Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

12 minutes ago, mister-no said:

Realno da igramo ispred zgrade i ono kapiteni biraju igrače, Gile bi ostao poslednji.. Jedino da idemo da se bijemo u drugi kraj..

Njega bih prvo birao, neije zahtevan a odrađuje posao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Knipex said:

Do juče 90% postova vezanih za poziciju 4 je bilo ovog tipa: "Bilo ko je bolje nego sada". Sada kada se pominje Tompkins digla se kuka i motika, a niko ovde ne zna ništa o njegovom zdravstvenom stanju i igračkim mogućnostima.

Bilo ko ko igra košarku. TT nije igrao košarku 10 MESECI. Ovom logikom smo mogli i Bjelicu iz penzije da vratimo on je barem nešto letos malo igrao. I manite me tih gluposti nema na tržištu. Ima i te kako ko zna da traži. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Bilo ko ko igra košarku. TT nije igrao košarku 10 MESECI. Ovom logikom smo mogli i Bjelicu iz penzije da vratimo on je barem nešto letos malo igrao. I manite me tih gluposti nema na tržištu. Ima i te kako ko zna da traži. 

Kojih igraca?Daj neka imena koje smo propustili ako si vec upucen?

Ne znam dal si nekad bio SD u nekom KK ako jesi, jel si uvek uspeo da dovedes igraca koga si zeleo ili si nailazio na probleme odbijanja itd...

Msm ili ti ili neko blizak tebi ko je bio ili je i dalje na tako nekoj funkciji?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Bilo ko ko igra košarku. TT nije igrao košarku 10 MESECI. Ovom logikom smo mogli i Bjelicu iz penzije da vratimo on je barem nešto letos malo igrao. I manite me tih gluposti nema na tržištu. Ima i te kako ko zna da traži. 

Jebi ga u ovom trenutku niko nece da pusti vaznog igraca bez masnog obestecenja.

Februar je, sad ce nacionalni kupovi, kontinentalna takmicenja se privode kraju, ide najbitniji deo sezone.

Sve ce nas neko da ceka da se smislimo 3 meseca pred kraj sezone, pa da pazarimo ove sto imaju odlicnu godinu i nose manje klubove ka nekom rezultatu.

Trebalo je o tome misliti ranije, ako ne, onda je ta nesposobnost morala da se kompenzuje ulaganjem, pa da se u ovom trenutku ne pita koliko sta kosta.

Ovako, sve mi deluje da se snebivamo ko seoska mlada, apetiti nam veliki ali ne bismo da skupo prodjemo - definicija prostackog mentaliteta.

 

Koncepcijski, Trej je prototip igraca kakav nam je potreban.

Nece mu trebati dugo da pokapira sve, zna u koje takmicenje dolazi.

Karijerno na preko 40% za 3, meka ruka, moze da resi i sa niskog posta.

Ostaje pitanje volje za cimanjem u odbrani i na skoku.

Na sve to jos jedan sampion i Hangin saborac iz Madrida.

Druga stvar je sto smo mogli da ga dovedemo i u oktobru, ili oko Nove godine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Kojih igraca?Daj neka imena koje smo propustili ako si vec upucen?

Ne znam dal si nekad bio SD u nekom KK ako jesi, jel si uvek uspeo da dovedes igraca koga si zeleo ili si nailazio na probleme odbijanja itd...

Msm ili ti ili neko blizak tebi ko je bio ili je i dalje na tako nekoj funkciji?

Svaki normalan klub ima skauting službu gde je svako zadužen za određenu zemlju za praćenje košarkaša. Biraju se zemlje gde je veliko tržište i gde ima najviše kvaliteta( NBA, G liga, Španija, Turska, Italija, Nemačka, Francuska, VTB liga, pa i Kina i Australija). Skaut proceni i da mišljenje a na treneru je da odabere koji profil mu najviše odgovara načinu igre koji preferira. Sve navedeno mi nemamo. Dozet dovodi igrače tako što mu menadzeri šalju spiskove slobodnih igrača ili onih koji će uskoro biti slobodni. On sve spiskove osim onih bivših kvalitetnih EL igrača odmah baca u kantu. Zato se dovode ispušene muštikle sa istorijom povreda a ne mladi i perspektivni. Jedan Olimpijakos odmah dovede zamenu jer ima sistem i već gotov spisak svih igrača koji odmah mogu da dovedu kada im zatreba. Tako je i Milan Tomić dolaskom u Zvezdu sa tog spiska skinuo odmah Berona i Fajea i doveo u Zvezdu. A ta priča kako nas odbijaju igrače ne pije vodu. Priča za malu decu. Ekipa smo koja igra EL i dajemo dobre pare. Dva kriterijuma koji igrači najviše jure. Ne odbijaju nas igrači nego ih mi zovemo kao što smo i Pablo Lasa zvali. 

