Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 hours ago, John Terry said:

 

Ne, Tobey je manje pokretan od Simonovica. A ne bi mogao ni jednu cetvorku da sacuva.

 

Kod nas cetvorku mogu da igraju Bolomboy, Davidovac, Ilic, Lazarevic. Ni jedan nije sjajan, Bolomboy je tu ipak najbolji.

Sa cim se ocigledno ne slaze Sferopulos jer mu bukvalno pre svih na toj poziciji igra Mitrovic, kome je potpuno promenjena uloga u odnosu na ono sto je igrao kod Duska, a kako uspeva da se i ovako snalazi bez suta i brzih nogu to samo on zna. Posledice nemanja boljeg resenja na toj poziciji su druga prica i to vidimo na svakoj utakmici, sa tim Mitar nema nista.

 

Deda je tu jer samo to moze da igra u ovom timu, niti ima ko da mu otme te minute, i kada bi sve bilo u redu ne bi ni on mnogo strcao u negativnom smislu.

Njegovo vracanje jeste vrlo diskutabila odluka ali ako nas iskustvo necemu uci mozemo biti sigurni da ce njegova forma od ng ici samo navise.

 

U svakom slucaju, kljucni koncepcijski problem ove ekipe nije Davidovac kao sto neki ovde misle, vec nepostojanje igraca kome bi Deki trebalo da bude rezerva.

 

Drugim recima, sve je poslo po zlu onog momenta kada smo umesto Sengelije doveli Simonovica, a kasnije i Bjelicu.

To je predstavljalo rafal u koleno, a zapravo kicmu Duskove ekipe, od koga se verovatno necemo oporaviti do kraja sezone.

 

Kako bilo, slozio bi se kouc sa tim da nijedan od ponudjenih nije ne sjajan, nego na makar standardnom nivou za El cetvorku.

Nadam se samo da je ova prica kako ce se sa ovim timom zavrsiti sezona samo kupovina vremena dok se svi igraci ne oporave tako da trener moze da dobije konacnu sliku o tome sta mu je od pojacanja najpotrebnije.

Za nas laike to je cetvorka, za njega bi to mogao da bude jos jedan atletski jak igrac na 5 kojeg bi upario sa Bolombojem tako da dobije bar delimicno dobru odbranu od pika, kakvu je imao svuda gde je radio.

Dovodjenje beka kao poslednjeg pojacanja bi bila opcija jedino u slucaju da imamo nekoga na 3 ko u smol bolu moze da igra 4, odnosno moze da brani druge 3/5 opcije.

Buduci da niko od nasih trojki nije taj, ne verujem da se razmislja u pravcu dovodjenja igraca spolja na konto pojacanja unutra.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nenadd said:

Sa cim se ocigledno ne slaze Sferopulos jer mu bukvalno pre svih na toj poziciji igra Mitrovic, kome je potpuno promenjena uloga u odnosu na ono sto je igrao kod Duska, a kako uspeva da se i ovako snalazi bez suta i brzih nogu to samo on zna. Posledice nemanja boljeg resenja na toj poziciji su druga prica i to vidimo na svakoj utakmici, sa tim Mitar nema nista.

 

Deda je tu jer samo to moze da igra u ovom timu, niti ima ko da mu otme te minute, i kada bi sve bilo u redu ne bi ni on mnogo strcao u negativnom smislu.

Njegovo vracanje jeste vrlo diskutabila odluka ali ako nas iskustvo necemu uci mozemo biti sigurni da ce njegova forma od ng ici samo navise.

 

U svakom slucaju, kljucni koncepcijski problem ove ekipe nije Davidovac kao sto neki ovde misle, vec nepostojanje igraca kome bi Deki trebalo da bude rezerva.

 

Drugim recima, sve je poslo po zlu onog momenta kada smo umesto Sengelije doveli Simonovica, a kasnije i Bjelicu.

To je predstavljalo rafal u koleno, a zapravo kicmu Duskove ekipe, od koga se verovatno necemo oporaviti do kraja sezone.

 

Kako bilo, slozio bi se kouc sa tim da nijedan od ponudjenih nije ne sjajan, nego na makar standardnom nivou za El cetvorku.

Nadam se samo da je ova prica kako ce se sa ovim timom zavrsiti sezona samo kupovina vremena dok se svi igraci ne oporave tako da trener moze da dobije konacnu sliku o tome sta mu je od pojacanja najpotrebnije.

Za nas laike to je cetvorka, za njega bi to mogao da bude jos jedan atletski jak igrac na 5 kojeg bi upario sa Bolombojem tako da dobije bar delimicno dobru odbranu od pika, kakvu je imao svuda gde je radio.

