Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, berti said:

Jbg, niko nije ocekivao ni da ce Deda ovako da se raspadne. Imao dobru sezonu u Rusiji, uzeo srebro, zna sistem, odlicno cuvao onog u derbijima pre odlaska u Moskvu...

No, konsenzus postoji da je Covic tu zajebao

Ja licno mislim da to SP uzima danak. I njemu i Tobiju i Jagu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

to je to(p)

nikola umesto nejpira, gilespi da pravu guzvu na 5, luka prva opcija na 4

imacemo nekih 30-40% do kraja EL i krompir u finalu ABA

Nekada pomislim, ali zasto? Sta te to tera da budes tako negativan. Mozes li nekada bar nista da ne napises, ako vec mislis da nije pozitivno. 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bishop said:

 

Brate, bez ljutnje, ali ovakvo poredjenje ni Jagova mama ne bi napisala. Čak i ona vidi da je mali Top superioran u bukvalno svakom segmentu u odnosu na Yaga 😕

Brate, bez ljutnje ali nema potrebe da komentarises ako vec nisi ponudio niti jedan argument za ono sto sam napisao.

 

Vidim ljudi se bune sto kazem da je Top fizicki limitiran.

Mozda se nisam dobro izrazio jer nisam pricao o njegovoj perspektivi vec o onome sto on u ovom trenutku moze da donese u EL.

Limitiran je jer ima 18 godina, taj frejm koji ima i koji ce imati jos uvek ne moze da nosi, fali mu kilaza ili ono sto bi nasi stari rekli - da mu se malo vezu kosti.

Pa da li neko stvarno misli da on u kontinuitetu moze da probije defanzivce poput Hange, Papanikolaua, Heketa, Vokapa...

On cak i u ABA ligi cesto ima problem da iznese ulaz do kraja pa ostane kratak, za par godina on ce to da zakucava, sad mu fali od svega po malo i to je bila sustina mog posta iznad.

 

Bice on pravi top kad stasa, atleta, ali ne u narednih par meseci vec tek kada ga dohvate Ameri preko.

Ovde ga pojedini posmatraju kao gotovog NBA igraca pa zato i ovakva tvoja reakcija.

Edited by Nenadd
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, berti said:

Jbg, niko nije ocekivao ni da ce Deda ovako da se raspadne. Imao dobru sezonu u Rusiji, uzeo srebro, zna sistem, odlicno cuvao onog u derbijima pre odlaska u Moskvu...

Malo više njih je ipak očekivalo da Davidovac igra ovako. Niti je imao neku posebnu sezonu u nikad gorem CSKA, niti je ovo ispod nivoa koji je pokazao kod Radonjića u poslednjoj sezoni. Jednostavno je daleko od EL nivoa za ekipu koja ima ambicije da nešto uradi.

 

Edited by TB Told
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaka stvar, mi smo i sa ... da ne kazem sta tacno mislim da jeste, bili na 35-40% uspesnosti, uglavnom zahvaljujuci Milošu. Od onog skretnicarenja u odbrani i beskonacnog hoblovanja parketa Nikola ce sigurno bar promil vise da odradi, sto znaci da cemo biti u najgorem slucaju na istom, osim sto cemo, umesto depresivnog metiljavka, da gledamo zvezdino dete kako igra.

Malo li je na ovaj cemer i jad u Srbiji.

Edited by drako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Jago kad ga ne ide sut doprinos mu je 0 bukvalno. 

 

Na poslednjih 5 utakmica je odigrao ukupno preko 70 minuta i pogodio 1 trojku iz 9 pokusaja. To je prosto mizerno za nekog ko je doveden pre svega zbog odlicnog suta.

 

Drugo, ne bih rekao da su bas podjednako fizicki limitirani. Ne mislim tu na visinu, razumeo sam sta si hteo da kazes, ali videcemo.

