Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, Troteri said:

Moram da istaknem koliko volim Gidrin karakter i pristup.

 

Hladan kao špricer, miran, staložen, vrlo disciplinovan sa košarkaškim fundamentima (kao i manje više svi Litvanci), a kada krene igra "u meso", zna da uzvrati i da pokaže zube; ne da na sebe.

 

Kao i svi drugi, ima bolje i lošije utakmice i periode, ali njegova pojava na terenu uliva poverenje i dobar je "fit" za gotovo svaki roster. 

kod njega je dodatni plus sto ne da na ekipu, na saigrace

uvek  blizu da podrzi, pohvali ili utesi kad krene po zlu

 

Bas top karakter za jednog sportistu a deluje da je van terena bas dobrica

 

On uz Bolomboja je neko ko mora ostati ako se ima pameti

 

Hangu i Tea da molimo bar jos jednu sezonu

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Roki, Hanga, Teo, Jago i Bolomboj su sinoc pokazali pravi pristup. 

 

Nedovic jos jednom pokazao da je igrac za neobaveznu kosarku.

 

Ledej ga udari, Teodosic ulazi u osinke gnezdo sam da se suprotstavi Ledeju da bi se na kraju Nedovic grlio sa njim i da slusa kako mu ovaj šapuće na uvo. 

 

Ja ne kazem da treba biti Ledej al jos gore je biti Nedovic.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Roki, Hanga, Teo, Jago i Bolomboj su sinoc pokazali pravi pristup. 

 

Nedovic jos jednom pokazao da je igrac za neobaveznu kosarku.

 

Ledej ga udari, Teodosic ulazi u osinke gnezdo sam da se suprotstavi Ledeju da bi se na kraju Nedovic grlio sa njim i da slusa kako mu ovaj šapuće na uvo. 

 

Ja ne kazem da treba biti Ledej al jos gore je biti Nedovic.  

 

I nije bas.

To bi mozda vazilo da Ledej nije ispario svaki put kad su njegovi igraci bili na ivici tuce ili u tuci.

Ili da je ijednom usao u takav duel sa nekim od protivnickih centara, po pravilu su to bekovi.

Ovako, imas momka koji izbegava frku i koncentrise se na loptu, na drugoj strani imas ovog koji je uvek spreman da zakuva, provocira, krevelji se, ali kada dodje stani-pani, junacki ustukne pred protivnicima koji mu olupaju o pod drugara iz tima.

Da mogu, uvek bi pre izabrao da imam osobine ovog prvog, iako to ne smatram ni blizu idealnom profilu igraca Zvezde.

 

Neda je mek igrac i to je svima jasno, tu i tamo se stegne i odigra fajterski, krene ulazima pa sebi stvori mesta da reseta sa perimetra, tada ga je stvarno milina gledati.

Istini za volju, ubedljivo najvise takvih meceva odigrao je prosle i ove sezone, cak ni u reprezentaciji nije imao takvih performansa.

Dakle, stalo mu je.

 

Problem je sto na njegov stav dosta uticu i povrede koje su produkt poslovicno fizikalnijeg pristupa i njegove genetike, koja mu je dala motor ferarija i kocnice koje ne mogu to da isprate.

Svaku tvrdju partiju on kasnije plati neigranjem par meceva ili igranjem pod bolovima, jednostavno to je limit koji mu telo isporucuje.

Nekada on odluci da ide preko tog limita ali uglavnom se cuva, vise podsesno nego planski, rekao bih.

 

Izmedju ostalog, zato i nije postao Teodosic ili Bogdanovic, i to je skroz okej, i ovakav nam je od koristi, a ostace upamcen po nekim drugim stvarima.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Kada smo kod pravila … da li sam dobro video kada je Teodosic dobio tehnicku, ona je pokazana i Ledeju? 
 

Pukl je polazao obostranu TO, a onda gledao snimak i dosudio nesportski faul Ledeju ? 
to bi onda bilo iskljucenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Tea. Ajmo još jedan krug. Čovek zaslužuje svaki sekund Zvezdaškog sveta. Kada je došao pričalo se kako je jednom nogom u penziji, kako nije ispunio obećanje i nije došao kada je mogao da pomogne ekipi pa šta će nam sad,  i kako će uz sve to da uzme,, masne" pare. E dame i gospodo, Teodosić nije jednom nogom u penziji, ispunio je obećanje i ovu ekipu podiže za bar 30%. Taj Teodosić igra sa željom i žarom koji ja nisam video kod njega u njegovoj dosadašnjoj karijeri. Pa čak ni sa reprezentacijom. Ljubav koju ovaj čovek ima prema klubu i srce koje ovaj čovek ostavlja na terenu sa svojih 37 godina i priliku koju imamo i gledamo ove sezone (a nadam se da će moći i hteti i sledeće) u našem voljenom dresu, o svemu ovome će se  jednog dana napisati knjiga a mi svi smo počastvovani što imamo priliku na delu videti jednog takvog igrača i majstora u našem voljenom dresu. Ustati i pokloniti se još jednom. Miloš Teodosić! 🎩❤️

  • Like 22
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

''Osećam se privilegovanim da pratim rast nekoga ko uvek nadmašuje samog sebe.

