Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Quote

Većinu zanima samo ono što je na terenu, ali nekada je ono van njega mnogo važnije. Često je presudno da glava bude mirna, samim tim i igra bolja.

„Život u Beogradu je dobar. Ne izlazim previše. Odem kući, naručim hranu, ponekad idem u restorane. Svi imaju svoje familije, a ja sam jedini koji je ovde bez porodice. Stalno razgovaram telefonom sa svojim sinom. Samo pokušavam da se osećam kao da je porodica ovde“.

 

  • Like 7
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Velike pohvale za Yaga. Neko ko je projektovan za treceg pleja, i po koji minut da uzme, dogurao je sinoc do 25 minuta. 15 poena, 5 asistencija, 4 uhvacene lopte, 3/4 za tri poena, 4/4 penali.

Igra momak srcem, svaka mu cast do sada što je prikazao. Postao je vazan šraf u igri.

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

 

to ti kažem. ružno je da ti, kao navijač kluba, ovako govoriš o jednoj veličini koja ovih dana igra kod nas a usput je i zvezdaš, mada je to krajnje nebitno.

treba ponekada razumeti i ono što ne voliš, iznad svega poštovati, ako već ne možeš da razumeš.

 

busamo se u grudi da smo ovakvi ili onakvi carevi ali jbga, ne ide nam.


Diplomatski si rekao da je to ne ruzno vec sramota i nedostojno navijacima zvezde. A nisi trebao tako diplomatski.

Generalno dobra tema - pljuvanje i brisanje govana o nase igrace na ovom forumu je bezobrazna u najmanju ruku i mislim da je vecini  zvezdasa koji istinski vole klub neprijatna. 

Jedno je kritika, drugo je otrov prema igracima. Fuj.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pozicija na tabeli i nije sjajna, ali odnos pobeda i poraza nije katastrofalan. da je trebalo bolje trebalo je jer smo imali solidan raspored iz kojeg je trebalo izvuci vise. E sad ono sto ne raduje je nasa igra. Uopste nismo ekipa koja uliva poverenje, nekako mi nasa igra ne deluje tecno, vec  cesto do rezultata dolazimo uz mucenje. pritom, od 4 pobede jedna otpada na smesni Asvel i dve na desetkovane Turke. Ne treba smetnuti sa uma da su i Efes, a pogotovo Fener prosto bili desetkovani. Nije da smo mi bili kompletni, ali igraci koji su nedostajali Feneru, i Efesu su mnogostruko bitniji za njihovu igru od onih koji su nama nedostajali za nasu.

Sve u svemu, za sada mrsava sezona i to poprilicno, dva poraza u Areni i to protiv ekipa koje nisu nikakav bauk i koje moraju da se rutiniraju, ako se zeli u Top 10, pa cak i u Top 8. 

Ne mogu da se otmem utisku da se u klubu jako lose radi. Ispustena je jedna ogromna prilika za iskorak napred. Budzet je pojacan, publika je odgovorila izuzetno pozitivno. Nisam siguran koliko je na kraju sezonskih prodato 12 ili 14k, ali i jedno i drugo je impozantna brojka. Dakle svi preduslovi za iskorak su tu, sem jednog. To je sposobna i kompetentna uprava. 50 godina u  poslu moze biti prednost, ali i mana jer se moze desiti da se ostane u nekim proslim vremenima i da se izgubi sposobnost za prihvatanje novih i modernih stvari. Za pocetak rekao bih da nam je skauting na nivou ispod svake prihvatljivosti. U sadasnjem sastavu, sem Jaga ja ne vidim koji igrac moze da racuna da ce u buducnosti potpisati unosniji ugovor od sadasnjeg, sto bi trebao da bude neki nas trademark. Dok smo na taj nacin poslovali isli smo napred. U jednom momentu se od toga odustalo i otprilike od tada tavorimo. Sustinski sa samo 3 igraca je i postojala sansa kad su dovodjeni da uopste dobiju priliku za tako sta. To su Jago, Rokas i Simonovic. Zadnja dvojica da se sutaju u dupe ako ponove cifru iz sadasnjeg ugovora, a Jago je pokazao sta znaci motiv, zelja i htenje. Nasa politika bi trebala da bude da prepoznamo talenat i ponudimo mu da iz neke druge trece opcije dobije ulogu lidera i tako sebi obezbedi transfer u Top 5 ekipa u EL, pa cak i odlazak preko bare.

Ova pobeda, pa cak i jos neke mi nece zamazati oci i glavni i osnovni utisak ove sezone iz nedelje u nedelju mi je da je Covic sebi dozvolio da od spasitelja Zvezde dodje u poziciju nekog ko joj je kamen oko vrata.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni said:

Mnogo mi je drago sto je Nedovic odigrao onu cetvrtinu kao u transu.

Njemu je sve do motiva.

 

Da ne bese sudija, verovatno bi bauljao do kraja, cudna glava...