4 minutes ago, Nenadd said:

Jebi ga u ovom trenutku niko nece da pusti vaznog igraca bez masnog obestecenja.

Februar je, sad ce nacionalni kupovi, kontinentalna takmicenja se privode kraju, ide najbitniji deo sezone.

Sve ce nas neko da ceka da se smislimo 3 meseca pred kraj sezone, pa da pazarimo ove sto imaju odlicnu godinu i nose manje klubove ka nekom rezultatu.

Trebalo je o tome misliti ranije, ako ne, onda je ta nesposobnost morala da se kompenzuje ulaganjem, pa da se u ovom trenutku ne pita koliko sta kosta.

Ovako, sve mi deluje da se snebivamo ko seoska mlada, apetiti nam veliki ali ne bismo da skupo prodjemo - definicija prostackog mentaliteta.

 

Koncepcijski, Trej je prototip igraca kakav nam je potreban.

Nece mu trebati dugo da pokapira sve, zna u koje takmicenje dolazi.

Karijerno na preko 40% za 3, meka ruka, moze da resi i sa niskog posta.

Ostaje pitanje volje za cimanjem u odbrani i na skoku.

Na sve to jos jedan sampion i Hangin saborac iz Madrida.

Druga stvar je sto smo mogli da ga dovedemo i u oktobru, ili oko Nove godine.

Slažem se ja da je Trej prototip koji nam treba. Ali igrač koji nije igrao 10 meseci se dovodi za završnicu svih takmičenja i borbu za trofeje. Pa on će u optimalnoj formi tek biti na početku sledeće sezone. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Tompkins toliko mator igrac, samo godinu dana je stariji od Nedovica, a mladji od Hange, tri godine mladji od Tea, isto godiste kao Majk Dzejms ili Naneli koji igraju u zivotnoj formi... Ako nije u bas katastrofalnom fizickom stanju (sto ce, valjda, podrobno proveriti na pregledima), imace dovoljno vremena da uhvati ritam do kljucnih bitaka u aba. Kapiram da su primarne opcije propale i da je procena da ce on u maju kao iskusan igrac biti korisniji od neke random macke u dzaku iz g lige, a instant doprinos nam ne treba jer smo prezaljeni u el.

 

Ima to nekog smisla, ali me plasi da je Trej posle povreda mnogo usporio i samim tim postao cista strec petica, da ne moze ni lasom braniti preuzimanja i cetvorke koje se ne zovu Luka Mitrovic...

 

Da je bilo pameti, potpisali bi ga pre mesec, dva, tri na 2 nedelje (kao Zalgiris Holinsa) i proverili u kakvom je stanju i sta moze. Ovako je high-risk, ali situacija je daj sta das. Svakako smisleniji potpis od 1 Gilespija. Naravno, sve ovo pod uslovom da nas Prlina i Stef Lazarevic nisu bas jako istrolovali.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Čočo said:

Svaki normalan klub ima skauting službu gde je svako zadužen za određenu zemlju za praćenje košarkaša. Biraju se zemlje gde je veliko tržište i gde ima najviše kvaliteta( NBA, G liga, Španija, Turska, Italija, Nemačka, Francuska, VTB liga, pa i Kina i Australija). Skaut proceni i da mišljenje a na treneru je da odabere koji profil mu najviše odgovara načinu igre koji preferira. Sve navedeno mi nemamo. Dozet dovodi igrače tako što mu menadzeri šalju spiskove slobodnih igrača ili onih koji će uskoro biti slobodni. On sve spiskove osim onih bivših kvalitetnih EL igrača odmah baca u kantu. Zato se dovode ispušene muštikle sa istorijom povreda a ne mladi i perspektivni. Jedan Olimpijakos odmah dovede zamenu jer ima sistem i već gotov spisak svih igrača koji odmah mogu da dovedu kada im zatreba. Tako je i Milan Tomić dolaskom u Zvezdu sa tog spiska skinuo odmah Berona i Fajea i doveo u Zvezdu. A ta priča kako nas odbijaju igrače ne pije vodu. Priča za malu decu. Ekipa smo koja igra EL i dajemo dobre pare. Dva kriterijuma koji igrači najviše jure. Ne odbijaju nas igrači nego ih mi zovemo kao što smo i Pablo Lasa zvali. 

