Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Je l realno da se 70-80% upisa sa sinoćnog događaja u Zadru posvetilo stavovima Delija i tome šta su oni radili ili šbbkbb situacijama? 

 

Ovaj čin od sinoć je za priču, detaljnu analizu uz najoštriju osudu, a mi sami sebi prebacujemo loptu u naš teren bez ikakvog rezona, pa se posle pitamo kako mediji uspevaju da spinuju. 

Edited by mind.
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Nije prvi put da napadaju novinare i sportiste.  Nase su napali i u splitu 2009 g..isto kosarkase na aerodromu. U Zadru isto kosarkase Partizana ,, tada je bio Vujosevic napadnut tamo negde 2003 cini mi se da je bio incident.

Moze to da se iskopa i pronadje. 

A ovde moralisti odmah vešto prebace lopticu i "zle" delije odmah uvuku u priču. Naravno da delije imaju putera, ali kakve veze imaju sa ovim u Zadru, i kog funkcionera i novinara iz Hrvatske su napali i povredili kada su ekipe i novinari gostovali ovde? . Ne samo delije, nego i ostale navijacke grupe iz Srbije...

 

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, No name said:

Nije prvi put da napadaju novinare i sportiste.  Nase su napali i u splitu 2009 g..isto kosarkase. U Zadru isto kosarkase Partizana ,, tada je bio Vujosevic napadnut tamo negde 2003 cini mi se da je bio incident.

Moze to da se iskopa i pronadje. 

A ovde moralisti odmah vešto prebace lopticu i "zle" delije odmah uvuku u priču. Naravno da delije imaju putera, ali kakve veze imaju sa ovim u Zadru, i kog funkcionera i novinara iz Hrvatske su napali i povredili kada su ekipe i novinari gostovali ovde? . Ne samo delije, nego i ostale navijacke grupe iz Srbije...

U Hrvatskoj je normalna pojava napadati sve sto je Srpsko i u svemu vide četnike. Kodeks apsolutno ne postoji. Ta mrznja koju gaje prema svemu sto je Srpsko je neverovatna.

 


Zaboravio si Kranj 2003. i Vaterpolo gde je jedan Srpski policajac sprecio 100ak njih da verovatno lincuje i ubije sve sto je stiglo iz Srbije i Crne Gore na tu utakmicu. Meni jedan od najapsurdnijih divljanja ikada vidjenih. Naravno je i to bio izolovani slucaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Ja kad kažem "Delije" mislim na organizovanu navijačku grupu koja, između ostalog, ne dopušta da Hrvati ili Bošnjaci igraju za Zvezdu. Te "Delije" imaju još čitav niz na razne načine opasnih i sasvim pogrešnih stavova i o njima nikad ništa dobro neću napisati, a pozdraviću svaku kritiku te grupe. Znam da svi momci koji idu na sever nisu takvi, ali ako se neko prepoznaje kao "Delija" on po meni prihvata i sve javno deklarisane stavove te grupe.

Ja kad kažem Zadrani mislim na stanovnike tog grada koji, između ostalog, tuku novinare i mirne ljude samo zbog toga što su iz Srbije i prate Zvezdu.

Ti Zadrani imaju još čitav niz pogrešnih stavova (kao što je zabrana srpske zastave zajedno sa ostalim učesnicima rukometnog prvenstva, od strane gradonačelnika) i o njima nikad ništa dobro neću napisati, a pozdraviću svaku kritiku tog grada.

Znam da svi ljudi iz Zadra nisu takvi, ali ako se neko prepoznaje kao Zadranin on po meni prihvata i sve javno deklarisane stavove i postupke tog grada.

 

Je l' da da zvuči skroz bez veze?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MarioKempes said:

Ja kad kažem Zadrani mislim na stanovnike tog grada koji, između ostalog, tuku novinare i mirne ljude samo zbog toga što su iz Srbije i prate Zvezdu.

Ti Zadrani imaju još čitav niz pogrešnih stavova (kao što je zabrana srpske zastave zajedno sa ostalim učesnicima rukometnog prvenstva, od strane gradonačelnika) i o njima nikad ništa dobro neću napisati, a pozdraviću svaku kritiku tog grada.

