Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, Giorgio said:

Izgleda da loše reaguju na pritisak, moranje... 

I ovo je bilo moranje.

Da se izgubilo, bio bi ekser, ende.

 

Moja procena, 14 ili 15 pobeda, sto znaci 2 ili 3 pobede fale.

Cini mi se da se ovo vec dogadjalo par puta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wolf-of-wall-street-leo.gif.181f6f0b02d99a33001eb7bca7ecec84.gif

 

Opsa! Tako je to sa nama - izgubis od Albe i Asvela, roknes Valensiju nikad lakse i onda racunas "Ako dobijemo i Barsu... mozda bi..."

 

Ova Valensija nije ista bez Dejvisa. I Jovic nas ispostovao da ne igra...

 

Onaj Pangos, sreca da ga nismo doveli. Bas se raspada. 

 

Crtice iz hale nesto kasnije 😉 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smislenije igramo kada smo kompletni, što je i logično. 

Napokon dozirana minutaža za Jaga i Gidru, nisu morali da gule 30+ minuta. 

 

Lazić i Smart odigrali svoje minute, pa je i Nedoviću bilo olakšano da odigra ulogu koju najbolje zna. 

 

Treba ići utakmicu po utakmicu, uživanje je gledati ovu ekipu kada imamo sve igrače na raspolaganju. 

 

Kakvo je stanje sa Topićem? 

On je nedavno počeo sa radom u teretani i sa trčanjem. 

Nadam se što skorijem povratku, značio bu puno ekipi. 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja Smart, prisutan na oba kraja terena, jak na ulazu, doći će i taj šut. Iskoristio bih +1 u ugovoru, ne verujem da je previše skup, ako ne u 12 sledeće godine, može biti i u 15. Biće dosta prilika gde se odmaraju Nedović, Hanga, Teo ako ostane još sezonu. Imaće šansu za napredak, a možemo dobiti igrača za rotaciju u narednim sezonama.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Crni said:

Kako je Janis iz'o Rajka na presu🤐


Janis je pre svega jako kulturan covek.
A taj Rajko, Rada i ekipa. Da se postidimo kao drustvo kakvi nam "novinari" dobijaju prostor za pitanja.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hanga je konacno posle problema sa povredama pronasao konstantnost.

Naravno da sa Teom tim izgleda neuporedivo bolji, evo i Nedovicem. Da se vrati Top, da udju Smart i ta nova cetvorka u sistem i moze ova sezona biti jako zanimljiva. A iduca tek. Manje se cupa kosa kad nemas Lazarevice, Kuzmice, Raduljice...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Doci ce i sut kod Smarta vremenom, nece ciglariti doveka sudeci po statistici i highlightsima sto sam uhvatio. Bitno je da se podredio ekipi, ne ocekuju se kvinsijevske partije od njega, vec da bude dodatna opcija u napadu kada se trebaju izmisliti poeni, kao i da rastereti na bekovskim pozicijama donekle Hangu i Lazica koji grizu maksimalno u odbrani,ali zajedno imaju 70 godina.

Ja sam cuo da su Hanga i Lazic zajedno dve godine stariji od mamuta, ali ne znam dal je proveren info.

Link to comment
Share on other sites

Osim neočekivano lake pobede baš dobra stvar što je Sferopulos odmorio nosioce. Svi ispod 20min osim Rokasa koji je igrao 24 minuta. Meni su večeras dve stvari ostavile jak utisak. 

1. Teodosić po ko zna koji put kod preuzimanja u reketu bara bar sa centrima i krilnim centrima. Kakva borba lava!!! 

2. Smart sa svojom konstitucijom i inače dobrom odbranom danas je pokazao da kao i Teo može da preuzme sve. Brzo napreduje. Početak kad je došao silom prilike je igrao ISO pa je bio učinkovitiji i opušteniji u napadu. Sad već se vidi da traži ulogu u timu. Napad će doći. Bitno je da dok se ne pronađe, ekipi i nama vrati zalaganjem i dobrom odbranom što on to za sada dobro radi. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

Onaj Pangos, sreca da ga nismo doveli. Bas se raspada. 

