Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

29 minutes ago, Kiflice said:

Cekaj brate,a ako mi to nije posao(da se skidam go do pojasa i 'arlaucem'), nego to radim iz emocije i strasti prema navijanju/klubu koji volim,sta sam ja?

 

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Naravno da među onima koji sebe nazivaju delijama ima i normalnih ljudi, konformistički uklopljenih u sistem, ali zna se da su takvi samo oni koji dodaju na masi, a da je vrhuška bilo koje profesionalne navijačke grupe (tu ne mislim samo na delije, nego na bilo koju profesionalnu navijačku grupu kod nas i u svetu) ogrezla u kriminal i da je navijanje paravan za kriminal. Zamisli molim te da ti je posao da se skidaš go do pojasa i da arlaučeš na stadionu, zaista preko potrebna delatnost.

 

Jebemu miša, svega jedna rečenica iznad one za koju si se uhvatio. Čovek se potrudio da ne ostavi nekog uvređenim, svestan da ima strastvenih ljudi koji ne pripadaju miljeu na koji aludira.

 

A suština rečenice koju si citirao je da ni njima to nije posao, nego paravan za malo ozbiljnije poslove.

 

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

 

 

Jebemu miša, svega jedna rečenica iznad one za koju si se uhvatio. Čovek se potrudio da ne ostavi nekog uvređenim, svestan da ima strastvenih ljudi koji ne pripadaju miljeu na koji aludira.

 

Imas pravo,slazem se. Nekako mi je samo logicnije bilo da ispod recenice za koju sam se uhvatio,ide to o cemu ti pricas. Nista vise.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fillam said:

 

 

Jebemu miša, svega jedna rečenica iznad one za koju si se uhvatio. Čovek se potrudio da ne ostavi nekog uvređenim, svestan da ima strastvenih ljudi koji ne pripadaju miljeu na koji aludira.

 

mouse-surprise.gif

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Treba nam jedna pobeda protiv favorita npr sutra da se refresujemo. 

 

Prosle godine nam je posle pobede nad Makabijem u Pioniru govor tela postao drugaciji.  Bas smo delovali samouvereno.
Izgledali smo bezazleno, promena trenera, pobede protiv Asvela i Albe, i onda pobeda nad Makabijem u Pioniru koja nam je lansirala samopuzdanje i nalet iznad kvaliteta.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Na ovom poslednjem treningu pred Fener ukoliko sam dobro video na snimku pojavljuje se i Mladen Manojlovic koji je prosle sezone bio kod Duska u strucnom stabu, a izgleda da je sada prikljucen opet, pocetkom ove sezone preuzeo je bugarski Rilski ali je tamo došlo do rastanka.

Edited by Threekola
Link to comment
Share on other sites

1 od 2 pobede iz ovog duplog kola bi nam bila premija po meni iako cu naravno nadati se i verovati u obe pobede. 2 poraza bi nas malo udaljili od borbe za plej of odnosno plej in s obzirom da bi bili na 2 ili 3 poraza od te pozicije (10. mesta), ali sa druge strane bice jos 25 kola do kraja i bilo bi suludo tvrditi ista sredinom Novembra jer se igra do Aprila, tako da bez obzira sto pisao ove cinjenice, price koje su vec vidjene ukoliko dozivimo oba poraza su tipa "nemamo vise sansi" i slicno. Samo prosle sezone smo se sa 1-6 vratili u igru za svega mesec dana vezajuci 6 pobeda. Bilo je slicnog primera i pretprosle sezone kod Radonje kada smo vezali 5 pobeda i brzo se vratili u igru te smo u obe sezone imali sanse za top8 u Martu mesecu, ne izmisljenje, vec stvarne sanse. Ne vidim zasto bi se ista promenilo i ove sezone s obzirom na prosiren format plej ofa za jos 2 pozicije. Alba je startovala sa 3-0 pa su zavrsili 16., Baskonija je bila 1. na tabeli u Decembru (a sad je sredina Novembra) pa su na kraju zavrsili na 9. mestu, znaci moguce je i popeti se i pasti puno pozicija kroz nekoliko meseci, a do kraja ima jos cak 5 meseci. Partizan je imao 4-9 pa su zavrsili 6. na tabeli itd. Ovo su primeri samo iz prethodne sezone, a takvih ima svake sezone i to po nekoliko timova da ne bude da je kao 1 izuzetak. Ako dodje do 0-2 to ne znaci da ne treba kritikovati koga god ko to i ako bude zasluzio ako neko misli da pisem u tom pravcu, samo da ne ubedljujemo sebe u nesto sto je nemoguce tvrditi u Novembru i realno i knjigovodstveno, sto bi rekao Terza. Sa druge strane ako kojim cudom bude bilo 2-0, ne treba upadati u neku preveliku euforiju jer ni to ne znaci apsolutno nista jer ce takodje biti jos 25 kola do kraja. 0-2 bi nas malo udaljilo, 2-0 malo priblizilo i to je sve sto moze da se kaze na temu tabele nakon ovog duplog kola. 1-1 bi po meni bilo vise nego ok, s obzirom protiv koga igramo i u kakvoj situaciji bez 2 glavna defanzivca spolja. Olimpijakosu ce faliti samo Milutinov realno a knjigovodstveno i Mekisik mada su doveli Brazdeikisa te imaju po 2 kvalitetna igraca od 1 do 4 (Goss-Vokap, Kenan-Larentzakis, Papanikolau-Brazdeikis, Piters-Sikma) i Fal na 5 koji je sposoban da igra 30+ minuta na visokom nivou, pre neki dan je postigao i tripl dabl u Grckom prvenstvu a protiv Baskonije je bez vecih problema igrao 37 minuta i takodje bio blizu trip dabla 10-7-7. Ostalih par minuta ce verovatno uzeti Sikma na 5 koji nije nikakav mismec cak naprotiv odlican je skakac i moze i da zida.

