Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 hours ago, Brat od Korneta said:
  Reveal hidden contents

Toliko je upisa tokom leta bilo o broju domacih igraca, o malom broju stranaca (ovo je trajalo jako kratko jer smo ubrzo doveli veci broj stranaca nego prosle sezone), o broju igraca u rosteru... Ulazimo u sezonu kao i manje-vise svi drugi timovi u ligi. Nismo ulazili u top8 ni sa manje igraca u rosteru, ni sa manje ili vise stranaca, ni sa mladjim timom, ni sa manje igraca sa vecim rizikom od povreda, tako da je sve to sustinski nevazno.  Najvaznije je da imamo konkurentan tim sto mi i imamo i da nas zaobidju povrede sto je vise moguce. Stavise nas na granicno plej in mesto, po kladionicama smo bili 10. ili 11. mesto s tim da su nas vise stavljali na 11., tako da mozemo da budemo i 5. i 14., zavisice kao i svaki put od mnogo faktora, al zaista mnogo. Evroliga je jako konkurentna i sve je moguce, bukvalno sve.

 

Monako sad bez Kembe i Lojda, Panatinaikos bez Slukasa + Papapetru i Mitoglu upitni (koji nisu igral proslo kolo). Ovo su bas velika ostecenja, kojih se na kraju niko nece i secati, kao sto nije ni prosle. Evo Olimpijakos i Alba imaju po 5 povredjenih igraca u ovom trenutku, mnogo je i za Olimpijakos koji ima ostatak kvalitetnih igraca, a kamoli za Albu. Jednostavno to je neminovno da se desi u nekom delu sezone. Dobro nadam se ne bas 5, ali smo imali po 4 povredjena u isto vreme i 20/21 i 21/22 i 22/23, dakle moguce je da nam se to desi i ove, zato je broj igraca minimum minimuma 15, sve drugo bi bilo ekstremno kockanje, a to bi bilo jako neozbiljno s obzirom koliko je para ulozeno. Zamisli udjes u sezonu sa 13 igraca, desi ti se 5 povredjenih i igras sa 8 igraca duplo kolo. I na kraju ti fali pobeda-dve za top8 i da placemo kao u 21/22 jao samo centar da je dosao igrali bi top8. Lako je biti general na kraju, ali na pocetku, uradjeno je ovaj put sve da bar koliko toliko sprecis takav scenario i utices na ono sto mozes.

 

Broj registrovanih igraca u rosterima za Evroligu: (juniori su 05 godiste i mladji)

 

 

Kakva besmislena zamena teza i to radis iznova iznova i iznova. Ne znam kako ti ne dosadi, mozes sto puta ovde da budes advokat kluba, cinjenica je da ugovor imaju 15 igraca od kojih 14 imaju EC, EL ili NBA iskustvo, a petnaesti je dominirao u ABA ligi.

 

Mnogo bolje merilo je koliko bi ti od tih milion igraca pod ugovorom u svim tim timovima doveo u Crvenu zvezdu? Evo ti nekih od tih "seniora" po ekipama, u pitanju su mnogo losiji igraci od Lazica, Kuzmica ili Lazarevica i tu su upravo zato da se ne stvara guzva i zato sto predstavljaju igraca manje na terenu:

 

Alba: Delow, Schneider, Nikic - da ne pricam sad da ta Alba ima smesnu prvu petorku u odnosu na Crvenu zvezdu.

Zalgiris: 10 igraca + Lavrinovicius + Giedraitis + Butka (mislim da jedno 90% forumasa ni ne zna kako ova trojica izgledaju)

Olympiacos: Papas, Tanoulis + 2 juniora + 12 seniora sa iskustvom u EL. Ko bi ovde uopste razmatrao Papasa ili Tanoulisa kao pojacanje? Pa ovaj drugi nije igrao protiv PAO u odsustvu Falla, dok Kuzmic uredno skuplja EL minute kad se neko povredi i ne izgleda kao da je pao sa Marsa.

