igraca. Bice tek nekoliko slobodnih igraca. Od ovih sa ugovorima mozemo eventualno neke nosioce iz timova manjeg budzeta od nas jer sigurno ne mozemo dovesti startere iz f4 ekipa pod ugovorima.

 

Dakle imas Hezonju (koji valjda ide u Pao) za kog sve i kad bi se stvorili uslovi da dodje da zanemarimo sve niti bi on hteo ni bi imali 3m za njega koliko je pisalo da ce dati Pao. Imas Klajburna koji je trenutno mozda i losiji igrac od Ojeledzea a sigurno ne bi bio jeftiniji zbog reputacije. Jasno on i dalje ima svojih kvaliteta koje prave razliku ali sutira bednih 28% za 3, sto je slozicemo se, ogromna razlika u odnosu na Ojeldzeovih 47% za 3. Sut za 3 poena danas pravi razliku u Evroligi i svedoci smo da smo ove sezone imali par procenata vise za 3 timske statistike da bi sada bili u plej in zoni. Osim defanzive i cvrstine, prva stavka je da moraju da se dovode igraci sa top procentima za 3.

 

Ako zanemarimo 3 imena koja pominjemo dakle potencijalni ostanak Giedraitisa ili potencijalni dolazak Ojeledzea ili (i) Kalinica, osim Klajburna tu je jos samo Grigonis koji je pritom 2/3 igrac a vise je igrao na 3 u Panati jer se Papapetru povredio i propustio citavu sezonu. Odlican suter i sa njim bi bio zadovoljan ali pitanje je da li je on i koliko bolji igrac od Giedraitisa za kog znas i karakter i sve plus bi dobio kontunitet neki. Tu je jos Luvavu kao 3/2 igrac koji igra dobru sezonu. To ti je sve od dostupnih opcija verovao ili ne a bice 5 ili 6 bogatijih timova od nas koji ce juruti trojke. Real, Barsa, Dubai, Panata (Hezonja valjda) i Efes. Mozda i bogati Monako dovede parnjaka Dialou jer je Blosomgejn dosta tanak igrac. Dakle mora se neko kaparisati sto pre. Nakon ovih par opcija idu igraci poput Bonge i igraci manjeg kvaliteta. Nema se mesta rizicima iz G lige i slicno jer nam trebaju proverena resenja za startere ako hocemo da smanjimo rizik a bek ap opcije vec imamo. Jedino bek ap centar mozda da se rizikuje sa nekim mada i tu bi doveo provereno resenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Da. Sve drugo je tvoj lični dojam na šta naravno imaš pravo.

 

Pre bih rekao da je ovo što si ti napisao lični dojam, Dropkik je pak napisao činjenice.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Eto Rokasa u komšiluku vrlo lako.

Pa neka. Čovek ima pravo da bira gde će dalje. Ja sam za to da dečko treba da ostane i sledeće sezone i da njegov ostanak, za pametne i sposobne, ne treba da bude prepreka da se dovede još jedan 3 na 4 igrač drugačijih karakteristika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

Pre bih rekao da je ovo što si ti napisao lični dojam, Dropkik je pak napisao činjenice.

 

I moje je svakako lični dojam, ja to nisam uopšte nikad sporio. Baš nikad. Iz prostog razloga što sam operisan od egocentrizma pa nikad svoje upise ne pišem kao da su Biblija.

 

Tako da, u pravu si, moje je lični dojam.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Smrtokapa said:

 

KKCZ Košarkaši, Viber grupa:

 

Laza: Ljudi, prijave su do danas u dva, fale još dvojica, ajmo ko može?

Deda: Stižem ja, iscimali smo prababu da pričuva dete!

Laza: Super, ajmo još jedan! @Teo @Neda momci?

Teo: Ja ne stižem, moram neke papire da završavam oko advokata jbg

Neda: Ljudi ja sam još na sankanju, vraćam se one tamo nedelje.

Luka: @Rokas aj vidi iscimaj onog tvog ortaka brazilca što je dolazio prošli put, vidi da li može

Rokas: Zvao sam Jaga, ne može, još se nije oporavio od onog lakta što je popio, kaže da je ozbiljno.

Fredi: Au jbt!

Laza: Ljudi, neozbiljno je sve ovo, ako se ne javi još jedan uskoro zovem Ljubicu da otkažem!

Teo: E pomerio sam ove obaveze za sutra, stižem. Kasniću malo.