Slažem se ja da je Trej prototip koji nam treba. Ali igrač koji nije igrao 10 meseci se dovodi za završnicu svih takmičenja i borbu za trofeje. Pa on će u optimalnoj formi tek biti na početku sledeće sezone. 

Pa to uglavnom tako biva sa tim polovnjacima koje dovodis usred sezone.

To opet ne mora da znaci da on nije sposoban da odigra znacajnu ulogu u intervalima od po par minuta, gde ce igrati naustrb naseg miljenika Dejana.

Za Treja bar znas da nece da mu se stegne ruka na sutu, on ce svoje da igra onoliko koliko moze, u startu ce na svezinu doneti i vise od toga.

 

Tako je bilo onomad sa Riversom, kojeg smo doveli nakon pauze i operacije suterske ruke.

Dosao je brat sav zaobljen, vola nije mogao da ubode, igrao je van pozicije ali nam je i takav znacio i doneo dosta.

Na kraju smo i mi njega vratili na mapu pa ga je Cavi pokupio i odveo u Zenit.

 

Slicna je prica i sa Pefijem.

Govorio je Lukman da je onomad porucio Radonji da je Pefiju, u trenutku dolaska kod nas, potrebno 10 meseci da udje u optimalnu formu.

To nas naravno nije sprecavalo da ga usled kratke rotacije przimo od prve utakmice, a on nam je poslovicno donosio (i odnosio) svojim prisustvom.

Na kraju, rekao bih, ipak smo vise profitirali nego izgubili sa njim te sezone, pocevsi od samog kupa pa nadalje.

 

Takodje, poslednje sto Grku sada treba je neki debitant u EL koji nece znati gde je levo prvih mesec dana.

Retki su oni koji svojim priustvom momentalno dizu ekipu za koju igraju, a da im je pritom sefte u EL.

Kazem, takvih je malo, a i ako ih ima, sigurno necemo mi da ih ubodemo.

Promenili smo malo energiju sa Smartom i Giletom, koji su svezi i energicni, bez mnogo iskustva, jos vise bi ta energija dosla do izrazaja da se Top nije povredio.

Sada (poslednja 3 meseca), u ovom tuznom izboru koji verovatno imamo, deluje da bi bolji fit bio neki prekaljenko koji prepoznaje situacije na terenu u sekundi, kakav je Trej.

 

Da je idealno, nije ni najmanje.

Da ce se Trej obrukati - nece sigurno.

Ukoliko samo moze da trci on ce izgurati Davidovca iz petorke posle 2 treninga.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nenadd said:

Pa to uglavnom tako biva sa tim polovnjacima koje dovodis usred sezone.

To opet ne mora da znaci da on nije sposoban da odigra znacajnu ulogu u intervalima od po par minuta, gde ce igrati naustrb naseg miljenika Dejana.

Za Treja bar znas da nece da mu se stegne ruka na sutu, on ce svoje da igra onoliko koliko moze, u startu ce na svezinu doneti i vise od toga.

 

Tako je bilo onomad sa Riversom, kojeg smo doveli nakon pauze i operacije suterske ruke.

Dosao je brat sav zaobljen, vola nije mogao da ubode, igrao je van pozicije ali nam je i takav znacio i doneo dosta.

Na kraju smo i mi njega vratili na mapu pa ga je Cavi pokupio i odveo u Zenit.

 

Slicna je prica i sa Pefijem.

Govorio je Lukman da je onomad porucio Radonji da je Pefiju, u trenutku dolaska kod nas, potrebno 10 meseci da udje u optimalnu formu.

To nas naravno nije sprecavalo da ga usled kratke rotacije przimo od prve utakmice, a on nam je poslovicno donosio (i odnosio) svojim prisustvom.

Na kraju, rekao bih, ipak smo vise profitirali nego izgubili sa njim te sezone, pocevsi od samog kupa pa nadalje.

 

Takodje, poslednje sto Grku sada treba je neki debitant u EL koji nece znati gde je levo prvih mesec dana.

Retki su oni koji svojim priustvom momentalno dizu ekipu za koju igraju, a da im je pritom sefte u EL.

