Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Preciznije rečeno, do sad nismo imali a koliko vidimo neki novi vetrovi duvaju što se tiče budžeta tako da možda na leto budemo mogli da zadržimo nekog nosioca iz ove sezone. Mada i dalje zvuči dosta nerealno da zadržiš najtraženijeg slobodnog agenta na EL tržištu i platežno nadjačaš jednu Barselonu pa još da igraču daš dvogodišnji ugovor.

To je u redu, ali ja mislim na to da nemamo taj luksuz da npr Šabazu, Rokasu i možda Tobiju damo dvogodišnji "garantovani" ugovor, pa da igrom slučaja završimo u Eurocupu i šta onda? 

Ovo da nakon prve sezone skup igrač ostane, ako se EL ponovo obezbedi je već realna stvar, s obzirom na budžet koji imamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stanko1997 said:

Zanimljivo kako je sada Messina relevantan i veruje mu se, a u leto 2021. samo bio ljubomoran što su mu dva igrača iz F4 rostera otišla stepenik niže, i izmišljao priče. Menjaju se valjda ljudi, ne znam 🤷

Pa zato sam ga i spomenuo, ako je mogao da bude relevantan tada moze i sada. Jel sam ja pisao da izmislja price pa to meni pripisujes?

Poenta price je da smo dosli u situaciju onog Spiderman meme-a, a cudimo se i dalje kako ovi drugi uspevaju da plate/potpisu nekog igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Primetio sam da petljaš abrove sa tvitera i portala sa forumašima ovde, što je poprilično naivno ali i ružno po diskusiju.

Elem, čuli smo nakon te 2021. od Panterovih saigrača iz Milana (Rajs) da su bili šokirani što Milano nije istresao kesu za Puntera, već mu nudili sličnu lovu koju je imao, nakon odlične sezone, te da je sa razlogom rekao fuck you tom Messini i Milanu. Messina je mogao da kuka da su hteli da ga zadrže, kao i sada sa Šabaza, ali ko ga jebe, kada je outbidovan.

 

LeDay-a jednostavno nisu produžili. Ali bitno da si šuknuo novom kolegi i prikupio plusiće.

Loše si primetio.

7 minutes ago, Mrk said:

Pa zato sam ga i spomenuo, ako je mogao da bude relevantan tada moze i sada. Jel sam ja pisao da izmislja price pa to meni pripisujes?

Poenta price je da smo dosli u situaciju onog Spiderman meme-a, a cudimo se i dalje kako ovi drugi uspevaju da plate/potpisu nekog igraca.

Sve mi se čini da je tvoja poenta bila da je sada relevantan, više nego ikada, uključujući i tada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Sve mi se čini da je tvoja poenta bila da je sada relevantan, više nego ikada, uključujući i tada.

Tebi je poenta preletela preko glave koliko ja vidim, a poenta mog upisa je da je Chaos-u nerealan slucaj Panter a nije nerealan Shabazz.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mrk said:

Tebi je poenta preletela preko glave koliko ja vidim, a poenta mog upisa je da je Chaos-u nerealan slucaj Panter a nije nerealan Shabazz.

mala je samo razlika da dodjes u klub koji se nategne da udje u EK ili u klub koji igra EL vec godinama... nesto je makar po meni nerealnije...

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

mala je samo razlika da dodjes u klub koji se nategne da udje u EK ili u klub koji igra EL vec godinama... nesto je makar po meni nerealnije...

Chaos nije pisao o tadasnjem prelasku Pantera iz EL u EC tim, u pitanju je letosnji produzetak ugovora.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mrk said:

Chaos nije pisao o tadasnjem prelasku Pantera iz EL u EC tim, u pitanju je letosnji produzetak ugovora.

moras priznati da je mnogo redji slucaj da se kod nas produze ugovori stranim igracima koji su trazeni... obicno je to igrac koji dodje radi vece uloge i da bi se naplatio sledecim ugovorom... ne kazem da je sabaz takav tip, cak suprotno, ali je cudno da vi vec par godina imate mogucnosti za tako nesto 🤔

mislim saljes nam temu u tatu, a realno nemas razloga za to

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drperce said:

moras priznati da je mnogo redji slucaj da se kod nas produze ugovori stranim igracima koji su trazeni... obicno je to igrac koji dodje radi vece uloge i da bi se naplatio sledecim ugovorom... ne kazem da je sabaz takav tip, cak suprotno, ali je cudno da vi vec par godina imate mogucnosti za tako nesto 🤔

mislim saljes nam temu u tatu, a realno nemas razloga za to

Jel tatisanje to sto mislim da su i Panter i Shabazz nerealni za nase uslove ili bi tatisanje bilo da mislim to samo za jednog?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čvarkov said:

Nećemo se složiti jer je taj trend kod vas počeo kao što sam rekao dolaskom Željka, a kod nas na pola prošle sezone.