 

Trece, Topica ako ne bude isao sut (sve sto dodje preko 30% od njega za 3 je odlicno) ima druge kvalitete, bolji je organizator igre od Jaga a o prodoru da ne pricam. Pa to mu je forte, promena ritma, podseca me na Micica (iz Efesa ne iz Zvezde) u tom segmentu. On je potvrdio da moze na ulaz i protiv nas i Partizana, koji smo evroligaski timovi, te ne znam na osnovu cega si zakljucio da ne moze do kraja poput Jaga.

 

Cetvrto, mozda i ne bude mogao u El, videcemo...

Razumemo se.

Videcemo, niko tacno ne moze da predvidi kako ce ovaj eksperiment da prodje iz vise razloga, a pre svega jer nije planiran i u kontrolisanim uslovima.

Top dolazi na istumban roster, sa promenjenim trenerom i precutno promenjenim ambicijama.

 

Podrske mu nece faliti, za ostalo ce morati sam.

Link to comment
Share on other sites

Baš lepa najava za malog. Ko je smislio - svaka mu čast :classic_smile:

 

18 minutes ago, NikadProtivKaline said:

to je to(p)

nikola umesto nejpira, gilespi da pravu guzvu na 5, luka prva opcija na 4

imacemo nekih 30-40% do kraja EL i krompir u finalu ABA

 

Nema te nešto mnogo na forumu ove sezone... Nadam se da je sve okej i da si se (samo) smorio zbog situacije oko kluba.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, TB Told said:

Malo više njih je ipak očekivalo da Davidovac igra ovako. Niti je imao neku posebnu sezonu u nikad gorem CSKA, niti je ovo ispod nivoa koji je pokazao kod Radonjića u poslednjoj sezoni. Jednostavno je daleko od EL nivoa za ekipu koja ima ambicije da nešto uradi.

 

Sve stoji. Jedna u okeanu brljotina Covica

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stex said:

Iako sam komsija, pokusacu da objasnim jednom delu navijaca koji mozda ne razume koliko je Topic ustvari dobar, ili kako su mu ameri dali nadimak Hot Topic.

Prvo, ogromna je stvar imati u zemlji decka koji ima samo 18 godina i koji ce da bude u top 5 pikova na draftu.

Kao neko ko prati primarno NBA ligu vec 10 godina, NBA draft i manje vise sve sto se tice NBA kosarke, ovaj draft ce biti izuzetno tanak, tako da Topica ocekujem u prva 3 pika, ako ne i prvi pik.

Mada tu sve zavisi da li ce Detroitu trebati plej, ili ce San Antonio izabrati Isaiah Collier-a, mada to je malo verovatna prica, decko je pokazao apsolutno nista, brojke mu padaju, tako da je najrealnije trenutno ako gledamo, da Detroit verovatno pokupi sa prvog pika nekog Buzelis-a a da SAS pokupe Topica sa druge pozicije, treba im neki plej koji zna da podeli pas, ima odlican pregled igre i koji je kompatibilan sa Wembijem, jedina stvar koja deli Topica da bude lockovan prvi pik je njegov sut za tri poena i nesto slabija odbrana. (naravno i zahtev odredjenih timova, sta im zapravo treba, Detroit je skoro pun na njegovoj poziciji, gde Spursima treba plej, mozda Juti, tako da vec sada se moze pretpostaviti gde ce i u kojem timu ce zavrsiti).

 

Iskren da budem, ja ne pamtim kada sam video nekog klinca koji je bio ovako dominantan sa samo 18 godina, a da igra u grown man ligi, sa starcima, iskusnim igracima, koji pored toga imaju i odredjeni kvalitet.

Jokic je bio nesto drugo, vise finesa, sto pokazuje i danas, dok je Hot Topic i akrobacija, finesa, visoki IQ kao Jokic, pored toga odlican i kulturan momak, i nije slucajno sto smo vec dobili komentare kako uci veoma brzo, tu osobinu je imao i Jokic.