Asvel: 14 igraca od kojih su dvojica Dallo i Noam, likovi bez ikakvog EL iskustva. Da li bi mozda neko njih doveo umesto Lazica ili Lazarevica?

Baskonia: 12 seniora + Querejeta, Hanzlik, Savkov, Sow, opet - ti ljudi nemaju ni sliku na sajtu, da li neko ovde zna kako ti igraci uopste izgledaju?

 

Nije tu uopste poenta u juniorima koji u 99% slucajeva jesu nedorasli evroligaskim mecevima i predstavljaju igraca manje na terenu. Poenta je da igraci koji ne sede na klupi ne bi ni trebalo da mogu da igraju u EL. Dakle, necu da mi usled povreda ulazi Lazarevic u 12 i pojede protivnicke bekove u odbrani ili da mi Kuzmic donosi neku cvrstinu u reketu. Hocu da ekipa usled povreda moze da rotira 11,10 ili 9 igraca dok se povredjeni ne oporave. Upravo tako rade u Asvelu, Albi, Baskoniji, Zalgirisu, pa i Olympiacosu.

 

Ovo sto KKCZ radi i lici na Armani, Real ili Barcu - em ima para za 10 vrhunskih igraca, em ima para za 3 ili 4 lika koji opusteno mogu da uzimaju minute u EL a bleje na tribinama. Taj koncept podrazumeva da je drzava Srbija isto sto i Djordjo Atmani ili FC Real Madrid ili Barcelona Basket sto je prica koja bi bila smesna, da nije istinita (a onda je bljutava).

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Kakva besmislena zamena teza i to radis iznova iznova i iznova. Ne znam kako ti ne dosadi, mozes sto puta ovde da budes advokat kluba, cinjenica je da ugovor imaju 15 igraca od kojih 14 imaju EC, EL ili NBA iskustvo, a petnaesti je dominirao u ABA ligi.

 

Mnogo bolje merilo je koliko bi ti od tih milion igraca pod ugovorom u svim tim timovima doveo u Crvenu zvezdu? Evo ti nekih od tih "seniora" po ekipama, u pitanju su mnogo losiji igraci od Lazica, Kuzmica ili Lazarevica i tu su upravo zato da se ne stvara guzva i zato sto predstavljaju igraca manje na terenu:

 

Alba: Delow, Schneider, Nikic - da ne pricam sad da ta Alba ima smesnu prvu petorku u odnosu na Crvenu zvezdu.

Zalgiris: 10 igraca + Lavrinovicius + Giedraitis + Butka (mislim da jedno 90% forumasa ni ne zna kako ova trojica izgledaju)

Olympiacos: Papas, Tanoulis + 2 juniora + 12 seniora sa iskustvom u EL. Ko bi ovde uopste razmatrao Papasa ili Tanoulisa kao pojacanje? Pa ovaj drugi nije igrao protiv PAO u odsustvu Falla, dok Kuzmic uredno skuplja EL minute kad se neko povredi i ne izgleda kao da je pao sa Marsa.

Asvel: 14 igraca od kojih su dvojica Dallo i Noam, likovi bez ikakvog EL iskustva. Da li bi mozda neko njih doveo umesto Lazica ili Lazarevica?

Baskonia: 12 seniora + Querejeta, Hanzlik, Savkov, Sow, opet - ti ljudi nemaju ni sliku na sajtu, da li neko ovde zna kako ti igraci uopste izgledaju?

 

Nije tu uopste poenta u juniorima koji u 99% slucajeva jesu nedorasli evroligaskim mecevima i predstavljaju igraca manje na terenu. Poenta je da igraci koji ne sede na klupi ne bi ni trebalo da mogu da igraju u EL. Dakle, necu da mi usled povreda ulazi Lazarevic u 12 i pojede protivnicke bekove u odbrani ili da mi Kuzmic donosi neku cvrstinu u reketu. Hocu da ekipa usled povreda moze da rotira 11,10 ili 9 igraca dok se povredjeni ne oporave. Upravo tako rade u Asvelu, Albi, Baskoniji, Zalgirisu, pa i Olympiacosu.

