Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Znaci Covic pored toga sto treba da sastavi tim (to nije probem, moze on to), ovog puta treba da otpusti trenera PRE pocetka sezone. 

 

+ da pusti Tea negde :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

У Бијело Поље тамо углавном завршавају ти до којих је проблем

A vidis Bogoljub Gagic(Danilo Lazovic) dolazio je u BP svajog leta na litiju, posto je njegovo Brodarevo dosta blizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baskonija, Zalgiris i Makabi. Utisak je da smo sve tri utakmice izgubili na isti nacin. U okrnjenom sastavu dobro otvaramo utakmicu i deluje kao da mozemo i sa ovakvom ekipom do pobede, ali kada se protivnik adaptira i stegne odbranu nas napad krece da baguje i tacno se oseti da nema sanse da dodjemo do pobede. Gledas kako protivnik preokrece utakmicu na svoju stranu i znas da nece stati. U takvim momentima nam treba Teo, da ubode tricu, iznudi bacanja, iskreira neke lake poene, ali jbg. Yago mali vuce koliko moze i svaka mu cast, jako mi je zao zbog povrede, ali jasno je da sa svojim stilom igre ne moze da resava ovakve utakmice kao plej. Hanga mi bas ide na onu stvar sa privatizovanjem lopte, jer igra ispodprosecnu sezonu u napadu, ali i on silom prilika radi nesto sto ne treba. Da smo bili kompletni na vise utakmica verujem da bi ostvarili bar jos 2-3 pobede uprkos svim manama ekipe, sto bi bilo dovoljno da i dalje budemo u borbi za plej-in, ali selekcija matorih i sklonih povredama igraca je morala doci na naplatu. Ne bi ni ovo bilo lose ako bi se nesto naucilo iz svega ovoga, ako bi na leto za promenu trazili sve suprotno - igrace u najboljim godinama, sa dobrim sezonama bez duge istorije povreda, ali znamo svi koliko je to realno. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posle ovog od sinoć, i tu ne mislim na poraz, mogu slobodno da kažem da sam navuko organsko gađenje ka ovoj takmičarskoj sezoni i da bih prihvatio sve poraze do kraja sa 50 razlike, samo da Yago bude ok već danas. 

 

Ostalo nemam snage da komentarišem. Što se kaže, Bog sve vidi, ko se koliko zalaže za ovaj klub i da li se baš domaći najviše zalažu ili pak baš domaći najviše zabušavaju. Procenite sami.

 

Hvala Boki, hvala Yago.

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Utisak je da je Makabi polovinu poena dao iz drugih šansi. Njima je taktika da pripaljuju za 3 i kupe te ofanzivne skokove iz kojih onda postižu poene. Međutim, mene fascinira statičnost Zvezdinih igrača u napadu. Hanga koji "organizuje" napad, drvi loptu 10-15s, za to vreme apsolutno nijedan igrač ne pokušava da se demarkira i svi igrači Makabija, svaki gledalac u hali i mi pored malih ekrana znamo da će se to završiti njegovim šutem preko ruke (koji će promašiti). Da sam Smart lupila bih mu dva šamara u svlačionici, ali opet trener mu dozvoljava takvu igru. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ni nebitnu utakmicu bez Teodosića ne možemo dobiti. O igri i timu je sve već napisano, nema potrebe više ni pisati. Mislim da je Čović presrećan što je doveo Janisa, vidi da je dobrica i da je lako manipulisati njim. Već pravi planove za narednu sezonu u vezi tima, samo da Janisu uvali spisak i složi priču. Dakle, zna se šta je najveći problem i žao mi je što na našim utakmicama ove sezone se bar jednom nisu navijači oglasili u vezi tog problema.

 

Jagu brz oporavak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ranije su posle poraza svi u kuci bezali od mene, sutradan na poslu izbegavam razgovor sa svima. Danas je situacija još gora jer hvatam sebe da sam bas dobro raspolozen. Nadrogirali su nas svojim bezobrazlukom.

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Ranije su posle poraza svi u kuci bezali od mene, sutradan na poslu izbegavam razgovor sa svima. Danas je situacija još gora jer hvatam sebe da sam bas dobro raspolozen. Nadrogirali su nas svojim bezobrazlukom.