Kazem, takvih je malo, a i ako ih ima, sigurno necemo mi da ih ubodemo.

Promenili smo malo energiju sa Smartom i Giletom, koji su svezi i energicni, bez mnogo iskustva, jos vise bi ta energija dosla do izrazaja da se Top nije povredio.

Sada (poslednja 3 meseca), u ovom tuznom izboru koji verovatno imamo, deluje da bi bolji fit bio neki prekaljenko koji prepoznaje situacije na terenu u sekundi, kakav je Trej.

 

Da je idealno, nije ni najmanje.

Da ce se Trej obrukati - nece sigurno.

Ukoliko samo moze da trci on ce izgurati Davidovca iz petorke posle 2 treninga.

Sve se ja tu slažem sa tobom. Ali sve to je veliko,, ako". Što nikako ne ide uz ono što nam se potura kao priča mesecima unazad da se čeka i dovodi samo ekstra kvalitet koji će moći odmah da pomogne. Klej je bio kvalitet, i sad je ali on ne može odmah da pomogne. Igrač posle 10 meseci bez košarke ne postoji promil šanse da će odmah da isporuči taj očekivani,, ekstra kvalitet i pomoć" kakva nam je potrebna. Biće u početku samo jedan igrač više u rotaciji na poziciji 4, što je samo po sebi već dobra stvar za ekipu. Ali ništa više od toga. Sve to opet dovodi do ono,, ako". 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ovom delu sezone imamo opciju ili da masno (pre)platimo nekoga ko se dokazao iz manjih klubova uz obestecenje ili da se kockamo sa rekovalescentima ili G ligasima.

Nisu se ni drugi euroligasi previse usrecili sa doselekcijama.

Eto ga Sumner u Zalgirisu se raspada iako ima solidnu reputaciju, agent Smit u Partizanu se seta od kraja klupe do tribina, Sabaz u Milanu nastavlja gde je stao kod nas, itd. Imamo i igrace poput Cabokla, Dauma i Oturua koji su odlicno poceli ali su procitani i bolje skautirani pa su i oni pali u formi sto i rezultati njihovih klubova pokazuju.

Hocu da kazem ne treba previse traziti dlaku u jajatu i ocekivati gamechangera ili jos gore kriviti Sferopulosa, najveca steta je napravljena jos letos.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stefi88 said:

Kakvi takvi svi imaju ugovore za sledecu sezonu.

Prosto moras imati domace igrace u rosteru i minumum 14-15 igraca

Ne mozes imati 10 stranaca

Ne vidim problem u njima ako se pogode ostala pojacanja, nebi ni ove sezone bio problem da Sabaz Tobi nisu podbacili da je npr Sengelija na 4 itd

Luku sam onako stavio na 4 nebitno je, moze na 4 ili 5 svejedno...

 

Pa recimo druze da se poradi malo vise sa mladjim kategorijama.Pa da za 10 godina ne izbacimo Gudurica, Dobrica i Topica samo, vec svake god neka bude jedan nas igrac iz nase skole pa je dobro.Da imamo sto manje Aranitovic; Radanov, Simanic, Rebic, Tejic, Cvetkovic i da ne nabrajam dalje slucajeva.

Imaju ugovore naravno.Ne znaci i da nuzno moraji da igraju za nas i u EL imaju - indeks.Postoje i pozajmice i sporazumni raskidi.Ne mislim da treba da igra 10 stranaca, ali ako su takvi trendovi, a mi nemamo dovoljnu domacu bazu, to je onda neminovnost.Ili mozda ipak mislis da je dovoljno tavorenje u donjem domu EL?

Link to comment
Share on other sites

Inače sećam se da me je Trej baš nervirao kad smo igrali protiv Reala. Nikad im nije bio medju glavnim igračima, ali protiv nas uvek bocne 3,4 trice u visokim procentima. Čini mi se da su često bile iz kornera one bolne kad se približimo, a on ugasi zadnju nadu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dex said:

Pa recimo druze da se poradi malo vise sa mladjim kategorijama.

Od toga nema ništa. Prvo i osnovno dok god su dozvoljeni stranci u mlađim kategorijama, u prvoj B i KLS ligi besmisleno je pričati o napredovanju naših mladih. Drugo što je možda još i veći problem, a to je struka naročito u mlađim kategorijama. Jako se loše radi, igrači dođu do juniora sa nepoznavanjem košarkaških osnova, pogrešno naučeni o tehnici šuta, košarakaškog stava u odbrani i još mnogo toga. Tako da nas kao srpsku košarku trenutno jedino spašavaju izolovani slučajevi i stara trenerska imena koja po nešto još znaju. Sistem ne postoji.

