Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

S obzirom na to da se silom prilika Mitar vratio na 5, bice neverovatno vazna uloga Davidovca u finalu.

Usled pretumbancije tima i pomeranja za po poziciju, gubimo dosta na skoku (Mitar sa 4 na 5) i na Gidrinom poenterskom ucinku (sa 3 na 4), to je ono sto zrtvujemo ovom odbranom koju igramo i pomeranjem litvanca na 4.

U takvoj konstelaciji, jako je vazno da Davidovac, koji ce imati ozbiljnu minutazu, obezbedi neki pristojan broj skokova, sto direktno hvatanjem lopte, sto pravovremenim zagradjivanjem.

Imace sigurno par otvorenih suteva, kao i Branko, bilo bi lepo da bocne bar neki.

Kada su nam sutevi tih igraca ulazili, po pravilu smo dobro kontrolisali utakmice i dobijali.

 

Sada je situacija jos teza, nasa inicijalna prednost u skoku je dobrim delom smanjena i tu nema prostora za Dejanovih 20 minuta i 0 skokova.

Odnosno ima, ali onda su nam sanse za pobedu gotovo jednake tom broju.

 

Nasa tuzna sudbina je da u prvoj utakmici za trofej toliko zavisimo od verovatno najslabijeg igraca u timu, shodno minutazi koju ima, ali to je sitaucija na koju se svaki pravi navijac Zvezde odavno navikao.

 

Lepo je sto je Dalibor odigrao onako kako je odigrao sinoc, isto ocekujem i u polufinalu.

To i jeste uloga igraca koji je van 12, da bude spreman i odmeni nosioce u takvim utakmicama, da pokaze da iako najslabiji u svom timu, moze da bude bolji od bilo kog igraca u nekom abaligasu.

Druga stvar je sto Daca kuburi sa samopouzdanjem, pa to ne isporucuje redovno, niti mu se zbog toga previse veruje.

 

Pa ipak, nije realno da dobije neku ulogu u derbiju, njegovi eventualni minuti bi verovatno znacili da se Dejan totalno raspao, ili da ce Grk zeleti da vidi jos neki minut Gidre na trojci.

Iskreno, mislim da to nije vredno toga, odnosno da trener o tome ozbiljno i ne razmislja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim toliko sport generalno kao nekada pre i nisam nesto previse gledao Saranovica ove godine, ali mi deluje da momak ima stofa za CZ, makar za kraj klupe i povremeno bivanje izvan sastava iduce godine. Treba nam podmladjivanje takozvane domace osnove, zamenio bih Lazarevica s njim dogodine.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikolaTest said:

Ma da. Utakmica sezone. Bice napeto...

Ne shvata se znacaj igranja finala nacionalnog kupa. Davidovac je spreman i to je bitnoooo

Znacice deda mnogo i da casno i posteno zavrsimo sezonu u El

Link to comment
Share on other sites

Veliko srce za Ilića i DeDu. ❤️

Za malog Kostića sam pre neki dan pisao da je od trojice mladih koji su krenuli do sada najviše pokazao u juniorima. Danas je pokazao da i u profesionalnim vodama ima materijala. Bravo mali. Tako se koristi ukazano poverenje i minuti. 💪🔥

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šteta što od Ilića nismo uspeli da napravimo korisnog igrača rotacije za EL, on samo na račun fizičkih predispozicija dominira nad ovim kls ligašima i da igra na tom nivou imao bi dabl dabl prosek. Niko se nije povredio i to je to, ionako smo u Niš došli zbog ovoga što sledi sutra.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nego jel moguce da su stavili da se finale igra u 21h? Pa nece se zavrsiti do ponoci osim ako moji sugradjani ne naprave iznenadjenje vcrs


I meni je to bezveze.
Ali je bar u subotu, za promenu. Mnogo bi bilo i promena tremina. Svakih 5 godina po pola koraka unapred😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...