Znam da svi ljudi iz Zadra nisu takvi, ali ako se neko prepoznaje kao Zadranin on po meni prihvata i sve javno deklarisane stavove i postupke tog grada.

 

Je l' da da zvuči skroz bez veze?

O čemu govoriš? Zadrani su ljudi koji sticajem okolnosti žive u tom gradu. "Delije" su ljudi koji su dobrovoljno postali članovi i sljedbenici te grupe. Veze nema ovo tvoje poređenje. 

Edited by quentin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo podsetnik da niko nije opravdavao počinioce iz Zadra, jedan forumaš je iskazao zabrinutost da će biti "reakcije" na drugoj strani, onda su uleteli drugi forumaši da brane delije pa smo tako i došli do ove tačke u diskusiji.

 

Svi se slažu da su počinioci od juče šovinistički imbecili nevezano za to da li su delije ovakve ili onakve, nema tu spora pa zato nema ni rasprave oko toga.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 Ovaj dogadjaj je za veliku osudu i zaista je cudno da policija nije zastitila preventivno delegaciju. Ovo je recidiv.

 

Svaka generalizacija je opasna ali nazalost na Balkanu se ljudi trude da upadnu u stereotipe pa samim tim daju i povoda za generalizaciju.

 

Zadru se tesko otrgnuti od etikete da je to jedno "vruce" gostovanje. Sjetite se se  predratnih neprijatnosti Jazina i navijaca u onim bijelim potkosuljama tzv,.siledzijkama. Uvijek je bila atmosfera "ovdje nemoa bodeva".

 

Igrom slucaja i namjere poznajem to podrucje i zaledje i generalno problem Zadra jeste to zaledje i ratno nasledje. Ilistracija recimo mogu da bude toponimi Islam Grcki i Islam Latinski. A iz jednacine ne treba iskljuciti i dio grada Arbanasi.  

 

U dalju istoriju ne bih isao (to je podrucje granice dviju civilizacija)ali pobogu proslo je 30+ godina od rata i vec izgleda treca generacija stasava na tom narativu. Veoma cesto su tamo ti nacionalisticki ispadi na tribinama. Cini mi se da je i Igokea imala nekih problema prosle ili pretprosle godine. Evo nadjoh https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/sport/incident-na-visnjiku-utakmica-zadar-igokea-prekinuta-u-18-minuti-udaren-trener-dvorana-ispraznjena-1275557 dakle svog trenera gadjali.

 

Cudno je da policija nije zastitila delegaciju.

 

Kada vec pominjem to zaledje treba reci da su ti Ravni Kotari i uopste to podrucje od Velebita gore  pa do Bukovice, Zrmanje i Krke  jedan raj na zemlji i jako zanimljivi turisticki.(recimo ljetovao sam zadnja dva ljeta tamo u ZD).

 

Vrijeme je reci da je to jedna zadrta(cudna rijec u ovom kontekstu😅) sredina u kojoj su ispadi ovog tipa redovna pojava.

 

Neka ih Zvezda pocasti svojim prisustvom i 30 razlike iako bi ja volio drugi rezultat.

 

Edited by odupri se ludilu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Ne znam kako se od napada na te ljude došlo na pljuvanje naše navijačke grupe. Koju svakako ne mirišem nešto i prestao sam tamo ići to može u nekom periodu srednje škole nakon toga ili imaš nekog interesa tu ili ti pamet nije jača strana kada ljudi od 30-40 godina idu da se šaketaju sa drugim navijačima, šaraju po zidovima i ostalo, ali u ovom slučaju ne znam kako ste ih uspeli okriviti. Još ta poređenja sa slučajem Omićem, koliko znam doneli su transparent nisu ga nikad napali na ulici ni njega ni članove bilo kog kluba iz Hrvatske za sve ove godine.

Moja nije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

On 11/11/2023 at 11:56 AM, berti said:

Mesina, Mesina... Kakav danak neiskustvu. Kad osvane spisak kurava koje je Talijan ganjao od Moskve pa dalje...

 

duboka je fioka.