Još na početku, kada je igrao za Palmeiras, čuo je da se neće baviti tim poslom kao odrasla osoba zbog njegove visine.

Kada je stigao u Paulistano, kao odrasla osoba, čuo je da neće moći da izvede isto što mu je uspevalo u mlađim kategorijama.

Onda je otišao u Flamengo i čuo da neće moći da bude igrač kao što je bio u Paulistanu.

Osvojio je sve u Brazilu i odlučio da ode u Evropu. 

U Ulmu je čuo da će biti rezerva i da su stvari na Starom kontinentu drugačije.

Sezonu kasnije stigao je u Crvenu zvezdu. Čuo je da će biti treći plej i da će jedva imati minutažu u Evroligi.

Godina je 2024. i Jago je košarkaš najvećeg tima u Srbiji i jednog od najklasičnijih u Evropi.

Nikada nemojte diskreditovati nekoga ko je uvek morao da prevaziđe sebe'', napisao je brazilski novinar koji u svom drugom tvitu Jaga naziva ''kraljem Beograda''.

💪❤️

  • Like 39
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Admiral said:

Kada smo kod pravila … da li sam dobro video kada je Teodosic dobio tehnicku, ona je pokazana i Ledeju? 
 

Pukl je polazao obostranu TO, a onda gledao snimak i dosudio nesportski faul Ledeju ? 
to bi onda bilo iskljucenje.

Tehnička Leduje je preinačena u nesportsku, nije ostala tehnička.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, filip83 said:

Meni deluje malo preterano niska kvota na nas 1.5, znam da dolaze bez Dejvisa ali ne znam na osnovu čega smo toliki favoriti?

Jos uvek "fleksujemo" zbog pobede nad Partizanom, to pitanje ce se sutra razmatrati.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:

Čestitke ekipici iza Partizanovr klupe, herojski su odradili svoj deo posla.

  

 

Posebno regrutovana ekipa koja je uvek iza klupe Partizana i u EL i u ABA ligi, na drugim utakmicama ih nema tu. 

Mada kada vidim Grobare sta rade kada su oni domacini, mozda i treba tako nesto da im stoji nad glavom u toku utakmice.

Edited by MisaF
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Na sajtu ABA lige stoji da je Coach technical

 

E pa nek nam je srecna ta prva tehnicka posle jedno 200 utakmica. I to docekasmo.

Inace oruzana pljacka, 33 prekrsaja nama, to mu dodje malo preko 8 po cetvrtini. O cemu pircamo, samo taj podatak je dovoljan. Da ne spominjem 34 bacanja za Partizan, 19 u prvom poluvremenu. Malo vise od 8 po cetvrtini.

Imamo u poslednjih par minuta dve ocigledne duple lopte koje se ne sude vec Partizan iz toga dobija 4 bacanja. Samo to je ozbiljno navlacenje. To su poklonjena 4 poena i posed. Panter na Teu pravi jedno 5 prekrsaja cak ga i vuce i nista se ne sudi, i to isto u poslednja 2 minuta. Posle toga sledi prekrsaj Bolomboja u napadu. 

Opet Panter pravi ociglednu namernu kad sa ledja udara Lazica bez da je blizu lopte, sudi se obican prekrsaj. Jaramaz na kraju isto pravi prekrsaj nad Jagom.

Da ne spominjem da se Dozir unosi u lice sudijama i psuje ih i prolazi bez tehnicke, itd... To su sve povrede pravila i nije neka slobodna procena vec navlacenje za jednu ekipu. Moze da se proceni da je Nedovic kao usao Panteru u noge i da se sudi 2+1, ali ono mora da bude namerna Pantera nad Lazicem kao i sto trojica sudija moraju da vide duplu Avramovica koju je videla cela hala.

I vidi se i da Lazic pokazuje sudijama kod 3 bacanja za Nanelija da je bila dupla, jos dok ovaj nije ni sutirao.

 

 

Jago opasno preti da postane novi Djenka. 

Muda, fajter, jako simpatican i gotivac van terena. 

 

 

😍

 

Ovako je lepse i pamtice se dugo.

