Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

U kratkim crticama:

- Uopšte mu nije prijatno jer smo u ovakvoj situaciji, baš mu se drmao kavez i da smo izgubili od Bajerna teško da bi preživeo to. 

- Ostoji zatvorio vrata mišije rupe iz koje će sad teško izaći u vezi Arene. 

- Kako je samo izbegao pitanje o pojačanjima ( meni je to dobar znak da ćemo dovesti nekog. Nadam se.). 

 

P. S. Neverovatno da ne postoji sportski novinar ili novinar koji će smeti da postavi prava pitanja. Što nisam novinar barem jedan dan samo.

 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače ako na kraju novembra imamo 4:6 skor u EL biću zadovoljan. Sve preko da se šutiramo u dupe. Mora kod kuće da se dobrano pošibamo sa Fenerom i Armanijem.

Za početak ću biti zadovoljan da se u Barseloni probude neki igrači ( Šabaz, Giedraitis) i da zaigra Neda i da se ne samoubijemo. 

ABA liga mora sve da se dobije u novembru. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Inače ako na kraju novembra imamo 4:6 skor u EL biću zadovoljan. Sve preko da se šutiramo u dupe. Mora kod kuće da se dobrano pošibamo sa Fenerom i Armanijem.

Za početak ću biti zadovoljan da se u Barseloni probude neki igrači ( Šabaz, Giedraitis) i da zaigra Neda i da se ne samoubijemo. 

ABA liga mora sve da se dobije u novembru. 

Dobijamo i Fener i Armani kuci. 

U gostima cemo jednu biti na noz a drugu glat izgubiti, vrvt glat orotiv Barse a na noz sa Oly.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mile1 said:

A treba silbovati Davidovca 

Samo lud covek bi se odrekao Simonovica

Ja bih se odrekao Simonovica i jos bih pitao gde treba da ljubim.

U kosarci sam circa 27 godina, bio sam reprezentativac u mladjim kategorijama i smatram da je dovoljno poznajem, ali ja korist od njega ne vidim. 

Pritom, igrao sam istu poziciju i nije mi jasno posle par godina gledanja Marka sta je njegov forte, kako u odbrani, tako i u napadu.

 

Za sebe sam bar znao, vukli me sa sobom jer se sprdam na racun velike glave.

Al' Marko nije ni glavat, majka mu stara...

  • Like 3
  • Ha-ha 22
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nenadd said:

Ne znam na osnovu cega to zakljucujes.

 

Simonovic je dobar i solidno talentovan momak ali sve i da je Dusko ostao u timu i potpuno mu se posvetio, tesko da bi dostigao nivo igre Petruseva od prosle godine.

Jednostavno, kod njega su sve mane Meginih izdanaka dodatno naglasene, mekan je, stalno gubi fokus, lose cita igru i kasni u rotacijama, nema ga na skoku dovoljno.

Sporadicno dobra resenja u napadu i solidan napadacki repertoar (kad je u samopouzdanju) to nikako ne mogu da nadomeste.

 

Ako mislis da bi se ovi problemi magicno resili njegovim prebacivanjem na 5 - ne bi, tu bi samo jos vise dosla do izrazaja njegova mekoca u kontaktu i slaba zastita obruca.

Opet kazem, Dusko zna sa takvim tipom igraca i nije iskljuceno da bi vremenom Simonovic kod njega postao respektabilna opcija za 15 minuta, mada bi i do tada rezultat trpeo jako jer je decko umesto priprema u Beogradu sa vrhunskim trenerom izabrao SP, gde se znalo da njegovi nece uraditi nista, pa je u ekipu stigao sav pogubljen.

Igranje za reprezentaciju ne moze niko da mu zameri, naravno, ali gledajuci sta je bilo dobro za njega i njegovu sezonu, potpuno pogresan potez, kako za njega tako i za nas.

 

Gidra je recimo, iako El veteran, umesto leta sa reprezentacijom odabrao da dodje u Bg i pre zvanicnog pocetka priprema, tako to rade ozbiljni igraci, koji igraju za ozbilje pare i ocekuju istu takvu ulogu u timu.

 

Marka trenutno jos samo renome sa kojim je stigao drzi u timu pre jednog Ilica, koji iako znacajno limitiraniji igra sa mnogo vise smisla, radi dobro ono sto ume i ne pokusava previse ono sto ne zna.

Videcemo ima li Grk ikakvih planova sa njim.

 

Da li je realno da ovako nesto napises (ovo "boldovano")?