Odlican potez i za klub i za njega, decko nema sta da izgubi, siguran sam da ce podrsku da dobije, misilim niko nije lud da zvizdi decku koji ima 18 godina, koji ima odlican potencijal i ko ce uz malo srece da bude sidro reprezentacije u narednih 15 godina, da ne spominjem koliko mentorstvo Tea ima da mu pomogne, ogroman plus.

 

Prava je steta sto ste potpisali Yaga, mada iskreno ja bi njega stavio na dvojku, a kljuceve u ABA ligi dao Topicu dok u Evroligi sigurno neku minutazu od 20+ minuta.

Mislim da ce iznenaditi mnoge kada vide koliko ce moci Topic da doprinese ekipi, ok, mozda ne u prvih par nekoliko meceva, cisto dok se malo ne prilagodi ali do kraja sezone ce sigurno ispuniti sva ocekivanja navijaca.

Hype oko Topica nije slucajan, zainteresovanost skauta cele NBA ligi takodje nije slucajan, odlican potez koji ce sigurno animirati i vasu publiku i osveziti tribine, ipak je sigurno mnogo bolje 6 meseci u Zvezdi, Evroliga, mnogo jakih utakmica, Teo kao mentor nego pumpanje statsa u Megi, to je vec prekucao on odavno, sto je strasno za reci, iako ima samo 18 godina.

 

Takodje ovo ce njemu doneti mnogo stvari, ogormno iskustvo, da se kali medju najboljim igracima u Evropi, kao sto je neko napisao, igraci se ne draftuju zbog toga sta mogu da ponude odmah, vec za 3 do 5 godina, ali dodatno iskustvo u evroligi sigurno ne moze da bude minus, ako bude odigrao cak i prosecno, to ce mu dosta znaciti, ipak je momak i dalje klinac, razvija se i dalje, raste, najbitnije je da dobije odredjenu minutazu, da trenira odlicno, ostane zdrav i da upije od Tea koliko god moze, glava je na mestu sto je najbitnije.

Ja nemam problem da navijam za nekog igraca, pa to bio i igrac Crvene Zvezde, sigurno cu ga pratiti aktivno i kada ode u taj NBA, zato sto je momak nesto najbolje od Tea sto smo dobili na toj poziciji, a da ne spominjem koliko moze bolji igrac od Tea da bude ako nastavi da se razvija, tako da mu zelim puno srece i da pokida, a protiv Partizana, ako bas mora hehe.

 

Ja mislim da treba da se skala sa tim hypeom jer da je ovaj draft iole bolji Topic bi bio neki  mid-late pik prve runde u najboljem slucaju. Ali posto svi projektovani top tipovi ili su krenuli lose u sezonu, ili su povrijedjeni ili se kao ova ekipa iz G league Ignitea raspada i izgleda prelose i divlje dje se EC lvl igraci izivljavaju nad njima i po 20tak razlike u G ligi to bas i ne donosi hype i porast draft stocka, otud Topic kao standardni "internacionalni igrac" koji je poceo nesto bolje i trenutno se kotira visoko. Bas zato sto je ove godine draft tako skroman da kazem, tu moze biti svakakvih iznenadjenja i niko sa sigurnoscu ne moze reci bez obzira dje bude projektovan dje ce on zapravo zavrsiti.

 

Ja se konkretno ne sjekiram za taj njegov draft stock, stavise mislim da je ova odluka dosla i kroz Miskov amin jer potencijalno i sad imaju neki soft promise da ne moze pasti ispod neke tacke koja je njima prihvatljiva. To cini ovaj dolazak u Zvezdu nekom vrstom "igranja za dusu" ostatak sezone do drafta. Drugi par cipela ce biti patkometrisanje uprave i menadzmenta kad izadju kroz po godine sa pricom da su poslali igraca u NBA i da je to spasilo sezonu na ovaj ili onaj nacin.