Ja se sinoc raspolozen vracao posle utakmice kuci. Jedva cekam narednu utakmicu.

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno, niko ne voli sto su rezultati trenutno takvi kakvi su, ali bez zezanja bas prija odgledati konacno neku EL utakmicu bez nervoze. Jako je iscrpljujuce pratiti svaki napad, odbranu, pogodak, gresku, prezivljavati sve to kao da je u pitanju zivot i smrt. Vratis se u ponoc kuci, ujutru ustajes u 7 za posao, a ne mozes da zaspis iako si preumoran. A kada se konacno zavrsi, za par dana treba opet. Ovo sada je pesma u odnosu na period dok smo se borili za plej-of.

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2024 at 7:07 PM, СтелаРоса said:

Odraz i mentaliteta nasih navijaca. Ili zapravo dokaz da je 20k ljudi dolazilo jer je to bilo "in" u tom trenutku. Kada klubu ne ide bas tada treba hala da bude najpunija, i to ne zbog neke pateticne podrske nego da ljudi u klubu osete pritisak, a sto da ne i cuju nezadovoljstvo publike na tribinama. Jbg svima su puna usta Covica i svi bi da ga teraju, a realnost je da na Aba liga utakmice dolazi 2-3 hiljade pasivnih navijaca. U tome ne lezi neka velika snaga. 

pa mozes tako da spinujes ako si covic

ono sto je realnost je da covic ima jedan proizvod koji nije zanimljiv nekoj siroj grupi ljudi...i to se ocekivano vidi po poseti

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

pa mozes tako da spinujes ako si covic

ono sto je realnost je da covic ima jedan proizvod koji nije zanimljiv nekoj siroj grupi ljudi...i to se ocekivano vidi po poseti

Pa ja o tome upravo i pricam. Busamo se kako smo najbolji navijaci, kako smo ovo, kako smo ono, a mozemo Arenu da napunimo samo ako je nesto zanimljivo. Nemamo mentalitet da pratimo klub i dolazimo na utakmice kakvo god da je stanje, kakvi god da su rezultati, nevezano za protivnika. Ovo se odnosi i na fudbal koji je najpopularniji sport, na prvenstvene utakmice jedva dodje 10ak hiljada ljudi u gradu koji ima preko milion stanovnika. Losa igra, losi igraci, losa liga su samo izgovori. Sustina je da je broj ljudi koji zaista prate i vole klub mnogo manji od broja koji je vestacki napravljen kada se igra LS ili kada su velike utakmice u EL. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

Ni nebitnu utakmicu bez Teodosića ne možemo dobiti

 

Makabiju je bila itekako bitna. 

 

Nismo bili bez Teodosica samo (sto je u nasem slucaju previse i samo on kad fali), nego i Nedovica, Lazica i Topica. Makabiju je falio samo Sorkin koji je 7. ili 8. igrac po vaznosti u svom timu.

 

Napisao si kao da smo igrali nebitnu utakmicu protiv recimo Igokee ili Zadra a ne protiv tima koji ima cak 16 pobeda do sad. To su 3 pobede vise od Zeljkovog Partizana koji gradi 3 sezone, 4 pobede vise od mocnog Armanija, 4 pobede od mocnog Efesa. Svi imaju solidno jace rostere od nas sto je vidno golim okom bez da ulazimo u budzete a znamo i to. A gde smo tu mi koji nemamo kontiuitet ni trenera koji nije selektirao skoro sve igrace, ni kontiuitet tima. Makabi to ima. Ostao i trener i ceo tim. Partizan to ima. (trener i vecina rostera). Armani to ima. (ne bas u potpunosti ali je ostao i trener i igraci poput Sildsa, Melija, Hala, Vojtmana pa i Nejpir im se vratio itd.). Efes je promenio trenera ali su im ostali skoro svi nosioci.

 

Makabijeva spoljna linija u vidu Lorenca, Boldvina i Kolsona je trio koji proizvodi najvise poena i najvise asistencija od svih startnih spoljnih linija u Evroligi. Pride su bili i daleko bolji defanzivno iako smo mi igrali bez Nedovica i Tea koji su losi defanzivci. Dakle imaju Boldvina koji je posle Larkina najbolja dvojka u takmicenju. Imaju Lorenca koji je u par najboljih plejmejkera u ligi. Imaju Kolsona koji je u par najboljih trojki u ligi i imaju Niba koji je u par najboljih centara u takmicenju. Mi se lozimo na Bolomboja (a kako i da se ne lozimo kad nije puno atleticnih centara prodefilovalo u poslednjih 10 godina) a on ako je mozda 0.5 snage i atleticizma i skocnosti poput Niba. 