Kolika je samo cast i privilegija da igras za svoju zemlju na SP koje je jednom u 4 godine, da ne govorimo da je pitanje koliko ce uopste biti prilike da Crna Gora sa malim fondom kvalitetnih do vrhunskih ugraca uopste biti u prilici da ucestvuje na SP u buducnosti.

Sto se samog Simonovica tice to je u perspektivi verovatno naredna 3 ciklusa za SP (narednih 12 godina), a na ovom upravo zavrsenom SP imao je svakako svoju ulogu u timu Crne Gore.

  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Crni said:

Ima li statistika koliko puta su Luki skinuli loptu sa glave? Ili koliko puta mu je prosla, ili se izmigoljila lopta kroz ruke? 

 

Uglavnom je on uzimao vise ofanzivnih skokova od svakoga ko ga je cuvao.

 

-Protiv Asvela Egbunu i Fal (posto je Lovernj skoro sve minute igrao na 4) su uzeli 0 i 1 ofanzivni skok. Mitrovic je tu uzeo 1 ofanzivni skok.

-Protiv Zalgirisa Hejs i Birutis su imali ukupno 2 ofanzivna skoka, dok je Mitrovic imao 5 ofanzivnih skokova.

-Protiv Monaka Motijeunas, Hol i Zaite su uzeli ukupno 1 ofanzivni skok, Mitrovic je uzeo 2.

-Protiv Virtusa Danston i Kejkok su imali 0 ofanzivnih skokova, Mitrovic je imao 1. Cuvao je i Mikija nesto kratko koji je imao vise, al njegov mec ap tada u najvecem delu je bio Bolomboj.

-Protiv Partizana Smajlagic i Kaminski su imali 3 ukupno, Mitrovic je imao 2.

-Protiv Bajerna Buker i Gilespi su imali 5 ofanzivnih skokova, Mitrovic je imao 4.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Borca said:

 

Da li je realno da ovako nesto napises (ovo "boldovano")?

Kolika je samo cast i privilegija da igras za svoju zemlju na SP koje je jednom u 4 godine, da ne govorimo da je pitanje koliko ce uopste biti prilike da Crna Gora sa malim fondom kvalitetnih do vrhunskih ugraca uopste biti u prilici da ucestvuje na SP u buducnosti.

Sto se samog Simonovica tice to je u perspektivi verovatno naredna 3 ciklusa za SP (narednih 12 godina), a na ovom upravo zavrsenom SP imao je svakako svoju ulogu u timu Crne Gore.

Svako ima pravo na svoje misljenje.


Ne kazem da igrac ne treba da igra za svoju reprezentaciju, cak sam se i u tekstu gore ogradio.

 

Govorim samo da je nekada za igraca i njegovu karijeru pametnije preskociti jednu kampanju sa reprezentacijom, ne bi li spremniji docekao narednu sezonu. Narocito ako je to mlad igrac kome bi naredna sezona mogla biti prelomna.

 

Imas primer Kaline koji je mnogo dao reprezentaciji (i ona njemu) pa je ipak preskocio ovo leto u cilju odrzanja forme i produzavanja karijere. Da ne idem na druge primere, poput nasih igraca u NBA, doslo je vreme kada igrac ne moze da isprati i reprezentativne i klupske zahteve u kontinuitetu, narocito ne mlad igrac koji jos uvek trazi sebe i svoj put.

Ja sam i gore pisao iz ugla navijaca kluba kome je potpuno nebitno da li njegovi igraci igraju i prave rezultat sa reprezentacijama koje nisu Srbija, to je valjda skroz legitiman stav.

 

Hvala Bogu jos uvek ima glava koje ce zrtvovati mnogo toga ne bi li se svaki put odazvali i za njih imam ogroman respekt, samo ovaj put govorim kao navijac tima u kome je projektovana prva cetvorka El ruki, koja se na pripreme pojavila medju poslednjima.

Mada je tu naravno pre svega krivica onoga ko mu je namenio tu odluku ali to je pa tek druga prica. Simonovic nije kriv i verujem da su zemljaci ponosni na to kako je odigrao na sp ali on na konto toga ne doprinosi koliko bi mogao, niti koliko se od njega ocekivalo. Odatle i moj stav da ne bi imao nista protiv ukoliko zavrsi sezonu u Megi ili vec gde. Na sve to decko ima jednogodisnji ugovor i svima je jasno da ce on bas tesko ostati kod nas dogodine, bez obzira na njegov doprinos.

 

Mala dopuna:

Sad tek vidim ovaj boldovani deo i vidim da sam bio debelo preostar, odnosno nisam se izrazio kako treba.

Pisano je u afektu, svakako da igrac ne zasluzuje nikakav hejt, to treba da bude usmereno prema onome od koga sve i polazi.