 

 

jebiga, nedovićeva igra izuzetno zavisi od toga koliko dobro šutira. sinoć valjda 3 od 4 za tri poena, šta mu to dođe, 75%; 

ne treba očekivati da toliko dobro šutira a opet, teško je naći pravu meru, kada pomažeš ekipi tim pokušajima a kada praviš sranja.

 

sinoć u tom trenutku nismo imali šta da izgubimo a njemu je izuzetno krenulo, one šuteve ne može puno igrača u evropi da izvede i svi su ulazili.

onda mu je to otvorilo prostor za prodore i sve je ispalo super.

 

opet, da je bio egal rezultat, pa da je promašio par komada, kapiram da bi svi pali u fras kako igra za sebe i slično.

 

zato je izuzetno važno da u boljem procentu pogađamo otvorene šuteve iz akcija, pa kada je protivnik primoran da brani svaki naš šut, onda ni nedović neće morati da čeka da mu uđu dve-tri redom, jer će biti prostora u reketu i bez toga.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Svi bismo iznad svega voleli da Sabaz proradi, ali je pitanje da li vise neko u to veruje. U bilo kom ozbiljnijem timu ga ne bi cekali ni dan više. Mi nemamo taj luksuz da se odreknemo najskupljeg igraca i cekacemo. Ali, zaboga, pa mora neko podhitno da se dovede za keca. Daj tog Vanilicu, bilo koga. Jago i Teo ce se raspasti ako ovako nastave. Pa svi to vidimo. 

Sabazovi problemi se reflektuju tako da deluje kao da mu se ne kosarka, vec ceo zivot smucio. Da je lelemud, a nije jer zaista ima probleme, to se i da ispraviti. Ali, ovo stanje Nejpira deluje bas zabrinjavajuce.

Link to comment
Share on other sites

Čović je do sada 3* mogao da izvadi "sporazumni raskid" iz rukava i šutne Nejpira.Poenta je u tome što nam sportski sektor delom vodi on i ljudi kojima je najveći uspeh u karijerama igranje za petliće FMPea pa je pravo pitanje koga bi taj skup "genijalaca" doveo umesto njega. 
 

 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Svi bismo iznad svega voleli da Sabaz proradi, ali je pitanje da li vise neko u to veruje. U bilo kom ozbiljnijem timu ga ne bi cekali ni dan više. Mi nemamo taj luksuz da se odreknemo najskupljeg igraca i cekacemo. Ali, zaboga, pa mora neko podhitno da se dovede za keca. Daj tog Vanilicu, bilo koga. Jago i Teo ce se raspasti ako ovako nastave. Pa svi to vidimo. 

Sabazovi problemi se reflektuju tako da deluje kao da mu se ne kosarka, vec ceo zivot smucio. Da je lelemud, a nije jer zaista ima probleme, to se i da ispraviti. Ali, ovo stanje Nejpira deluje bas zabrinjavajuce.

Malo je ekipa u EL koje ne bi morale da cekaju igraca od 2 miliona plus jos 2 u najavi. Cini mi se da je on 10 igrac u el po godisnjoj zaradi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nekoime123 said:

Čović je do sada 3* mogao da izvadi "sporazumni raskid" iz rukava i šutne Nejpira.Poenta je u tome što nam sportski sektor delom vodi on i ljudi kojima je najveći uspeh u karijerama igranje za petliće FMPea pa je pravo pitanje koga bi taj skup "genijalaca" doveo umesto njega. 
 

 


Tako da je moja preporuka forumašima da ipak nastave sa molitvama bogu da Nejpir proradi umesto što se mole bogu da nam po sposobnosti nadaleko poznati sportski sektor pronadje novog igrača i pokaže nam da može i daleko gore od Nejpira.

Link to comment
Share on other sites

I pored debakla u proslom kolu,po kos razlici smo 5. u ligi.Naravno da nista ne znaci,ali ipak govori da nismo bas tolika "kanta" od ekipe i EK tim kako dobar deo ljudi tvrdi.Kod nas postoji mnogo rezerve pre svega u Sabazu,Tobiju i Rokasu uz naravno povredjenog Hangu koji nam je neka vrsta lepka izmedju spoljne i unutrasnje linije.Potrebno nam je jos malo da ekipa klikne,a to bi mogla biti utakmica u Valensiji.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kokodakalo said:

Ne treba smetnuti sa uma da su i Efes, a pogotovo Fener prosto bili desetkovani. Nije da smo mi bili kompletni, ali igraci koji su nedostajali Feneru, i Efesu su mnogostruko bitniji za njihovu igru od onih koji su nama nedostajali za nasu.

Ne znam, ali se meni cini da su Hanga i Lazic jako bitni za nasu igru, a da ne racunamo Sabaza protiv Fenera.

 

21 minutes ago, kokodakalo said:

Nasa politika bi trebala da bude da prepoznamo talenat i ponudimo mu da iz neke druge trece opcije dobije ulogu lidera i tako sebi obezbedi transfer u Top 5 ekipa u EL, pa cak i odlazak preko bare.