 

Cepa me temperatura pa nisam ispratio detaljno utakmicu. Neko ga pomenuo na lajvu pa sam počeo prvo da ga tražim u rosteru Baskonije jer su i oni igrali u isto vreme, a bila je priča ide u Baskoniju pa u Valensiju i tako više puta. I onda skontam da igra protiv nas. :classic_biggrin: Toliko je imao uticaj na igru.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pušim tu priču o slabosti pod pritiskom, jednostavno mi smo uvek tu negde 12-15 mesto evrolige po budzetu. Dakle neka realnost je da mozemo da gadjamo u najboljem slučaju 7-8 mesto ali ni fenjer nije isključen.

 

Mi ćemo verovatno biti klub sa ubedljivo najboljom koš razlikom od svih koji ne igraju plej of.

 

Slaba uteha ali dosta govori o tome koliko je kompetitivna ova liga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Ne pušim tu priču o slabosti pod pritiskom, jednostavno mi smo uvek tu negde 12-15 mesto evrolige po budzetu. Dakle neka realnost je da mozemo da gadjamo u najboljem slučaju 7-8 mesto ali ni fenjer nije isključen.

 

Mi ćemo verovatno biti klub sa ubedljivo najboljom koš razlikom od svih koji ne igraju plej of.

 

Slaba uteha ali dosta govori o tome koliko je kompetitivna ova liga.

Podatak koji me je zaprepastio je da imamo sestu kos razliku u EL

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nini3112 said:

Zadnji dan prelaznog roka je 7. Februar tako da ako do tada ne dodje cetvorka znaci da nece ni doci,tako da jos 7-8 dana imamo fore

Jel to i za Aba ili samo za el?

Link to comment
Share on other sites

Evo sada i uobicajenih crtica iz hale...

 

Poseta bolja nego sto sam ocekivao, a bila je tu negde na nivou derbija. Tu i tamo prazno neko mesto u nivou 200, a u nivou 400 onako, nekih 60% popunjenosti cini mi se. Navijanje, cak i uz kop, nije bilo nesto, deluje da su i oni umorni od "nezvanicnog dolaska" na derbi. A i utakmica je bila takva da nije bilo potrebno nesto vise. Lepo je bilo pred kraj, negde 5-6 minuta kad smo ih razvalili odbranom i kad je bilo ono bacanje po terenu za mrtvu loptu, osim pocetnog "Zvezda le" preko himne EL, ovo na kraju je bilo i najglasnije navijanje tokom cele tekme. 

 

Posebno pominjanje je zasluzilo prozivanje Tea sa "Oleeeeeeeeeee oleeeeeee Teoooooo Teooooooo", lepo je zvucalo i Teo ustaje sa klupe i dize ruke ka obe strane hale. Od ostalih situacija oko navijanja, Bolomboj je dobio svoje skandiranje, a dobio je i Jovke kad se pojavio u hali pred pocetak, u civilu. I Tobi je dobio finu podrsku 🙂 

 

Sudjenje neprimetno, kao da EL sude druge sudije. Prilikom jednog coach challenge-a Valensije, Mumbru se najpre razjasnjavao sa sudijama, pa valjda kad je video da nece promeniti odluku trazio je challenge. Oni su otisli, pogledali, ni govora u faulu prilikom suta vec na zemlji, sudija mu prilazi i objasni mu zasto, pokazuje da nije igrac uhvatio loptu sa obe ruke u tom koraku kad je bio faul, na sta Mumbru i dalje nastavlja. Bez oklevanja sudija podize prst i pokazuje mu opomenu i signalizira to i kolegama. Mumbru kao da je zastao a onda nastavio i bukvalno bez zadrske sudija mu dodeljuje tehnicku. E tako se to radi. 

 

U hali Drcelic u upadljivom kariranom sakou 😄 oko njega se muvaju Rakoc (sa sinom) i Gurovic. Deluje mi da se Gurovic ozbiljno gura za neku funkciju. Pitam se sta ce nam on? Realno je dripac, nit trener (neslavno zavrsio sve sto je poceo) nit neki lik sa nekim kosarkaskim kontaktima, niti covek sa manirima (setimo se sta prica deci u svojoj skoli)... Verovatno pikira Dozetovu fotelju. A Dozet, ljudi, poseduje odelo! I obukao ga je veceras. Zalicio je na funkcionera. Ali neka hvala, dajte nekog ko to zna da radi a ne ovu dvojicu. 