Luka: Nema veze, javljamo Sferu da te ubacuje od druge četvrtine.

Gasi mešalicu, motaj kablove...Smejem se već 5 minuta. 😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

 

 

Ovom čoveku ili sevaju jajašca za bilo šta ili je lik sa najdebljim živcima koje sam ikada video. Bukvalno vodi grupu građana u kojoj se ne zna ništa, bukvalno kao ova sprdnja sa viber grupom, a on si i dalje fura tu neku tezu o tome kako je svaka tekma bitna, idemo da odigramo dobro i to... Mislim, ok, sve je to stvar rutine, ispričaš pričicu za medije i ideš kući, ali opet, deluje mi nadrealno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da ostane Rokas(koga sam bas zgotivio) i dodje Semi bukvalno to nije moguce,treba podeliti i minutazu,nije to bas tako

A mislim da Sfero ne ceni dovoljno Rokasa(bas malo se akcija igra za njega)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nini3112 said:

Da ostane Rokas(koga sam bas zgotivio) i dodje Semi bukvalno to nije moguce,treba podeliti i minutazu,nije to bas tako

A mislim da Sfero ne ceni dovoljno Rokasa(bas malo se akcija igra za njega)

Zavisi od ambicija. Ako nam je "previse" da imamo Semija i Gedraitisa na 3 koje su nam onda ambicije? Gedraitis ima 3 sezone u Baskoniji i 1 u Albi pre nas, i puni 32 godine na leto. On svoje limite ocigledno ima i ne moze u ovoj fazi karijere preko njih, a ako je nama mnogo da ga placamo za neku ulogu od 15-20 minuta onda to ogranicava i nase mogucnosti u EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Zavisi od ambicija. Ako nam je "previse" da imamo Semija i Gedraitisa na 3 koje su nam onda ambicije? Gedraitis ima 3 sezone u Baskoniji i 1 u Albi pre nas, i puni 32 godine na leto. On svoje limite ocigledno ima i ne moze u ovoj fazi karijere preko njih, a ako je nama mnogo da ga placamo za neku ulogu od 15-20 minuta onda to ogranicava i nase mogucnosti u EL. 

 

Nije to toliki problem. Ja mislim da je veći problem ta domaća osnova koju mi teglimo. Za jednu iole ozbiljnu EL ekipu uopšte nije luksuz da ima tandem Semi/Rokas na 3. Ali mi izgleda moramo da čuvamo minute nekim likovima koji ne znam ni ja po kom kriterijumu osim pasoša Srbije igraju Evroligu.

 

Zna se koji su, ne pominjem ih jer nemam ništa lično protiv momaka, ok su oni, ali i ja sam ok lik pa jebiga ne igram Evorligu u KKCZ. Jedno su emocije, drugo je racio. Zvezda ovako koncipirana mora da ima maksimalno jak roster za dati novac, nezavisno od nekakvih sporednih stvari kao što je nacionalnost.

 

Možda ima mesta za par supertalentovanih klinaca. To je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rokas i Semi su komplementarni, Rokas se ove sezone relativno uspešno šaltao od 2 do 4 dok je Semi jak kao konj i može da iznese i dosta minuta na 4. Meni u celom tom konceptu minus što onda ne vidim mesto za Kalinatora a zna se gde je Kalinator, tu nema trofeja za komšiluk.

  • Like 11
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi cilj da pravim od ove teme prelazni rok i znam da je manje ili vise zabranjeno, ali s obzirom da je za nas El sezona gotova, kao i da se pominje Ojeldze od nekog novinara koji navodno nije bas toliko nepouzdan (mada niko nije prilozio neki dokaz da je pouzdan) dotaci cu se samo pozicije 3 jer je trenutno dozvoljeno da se pise i prethodnih par stranica se pise o Giedraitisu, Kalinicu, Ojeldzeu i Hangi.

 

Hanga ima ugovor ali njegov ugovor nije veliki tako da sve i kad bi ga raskinuli ne bi bila prevelika steta. Po meni je Hanga ok kao bek ap opcija na 3 od 15ak minuta. Giedraitis je dobar igrac i slazem se sve sa Dropkikom sto je napisao, ali on evidentno ne pase najbolje Sferopulosovom sistemu igre i ako mozemo dovesti boljeg od njega to bilo odlicno ako ne, nije to tako strasno ako se ostalo pozicije popune kako treba pa da ne zavisimo previse od te pozicije. Svakako je Ojeldze bolje resenje, kao i Kalinic. Pogotovo za ovaj sistem igre. Idealno bi bilo kad bi doveli obojicu jer obojica mogu i 3 i 4 da pokriju. Njih dvojica i i Bolomboj u petorci pa to je vec ozbiljna cvrstina i tako bi vise kompenzovali bilo koga spolja u petorci od Tea, Nedovica i Jaga a svakako treba dovesti two way pleja startera i ako se ima mogucnosti i boljeg igraca od Smarta no necemo sad o drugim pozicijama.