 

4 hours ago, uini said:

mesina za euroleague, zadar za aba; kakav joint venture da se ne gubi interesovanje za zvezdu :lol_2:

 

al ga je otvorio, svaka mu cast!

 

Quote

"Очигледно су људи "типовани", имамо и информације да су фотографисани на аеродрому, како је ко улазио у такси, тако је јављано да су кренули, где иду и ко ће у ком хотелу одсести и на тај начин су прављене одређене сачекуше", казао је Човић.

 

😆

 

 

sezona je bas lepo krenula... smenjen trener, izgubili 5 nezivesnih meceva, najvece pojacanje se raspalo, 2 izgubljena debija, mesina, zadar...

ovo preti da prevazidje sapunicu od prosle sezone i kampaca, el ,savica, vildozin ljubavni brodolom ^^, filipa koji ide u policiju...

 

netflix mora snimiti seriju o gospodinu nebojsi i gospodji vesni!

:heart:

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inače sam grad Zadar poznat je i po jednoj akciji tamošnjih građana izvedenoj 02.05.1991 godine koju neki nazivaju i "kristalna noć" kad je u naletu polupano i opljačkano stotinjak lokala i kuća u vlasništvu Srba ili firmi iz Srbije. Kod jednog dela Hrvata tu iz njihovog okruženja imaju nadimak "bežigrad" zato što su najmanje pružili otpor VRSK i kad su po priči Šibenčana bukvalno svi pobegli iz grada. Od tad se trude da pokažu da su ipak domoljubi mada uglavnom udaraju na pojedince koji veruju u dobar prijem u tom gradu. Kad se igralo EP u rukometu prebijali su Makedonce misleći da su Srbi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jaka blazic said:

sezona je bas lepo krenula... smenjen trener, izgubili 5 nezivesnih meceva, najvece pojacanje se raspalo, 2 izgubljena debija, mesina, zadar...

ovo preti da prevazidje sapunicu od prosle sezone i kampaca, el ,savica, vildozin ljubavni brodolom ^^, filipa koji ide u policiju...

 

netflix mora snimiti seriju o gospodinu nebojsi i gospodji vesni!

:heart:

 

Spoiler

NINTCHDBPICT000379275636.jpg

 

I have 50 years expirience in this shit, motherfuckers, and You tell me how to do it?

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Smrtokapa said:

Samo podsetnik da niko nije opravdavao počinioce iz Zadra, jedan forumaš je iskazao zabrinutost da će biti "reakcije" na drugoj strani, onda su uleteli drugi forumaši da brane delije pa smo tako i došli do ove tačke u diskusiji.

 

Svi se slažu da su počinioci od juče šovinistički imbecili nevezano za to da li su delije ovakve ili onakve, nema tu spora pa zato nema ni rasprave oko toga.

Posto je talas pisanija izgleda krenuo od mog posta, hvala ti sto si funkcionalno pismen i sto tumacis intenciju na valjan nacin. Nadam se da nece biti taliona od strane ovdasnjih ultrasa, a post mi se cak vise odnosio na njihovo seirenje i opravdavanje sovinistickih stavova koje neretko iskazuju.

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da iskomentarišem ovu temu ali mislim da je otišla u nekom pravcu u kojem je bolje da se zaboravi.

 

Inače, Milutinov ne igra protiv Zvezde sledeće nedelje i mislim da nam to povećava šanse. Naravno da mi je žao što se povredio i želim mu brz oporavak, ali je tip igrača za kakvog nemamo rešenje ove sezone

Edited by Fromthecorner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Puna hala kad dodjunu BG da gostuju, i atmosfera da se unerede na sred utakmice je najbolji odgovor. Naravno mislim na navijanje, nikakvi ispadi napadi i slicno. 

@goldberg 

Sto ne bi imali EK ekipe?

Mislis da misko ne bi pojacao izlog u megi, kaoni Fmp i Borac?

Vidim da u Abi imamo bas dobre EK ekipe, koje imaju 0-6 skor. 