 

Sto se utakmice tice, ozbiljan hrkljus, ozbiljan. 11-12 1/4, pogotovo od Valensije. A onda se pojavio Neda. Veoma pametno je koristio loptu, milina ga je gledati kad je u tom modu. A i u odbrani je takodje pametno odigrao, nije se ustrucavao da pravi faul i prekine napad kad nismo u bonusu. Teo odigrao uobicajeno, puno asistencija, vratio je cak i Tobija u koristan mod. Kao sto rekoh, ako moze da pruza partije na ovakvom nivou, i jos malo bolje, konstantno, on je odlican par sa Bolombojem i Mitrovicem. Produzio bih ga. Daleko je jos od toga da me uveri u to. Bolomboj, Mitrovic, Jago uzeli mali odmor, imao je ko da ih zameni. Smarta bas nije hteo sut za 3p ali je odigrao takodje racionalno (svi sutevi su uglavnom bili razumni) i angazovano u odbrani, siri ruke, staje u stav, juri svog igraca kroz blokove, preuzima lepo, ne bezi od mismatch-a, postavlja se lepo ispred viseg igraca da mu ne da da primi loptu - bas mi nekako deluje dosta skolovan kosarkas. Najjaca fora mi je bila kad je trazio korake za protivnickog igraca - verovatno su mu to prvo objasnili "u Evropi se odmah sude koraci, pazi na to, spustaj loptu" 😄 

 

Odbrana veoma dobra i to je pecat Sferopoulosa, skoro kao u Radonjic eri, gde je barem 3-4 puta nedostajala jos koja desetinka sekunde da protivnik ni ne uputi sut ka kosu. Nazalost pogodili su 2-3 puta uz zvuk sirene, ali ipak, odlicna timska odbrana.

 

Valensija bas losa, oni sutevi za 3p mnogi nisu bili ni blizu, mislim da su samo jednu trojku dali u poslednje 3 cetvrtine. 

 

I jos jednom - Nedovic - kakav uzdah i smeh kad je izlomio clanke i poslao na pod igraca koji ga je cuvao. 🙂 

 

Odlicna raspodela minuta. Bice vazno za dalje. 

 

Bravo! Idemo dalje... 

  • Like 38
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Čvarkov said:

Meni se svidja Smart, prisutan na oba kraja terena, jak na ulazu, doći će i taj šut. Iskoristio bih +1 u ugovoru, ne verujem da je previše skup, ako ne u 12 sledeće godine, može biti i u 15. Biće dosta prilika gde se odmaraju Nedović, Hanga, Teo ako ostane još sezonu. Imaće šansu za napredak, a možemo dobiti igrača za rotaciju u narednim sezonama.

Zar se to uopšte dovodi u pitanje. To je no-brainer u svom punom značenju. Kako znaju i umeju da ga produže.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

jer ovo sto Davidovac igra, stvarno vise nije smesno.

 

Ne znam da li gledamo utakmicu drugacijim ocima ali Davidovac je odigrao dobar mec.

 

Prikazao je odredjenu energiju, bacio se za loptu, nervirao se par puta oko faulova sto retko vidjamo od njega. Svaki faul koji je napravio je bio skolski i pametan. Uhvatio par skokova, dao par koseva, imao par deflection situacija koje se ne ubrajaju u statistiku, to Sferopulos itekako voli i zato ga drzi u igri. Nisu nas punili preko njega, posto je ovde najveci argument kada nas napune cetvorke, koje inace pune i sve druge ekipe u ligi pa i protiv najboljih defanzivaca sa te pozicije isporuce svoje, kao i vecina top igraca uostalom.

 

Brojke kazu ovako, 5 poena, 2 od 5 iz igre, 1 od 2 sa penala, 4 skoka, 1 ukradena, 1 blokada, 0 izgubljenih. I najveci +- sa njim u ekipi od svih igraca +19 za 24 minuta na parketu.

 

Ne razumemo sta nije ni smesno u vecerasnjoj partiji Davidovca. Pretpostavljam da mozes da navedes neku situaciju u kojoj je pogresio, nesto se i ne secam, ali bez obzira, odigrao je dobar mec veceras. Ne ocekuje se od njega da ima dabl dabl vec da odigra ovako kao veceras na primer. Imao je dosta losih partija ali ova veceras nije jedna od njih.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...