Edited by Nenadd
dopuna
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@Brat od Korneta ali koliko puta su mu skinuli loptu sa glave? To zajima hejtere

Jer decko imao 11 poena i 6 skokova i borio se lavovski ali ajmo podrskaaaa ShabaZZu ali Luki koji donio 15+ trofeja da brojimo koliko je ko skidao loptu sa glave. 

Toksicna baza.

 

Samo da se resimo Luke baba muke i idemo u top8... 

 

Ako neku sledecu utakmicu slucajno izgubi 2-3 lopte ili mu neki elitni skakac uzme koji skok vise, to treba vrteti u nedogled i prenaglasavati. Da se pohvali ako je zasluzio, jok. Misle ljudi da moze prenaglasavanjem necijih mana da potisnu ono sto radi dobro, ali nece moci, ove noci, a ni narednih... Sve dok ne bude znacajno pokvario ucinak i vise nam odnosio nego donosio, kao sto je trenutno slucaj sa Sabazom, a sada je slucaj da nam Mitrovic mnogo vise donosi nego odnosi. Pritom Sabazova plata je 2m a Mitroviceva 450k, barem su obe prema informacijama iz kluba a druge izvore nemamo. https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3707181-detalji-novog-ugovora-luke-mitrovica-u-crvenoj-zvezdi-evo-koliko-ce-zaraditi (450+550+650)

 

Ako pricamo, barem za sada i na osnovu 6 kola, u smislu doprinos vs plata, Luka Mitrovic radi nestvaran posao, a Sabaz generalno los. Ipak zamaraju te prica o platama bas i dosta ljudi sve gledaju kroz to sto je meni uzasno i nekako antikosarkaski. Mitrovic je jednostavno nas najkonstantniji igrac po doprinosu uz Bolomboja trenutno i to je sustina. Od Sabaza se ocekuje mnogo vise, kosarkaski gledano a ne kroz mrtve novce, zato sto je daleko talentovaniji i zato sto je bio dvocifren u Nba pre par sezona, zato sto je odlicno startovao u Zenitu pripreme i super kup, zato sto je opet nakon neigranja kosarke od godinu dana sjajno startovao i dominirao u G ligi a zatim i u Armaniju u El u drugom delu sezone, svuda navedeno je znacajno bolje startovao i imao bolje procente i bolje razigravao i generalno dosta bolji govor tela imao. Nadam se da ce sto pre isporucivati sta se ocekuje od njega a Mitrovic je toliko dobro startovao da sad moze da odigra 2 lose utakmice i opet ce biti dobar sveukupno.

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Ja i dalje mislim da on nije igrac za EL, uprkos izrazitim simpatijama prema njemu kao liku.

Komentarisanje Covicevih izjava postaje toliko suvisno, on 30+ godina fura taj SPS-SNS nacin komunikacije, vredja mi ne IQ, nego zdrav razum.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

Kamo sreće da su nam svi ostali igrači muke poput Luke.

 

Naš najkonstantniji igrač već treću sezonu u nizu.

 

Vise ne mogu da pohvatam kad si ironican kad nisi 🙂Aj pradedovac je nekako i smesno i nema nista pogrdno u tome, ali Muka zvuci ruzno i pritom je bezveze jer se radi o sasvim dobrom kosarkasu, koji ima svoje vrline i mane, kao i svi drugi igraci. Pritom je tu maltene ceo zivot, ex kapiten i jedan jako dobar momak ali i ponovicu, sasvim dobar kosarkas za klub naseg ranga i pritom nije ni u 7 najplacenijih igraca a igra kao da je najplaceniji.

 

Ja ne znam dal ima navijaca na svetu nekog kluba da ovoliko doslovno vredjaju svoje igrace. Kod komsija maks sto moze da se procita: "Ne mogu da gledam vise ovog Andjusica/Trifunovica.." a kod nas Luka je Muka, Neda je stakleni ili kumara, Teo je Orasanin, Kuz drvo itd.

 

Mogu da razumem ono u hali tokom utakmice neki igrac nekog iznervira pa ga opsuje u trenutku ili sta vec ali odma nakon toga se raduje kad da kos sto sam vidjao x puta, ali da ljudi hladne glave ovde i kad nisu utakmice u kontinuitetu nazivaju igrace Zvezde pogrdnim nadimcima koji em nisu doveli sami sebe tu em se bore i igraju u skladu sa svojim mogucnostima. Zaista specifican fenomen u kome nema nista pozitivno i nema dodirnih tacaka sa argumentovanom kritikom nekog igraca.

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...