Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Koliko god da sam cuo pozitivnih stvari o Sfaropulosu, od ljudi sa kojima radi, moj subjektivni osecaj je da covek ne moze da bude autoritet i dobar trener kad mu se iz utakmice u utakmicu igraci ispucavaju sa 9metara u ranoj fazi napada. 

Sto se Hange tice, on je sa Teom na parketu jedno 30% korisniji igrac, i mnogo dobro se razumeju, bez Tea dosta manje korisnosti od njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nismo mi izgubili EL sezonu sada ili pre 2,3,4 kola. Sezona u EL je otišla onog trenutka kada se napravio kompromis koliko će igrača da dovede trener a koliko predsednik. Čak ni ovo sad nije blizu onoga što se dešavalo u leto 2022. kada nismo ni imali trenera, pa je onaj što je 50 godina u košarci sam napravio ekipu i postavio onda marionetu Jovanovića za trenera. Sećam se dobro da je nakon dolaska Ivanovića išla priča "videćemo kada Duško bude sam selektirao ekipu sledeće sezone". Videli smo kako to prolazi kod Čovića da trener sam bira igrače. Zašto mislite da će kod Sfera biti drugačije?

 

Neznalica sa pola veka staža neće ni za živu glavu da se odrekne funkcije nezvaničnog sportskog direktora koji se petlja u selekciju tima. Kada bi to uradio i postao "počasni predsednik" ili tako nešto, to bi za njega bila karta u jednom pravcu iz kluba. Zna i on to vrlo dobro, i drži se svoje pozicije bez namere da nešto menja. On lovu ne daje klubu za razliku od limara, dakle pare nisu nešto na šta može da se poziva kada je u pitanju borba za fotelju, tako da mu ostaje spin koji se primio među navijačima Zvezde da su sve ABA titule došle kao posledica "Čovićeve selekcije", jer treneri (čitaj: Radonjić koji je osvojio većinu tih titula) očigledno "nemaju pojma i ne bi ništa uradili da im nema Čovića".

 

Par postova iznad vidi se tabela po sezonama od 2019. do danas. Najmanje loše (ne mogu da napišem najbolje) rezultate imali smo 2021/22 kod Radonjića i prošle sezone kod Ivanovića. Upravo njih dvojica su najviše bila na meti Čovića i kompanije. Jedino je Radonjić u sezonama 2015/16 i 2016/17 imao bolji rezultat od 2 navedena. Zašto je Zvezda u EL tu gde jeste možda najbolje govori odnos uprave kluba prema Radonjiću i Ivanoviću. Zato je Šakota koji je bio 14. "najbolji trener" sa kojim je Čović sarađivao, kako je lično izjavio. O hvaljenju Alimpija koji je takođe bio 14. da ne pričam. Jednostavno Čovića ne zanima da li trener pravi nešto u EL ili ne, ako si poslušan i nisi gadljiv na gazdinu selekciju, i ako mu omogućiš da bude šerif na lokalnom ABA i KLS nivou, onda možeš da budeš i na dnu EL, nije bitno.

 

Jedina varijanta u kojoj bi on prepustio selekciju tima stručnom štabu i dopustio da klub dovede sportskog direktora koji se zapravo razume u svoj posao i nije njegova marioneta je ona u kojoj bi se Čović debelo naplatio za prepuštanje kormila kluba nekom drugom. Bez toga taj otići neće. Da li će se i kada to desiti ostaje da vidimo. Sudeći po onoj najavi za sledeću sezonu "5 stranaca + 5 domaćih" neće to biti skoro.

 

 

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Hanga je ove sezone uzasan,koliko ga ja voleo

On treba da igra to sto je u Realu,da baci po koji sut i pegla odbranu,ovo sto on igra bas nije za njega,lopta je kod njega 23 sekunde i onda baci kamen,bas nikako ne ume da nadje saigraca i tako kroz celu sezonu ali se on idalje forsira da to radi???