Pa videli smo kako prolazi takva politika sa Adamsom. Sta bi pisali o Covicu da je umesto ovih igraca doveo neke prospekte iz EK. Sta su po tebi Jago i Simonovic.? Mozda su to igraci o kojima pricas? 

Link to comment
Share on other sites

Mora se dobiti bar jedna u Španiji ali utisak je da ni to nije dovoljno i da se moraju dobiti obe. Jednostavno imali smo povoljan raspored tako da je ovaj naš skor baš loš. Mora se dobijati u gostima, svaki poraz kod kuće je ozbiljan problem.

 

Ja ne vidim neke naznake boljitka, ne mislim da je probolem uigranost, hemija ili šta već jednostavno propusti u selekciji i nedostatak kvaliteta. 

 

Sinoć smo ih slomili zbog njihove skraćene rotacije i odlično iskoristili rupe u reketu zbog neigranja Plaisa, Žižića i Willisa. Uglavnom znaćemo nakon španske turneje ima li ikakve nade.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nenadd said:

Jago igra ko matorac.

Ne gubi lopte ne prenosu, ispostuje akciju, pripali kad treba, bas bas prijatno iznenadjenje za mene.

Jos jedan dokaz da u EK i te kako ima sta da se probere, samo treba malo pameti i malo hrabrosti.

 

Sve napisano stoji.

Pitanje je koliko moze ekipa u kojoj takav igrac (defanzivno limitiran) bude jedan od boljih igraca.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

Mora se dobiti bar jedna u Španiji ali utisak je da ni to nije dovoljno i da se moraju dobiti obe. Jednostavno imali smo povoljan raspored tako da je ovaj naš skor baš loš. Mora se dobijati u gostima, svaki poraz kod kuće je ozbiljan problem.

 

Ja ne vidim neke naznake boljitka, ne mislim da je probolem uigranost, hemija ili šta već jednostavno propusti u selekciji i nedostatak kvaliteta. 

 

Sinoć smo ih slomili zbog njihove skraćene rotacije i odlično iskoristili rupe u reketu zbog neigranja Plaisa, Žižića i Willisa. Uglavnom znaćemo nakon španske turneje ima li ikakve nade.

 

Ovo me bas zanima, kako smo imali povoljan raspored ako smo vecinu utakmica igrali sa ekipama iz proslogodisnjeg PO?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sector said:

Mora se dobiti bar jedna u Španiji ali utisak je da ni to nije dovoljno i da se moraju dobiti obe. Jednostavno imali smo povoljan raspored tako da je ovaj naš skor baš loš. Mora se dobijati u gostima, svaki poraz kod kuće je ozbiljan problem.

 

Ja ne vidim neke naznake boljitka, ne mislim da je probolem uigranost, hemija ili šta već jednostavno propusti u selekciji i nedostatak kvaliteta. 

 

Sinoć smo ih slomili zbog njihove skraćene rotacije i odlično iskoristili rupe u reketu zbog neigranja Plaisa, Žižića i Willisa. Uglavnom znaćemo nakon španske turneje ima li ikakve nade.

 

O kom povoljnom rasporedu pricamo? 

 

Monako koj8 dolazi u BG nakon 0-3 starta sezone? Gostovanje Virtusu koji je tad bio u vrhunskoj formi ili gostovanja Oly i Barsi? Gostovanje komsijama? To su sve ocekivane pobjede bile?

 

Gdje pritom u ovih 11 kola dolazi do smjene trenera, bitni igraci nam se povredjuju. No 1 igrac ekipe igra kao no 7-8 igrac ekipe. 

 

I da za kraj, mnogo sko bolja suterska ekipa nego sto je ovih 11 kola prikazalo a u tih 11 kola svega u 2-3 kola sko sutirali na nivou, u ostalim mecevima ispod 30% a blize 20%.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bori se ekipa, trener je uradio ok posao od kako je dosao na tudju selekciju sto je jelte Zvezdin tm...

Mislim ipak da shodno poznatim okolnostima nismo iskoristili dobar raspored na startu El i da je sada jako tesko na tom kvalitativnom nivou protivnika u svakom sledecem kolu, vaditi kestenje iz vatre. Jbg, ponavljaju se stare price, zna se ko je za to odgovoran.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drako said:

Ovo me bas zanima, kako smo imali povoljan raspored ako smo vecinu utakmica igrali sa ekipama iz proslogodisnjeg PO?

 

Nebitno ko je igrao PO prošle sezone ili prije 10 sezona. 

 

Imali smo više utakmica kući nego na strani. 2 poraza kući a bez brejka. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

ne vidim da je neko lelemud u ovoj ekipi

zato i ne bih pljuvao po bilo kojem igracu

jednostavno jako losa selekcija, i primetan manjak kvaliteta na viskim pozicijama

 

bez pobede smo u gostima i to je zabrinjavajuce uz vec dva poraza kuci

 

Sve bi se promenilo da smo kao i komsije igrali sa Asvelom u gostima, a ne kod kuce. Onda bi imali i tu pobedu na strani 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...