Dovodjenje beka kao poslednjeg pojacanja bi bila opcija jedino u slucaju da imamo nekoga na 3 ko u smol bolu moze da igra 4, odnosno moze da brani druge 3/5 opcije.

Buduci da niko od nasih trojki nije taj, ne verujem da se razmislja u pravcu dovodjenja igraca spolja na konto pojacanja unutra.

Istog sam mišljenja da se čeka da budemo kompletni pa da vidimo šta i gde. Ali mi opet nije jasno jer mi čekamo da nam se vrati Lazić i sad Hanga. Krilnog centra nemamo pa nemamo. Tu nema čekanja. I da nam dođe jedan centar opet sam mišljenja da nam treba i krilni centar a ne da cepamo uši, krpimo dupe.

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čekamo da budemo kompletni na treningu pa da vidimo šta fali? Je l’ to Bjelicu čekaju? Je l’ zna neko gde je on uopšte? Kako je ova ekipa sklopljena, da mi Čović sad ponudi da probam ja da budem trener, kao npr Coach Vlada sto je bio, rekao bih mu ne, hvala. Stoga svaka čast Sferopulosu, izgleda da 2 godine na birou nateraju i racionalnog coveka da prihvati rizik kakav inače nikada ne bi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa Mitrovićem na 4 imamo dobru varijantu gde koristimo njegov bbiq . Kad mu se čuvar odmakne jer ne šutira trojke Mitar odmah kreće u uručenje iz driblinga što šutera ostavlja samog pošto je igrač koji čuva Mitrovića predaleko. 

Video sam tu akciju par puta, uglavnom smo mašili te šuteve iako smo bili otvoreni, ali zanimljivo i dobro rešenje.

 

Nevezano za to, nama je prava četvorka potrebnija zbog odbrane , pogotovo jer dosta preuzimamo 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

KKP:
Jednim potpisom rešavaju problem bekapa na PF, koji će više minuta uzeti na poziciji centra i to sa ugovorom na dve sezone.
Po difoltu im se otvara kombinatorika za najmanje 3 nova tandema visokih u petorci. Teži su za skauting, popraviće skok i zaštitu obruča, biće zahtevniji protivnicima za modifikovanje rotacije tokom tekme i raspodeliće minute unutra.

KKCZ:
61d3dbf594f33cdf7a376f5d65043070.gif

Račun na kasi:
Luku Mitrovića, trenutno prvog CENTRA po učinku, uigravamo kao bek-apa na PF, i to Dedi koji je EL bek-ap četvorka samo kada je u top formi.

Imamo još dva EL bekap CENTRA sa transparentnim manama koji imaju minute samo na petici, još jednog mladog CENTRA bez EL iskustva i bez ideje trenera šta bi sa njim i još jednog CENTRA veterana kojeg već par sezona držimo u gepeku ako ustreba...

...ali zato u doselekciji zasigurno dovodimo CENTRA.
























  • Like 9
  • Love 1
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Čočo said:

Kako javlja Stefan Lazarević iz Telegrafa bez Hange protiv Barse. 

Steta ali dobro, sta da se radi. Bitnije je da se sanira to kako treba. Dobro bi bilo da bude spreman za sledecu nedelju i duplo kolo, posebno za Fener.

 

Barsa je jedno od najtezih gostovanja, uz Real svakako tako da treba gledati siru sliku ali svakako ne treba ici tamo sa bijelom zastavom. Nikad se ne zna a ova ekipa ce da skine ozbiljan skalp u gostima ubrzo, moj tip je Oly.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako se meni čini, mi se u najboljem slučaju na poziciji četiri možemo nadati povratku Bjelice ili Petruševa, a na beku od januara Vildozi, em bi Pao dao dio love, em bismo ga plaćali samo 6 mjeseci 🤷‍♂️

 

To su naše razrađene  kombinacije - povratnik po diskontnoj cijeni. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

А и није печење ако није из Стопање, реално.

 

Шалу на страну, Филип Вишњић види да нам треба Шек Харисон, месецима се о њему прича, доводи се у везу с нама, сад ће, само што није и онда пуф - ништа, или дође неки Рајан Томсон тамо у фебруару. 

Није да нисмо навикли, али и даље једнако фрустрира.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mile1 said:

Izgleda da smo ispali iz trke za Herisona. Dozet ne moze da zavrsi ni pecenje u Cacku

Dozet se pita za pojačanja koliko ti i ja, i ako imas informacije iz kluba onda i sam znaš da je tako. Nije da ga branim pristao je da bude ikebana ali govoriti odnosno pisati da Dozet završava pojačanja je u najmanju ruku smiješno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...