On je okej sa Teom na terenu da prenese loptu(kao sto je Heket bio) 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Igor_ said:

Koliko god da sam cuo pozitivnih stvari o Sfaropulosu, od ljudi sa kojima radi, moj subjektivni osecaj je da covek ne moze da bude autoritet i dobar trener kad mu se iz utakmice u utakmicu igraci ispucavaju sa 9metara u ranoj fazi napada. 

Sto se Hange tice, on je sa Teom na parketu jedno 30% korisniji igrac, i mnogo dobro se razumeju, bez Tea dosta manje korisnosti od njega. 

 

Bez Tea ova ekipa nema šta da traži ni na jednoj utakmici, a za to je odgovoran onaj koji je selektirao ekipu. 

 

Deluje da i taj što je selektirao ekipu voli trenere koji nisu autoritativni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brajan Danston said:

Kojih pet? 

Pogodili smo Bolomboja i Tea, to je to. 

Rokas, Jago(za ulogu koja mu je namenjena) i da kažemo Topić?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l to onaj isti Smart koji se ne plasi da ide na ulaz preko Ibake dok je jago baca na tablu ko amater kad vidi Ibaku? Ili onaj isti Smart koji u odbrani je korisniji od svih nasih ostalih igraca zajedno koji se ne zovu Bolomboj i Lazic? Plavsic je toliko duboko u Covicevoj bulji da bih stvarno voleo kada se izjave tog mentola ne bi prenosile, kvare raspolozenje

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, srlepajce said:

Nepopularno  ali ja nisam siguran ni u Sfera

bez Tea mi igramo apsolutno najruzniju kosarku, toliko ruznu ne pamtim 

 

Da se ne zezamo bilo je mnogo grdjih sastava ali se nivelisalo u nekoj meri kroz odbranu ili neke zamisli trenera

 

Sfero bas nista novo nije doneo, bas bas nista, cak deluje da ne zna ni sta bi probao 

 

Veceras bukvalno  rotirao u fazonu "daj ovog sa brojem 2 da vidim sta ume"

 

A kad si pomenuo tog čoveka sa brojem 2, možda je on stvarno dobar dečko, ali neka najlepša definicija bi bila košarkaški zadnji vezni.

 

Drugo, ne znam ni jednu ekipu koja maši toliko otvorenih šuteva, po tome smo najbolji u Evropi, godinama unazad. 

3 hours ago, srlepajce said:

Nepopularno  ali ja nisam siguran ni u Sfera

bez Tea mi igramo apsolutno najruzniju kosarku, toliko ruznu ne pamtim 

 

Da se ne zezamo bilo je mnogo grdjih sastava ali se nivelisalo u nekoj meri kroz odbranu ili neke zamisli trenera

 

Sfero bas nista novo nije doneo, bas bas nista, cak deluje da ne zna ni sta bi probao 

 

Veceras bukvalno  rotirao u fazonu "daj ovog sa brojem 2 da vidim sta ume"

 

A kad si pomenuo tog čoveka sa brojem 2, možda je on stvarno dobar dečko, ali neka najlepša definicija bi bila košarkaški zadnji vezni.

 

Drugo, ne znam ni jednu ekipu koja maši toliko otvorenih šuteva, po tome smo najbolji u Evropi, godinama unazad. 

Link to comment
Share on other sites

Resicemo se Covica nikad. Dosao je otprilike kad i psiho, vladace i posle njega. Normalne ljude bi toliki stres naterao da povuku kocnicu i izađu iz svega. Ovu dvojicu manijaka to jos vise inspirise da gaze i dalje. Terza je šibicar, lopuza obicna. Ova dvojica su ludaci i samim tim mnogo opasniji.

Treba Nebojsu lepo pitati na pocetku sledece sezone koje su nam ambicije, pa taj  odgovor staviti na transparent. Da se ne pravi lud posle.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nini3112 said:

Hanga je ove sezone uzasan,koliko ga ja voleo

On treba da igra to sto je u Realu,da baci po koji sut i pegla odbranu,ovo sto on igra bas nije za njega,lopta je kod njega 23 sekunde i onda baci kamen,bas nikako ne ume da nadje saigraca i tako kroz celu sezonu ali se on idalje forsira da to radi???

