Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, srlepajce said:

stvarno ne vidim svrhu ovolikog ulupljavanja para a rezultat gotovo isti bio sa 5 miliona 

 

cak je i bilo nekog rezona ovo bas onako snsovski trosi i na ono sto ti ne treba 

 

 

Kog ulupavanja para? Nedoviceva plata je najveca. Ako izuzmeno Sabaza i Nedovica ostali su ispod milion. Cene igraca su porasle i ono sto je nekada bio budzet od 5 miliona, sada je 8. Nismo napravili nikakav iskorak sa budzetom u okvirima EL.

Mozemo pricati da li Davidovac treba da prima ovoliko ili onoliko, ali su to sve prosecne plate, pa takvi su i igraci.

Budzet od 5 miliona je imao Huventud i litvanski Ritas za sezonu 19/20, a npr Venecia koja zeli da igra EL je tada imala 13 miliona(pisem o toj sezoni, jer sam za nju nasao podatke).

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

,,

Prema navodima španskog El Mundo Deportiva, Ujedinjeni Arapski Emirati će za šest sezona investirati u Evroligu 150.000.000 evra, počevši od takmičarske 2024/2025.

Prema dogovoru, svaki klub sa "A" licencom će od tog perioda moći da račuan na garantovanih milion evra po sezoni, za tih pet godina koliko će sporazum biti na snazi.

Zauzvrat, Dubai će od Evrolige dobiti jedno sigurno mesto za svog učesnika.

Dakle, suprotno onome što su nedavno tvrdili najviši zvaničnici Evrolige, Dubai će (verovatno) imati tim u najvišem evropskom takmičenju već sledeće sezone 2024-25.

To je ideja o kojoj se najviše raspravljalo između ljudi iz projekta košarke Dubaija i pregovaračkog tima Evrolige, koji su činili predstavnici Panatinaikosa, Bajerna, Barselone i Fenerbahčea."

 

Ili sto bi rekli, evo nama EC sledece sezone, pa ce svi koji su ovde zeleli da nas gledaju u tom takmicenju konacno i imati priliku za to.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, filip83 said:

Ne znam da li nešto znači kao podatak ali meni podržava utisak koji imam, Nedovic nijednom nije ušao u top 8. Igrao je u 6 ekipa za 10 sezona.

Stvarno je porazavajuci podatak ako je tacan, nisam siguran da postoji jos neki igrac sa 10+ sezona i 0 top 8 ovako iz glave.

Svakako ni ja ne mislim da je najveci problem on, ali uzasno zvuci.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Mozemo pricati da li Davidovac treba da prima ovoliko ili onoliko, ali su to sve prosecne plate, pa takvi su i igraci.

 

Pa Bentil bi za mnogo manje para igrao bolje i korisnije od Davidovca. Otpustili smo njega i doveli skupljeg igraca koji je bezvezniji. E o tome se radi kad je nas klub u pitanju. Ne mozes za 700 000 da kupis Sengeliju, ali ne moras bas ni igraca koji isporucuje kao ispodprosecan ABA igrac.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Covic koji svake godine isto..napravi neki tim i kao ajde da guramo sa ovim do januara, polupa se pola tima bzvz, ali on ne popusta pa ako sta bude u januaru bude (mislim od slobodnih igraca), a ako ne bude nista...mi svi od pocetka vidimo da fale bek i cetvorka i to bek sa zdravim Sabazom i kompletnim timom, dolaze povrede on nista, ceka januar gospodin i sta sad? Sad ni 10-to mesto ne mozemo da dohvatimo, a dovescemo nekoga zbog? Ja sam sad vec uveren da smo morali da uzmemo Gilespija da bi se mali Top vratio kod nas...sad ako dovedemo dobru cetvorku od beka nista, jer da bi dosao bek mi moramo da udomimo jos jednog njegovog rqspalog igraca da bi imali mesta za tog, a mi vise mesta nemamo...jedino da se igra kosarka 7 na 7....i pricamo o umoru, da igramo jednu nedeljno pocrkali bi jer nam je prosek godina 32-3 god...okej ja razumem Teo i Nedovic, pa hajde i Rokas, ali koj ce mi moj onda Lazic i Hanga? Ovo mladje sem Topica sto imamo je operisano od kosarke citaj pod (Gilespi, Lazarevic, Simonovic itd) pa i Luka sad ima vec 31-2 god..ma bezi, plus atleticizam ravan nuli, tacno Kahudi bi se uklopio u ovaj tim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

izvini unapred čočo, meni je vrlo smešna ideja da samo još jače i češće treba pisati čoviću odlazi i 2+4, pa će čovke da pročita još jedan izveštaj sa foruma i da kaže, vesna, dosta je bilo, idemo na sarme.