Link to comment
Share on other sites

a javio se i nole da objasni neke stvari

 

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/167745/tenis/novak-Dokovic/Dokovic-o-zvezdi-i-partizanu-svi-smo-iz-istog-naroda-nepojmljivo-mi-je-da-ne-mozes-da-podrzis-nekoga-ko-dolazi-iz-tvoje-zemlje

 

Quote

- Nadam se da to šalje dobru poruku. Neki kažu da sam svom sinu "dozvolio" da navija za Partizan, a Zvezdaš sam. Pitaju kako sam to kao otac mogao da dozvolim? Nisam ja njemu ništa dozvolio, niti sam to uradio da bih se nekome dopao, nego sam svom sinu dao izbor da navija za klub koji hoće.

 

posteno.

mada ostaje gorak ukus da si dozvolio zeni da dete navuce na pogresnu stranu.

 

Quote

- Sinu sam rekao da, što se mene tiče, može da ide na utakmice Partizana, i kada igra sa Zvezdom kao što je to nedavno bio slučaj, pa smo svi zajedno porodično išli, ili kada igra protiv bilo koga drugog tima. Može da navija za Partizan, ali onoga trenutka kada ga budem čuo da vređa Zvezdine igrače, ili da pogrdno peva protiv najvećeg rivala, ili nekih drugih timova, tog trenutka se završava njegova kampanja prisustva košarkaškim utakmicama! On to zna i za sada to poštuje.

 

😄

 

Link to comment
Share on other sites

Svi se slažemo da je ovo velika bruka i skandal Zadrana, imajući u vidu i prethodne najave i bespotrebno dizanje tenzija na nacionalnoj osnovi, kao da su naprasno sastavili neki ozbiljan tim i bore se za vrh ABA lige?!

Da li smatrate da mi ovo možemo dobiti tamo, u takvoj atmosferi i kome sad sve ovo odgovara?

Puna podrška momcima i stručnom štabu, verujem da će se kompletna delegacija vratiti zdrava i bez ikakvih posledica!

Za 2 dana nas čeka jako bitan meč u EL i svaki drugačiji ishod ove situacije (nedaj Bože), nas stavlja u veliki problem i odvlači fokus sa košarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Smrtokapa said:

Samo podsetnik da niko nije opravdavao počinioce iz Zadra, jedan forumaš je iskazao zabrinutost da će biti "reakcije" na drugoj strani, onda su uleteli drugi forumaši da brane delije pa smo tako i došli do ove tačke u diskusiji.

Kakvo bedno podmetanje

Niti je ovde niko branio delije niti je taj forumas iskazao zabrinutost. Vec je u tom postu odmah krenuo djonom nazivajuci ih dilejama. Mozemo da pricamo sta hocemo Ali u beogradu ne pamtim zadnjih 20 godina da je bilo ko od hrvatskih ekipa ovde imalo bilo kakav problem a kamoli da su fizicki napadnuti

Sram te bilo I za ovo sto si rekao da smo mi branili delije vec smo iskazali niz cinjenica koje ti i taj zabrinut forumas ne mozete da podnesete

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

O čemu govoriš? Zadrani su ljudi koji sticajem okolnosti žive u tom gradu. "Delije" su ljudi koji su dobrovoljno postali članovi i sljedbenici te grupe. Veze nema ovo tvoje poređenje. 

Tvoj post sam samo iskoristio kao prikaz mogućnosti da se stvari relativizuju, nije mi bila namera da ti oponiram.

Tvoj stav mi ne smeta, sasvim je ok, dok nema vređanja i etiketiranja. Ne voliš ih i to je to.

Link to comment
Share on other sites

@Mile1, branis delije samim tim sto se boris oko nazivanja "dileje"

 

ja opet pitam, cime su oni zasluzili bazicno postovanje? ophode se lose i prema navijacima zvezde i prema srbima ili nekome od prokazanih pasosa / seksualnog opredeljenja / dodati po potrebi i kontekstu -> ukoliko se ne uklapaju u njihovu modlu.

 

isti nacoshi kao i ovi zadrovi navijachi, samo sto nisu stigli da biju clanove upravnog idbora i novinare, kao da je to neka veca jeres od maltretiranja obicnog coveka.

  • Like 6
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...