Edited by Trigger
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kokodakalo said:

Naravno da i kolicina novca odredjuje ocekivanja. Najbolje da narucis stolaru kuhinju za 20k eura, pa kad ti sklepa monstruma, on kaze jbg ni one od pre koje su placene 5k nisu bile bolje. Ne ide to bas tako.

 

to sto pises bi vazilo da nismo gledali davidovca u zvezdi cca pola decenije

 

sad posto je vise placen, mora da bude new and improved deda. ne ide to bas tako.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Čvarkov said:

Inače sećam se da me je Trej baš nervirao kad smo igrali protiv Reala. Nikad im nije bio medju glavnim igračima, ali protiv nas uvek bocne 3,4 trice u visokim procentima.

 

To nam je i princip za dovođenje igrača.

 

Sledeće godine očekujem Maodo Loa, Paris Leea i Brizuelu među bekovima, Ulanovasa i Rogkavopoulosa na krilima i Brandona Daviesa i Wetzella na centrima.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Manu said:

 

To nam je i princip za dovođenje igrača.

 

Sledeće godine očekujem Maodo Loa, Paris Leea i Brizuelu među bekovima, Ulanovasa i Rogkavopoulosa na krilima i Brandona Daviesa i Wetzella na centrima.

Sta fali ovima sto si nabrojao... Osim Leea i Wetzella 😄

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Trigger said:

Od toga nema ništa. Prvo i osnovno dok god su dozvoljeni stranci u mlađim kategorijama, u prvoj B i KLS ligi besmisleno je pričati o napredovanju naših mladih. Drugo što je možda još i veći problem, a to je struka naročito u mlađim kategorijama. Jako se loše radi, igrači dođu do juniora sa nepoznavanjem košarkaških osnova, pogrešno naučeni o tehnici šuta, košarakaškog stava u odbrani i još mnogo toga. Tako da nas kao srpsku košarku trenutno jedino spašavaju izolovani slučajevi i stara trenerska imena koja po nešto još znaju. Sistem ne postoji.

Ako je zaista tako kako pises mi smo u ogromnom problemu.Ne Zvezda samo, vrc nasa kosarka.Ali ok.Jel' se prepoznaje problem?Postoje dve opcije.Da problem gurnes pod tepih ili da udjes u kostac sa problemom i resis ga.Cemu smo skloniji?Sto na primer da ne budemo prvi koji cemo problem resiti?!Skauting sluzba, psiholozi koji strucno rade sa igracima, posebni psiholozi koji rade sa mladjim kategorijama, narociti na prelasku iz juniorske u seniorsku kosarku.Pa nisu to nepoznsnice!Pa to su osnovne stvari u cilju stvaranja temelja ozbiljnog kluba!

15 minutes ago, Zarco_srb said:

Sta fali ovima sto si nabrojao... Osim Leea i Wetzella 😄

Brizuela do nas imao prosecno 5 ppg.Daj molim te.Ili je trener lud sto ga ne koristi vise ili je problem u zatvaranju takvog vrhunskog sutera ili coveka usralo nevidjeno.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dex said:

Brizuela do nas imao prosecno 5 ppg.Daj molim te.Ili je trener lud sto ga ne koristi vise ili je problem u zatvaranju takvog vrhunskog sutera ili coveka usralo nevidjeno.

Ako tako gledaš onda je i Sale Obradović lud kad se tako lako odrekao Monekea. Nije sve crveno i belo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

 

To nam je i princip za dovođenje igrača.

 

Sledeće godine očekujem Maodo Loa, Paris Leea i Brizuelu među bekovima, Ulanovasa i Rogkavopoulosa na krilima i Brandona Daviesa i Wetzella na centrima.

I dalje mi je misterija kako nikad nisu pojurili Agravanisa 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čvarkov said:

Inače sećam se da me je Trej baš nervirao kad smo igrali protiv Reala. Nikad im nije bio medju glavnim igračima, ali protiv nas uvek bocne 3,4 trice u visokim procentima. Čini mi se da su često bile iz kornera one bolne kad se približimo, a on ugasi zadnju nadu.

Samo da nas i sad ne nervira 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...