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, The_Big_S said:

Kakva je ovo sprdnja od teksta i saopstenja? Cuj tri velike greske od cega su dva obicna faula i to sve situacije na 10+ za Zvezdu. A dupla Nanelija na -3 i faul nad Jagom pri neresenom rezultatu nisu velike greske koje su mogle da odluce pobednika? Strasno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

A dupla Nanelija na -3 i faul nad Jagom pri neresenom rezultatu nisu velike greske koje su mogle da odluce pobednika? Strasno.

To će u drugoj epizodi kada bude išla insajder informacija šta su sudije priznale klupi Zvezde :classic_cool:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno. Ali neverovatno. Posle naše svake jebene pobede desi nam se nešto ovako. Hoće li nas pustiti da se jednom makar dva dana veselimo i radujemo. Nadam se da je samo obična pošteda i da nije ništa ozbiljnije jer je svakako danas bio samo lagani šuterski trening. 

Link to comment
Share on other sites

34 naspram 23 je odnos u penalima na ovom meču. Treba biti realan i reci da mi igramo dosta čvrsto na granici faula pa i to ima udela.

Ono sto je takodje cinjenica i to je da su penali spasili njih da ne bude veca razlika jer su vise od pola koseva na poluvremenu dali sa penala.

Bilo je grešaka na obe strana, i sad ovo nazovi saopstenje deluje kao uteha za njih i kao da im se pravdaju. Niko ne spominje greske na nasu stetu a bilo ih je koliko hoćeš. Sad su u fazonu oni su pobedili nije ni bitno.

Ako hoće da budu korektni neka kazu i za greške na nasu stetu a ne samo na jednu stranu.  

 

Mora da se vidi u cemu je problem i sto se nama generalno dodeljuju tehnicke na prvi prigovor, dok se druga strana tolerise. Zeljko  psuje, unosi se svaki mec sudijama u lice.  Njihova klupa non stop van onog prostora i vrsi orkestriran pritisak. Karaicic konstantno prigovara i ima sta da kaže.

Ovo su činjenice.  

 

Sudjenje u ABA ligi nije dobro  i ima ogromnih gresaka na obe strane. Ali priznati samo greške na jednu stranu je neumesno.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čočo said:

Neverovatno. Ali neverovatno. Posle naše svake jebene pobede desi nam se nešto ovako. Hoće li nas pustiti da se jednom makar dva dana veselimo i radujemo. Nadam se da je samo obična pošteda i da nije ništa ozbiljnije jer je svakako danas bio samo lagani šuterski trening. 

U duhu uinijevog naziva teme, sa istog albuma:

mi smo ljudi cigani sudbinom prokleti... 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, No name said:

Bilo je grešaka na obe strana, i sad ovo nazovi saopstenje deluje kao uteha za njih i kao da im se pravdaju. Niko ne spominje greske na nasu stetu a bilo ih je koliko hoćeš. Sad su u fazonu oni su pobedili nije ni bitno.

Ako hoće da budu korektni neka kazu i za greške na nasu stetu a ne samo na jednu stranu.  

 

Mora da se vidi u cemu je problem i sto se nama generalno dodeljuju tehnicke na prvi prigovor, dok se druga strana tolerise. Zeljko  psuje, unosi se svaki mec sudijama u lice.  Njihova klupa non stop van onog prostora i vrsi orkestriran pritisak. Karaicic konstantno prigovara i ima sta da kaže.

Ovo su činjenice.  

 

Sudjenje u ABA ligi nije dobro  i ima ogromnih gresaka na obe strane. Ali priznati samo greške na jednu stranu je neumesno.

 


Ko priznaje, kakvo saopštenje i koje greške na njihovu štetu?

 

Ovo je čista izmišljotina od teksta, sa sve pozivanjem na “Ataman rule” koji je uvela EL (što ne znam kakve veze ima s ABA ligom). Pritom, razlog zbog koga se Sferopulos bunio pre svega je čista greška Avramovića, a to je glavni uzrok cele situacije, dakle, greška na štetu Zvezde. 
 

Da ne pričam o seriji drugih odluka na štetu Zvezde. 
 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

U duhu uinijevog naziva teme, sa istog albuma:

mi smo ljudi cigani sudbinom prokleti... 

 

naebolja je štićenik

 

moje ime više nitko ne pamti
javili su da sam dobio sina
u 8 i 50
iza lokalnog groblja 😬
prošišao sam kroz straobalno jato pingvina

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Manoly said:

Ima li neki info sta je sada sa Teom?

Sad procitah na Sk da je jue dobio udarac i da je pod ? za Valensiju..

 

 

 

 

Bez Tea i sutra i protiv Barse, izgleda.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 11
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...