 

S obzirom da smo igrali bez Teodosica i Nedovica 2 najvaznija igraca u napadu i Lazica koji nam je i dalje vidno najbolji defanzivac, odigrali smo odlican mec juce. To sto dele ljudi na pobeda=dobro a lose=poraz, to je nesto potpuno drugo i to me i ne zanima, jer ne navijam samo za rezultat, daleko bilo.

 

Kao sto kazu @Kankkunen i Stela Rosa (ne mogu da tagujem cirilicno), to je samo kosarka a kosarkaski gledano s obzirom na snagu njihovog rostera od juce i naseg sveukupno gledajuci odigrali smo vrlo dobar mec takticki. Kao sto rece iznad, jedva cekam sledeci. Mislio sam da ce biti relaksiranija atmosfera na forumu jer smo se vec oprostili od prolaska dalje ali po komentarima bi rekao da su ljudi itekako ocekivali pobedu juce pa su se nesto razocarali dodatno u sve. Sta znam, razumem i takva razmisljanja, ali pobeda juce je bila po malo nerealna s obzirom na rostere. Kao sto nacrta @Chaos Is Me previse je tu krpljenja po pozicijama i ulazenja u uloge koje im nisu forte a nasuprot ekipa u formi, fizicki jaci i mocniji sa dosta talenta u napadu i boljom odbranom. Cak sta vise odigrali smo odlican mec s obzirom s cime smo raspolagali i Sferopulos je vrlo dobro spremio utakmicu.

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bili bez Nedovića, Lazića, ovog ili onog, bila utakmica bitna ili nebitna, bio protivnik slab ili jak, isto nam se vata, ne umemo bez Tea. I ćao, to je to. :smiley53:

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Volter said:

Bili bez Nedovića, Lazića, ovog ili onog, bila utakmica bitna ili nebitna, bio protivnik slab ili jak, isto nam se vata,

 

To stoji.

 

5 minutes ago, Volter said:

ne umemo bez Tea

 

Delimicno tacno jer uz Tea je falio jos neko uvek. A juce cak jos Nedovic, Lazic i Topic.

 

Topic koliko god neiskusan u Evroligi, vidno je bolji organizator igre od Hange i sigurno da bi pomogao u kreaciji i da bi imali produktivniji napad da je on delio minute sa Jagom na pleju a samim tim bi Hanga bio produktivniji sa svoje prirodne pozicije niskog krila gde bi se manje trosio u kreaciji a vise trosio u odbrani. Uloga kakvu je imao u Realu je trebao da ima i kod nas, da bude bek ap na trojci od 15ak minuta ali je tako zapalo da kad je on bio povredjen drugi su bili zdravi, kada je on zdrav drugi bekovi su povredjeni pa mora da glumi kreatora, sto je nekad i umeo dosta dobro, ali ocigledno to vise nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa ja o tome upravo i pricam. Busamo se kako smo najbolji navijaci, kako smo ovo, kako smo ono, a mozemo Arenu da napunimo samo ako je nesto zanimljivo. Nemamo mentalitet da pratimo klub i dolazimo na utakmice kakvo god da je stanje, kakvi god da su rezultati, nevezano za protivnika. Ovo se odnosi i na fudbal koji je najpopularniji sport, na prvenstvene utakmice jedva dodje 10ak hiljada ljudi u gradu koji ima preko milion stanovnika. Losa igra, losi igraci, losa liga su samo izgovori. Sustina je da je broj ljudi koji zaista prate i vole klub mnogo manji od broja koji je vestacki napravljen kada se igra LS ili kada su velike utakmice u EL. 

 

Незнање, лоповлук и безобразлук су оно што тренутно влада у ФК и КК и највећа кочница за већу и континуирану подршку. Препознали би људи да је другачије не сумњам ни мало. С обзиром колико траје ово Ћокијево копипејст са све више пара, посјета је фасцинирајућа. Али још више фасцинира недостатак звиждука и незадовољства све док се 55годинаукошарци не испрати у пензију.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Makabiju je bila itekako bitna. 

