Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, CuaTheTime said:

Ako ima boga dobicemo armani pola kosa i Nejpir ce promasiti sut za pobedu

 

ako ima boga, košarkaškoga, proslediće je pizda nekome ko ima muda, pa će taj promašiti ali ćemo pobedu uzeti i pre toga  ( :

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da mi neko objasni sta je problem sa Davidovcem na prosloj utakmici (ne na nivou sezone, nego samo juce)? Sto je kasnio da pokrije cosak sa pozicije pod kosem u zoni 1-3-1? Sto je masio trojku? Sto ne juri svoj sut i ne napada agresivno? Ili sto ruzno i usporeno deluje na parketu? Ili je samo prelilo casu, pa pucaaaaaj...

 

Nije to bila neka dobra partija, ali defanizivni skok, igra u svicu i skupljanje u reketu su bili sasvim korektni. Ofanzivno se krije, ali ne brlja. Meni je najveci problem sto je lose otvorio kontru u dva navrata i sto je u jednoj sekvenci 1-3-1 zaboravio da je njegov reket, vec se prosetao skoro do 45stepeni. Al automatizam u pljuvanju je cudo, ali sada je on krivac za poraz - tesko. Sa Dedom smo imali +8, sa Tobijem +2. I Laza i Laza imaju +- u +. 

 

Ako mene pitate, a ne pitate me 🙂 , izgubili smo jer su deda Teo i deda Hanga samleveni, a bez njih dvojice tesko je prelomiti (a imali smo sansu za to u drugom delu trece cetvrtine). Izgubili smo jer su postave sa Jagom i Nedom prilicno porozne defanzivno i jer hemijanje sa 1-3-1 nije proslo. Sudijski kriterijum je za moj ukus bio upitan (mada evo nacina da se nas svich usere, prodori bekova uz ovakav 'mekan' kriterijum i eto penala, 20/25). Minuti s Gilespijem su bili kriminalni na oba kraja parketa, a i sekvenca sa Daliborom u bitnim trenucima je bila totalno promasaj. Pre bih hemijao sa Lazarevicem na 4 nego sa Daliborom na EL nivou, bar bi im pik&pop sa 4orkom obesmislio... Ma izgubili smo jer smo primili 100p i kraj price.

 

Bravo za Jaga - protivnik po njegovoj (EC) meri i on je povukao jako. Nedovic je stosta dao, ali je i stosta uzeo, mada je muski vukao nas napad. Gidra je imao odlicnu defanzivnu rolu u nekim trenucima, a u drugim se izgledao pogubljeno i istroseno... I toliko sto se tice makar delimicnih pohvala.

 

Bas boli da de pobede Edvin Dzekson i Carls Kahudi 2024te godine...

 

Armani se mora pobedi da bi imali o cemu da pricamo. A onda da i dalje pricamo me o Godoovima (bek i cetvorka).

 

EDIT - zaboravih - SKOK, SKOK i SKOK!