 

upravo suprotno, 50god u košarci i kojekude, tj 30+ u politici ali fo'reelz - zna da jedino ako stručni generalštab delija naredi da kop skandira čovićuodlazi, može komotno da ode a i tada bi značilo da mu niko nije ponudio golden parachute, jer bi otišao pre skandiranja a onda bi iz inata ostao još malo.

 

što se tiče nas ovde sa foruma, bilo je dovoljno da vrati topića, nego eto sjebala ga povreda, pa ako dovede još nekoga i na kraju nas prokenja da dobijemo partizan u finalu aba, sve je u redu.

 

drugim rečima, precenjujete uticaj foruma, koji je daleko slabiji od tvitera, koji opet ne može ni da okrzne takve likove kao što je gosn' čova.

 

učinkovitije je da se infiltrirate među delije, jedan postane vrhovni poglavar i onda naredite skandiranje sa početka posta 🙃

Ne znam zašto nam je potreban njihov amin i podrška kad nas slobodnih navijača ima više od njih. Problem je što niko ne sme i neće da krene a to je već naš problem. Na ABA ligi da jedan viče čulo bi se. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Ne znam zašto nam je potreban njihov amin i podrška kad nas slobodnih navijača ima više od njih. Problem je što niko ne sme i neće da krene a to je već naš problem. Na ABA ligi da jedan viče čulo bi se. 

Na derbiju je sa jednog sektora krenulo "Vucicu ped*ru" ali okolina nije prihvatila. Jebiga, ljudi su hrabri izgleda samo na internetu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko rece kako je Nedovic najmanji problem i da je on dobar sa klupe da po nekad natrpa protivnika, jer eto on je takav igrac i ne cima se u odbrani. Problem je taj sto je taj igrac najskuplji kod nas i ne vidim logiku da imamo taj luksuz.

I mislim ne mogu nikako da svarim kao on ne igra odbranu i to je to, kao nije on takav igrac i to se ne ocekuje od njega. Pa legendo da si mi iz oka ispao krvario bi koljena samo tako.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, PERICA!!! said:

Neko rece kako je Nedovic najmanji problem i da je on dobar sa klupe da po nekad natrpa protivnika, jer eto on je takav igrac i ne cima se u odbrani. Problem je taj sto je taj igrac najskuplji kod nas i ne vidim logiku da imamo taj luksuz.

I mislim ne mogu nikako da svarim kao on ne igra odbranu i to je to, kao nije on takav igrac i to se ne ocekuje od njega. Pa legendo da si mi iz oka ispao krvario bi koljena samo tako.

To sto je Nedovic najskuplji govori dosta o tome kakav je nas tim i koliko smo odvaljeni od realnosti kad u ovakvoj konkurenciji u EL ocekujemo da udjemo u plej-of. Po informacijama koje imamo on igra za 1.3M po sezonu sto je za danasnje standarde EL smesna cifra. A ne slazem se ni da najskuplji igrac mora biti najbolji, osim u nekim ekstremnim slucajevima gde recimo taj igrac igra za 3 miliona a ostali igraju za milion. Nije Nedovic mnogo placeniji od recimo Bolomboja ili Gedraitisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

To sto je Nedovic najskuplji govori dosta o tome kakav je nas tim i koliko smo odvaljeni od realnosti kad u ovakvoj konkurenciji u EL ocekujemo da udjemo u plej-of. Po informacijama koje imamo on igra za 1.3M po sezonu sto je za danasnje standarde EL smesna cifra. A ne slazem se ni da najskuplji igrac mora biti najbolji, osim u nekim ekstremnim slucajevima gde recimo taj igrac igra za 3 miliona a ostali igraju za milion. Nije Nedovic mnogo placeniji od recimo Bolomboja ili Gedraitisa.

Недовић је потписао 3 године за 3 милиона што није 1.3 по сезони. Он вероватно није ни у 30-40 најплаћенијих играча у Евролиги и онда људи очекују да нас он сам уведе у топ 8.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

17 minutes ago, PERICA!!! said:

Neko rece kako je Nedovic najmanji problem i da je on dobar sa klupe da po nekad natrpa protivnika, jer eto on je takav igrac i ne cima se u odbrani. Problem je taj sto je taj igrac najskuplji kod nas i ne vidim logiku da imamo taj luksuz.

I mislim ne mogu nikako da svarim kao on ne igra odbranu i to je to, kao nije on takav igrac i to se ne ocekuje od njega. Pa legendo da si mi iz oka ispao krvario bi koljena samo tako.


Logika je da je Nedovic trebalo da odbije taj ugovor i da kaze necu, previse je para da bi se navijaci sa vox foruma podmirili i bili srecni.

Jedan Davidovac ima 700k, Kuzmic se godinama vukao sa slicnim ciframa i vama smeta Nemanja Nedovic od miliion evra? Nase dete, kapiten koji pritom ove sezone igra sasvim dobro u poredjenju sa proslom.