 

Sto se tice Fenerbahcea  imali su dan vise odmora od nas sad i to su igrali kod kuce u subotu. Deklasirali su Merkefzendi 26 razlike sa skromnim sastavom: Vilbekin, Madar, Biberovic, Hazer, Mahmatoglu, Eksioglu, Sestina, Motli i Papajanis. Znaci igrali su bez Dorsija, Hejs Dejvisa, Gudurica, Kalatesa i Pjera. Nisam siguran da li bi Zvezda u ovom trenutku bez 5 bilo kojih izuzetno vaznih igraca iz recimo uze rotacije od 9 igraca mogla da pobedi 26 razlike pa i poslednjim tim iz Aba lige na tabeli. Vilbekin, Motli i Papajnis su igrali 17-18-21 minut (dok su nama protiv Zadra svih 9 igraca iz uze rotacije imali ovu minutazu a neki i vise od ovog poput Giedraitisa i Davidovca po 24 i 25min), Madar i Biberovic su igrali vise al oni su mladi i u naponu snage. Pritom od obojice treba ocekivati manje uloge nego protiv Partizana s obzirom da ce im u sastavu biti Guduric i Kalates za razliku od prethodne nedelje. Vrlo verovatno i da Motli nece dobiti 5 licnih za 13 minuta na parketu... Nisu igrali za vikend sto znaci da su poprilicno odmorni, a odmarali su i Dorsija za vikend koji je bio sjajan protiv Partizana, kao i Hejs Dejvisa, 2 ubedljivo najbolja igraca od prosle El utakmice. Dakle dolaze sa 4 odmorna igraca koji su im medju najvaznijim. Jedino im fali Pjer od vaznijih igraca, Sanli je 3. centar po vaznosti i sto ima indeks korisnosti 0.7 trenutno dovoljno govori o njegovoj ulozi pored Motlija i Papajanisa. Sa druge strane nama ce faliti Hanga i Lazic sto je rekao bih znacajno veci hendikep nego njima Pjer sveukupno gledajuci, jer mi odbranu spolja jedva imamo i sa jednim od njih a kamoli bez obojice. Znaci njima su odmorni 4 vazna igraca  i imali su lagan mec sa dan vise odmora kod kuce dok smo mi odigrali dosta tezi mec (dan kasnije) kako fizicki pa i psihicki u smislu potrosnje jer je bio vruc domaci terena a i onog stresa svega sto se desavalo oko te utakmice sto je sigurno bila tema medju igracima i nosioci su nam igrali vise minuta itd.  pritom smo na putu jos od srede sve do nedelje kasno u noc i to ne utice u igrici ali u realnom svetu utice. Ovo su gomile vaznih faktora zbog kojih vidim Fener za favorita u ovom mecu. Da ne kazem da imaju kvalitetniji sastav od nas maltene na svakoj poziciji uzimajuci u obzir sastave koji ce izaci ali i formu igraca jer dzabe sto smo mi na papiru kao jaci na 1 kada su Vilbekin-Kalates-Madar vise pokazali do sad ukupno gledajuci od Teo-Sabaz-Jago. Ne kazem da su ne znam kakvi favoriti, po meni 60 za njih na prema 40, iako kladionice daju blagu prednost nama, verovatno najvise zbog domaceg terena za koji se nadam da ce nam biti adut. Mi bez dobrog suta nemamo sta da trazimo u ovom mecu jer je Fener pogodio najvise trojki u Evroligi i ne vidim zasto bi se sad raspali suterski bas protiv nas, nismo mi te srece nikad bili, a ni da imamo manje vaznijih povredjenih igraca od protivnika. Isao sut ili ne u svakom slucaju maksimum zalaganja u odbrani kod svakog igraca ne sme da se dovodi u pitanje. Ozbiljan impuls bi nam donela ova pobeda s obzirom da je Fener znacajno jaci od Asvela i Bajerna pa bi nam ovo bila daleko najvrednija pobeda, a sa druge strane nije smak sveta ako izgubimo od tima koji je jaci od nas i od kvalitetnog trenera koji gradi tim 2. sezonu za redom za razliku od naseg koji je tu maltene tek stigao na neselektiran roster. Najvaznije da energija i borba od 1. do 40. minuta budu na maksimumu, cak vaznije od same potencijalne pobede, jer je to samo trenutak i samo 1 od 34 utakmice, a ako budemo podizali nivo zalaganja u odbrani generalno energije i borbe, to ce nam dati dugorocan efekat i ozbiljnu nadu za naredni period.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...