 

Dakle hipoteticki mozda ce otici samo Giedraitis, mozda samo Hanga, mozda ostanu obojica a mozda i odu obojica (sto je po meni najmanje verovatno), svakako ima tek par slobodnih kvalitetnih trojki u Evroligi (napisao ih iznad ali sacu sazetije) za nas i to su:

 

-Ojeledze

-Kalinic 

-Klajburn

-Luvavu (3/2)

-Grigonis (koji je pritom 2/3)

-Marinkovic (2/3) (mislim da je vidjen kod komsija umesto Andjusica a i tesko bi on kod nas svakako)

 

Ostali su igraci poput Bonge i jos manjeg kvaliteta. Mada meni je Bonga gotivan za neku bek ap opciju i rekao bih da je osetno bolje resenje od Hange na primer.

 

Pritom Ojeledze ima ugovor ali hajde da kazemo da je realno da platimo obestecenje za igrace iz timova manjih budzeta od nas. Za Sedekerskisa na primer nemamo sanse jer je skoro potpisao petogodisnji ugovor sa Baskonijom. Ostalo ne vidim sta pomena. Mozda Olinde ali treba nam cvrsci igrac po meni. 

 

Treba imati u vidu da ce trojke traziti bogatiji klubovi od nas (ne racunajuci navodno Hezonju u Pao) u vidu:

 

-Real 

-Barselona

-Dubai

-Efes

*Mozda i Partizan ako ne zadrze Ponitku

*Vrlo verovatno i Monako uz Dijaloa

*Mozda cak i Armani jer nemaju dobru bek ap opciju za Sildsa koji se cesto povredjuje u prethodne 2 sezone

 

A tu je jos i Valensija koje nece bas previse da zaostaje u budzetu jer smo na primer ove imali tek nesto veci kada se oduzme Nejpir kog smo ionako raskinuli i otpisali deo plate.

 

Dakle konkurencija je paklena za ovu poziciju a igraca je malo.

 

Resenja se moraju naci sto pre.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Rokas i Semi su komplementarni, Rokas se ove sezone relativno uspešno šaltao od 2 do 4 dok je Semi jak kao konj i može da iznese i dosta minuta na 4. Meni u celom tom konceptu minus što onda ne vidim mesto za Kalinatora a zna se gde je Kalinator, tu nema trofeja za komšiluk.

 

Pa na 4, sta. 

 

Igrao je kod nas na 4 vrlo dobro maltene pola sezone dok se Vajt nije oporavio. Isti je slucaj bio u Barseloni naredne sezone kad je Mirotic propustio pola sezone. Jasno donosi odredjene prednosti sa pozicije 3 ali je dobro resenje i kao cetvorka.

 

Pritom Ojeledze iako ima 198cm ko ga je gledao, zna da on dobro pokriva i poziciju 4 sto si i sam napisao. Dovoljno je cvrst da brani cetvorke kao i da zagradi skok. Ali ajde da kazemo da je bolje Kalina na cetvorci u tom slucaju.

 

U tom slucaju raskid Hange, na 3 idu Rokas i Ojeldze i na 4 Kalina. Ili Ojeledze na 4 a Kalina na 3.

 

Ali otom potom to sve...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Kakve to veze ima sa ovime što sam te pitao? Slažem se ali nije tema. Tema je, po meni, da Rokas nije ništa posebno da bismo ga sad potpisivali. Treba videti opcije.

Pa ima veze, Geidraitis je imao odlična dva meseca, u kojima je pokazao da može da bude na visokom nivou, ali je pokazao i da ne može da nadoknadi odsustvo drugih kvalitetnih igrača. Stoga nije rešenje da se ide u potragu za jednim vrhunskim igračem, kome će rezerva biti neupotrebljivi pripadnik domaće osnove, već da se imaju dva upotrebljiva igrača na toj poziciji, jer obično takvog vrhunskog ne dovedemo, a  umesto jednog neupotrebljivog dobijemo dva. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...