Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ja se ne secam igraca koji je ovoliko lose izgledao na parketu kao Nejpir. Derik Braun mozda, ali on nije ni blizu ime kao sto je Nejpir. Imali smo nekvalitetnih igraca, ali su nekako umeli da se uklope u tim i da igraju koliko znaju. I bas zbog te njegove nesnadjenosti sam siguran da ce bilo koji igrac koji ga zameni biti bolji po tim. Naravno, ono za sta smo projektovali Nejpira na startu sezone tesko da nam u ovom momentu moze bilo ko doneti, mozda eto Micic, ali ajde da ne budemo nerealni. Dakle, mi vise ne trazimo igraca za 30 min i 25 poena, nego je daj sta das samo da ima neki doprinos timu. Da li je 10 ili 20 minuta, 5 asistencija ili 15 poena, sta god, samo da nije stetocina. Nejpir ocigledno ne moze da se transformise u takvog igraca i limitira sebe na manju minutazu i manju slobodu. Ili ce nekim cudom da proigra i krene da isporucuje ono sto smo svi mislili da ce, ili ce ostati ovakav kakav je sad sto je najverovatnije. Ne verujem da bilo sta izmedju moze da se desi, pogotovo zbog njegove platurine i pritiska koji ce mu uvek biti tu zbog iste. On je tip igraca kojem trebaju minuti, sloboda, lopta u rukama, sutevi. Ne moze da se kroz odbranu ili razigravanje tima uvede u neki ritam i povrati samopouzdanje jer to ne moze i ne ume.  Tako da, siguran sam da ce Pengos u kakvom god je stanju biti bolji od Nejpira po sve nas, pa ako nista drugo bar zbog toga sto ocekivanja od njega ne bi bila prevelika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo kako može biti bolja opcija od skupo plaćenog igrača koji ima platu od 2 mliona evra i igra lošu ovu sezonu da bude bolji igrač koji ima istu tu platu, sedi na tribinama prethodna dva meseca, a prethodnu dobru sezonu je imao 20/21. 

 

Edited by TB Told
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzakala said:

Od pojacanja, jedini siguran transfer iz Amerike u Beograd je Shabazova familija koju cemo dovesti.

😂😂😂 pa šta bi sa tim??? 
Sećate se da je KK Insajder najavljivao na sva zvona pred duplo kolo u Španiji.

Izgleda ćemo pre njega poslati kod njih, ili će oni skrenuti levo kod Albulkerkija i završiti nege drugde …

Link to comment
Share on other sites

Prvo vezano za nas i komsijski budzet. Ne treba izgubiti iz vida da su komsijske sezonske ove godine, pa skoro duplo skuplje nego nase. Ako su ih prodali 16k, 3-4 miliona razlike u budzetu je napravljeno samo tu. To su dva krstena igraca. Sta vise dva odlicna igraca. Isto tako, dobar niz i aktivna pozicija na tabeli stvaraju hajp oko ekipe i hala se puni sve vise i vise, cak i kad se cene pojedinacnih karata podizu.

Upravo zbog toga smatram da je Covic ovu sezonu, a moguce i buducnost kluba doveo u pitanje. Svi preduslovi za iskorak su bili tu. Drzava je upumpala novac, navijaci su odgovorili sa rekordnom kupovinom sezonskih karata. Neophodna je bila jos samo konkurentnost u EL, a za istu je trebala krstena cetvorka.

Ovih 18k ljudi protiv Albe bi bilo 20k, da nam je skor bio 7-6 i pritom bi se najjeftinije karte mogle prodavati po ceni od 2000.

Da sam u rukovodstvu kluba cenu za utakmicu sa Realom za nivo 400 bih podigao na 2000. Jeste problem sto je taj dan slava, ali mislim da ce hala biti puna. Nemam info koliko su karte kod komsija, ali verujem da su i pojedinacne skuplje nego nase, pa se i tu pravi razlika u budzetima. Sve je to moguce ostvariti onda kada se ima rezultat, jel kao sto rece jedan nas vrhunski kosarkas, ne volimo mi kosarku, vec volimo da pobedjujemo.

Ovak uz ocekivan poraz od Reala mi idemo na 5-10 i gotovo da ostajemo bez sanse za 6, a i 10 mesto. Pojacanja cak i ako dodju nakon 17 kola, nece odmah moci da doprinesu, trebace im vremena da se uklope u timsku hijerarhiju. Trebace ekipi vremena da stvori hemiju i da se kockice presloze. Dok se sve to desi, prodje voz. Apsolutno nisam siguran sta je pametno u ovoj situaciji i da li je kasno za skupa pojacanja, jer smo takva imaju smisla. Pogotovo jer se i potencijal za povecanje prihoda smanjuje kada je pola sezone vec proslo, tj. kad se vec odigralo pola domacih utakmica.