On je okej sa Teom na terenu da prenese loptu(kao sto je Heket bio) 

Pa nije ova Zvezda ondašnji Real. A ni taj Hanga nije isti više.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brajan Danston said:

Kojih pet? 

Pogodili smo Bolomboja i Tea, to je to. 

Teo, Jago, Rokas, Smart, Bolomboj. 

Ako se gleda sve do sada a ne par utakmica. I ako se gleda učinak u odnosu na ulogu(Jago) i u odnosu na minutažu(Smart). 

Link to comment
Share on other sites

Otišli su u Minhen posle uzimanja kupa u Nisu, posle mini odmora zbog reprezentacije, i umesto da sve pršti, oni kao izduvani balon. 

Kriminalan šut, odbrana, samo 8 asistencija.

Kao na izlet da su otišli, malo se igrali, niko se nije umorio, ravnomerno raspoređena minutaza, treneru najupecatljiviji doživljaj kako smo sa -11 došli na -2, sve je bilo fino, još plate da legnu gde ces bolje.  

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ni Janis nema ideju šta da radi kad nema Teodosića. Mišljenja sam da ima i malo poverenja u Smarta. Nije se ni Smart proslavio od svog dolaska, ali zaslužuje i veće poverenje. Sinoć je odlično otvorio utakmicu, ne samo u napadu nego i u odbrani. Zaustavio je Edvardsa, ovaj je imao samo jedan šut preko ruke i promašio. U drugom poluvremenu posle 3 minuta je zamenjen, jer jedan promašaj i može mu se oprostiti, dva ne. Ponavljam, nije se do sada proslavio, ali po nekim potezima, razmišljanjima, vidi se da ima znanja. Imao je sinoć dve lepe asistencije, u prvom poluvremenu za Nedovića kad je ovaj promašio, i u finišu utakmice opet za Nedovića kad je Nemanja pogodio. Čak je i on bolje rešenje na pleju nego Hanga. Koji je vrag Hangi, ne znam. U dve situacije na 10 sekundi do kraja napada ima sve vreme ovog sveta da preda loptu Smartu, al jok, insistira da on završi nekim da se naježiš prodorima. Aman čoveče! Ostao je i Duško bez prvog pleja prošle sezone, pa je sa Nedovićem na pleju i penzionerom Markovićem dobio Valensiju, dobio bi i Barselonu da je sudija video gaženje linije Mirotića. Sve u svemu još jedna mučna sezona, malo ulepšana trofejom u Nišu.

Edited by Volter
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Preterujete...da ipak sačekamo Janisovu sledeću sezonu kada će po slobodnom nahodjenju odabrati apgrejdove za postojeću cementiranu osnovu : Deda, Neda, Laza, Lazarević, Jago, Hanga, Luka, Bolomboj...bonus Dobrić.

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Ханга се пре свега бламира због селекције екипе. Он је узео скоро 40 шутева више ове сезоне у односу на прошлу, а 8 утакмица мање тренутно је одиграо у односу на прошлу. У улози специјалца би он и даље имао шта да пружи, овако мучи и себе и нас.

U pravu si brate. Samo je tu problem što su nama svi ti “specijalci” i ljudi zadatka sa klupe nama prve opcije…

počev od Tea i Nedovića preko Hange, Luke pa sve do Bolomboja ( moramo i to priznati)

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi nama nijedan trener nece valjati dok u klubu vedri i oblaci Nebojsa Covic. Jer ce on svakom da nametne svoju domacu osnovu kao core. Pa onda ti krpi sve felinke.

Ni meni se ne dojmi Janis previse ali nije njegova krivica sto mora da vrsi neke kerefeke sa rotacijama. Jednostavno kad nema druge igrace.

 

Mada bi mogao da nosioce cedi malo vise ali posto mu je jasno da igramo rekreativno onda i otud ovakva raspodela minutaze.