 

Nismo bili bez Teodosica samo (sto je u nasem slucaju previse i samo on kad fali), nego i Nedovica, Lazica i Topica. Makabiju je falio samo Sorkin koji je 7. ili 8. igrac po vaznosti u svom timu.

 

Napisao si kao da smo igrali nebitnu utakmicu protiv recimo Igokee ili Zadra a ne protiv tima koji ima cak 16 pobeda do sad. To su 3 pobede vise od Zeljkovog Partizana koji gradi 3 sezone, 4 pobede vise od mocnog Armanija, 4 pobede od mocnog Efesa. Svi imaju solidno jace rostere od nas sto je vidno golim okom bez da ulazimo u budzete a znamo i to. A gde smo tu mi koji nemamo kontiuitet ni trenera koji nije selektirao skoro sve igrace, ni kontiuitet tima. Makabi to ima. Ostao i trener i ceo tim. Partizan to ima. (trener i vecina rostera). Armani to ima. (ne bas u potpunosti ali je ostao i trener i igraci poput Sildsa, Melija, Hala, Vojtmana pa i Nejpir im se vratio itd.). Efes je promenio trenera ali su im ostali skoro svi nosioci.

 

Makabijeva spoljna linija u vidu Lorenca, Boldvina i Kolsona je trio koji proizvodi najvise poena i najvise asistencija od svih startnih spoljnih linija u Evroligi. Pride su bili i daleko bolji defanzivno iako smo mi igrali bez Nedovica i Tea koji su losi defanzivci. Dakle imaju Boldvina koji je posle Larkina najbolja dvojka u takmicenju. Imaju Lorenca koji je u par najboljih plejmejkera u ligi. Imaju Kolsona koji je u par najboljih trojki u ligi i imaju Niba koji je u par najboljih centara u takmicenju. Mi se lozimo na Bolomboja (a kako i da se ne lozimo kad nije puno atleticnih centara prodefilovalo u poslednjih 10 godina) a on ako je mozda 0.5 snage i atleticizma i skocnosti poput Niba. 

 

S obzirom da smo igrali bez Teodosica i Nedovica 2 najvaznija igraca u napadu i Lazica koji nam je i dalje vidno najbolji defanzivac, odigrali smo odlican mec juce. To sto dele ljudi na pobeda=dobro a lose=poraz, to je nesto potpuno drugo i to me i ne zanima, jer ne navijam samo za rezultat, daleko bilo.

 

Kao sto kazu @Kankkunen i Stela Rosa (ne mogu da tagujem cirilicno), to je samo kosarka a kosarkaski gledano s obzirom na snagu njihovog rostera od juce i naseg sveukupno gledajuci odigrali smo vrlo dobar mec takticki. Kao sto rece iznad, jedva cekam sledeci. Mislio sam da ce biti relaksiranija atmosfera na forumu jer smo se vec oprostili od prolaska dalje ali po komentarima bi rekao da su ljudi itekako ocekivali pobedu juce pa su se nesto razocarali dodatno u sve. Sta znam, razumem i takva razmisljanja, ali pobeda juce je bila po malo nerealna s obzirom na rostere. Kao sto nacrta @Chaos Is Me previse je tu krpljenja po pozicijama i ulazenja u uloge koje im nisu forte a nasuprot ekipa u formi, fizicki jaci i mocniji sa dosta talenta u napadu i boljom odbranom. Cak sta vise odigrali smo odlican mec s obzirom s cime smo raspolagali i Sferopulos je vrlo dobro spremio utakmicu.

 

 

Pises kao sa je neocekivan izostanak Nedovica, Tea i Lazica koji u proseku imaju po 35 godina i koji su normalnim klubovima za rashod i penziju. 

O cemu pricamo kada je tu najkonstantniji i najzdraviji Nedovic koji se povredi pri zakucavanju, Lazica muce konstanto ledja, Tea sve po malo.

Nije ni nama niko branio da imamo igrace kao sto je trio Boldvin, Lotenzo, Colson.

Mi smo se opredelili da slicne pare damo  za Napier, Nedovic i Rokas kombinaciju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...