Pa zasluzujete svi do jednog Covica do kraja zivota. Cvetao bi ovaj klub da je Nedovic najveci problem.

Edited by Mirage93
  • Like 13
  • Love 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filip83 said:

Ne znam da li nešto znači kao podatak ali meni podržava utisak koji imam, Nedovic nijednom nije ušao u top 8. Igrao je u 6 ekipa za 10 sezona.

Koliko god vama, pojedinima da smeta Nedovic, pa vam je smetao Teodosic, oni su jako dobri igraci.

 

E sad, sto se ne uklapaju u vasu neku zamisao kosarke, to je druga stvar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Ne bih se slozio. Mislim da neki balans treba da postoji. Videli smo kod Radonjica da nam je falio neko ko ce doneti taj individualni kvalitet i "ulepsati" igru. Isto tako i sad vidimo da nam fali Radonjicevih borbenih igraca. Najbolje je imati i jedne i druge, izbalansirati roster kako treba. Pritom, Nedovic i proslu i ovu sezonu igra 20ak minuta u proseku, to cak ni nije minutaza igraca koji je nosioc. Drugo bi bilo da igra 30 minuta i da trosi veliki broj lopti. 

Balans mora da postoji ali pod balans vidi kojim igracima je bio okruzen Markus Vilijams recimo, koji je isto tako slabiji odbrambeni igrac. O kakvom balansu pricamo? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Golijat said:

Koliko god vama, pojedinima da smeta Nedovic, pa vam je smetao Teodosic, oni su jako dobri igraci.

 

E sad, sto se ne uklapaju u vasu neku zamisao kosarke, to je druga stvar.

Nedovic se ne uklapa u prolazak u top 8

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To što Nedović nema ni jedan top 8 ne govori o tome kakav je on igrač i da nije igrač za top8... I taj argument je čupanje stvari iz konteksta... Ono što je merodavno i ima smisla je da Zvezda ima samo jedan top 8, i to možda mnogo realnije oslikava naše dvije sezone sa Nedovićem u rosteru... Njegov odabir klubova ima veze i sa statusom koji on traži od njih i to nije do njega, bilo je tu povreda, raspadanja ekipa (pao) i sl... Mi da smo doveli na početku pravog pleja od 2mil a ne onu prevaru i da imamo solidnu 4ku druga bi se pjesma pjevala... Tim ide u top 8 a ne igrač... Mi da imamo još samo jednog "Nedovića" dal spolja dal' unutra mi bi sada bili 6,7...

Edited by Ab1995
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Postovi o tome ko će igrati u EL narednih godina i zašto neke ekipe imaju A licencu prebačeni na EL temu

 

Ne verujem da ste svi jedni drugima na IL pa da bude 5 istih postova. Malo čitajte šta drugi pišu, replicirajte. Nemojte da dođete ovde samo da biste preneli vest.

A pre svega toga, izađite malo sa Zvezdine teme, postoje i druge.

 

Bio je par postova na ovu temu u kontekstu Zvezde i oni su ostavljeni.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ab1995 said:

To što Nedović nema ni jedan top 8 ne govori o tome kakav je on igrač i da nije igrač za top8... I taj argument je čupanje stvari iz konteksta... Ono što je merodavno i ima smisla je da Zvezda ima samo jedan top 8, i to možda mnogo realnije oslikava naše dvije sezone sa Nedovićem u rosteru... Njegov odabir klubova ima veze i sa statusom koji on traži od njih i to nije do njega, bilo je tu povreda, raspadanja ekipa (pao) i sl... Mi da smo doveli na početku pravog pleja od 2mil a ne onu prevaru i da imamo solidnu 4ku druga bi se pjesma pjevala... Tim ide u top 8 a ne igrač... Mi da imamo još samo jednog "Nedovića" dal spolja dal' unutra mi bi sada bili 6,7...

Pa mi smo se nasli, tim koji nije sposoban da udje u top 8 i igrac koji nije sposoban da igra u timu koji moze tamo da udje.

 

I Nedovicu i nama je uvek malo falilo, pa sad moze zajedno da nam fali po malo. 

 

Meni trofej stvarno ne treba 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filip83 said:

Ne znam da li nešto znači kao podatak ali meni podržava utisak koji imam, Nedovic nijednom nije ušao u top 8. Igrao je u 6 ekipa za 10 sezona.

Taj podatak je apsolutno nebitan u odnosu na podatak koji se deli ovde danima, a u vezi standardne pesme koju peva dr preCednik kluba svake jebene sezone u nizu. I tako nam se posere u svaku narednu...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kankkunen said:

Nedoviću bih ponudio novi ugovor i to što pre. Tržište će biti sve slabije a pojaviće se i neki novi bogati klubovi, o cenama da ne pričam.

Treba na vreme razmišljati o tome.

Нормално до краја каријере у Звезди.

  • Like 10
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...