Partizan sa jos jednim PO ima preduslov da i sledece godine proda priblizan broj sezonskih, pa cak i po jos vecim cenama, jer ce navijaci znati sta kupuju ili ce bar imati realne razloge da se nadaju da ce dobiti to cemu se nadaju. Sa Covicem mi prosto ne mozemo da racunamo na iskorak. Covek je stvoren da bude partijski apartcik i uspehe moze da ostvaruje samo kroz sistem i to nakaradan kakav je kod nas. A to je otprilike ono sto smo mi sve ove godine. Boraba osd 14-17 mesta. Za vise od toga je potrebno stvarati sistem. Izmisljati nove stvari , a on prosto nije sposoban za to. Uzorak za ovakvu ocenu je sad vec dovoljno velik, tj preko 12 godina, koliko je u klubu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan1 said:

Ma dajte ljudi, Nejpira od koga znamo koliko moze necemo da sacekamo i dovodimo Pengosa sa slicnom platom koju ima i Nejpir a Pengos za dve godine nema krstenu utakmicu, a jos ni dva meseca kosarku nije igrao. Katastrofa

Da mi njega dovedemo pa cemo lako da ga teramo i Shilbujemo posle 3 utakmice i da kukamo kako nam ne treba jos jedan midzet a ima i najvecu platu u timu.

 

 

Edited by NikolaTest
Link to comment
Share on other sites

Objektivno gledano iz Pengos-Šabaz trejda mogu dobitnici da budu samo Milano i Šabaz. Dobijaju igrača koji im je pokrenuo prošlu sezonu, koji zna sistem i koji je u treningu i sa EL minutažom. Šabaz dobija to da će opet biti sa porodicom i verovatno se u Olimpiji nadaju da je to jedini problem kod njega ove sezone. Uz sve to ima i Mirotu pa će mi biti lakše da nije prva zvezda tima.

 

Zvezda dobija igrača sa reputacijom, bez ikakve minutaže, starijeg i staklenog. Plus Boga pitaj kako će Teo da reaguje na njega, posebno ako je istina da je već jednom stopirao ovaj trejd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, paxxx said:

Objektivno gledano iz Pengos-Šabaz trejda mogu dobitnici da budu samo Milano i Šabaz. Dobijaju igrača koji im je pokrenuo prošlu sezonu, koji zna sistem i koji je u treningu i sa EL minutažom. Šabaz dobija to da će opet biti sa porodicom i verovatno se u Olimpiji nadaju da je to jedini problem kod njega ove sezone. Uz sve to ima i Mirotu pa će mi biti lakše da nije prva zvezda tima.

 

Zvezda dobija igrača sa reputacijom, bez ikakve minutaže, starijeg i staklenog. Plus Boga pitaj kako će Teo da reaguje na njega, posebno ako je istina da je već jednom stopirao ovaj trejd.

Ko je stopirao?

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi ne mora bas sad i sve da se prenosi. Jeste da imate prijatelje ali valjda procenite koliko je nesto moguce.

Druga stvar je ako izadje u svim medijima ili neki pouzdan insajder(forumski ili ovi zvanicni novinari ) izadju sa infoima.

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čvarkov said:

Dobro je što izlaze imena samo za pleja, očigledno da se četvorka drži u strogoj tajnosti. Samo Dozet i mačka Ljubica znaju ko je u pitanju.


Radim kao dispecer, i kad prodajem turu vozacu koja ide za Majami (ubedljivo najgore regija u trucking industriji) kazem mu e, hoces li da idemo da vidis mnogo dobre ribe, sa ogromnim dupetom, plaze, nocni zivot i da uzmemo brutalne pare? E dobro, idemo za Majami. 😄

Tom logikom, Nebojsa prodaje Jovicu pricu da south bay zameni Stefan Braunom i Macom diskrecijom

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma ko će od pojačanja da dođe, znam samo da se Čović previše pali na domaće igrače tako da očekujem dvojicu sa našim pasošem. Ako dovede strance dosta njih bi moralo da ispadne iz tima za KRK i KLS a znamo da se Čović najviše pali i na ta takmičenja. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, paxxx said:

Pisalo se po Italiji da je Teo urgirao kod Sferoupolusa da se ne radi Trejd.

 

mozda je teo trazio milionce za PFa uz pangosa za napiera, ne moze to glava za glavu

ako je tako, dobro je sto je odbio trejd, vadi nas covek i u pregovorima 🤪

Edited by uini
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

mozda je teo trazio milionce za PFa uz pangosa za napiera, ne moze to glava za glavu

ako je tako, dobro je sto je odbio trejd, vadi nas covek i u pregovorima 🤪

Ako je istina, vaistinu mu je to potez sezone. Može odmah u Magic Moments 

Link to comment
Share on other sites

Био сам као и многи одушевљен потписом Нејпира. Био сам мишљења да ће он можда бити наше највеће појачање икада. Како време пролази све сам више убеђен да он може бити један од највећих разочарења. Стижем утисак да му не одговара систем, јер је у НБА, Зениту и Арманију имао другу улогу у тиму, тј. није се од њега тражило да игра одбрану, имао је одрешене руке да шутне на још  у сваком тренутку. Једноставно, необавезна игра. Мени се чини да он тренутно не ужива у игри, да би и он желео промену клуба. Не кажем да би Пангос био решење, али на том плану се нешто мора радити. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...