Videcemo kako ce biti kada nam je bitno a to je nazalost plej of ABA.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Ljudi nama nijedan trener nece valjati dok u klubu vedri i oblaci Nebojsa Covic. Jer ce on svakom da nametne svoju domacu osnovu kao core. Pa onda ti krpi sve felinke.

Ni meni se ne dojmi Janis previse ali nije njegova krivica sto mora da vrsi neke kerefeke sa rotacijama. Jednostavno kad nema druge igrace.

 

Mada bi mogao da nosioce cedi malo vise ali posto mu je jasno da igramo rekreativno onda i otud ovakva raspodela minutaze.

Videcemo kako ce biti kada nam je bitno a to je nazalost plej of ABA.

Apsolutno. Fil Džekson ne bi uradio ništa značajnije u EL kada bi imao Nedovića, Dedu, Luku, Lazića, Lazarevića, Ilića, Kuzmića i Simonovića Jr, uz polomljenog Bjelicu i Tea sa 37. godina u rosteru na startu sezone.

To je 10 igrača u rosteru od ukupno 14-15.!!

Tačno da su preostalih par igrača Lebron, Kari, Embid i Antonio Dejvis,

daj bože da bi dobacio do Top 8.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije se smijelo izgubiti protiv Albe i Asvela, tu je izgubljena sezone u EL. I toga su svjesni i sami igrači... Bajern ima vrhunskog trenera i odlične igrače, nije iznenađenje izgubiti od njih, pogotovo u Minhenu.. Da se nadamo da će Teo biti zdrav za finale ABA lige, pa da opet pokušamo da napravimo tim za top 8/10 EL sljedeće sezone... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ab1995 said:

Nije se smijelo izgubiti protiv Albe i Asvela, tu je izgubljena sezone u EL. I toga su svjesni i sami igrači... Bajern ima vrhunskog trenera i odlične igrače, nije iznenađenje izgubiti od njih, pogotovo u Minhenu.. Da se nadamo da će Teo biti zdrav za finale ABA lige, pa da opet pokušamo da napravimo tim za top 8/10 EL sljedeće sezone... 

Sve dok je Čovića praviće se tim za biti prvi u selu. Kakav crni naš Top8/10. Ne zanosite se. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crni said:

Nisam gledao, imao sam goste.

Cujem krvarile oci u Dojclandu.

Hvala gostima, koji su btw dosli nenajavljeni👌

Eto dokle smo dosli.

A zna se kako se docekuju nezvani gosti kad igra Zvezda. Svi se u kuci prave mrtvi dok gosti ne odustanu i odu.

Sitnu decu podmitimo ili ucenimo da budu tihi.

Sever propo.

  • Like 3
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Први проблем је наравно управа клуба као и селекција тима, међутим рекао бих да има нешто и до тренера тотална немоћ да се било каква серија победа веже. Наравно аргумент је одма селекција, али ово неће бити да је баш најгора селекција коју имамо од првог одласка Радоње, а од тада то изгледа овако:

2017/18 једном 3 везане победе, једном 2       скор 11-19  36.7%
2019/20 једном 4 везане победе, једном 3      скор  11-17  39.3%
2020/21 једном 2 везане победе
        скор 10-24  29.4%
2021/22 једном 4 везане победе, три пута 2     скор 12-16  42.9%
2022/23 једном 6 везаних победа, једном 5    скор 17-17   50%
2023/24 једном 2 везане победе
      скор 10-17   37%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Sve dok je Čovića praviće se tim za biti prvi u selu. Kakav crni naš Top8/10. Ne zanosite se. 

Pa nije baš da se nije pokušao napraviti tim za iskorak, i da nisu bili konkretni potezi... To što se promašilo sa nekoliko bitnih igrača /pozicija, jbg, sastavni dio igre, fulaju i ostali... Nemamo mi ni resurse ni luksuz da fulimo sa igračem od 2mil koji je predviđen za udarnu iglu i da nakon toga napravimo nešto ozbiljno... Mene samo brine opcija Jović, prije nekog novog igrača na kecu od 1,5-2m, jer bez vrhunskog trpača, koji može igrati 1 na 5 kad stane igra i pogađati, nema rezultata u EL... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...