 

Ovo sto KKCZ radi i lici na Armani, Real ili Barcu - em ima para za 10 vrhunskih igraca, em ima para za 3 ili 4 lika koji opusteno mogu da uzimaju minute u EL a bleje na tribinama. Taj koncept podrazumeva da je drzava Srbija isto sto i Djordjo Atmani ili FC Real Madrid ili Barcelona Basket sto je prica koja bi bila smesna, da nije istinita (a onda je bljutava).

To što su Lazarević i Kuzmić možda bolji od tih nabrojanih igrača ne znači i da su skuplji, a ti ih predstavljaš kao da koštaju milione.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Ovo sto KKCZ radi i lici na Armani, Real ili Barcu - em ima para za 10 vrhunskih igraca, em ima para za 3 ili 4 lika koji opusteno mogu da uzimaju minute u EL a bleje na tribinama. Taj koncept podrazumeva da je drzava Srbija isto sto i Djordjo Atmani ili FC Real Madrid ili Barcelona Basket sto je prica koja bi bila smesna, da nije istinita (a onda je bljutava).

 

Problem je u tome sto navijaci Zvezde u velikom broju i zele da ona bude klub/tim tog ranga (po maltene bilo koju cenu). 

 

Pozadina te price ih ne interesuje mnogo jer su stava kad se vec krade nek "kapne" malo i nama. 

 

Edit: Da ublazim nenamerno jako generalisanje

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jel' ima nekoga u zalgirisu na pf a da je eventualno previse brz za simonovica, davidovca, ilica? pitanje je donekle retoricko, verovatno ima.

 

bese onaj lik smiths igra na pf?

mada je moj instinkt da metnem dedu na njega, koji mozda nije jos sposoban za vise minuta

 

u svakom slucaju, zanimljiva odluka, pogotovo sto lazic pakuje one trice iz coska ovih dana

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

jel' ima nekoga u zalgirisu na pf a da je eventualno previse brz za simonovica, davidovca, ilica? pitanje je donekle retoricko, verovatno ima.

 

bese onaj lik smiths igra na pf?

mada je moj instinkt da metnem dedu na njega, koji mozda nije jos sposoban za vise minuta

 

u svakom slucaju, zanimljiva odluka, pogotovo sto lazic pakuje one trice iz coska ovih dana

Igraju im Smits, Manek i ponekad Ulanovas na 4 u odredjenim situacijama. 

Prva 2 nisu brza ali su jaki, krecu se u napadu, dobri suteri, mogu i spolja i iznutra da poentiraju. Bice tu problema

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

jel' ima nekoga u zalgirisu na pf a da je eventualno previse brz za simonovica, davidovca, ilica? pitanje je donekle retoricko, verovatno ima.

 

bese onaj lik smiths igra na pf?

mada je moj instinkt da metnem dedu na njega, koji mozda nije jos sposoban za vise minuta

 

u svakom slucaju, zanimljiva odluka, pogotovo sto lazic pakuje one trice iz coska ovih dana

Лакша повреда Лазића је у питању, због тога не иде.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Kakva besmislena zamena teza i to radis iznova iznova i iznova. Ne znam kako ti ne dosadi, mozes sto puta ovde da budes advokat kluba, cinjenica je da ugovor imaju 15 igraca od kojih 14 imaju EC, EL ili NBA iskustvo, a petnaesti je dominirao u ABA ligi.

 

Mnogo bolje merilo je koliko bi ti od tih milion igraca pod ugovorom u svim tim timovima doveo u Crvenu zvezdu? Evo ti nekih od tih "seniora" po ekipama, u pitanju su mnogo losiji igraci od Lazica, Kuzmica ili Lazarevica i tu su upravo zato da se ne stvara guzva i zato sto predstavljaju igraca manje na terenu:

 

Alba: Delow, Schneider, Nikic - da ne pricam sad da ta Alba ima smesnu prvu petorku u odnosu na Crvenu zvezdu.