 

Ja mislim da za NBA taj njegov profil nije toliko privlacan koliko ljudi misle ali bi on mogao biti bas dobar u Evropi. Ljudi koji od njega ocekuju da bude neki Doncic-like igrac trebaju vise da gledaju u pravcu nekog Killian Hayesa jer su dosta slicniji. Za NBA tu treba dosta stvari da se poklopi, treba da bude draftovan u ekipu dje ce njemu biti dati kljuceve ekipe jer on nije sistemski igrac koji se moze svudje uklopiti vec je on taj sistem, da preko njega ide sve. Pitanje je koliko ekipa u NBA zeli da to da odmah rukiju bez obzira na to koliko je visoko kotiran. Takodje, bez lopte on nije isti igrac, prakticno da je bezopasan jer nije prijetnja sutem, bude li igrao sa Teodosicem zajedno bice uglavnom C&S igrac nesto sto bas i nije njegov forte. Svi igraci koji su pokusali da na neki nacin uzmu loptu Teu iz ruku zavrsili su neslavno ili su se skrajnuli u drugu ulogu. Druga stvar, Topic nije neko ko je prijetnja sutem, pogotovo sa NBA rangea i to je jedan od ogranicavajucih faktora, nije sad to nesto sto se ne moze dovesti na neki koliko toliko pristojan nivo al tesko da ce ikad biti elitni suter bez obzira na procente bacanja i sto god se pominjalo dosad. Ono sto je mozda i najbitnije za njegov uspjeh na NBA nivou je taj midrange game (zna @uini), Topic to prakticno nema jer on ili poteze za 3 ili zavrsava na obrucu, ti njegovi driveovi ka obrucu su uglavnom pravolinijski i ide direktno da zavrsi i pravi pritisak na isti, sad kad se u NBA susretne sa nesto jacim i vertikalnijim defanzivcima koji ga mogu ispratiti, on nema mnogo countera nit driblinga da bi mogao da promjeni pravac, ukrsti korak, nadje ugao da kreativnije i efikasno zavrsi, midrange suteve ne uzima isto cesto vs drop odbrana sto je legit alat u Evropi i NBA ali i to je nesto sto se moze razviti vremenom. Na kraju jbg odbrana je nesto sto isto nije njegov forte, kako on PnR tako i bez lopte, cak i ova off-ball odbrana pristojna jer se vidi da komunicira sa saigracima tu ali nerjetko zaboravi svog igraca, zakasni u rotaciji tu dok druge usmjerava dje da stoji, sto jbg dolazi iskustvom.


Najbolji njegovi skillovi su pregled igre, pasovi i PnR igra koja je vec na zavidnom nivou, Momak pogotovo u tranziciji prelako dolazi do obruca i efikasno zavrsava tamo. Ali to je ono sto sam gore pricao da ta njegova brzina i snaga koju ima u ovom nivou ABA lige mozda nece znaciti previse kad se susretne sa nesto boljim atletama i defanzivcima u NBA. Predvidljivo je to al na ovom ABA nivou i neodbranjivo, momak samo ubrza nakon bloka i pretrci defanzivca dok strana pomoci ne stigne da to zatvori. Dio njegove igre koji bi mu valjalo da krene da koristi vise je da koristi bolje missmatcheve kad ga cuvaju nizi igraci i to je onaj dio mid game isto pomenuh gore. Svi smo gledali tog momka eo zadnjih 4-5 godina se prica o njemu tesko da je nekom nepoznat ostao na ovim prostorima, svjesni smo svi njegovih kvaliteta. Ja se nadam iskreno da ce iskoristiti ovu priliku da skrene paznju na sebe i da napreduje jos vise u jacem takmicenju poput EL, jer ako je ideja da se njemu da veca uloga kroz ABA ligu i domaca takmicenja a da Teo tu odmara ali i dalje bude bog i batina u EL onda sto znam momku bi bilo isto i da je ostao u Megi da to isto igra i tamo sa vecom ulogom. Sve najbolje zelim momku pa da na kraju upadne u neku dobru situaciju u junu ove godine.

 

  • Like 28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...