Edited by Geronimo
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemamo kontinuitet i ova ekipa pre svega nije fizički sposobna za ovakav intenzitet i 5 utakmica u 10 dana. Mi u ovom sastavu nemamo kapacitet da dobijemo utakmice igrajući u trećoj brzini, niti mašinu da izdrži da vozi u petoj brzini nekoliko utakmica u kontinuitetu. Iz ove perspektive ovaj prošlonedeljni kombo pobeda deluje kao čudo. Nema tu šta da se priča kad ti Asvel ubaci 100 poena bez ubedljivo najboljeg igrača. Oni makar uvek igraju čvrsto pa koliko isporuče u napadu a opšte je poznato da se protiv mekane ekipe i kamenjarima malo više otvori. Ne znam šta je sa Mitrovićem više ali mnogo je falio večeras i u Ljubljani svaki igrač koji može nešto da doprinese, s obzirom da imamo nekoliko njih koji više ne mogu. U svakom slučaju sam zadovoljan makar što ne praktikujem da pišem o EL porazima isto veče, bolje to bude kad malo prespava. Mi smo u EL taman tamo gde treba da budemo u ovom sastavu, tu negde u borbi za play in ali dovoljno daleko od istog, i tako svake sezone. Neka nada ostaje jer će biti još svakakvih rezultata a i definitivno će nam biti malo lakše sa malo rasterećenijim rasporedom jer nismo ekipa koja može da izdrži ovakav intenzitet, igrači su nam ili mekani ili roviti ili nedovoljno košarkaški potkovani. Bravo za Yaga, vukao je koliko je mogao. Protiv Armanija je nova priča - ne treba klonuti, taj meč može da se dobije ali novi poraz bi baš bio užasno depresivan. Zadovoljavamo se malim stvarima, pojedinačnim pobedama koje su neminovne u ovakvom konceptu takmičenja. Kontinuiteta nema niti će ga najverovatnije biti.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje kao da ekipa jedva čeka da prođe ovo duplo kolo, da budu malo više u Beogradu, da odmore i da ih dočeka doselekcija kako bi pojedini odmorili od sagorevanja. Pojedini su nam u energetskom haosu što ima domino efekat na ostatak tima. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

I Teo je sinoc odigrao jednu od losijih utakmica. Usao u patike Belinelija. 16 minuta, 7 opaljenih trojki. Uopste nije povezivao redove i delio asistencije kao sto radi na svakoj utakmici. 
Čovek igra sa povredom,pod inekcijama
Očekivano je da nema ulaza,neke ozbiljnije organizacije niti bilo čega sem šuta
Da utakmica nije bila toliko bitna sigurno ne bi ni igrao


Sent from my RMX3081 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teo je oplemenio ovaj buckuris od tima, nasao mu neki smisao, ali ne vredi, Covic je jaci i od magije.

Voleo bih, posto je najpametniji, da ostane praznih ruku i u ostalim takmicenjima. Mozda ga krompir konacno natera da odgmize iz kluba.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Неко је синоћ писао да Недовић даје по 20+ само у поразима па да напишем ово када је Евролига у питању ове сезоне 4 пута је убацио 20+ и скор је 2:2.

Прошле сезоне у Евролиги 6 пута је убацио 20+ и скор је 4:2 при чему је један пораз од Барселоне када нам је украдена победа а он убацио 24.

Сјашите више са Недовића.

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

 

Што каже један мој другар спорт треба пратити само ако си рођен као Шпанац и навијаш за Реал Мадрид и сваке године знаш да ћеш освојити нешто или у фудбалу или у кошарци или у оба спорта 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Неко је синоћ писао да Недовић даје по 20+ само у поразима па да напишем ово када је Евролига у питању ове сезоне 4 пута је убацио 20+ и скор је 2:2.
Прошле сезоне у Евролиги 6 пута је убацио 20+ и скор је 4:2 при чему је један пораз од Барселоне када нам је украдена победа а он убацио 24.
Сјашите више са Недовића.
Ne poena nego suteva 20-tak kad uzme, Nedovic je apsolutno sposoban da sa 10-12 suteva da 20-tak poena zbog bacanja koja ulazom može iznuditi.

Al kad krene ala Mike James da privatizuje tu kreće pakao na obe strane parketa, jer u odbrani ne želi da se troši fokus mu je na napadu.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Што каже један мој другар спорт треба пратити само ако си рођен као Шпанац и навијаш за Реал Мадрид и сваке године знаш да ћеш освојити нешто или у фудбалу или у кошарци или у оба спорта 

U prevodu @alpaka Bereta Sida😀

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Hroničar985 said:

Kakva je gotiva na ovom forumu, majke mi. Milina je čitati pojedina razmišljanja. Dobismo dve utakmice u prethodnom duplom kolu, svaki prosečni Ciganin je guglao smeštaj u Berlinu krajem maja, poraz protiv Asvela na početku duplog kola, napušavanje igrača, teranje Čovića... Daj odlučite se već jednom idemo li na taj F4 ili ne?