Zalgiris: 10 igraca + Lavrinovicius + Giedraitis + Butka (mislim da jedno 90% forumasa ni ne zna kako ova trojica izgledaju)

Olympiacos: Papas, Tanoulis + 2 juniora + 12 seniora sa iskustvom u EL. Ko bi ovde uopste razmatrao Papasa ili Tanoulisa kao pojacanje? Pa ovaj drugi nije igrao protiv PAO u odsustvu Falla, dok Kuzmic uredno skuplja EL minute kad se neko povredi i ne izgleda kao da je pao sa Marsa.

Asvel: 14 igraca od kojih su dvojica Dallo i Noam, likovi bez ikakvog EL iskustva. Da li bi mozda neko njih doveo umesto Lazica ili Lazarevica?

Baskonia: 12 seniora + Querejeta, Hanzlik, Savkov, Sow, opet - ti ljudi nemaju ni sliku na sajtu, da li neko ovde zna kako ti igraci uopste izgledaju?

 

Nije tu uopste poenta u juniorima koji u 99% slucajeva jesu nedorasli evroligaskim mecevima i predstavljaju igraca manje na terenu. Poenta je da igraci koji ne sede na klupi ne bi ni trebalo da mogu da igraju u EL. Dakle, necu da mi usled povreda ulazi Lazarevic u 12 i pojede protivnicke bekove u odbrani ili da mi Kuzmic donosi neku cvrstinu u reketu. Hocu da ekipa usled povreda moze da rotira 11,10 ili 9 igraca dok se povredjeni ne oporave. Upravo tako rade u Asvelu, Albi, Baskoniji, Zalgirisu, pa i Olympiacosu.

 

Ovo sto KKCZ radi i lici na Armani, Real ili Barcu - em ima para za 10 vrhunskih igraca, em ima para za 3 ili 4 lika koji opusteno mogu da uzimaju minute u EL a bleje na tribinama. Taj koncept podrazumeva da je drzava Srbija isto sto i Djordjo Atmani ili FC Real Madrid ili Barcelona Basket sto je prica koja bi bila smesna, da nije istinita (a onda je bljutava).

 

U pravu si ti jedno 90%. Ipak, Lazarević, sadašnji Kuzmić (10% igrača koji je bio), pa i Ilić, Lazić i Davidovac su sami talog EL kvaliteta. Pitanje je koji bi EL klub njih poželeo, ja mislim nijedan.

 

34 minutes ago, Nik1991 said:

Bez Lazica u Kaunasu

 

Nije nebitan izostanak s obzirom da nas čeka baš tvrd rival.

 

8 minutes ago, uini said:

jel' ima nekoga u zalgirisu na pf a da je eventualno previse brz za simonovica, davidovca, ilica? pitanje je donekle retoricko, verovatno ima.

 

bese onaj lik smiths igra na pf?

mada je moj instinkt da metnem dedu na njega, koji mozda nije jos sposoban za vise minuta

 

u svakom slucaju, zanimljiva odluka, pogotovo sto lazic pakuje one trice iz coska ovih dana

 

Žalgiris je najjači na 4 po meni. Šmits je odličan PF plus je veoma snažan, Manek je dosta brz i klasična streč četvorka je u pitanju. Simonović ima smisla protiv Šmitsa, a protiv Maneka malo Deda, malo neki specijali jer će verovatno neke minute na 4 dobiti i Bolomboy i Tobey, pa čak i Mitrović u nekim petorkama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bruda said:

Nadam se da neće biti eksperimentisanja i da će sutra van 12 biti, uz Lazića, Kuzmić i Lazarević.

Vidi se na slikama, na aerodromu pred polazak, da su tu i Lazarević i Kuzmić. Da li to znači da će igrati, videćemo? Takođe i Jago i Teo su na slikama, ne videh Šabazza?

Svakako izostanak Lazića jeste hendikep, obzirom da je on bitan u defanzivi, zbog pritiska na njihovu bekovsku liniju, da ne kažem Evansa.

P.S.Tu je i Šabazz, naknadno video.

Edited by DrMV
Link to comment
Share on other sites

Šmits je od SP-a baš u šuterskom padu i na pripremama i u ovih par utakmica u sezoni.

Manek ima dosta dobar šut ali zna da srlja i da se ispucava na početku napada.

Očekujem sutra malo veću minutažu za Hangu zbog neigranja Lazića.

Nama su najveće rupe na 2 i na 4, a oni tu imaju Evansa i gore pomenuti dvojac+Ulanovas koji povremeno igra na 4 i uvek igra dobro protiv nas.

Videćemo da li će oni ekspolatisati te naše mane.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

U pravu si ti jedno 90%. Ipak, Lazarević, sadašnji Kuzmić (10% igrača koji je bio), pa i Ilić, Lazić i Davidovac su sami talog EL kvaliteta. Pitanje je koji bi EL klub njih poželeo, ja mislim nijedan.

 

 

Nije nebitan izostanak s obzirom da nas čeka baš tvrd rival.

 

 

Žalgiris je najjači na 4 po meni. Šmits je odličan PF plus je veoma snažan, Manek je dosta brz i klasična streč četvorka je u pitanju. Simonović ima smisla protiv Šmitsa, a protiv Maneka malo Deda, malo neki specijali jer će verovatno neke minute na 4 dobiti i Bolomboy i Tobey, pa čak i Mitrović u nekim petorkama.

Ne bih ja stavio Davidovca u isti kos sa ostalima sa tog spiska.

Ipak je on dobio odlican Ugovor u Cska,  igrao tamo i bolje nego sto sam ocekivao, sutirao trojke 50 posto, uz to bio vazan clan rotacije i druge petorke na SP, zna da povremeno ustopuje mnogo skuplje igrace, a i vadio je stvar vise puta u Aba.

Imao bi mesta u 15 barem u nekoliko klubova.

Edited by Cavani
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Очекујем Лазаревића у 12, сад кад нема Лазића. И то са минутажом сигурно, где ће бити на Евансу. Неће моћи сам Ханга, јер Еванса у мечап можеш само потенцијално ставити са Шабазом још, а та авантура где се Шабаз додатно троши на другој страни терена нам није потребна. Лазић стварно даје идеалан баланс Душку, и почињем да схватам зашто се по сваку цену не јури још један играч споља. Мало који играч би пристао на улогу коју потенцијално ове сезоне имају Лазић и Лазаревић. Такође ту је и МитроЛонг, којег ће морати Шабаз и Недовић да колико-толико контролишу.

 

Не би ме чудила петорка са Шабазом, Рокасом и управо Лазаревић да почне. Чисто да Ханга и Недовић и даље имају тај моменат уласка са клупе. На 4-5 очекујем да крену Симоновић и Боломбој.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ce Hanga preuzeti te minute na 2 koje je pokrivao Laza, a ove Hangine na 3 ce donekle pokriti Lazarevic.

Dobra stvar je da ovako hipoteticki bar dobijamo dodatnu sirinu i protok lopte u napadu na konto razlike Hanga-Laza.

Losa strana je sto gubimo jedno dodatno resenje za smaranje Evansa i sasvim sigurnu spot up opciju iz coska koju Lazarevic (a bogami ni Hanga) ne nadoknadjuje.

 

Nije lepa vest ali definitivno izostanak sa kojim moze da se igra, morace sada i Nedovic da dodatno povuce u oba pravca jer nije iskljuceno da dobije malo vecu minutazu.

Ne bi me cudilo da ako se Lazarevic ne bude snasao Dusko u drugom poluvremenu potpuno skrati rotaciju i odigra sa 5 igraca na spoljnim pozicijama (Teo-Neda-Sabaz-Hanga-Gidra).

Drugo resenje je da Deki dobije koji minut na 3 protiv Ulanovasa, mada je za mene neophodniji na 4 da pripomogne Simonovicu protiv Smtisa i Maneka.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...