Po meni, nemamo taj luksuz u trenutnoj situaciji da gubimo ovakve mečeve, ali ako dobijemo Milano, mi smo i dalje u igri...Čak i ako izgubimo od MIlana, opet smo u igri, dve, tri pobede nam beže klubovi koji su u plej of zoni, ja stvarno ne vidim da je sve izgubljeno, kako kažete, još nam sada ide i period kada smo uglavnom u Beogradu, tako da još ima mnogo da se igra.

 

Relan navijac je pre sezone prognozirao (cak i sa Shabazzom) da ce borba za play-in biti grcevita i da mozda upadnemo ako se sve poklopi.

 

Pa cak i dobijemo Manekene nama je play-in mnogo daleko ako se sracuna sta sve trabamo da dobijemo do kraja, ali da, uz pobedu smo prakticno vratili sve sto smo ispustili kuci, problem je sto mi necemo moci da dobijamo do kraja sve u Beogradu i tako dodjemo do nekog polovicnog skora pa da se nadamo necemu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Што каже један мој другар спорт треба пратити само ако си рођен као Шпанац и навијаш за Реал Мадрид и сваке године знаш да ћеш освојити нешто или у фудбалу или у кошарци или у оба спорта 

 

ova opaska tvog drugara me je podsetila na situaciju kojoj sam prisustvovao:

1990a je godina, prvi trening u sezoni fudbalera reala, koji se tradicionalno održava na santiago bernabeu a ne u njihovom trening centru; sredina je avgusta, 5iljada stepeni u 6 popodne a tim reala, možda i najlošiji u periodu u kojem sam pratio fucu, daklem, 80ineke do 2iljadite.

 

najveća pojačanja hadži, koji je zamenio bernda šustera (tada hadži još nije bio u prajmu, mislim da se ni u realu nije dugo zadržao) i predrag spasić aka spale, koji je odigrao dve najbolje tekme u svom životu na upravo završenom svetskom prvenstvu u italiji, protiv španije i argentine u 1/8 i 1/4 finalu. od notable starosedeoca, tu su hugo sančez, butragenjo i mičel, okej ali ne vrhunski igrači. mislim da je real te godine igrao kup uefa.  samo dajem kontekst, koliko je sve to bedno za očekivanja navijača reala. inače tih godina nisu ništa posebno imali u evropi od uspeha.

 

e na sve to, taj prvi, ceremonijalni trening - dolazi 60+ hiljada navijača, koji svi padaju u ekstazu zato što ovi likovi malo trče krugove, zagreju se, a onda odigraju pola sata fuce podeljeni u dve ekipe.

 

kada budemo u tom fazonu, da se javimo 🙃

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uini da ali onda dodju ti isti sada pa zvizde Ikeru, CR7, Bejlu itd itd. Vremena se mijenjaju. Zamisli tog mozga koji zvizdi Ikeru, djetetu Reala koji ih nebrojeno puta spasavao a o CR7 da ne pricam. Najveci igrac u njihovoj istoriji i zamisli, ne da na nekoliko meceva gol i zvizduci.

Prastajte na off-u.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Што каже један мој другар спорт треба пратити само ако си рођен као Шпанац и навијаш за Реал Мадрид и сваке године знаш да ћеш освојити нешто или у фудбалу или у кошарци или у оба спорта 

Pa uzecemo i mi kup koraca ili kls i superligu u fudbalu i kup mozda, ne vidim razliku bas

Link to comment
Share on other sites

Jedan intrigantan podatak, nek me ispravi neko ako sam pogriješio u ovih 20 minuta istraživanja: Zvezda je za šest i po sezona u ovom sistemu 4 puta imala dan više pauze od drugog protivnika u duplom kolu, Partizan za sezonu i po isto 4 puta.


Još sam za Žalgiris provjerio, 8 puta u sezonama u kojim smo i mi igrali, vjerovatno su i svi ostali klubovi bliži cifri od 10 puta nego našoj od 4.

 

Vjerujem da je i ovo zbog Čovića, čitavoj košarkaškoj Evropi se zamjerio, sputava nas u svakom pogledu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...