 

Kod nas taj trend jos uvek nije zaziveo, Sabaz verovatno nije potpisan na garantovan dvogodisnji, Giedraitis-Tobi-Bolomboj svi na jednu sezonu. (i Teo mada on planira da zavrsi karijeru nakon nas i ove sezone)

 

Kampaco i Vildoza nisu potpisali garantovan dvogodisnji vec 1+1 player option uz minimalno obestecenje.

 

Da smo dobili garantovani visegodisnji, aj Kampaco je mozda i sam postavljao uslove da bi otisao u Real, ali bi barem Vildozu potpisali na garantovan dvogodisnji i Sabaza sad. Ako je Sabaz potpisao garantovan dvogodisnji, mozemo reci da je delimicno kod nas taj trend poceo od ove sezone, ali samo ako je potpisao garantovan dvogisinji cak ne ni 1+1 team option a ako nije stavljeno ogromno obestecenje nj onda ne racunam. Mada ne vidim zasto ne bi dobra pojacanja u vidu Tobija i Giedraitisa potpisali na 2. Tako da svakako nije ni od ovog leta kod nas taj trend poceo a kamoli na pola prosle sezone.

 

Tamo ne samo da su Panter i Ledej potpisali garantovan dvogodisnji, vec citav tim. Zeljko na 3, Madar na 3+obestecenje (sami su krivi jer su ga izgubili zbog zaostalih plata a Misko i Fener su to iskoristili i uzalud im tuzba BAT-u), Avramovic na 2, Smajlagic na 3, Koprivica na 3, Vukcevic (pise visegodisnji ne i precizno). Zatim su i Andjusic i Papapetru (sa kojim je doslo do raskida obostrano) potpisali garantovan dvogodisnji. Sve su ovo garantovani a ne +1. Zatim su i Panter i Ledej produzili garantovan dvogodisnji. Dakle oni su za 2 sezone svega 3 igraca u vidu Kurucsa, Lesora i Exuma potpisali na jednogodisnji. (i Nanelija al njega su produzili).

 

Za to vreme Zvezda nije zadrzala Kalinica, Voltersa, Holinsa Davidovca, Kampaca, Vildozu, Petruseva i Dobrica. Pricamo o igracima za koje se htelo da se zadrze. Sve nosioci igre iz obe sezone. Jedino je Nedovic i to na konto njegovih licnih odnosa i jer hoce ovde da provede ostatak karijere.

 

Da je bilo novca za garantovane visegodisnje, niko ne spori da mi imamo novca za jednu sezonu i da je ovaj tim nikad skuplji, ali mi cemo i sledece sezone najverovatnije biti bez Sabaza (ako bude bio zdrav i nastavi kako je krenuo, on ce mozda put Nba kao i Exum ili ce neka Barsa da mu da 4 miliona po sezoni koje necemo moci da ispratimo), Giedraitisa, Tobija, Bolomboja... Sve i da zadrzimo neke od njih, moracemo da ih platimo vise ako budu imali odlicne sezone nego sto bi bio slucaj da su potpisali garantovan dvogodisnji. Povecanja na garantovan dvogidisnji izmedju 2 sezone su jako mala u odnosu na ako igrac iskida sezonu, moras mnogo vise da platis da bi ostao.

 

4 hours ago, Redstar0356 said:

covece, kad smo mi igrali taj plejof sa Cska, sledece sezone  je F4 bio u Bgu. Nismo  zadrzali nikog iz te ekipe jer nismo imali para.

 

Nismo nikad zadrzali nijednog nosioca. (jer nismo imali garantovani visegodisnji ciklus od strane drzave a ne jer nismo znali da li cemo igrati El ili ne, to su smesne price a imamo i dokazane primere)

 

Posle 14/15 nismo mogli zadrzati Kalinica i Dzenkinsa.

 

Posle 15/16 nismo mogli zadrzati Milera i Cirbesa.

 

Posle 16/17 nismo mogli zadrzati Dzenkinsa, Jovica, Gudurica, Kuzmica.

 

Posle 17/18 nismo mogli zadrzati Rocestija.

 

Posle 19/20 nismo mogli zadrzati Lorenca, Pantera i Berona.

 

Posle 20/21 nismo mogli zadrzati Lojda i Voldena.

 

Posle 21/22 nismo mogli zadrzati Kalinica, Voltersa i Holinsa.

 

Posle 22/23 nismo mogli zadrzati Kampaca, Vildozu i Petruseva.

 

Ovo su sve igraci koje je klub hteo da zadrzi i koji su bili glavni igraci svaku od tih sezona. Sigurno da bi vecinu njih (aj tipa Miler je bio macka u dzaku, kao i Lorenco delimicno) ali ostale bi potpisali na garantovan visegodisnji sigurno svakog i to tokom sezone, kao sto to rade drugi klubovi u El. Na primer Partizan je produzio Koprivicu pre isteka ugovora na visegodisnji, da im se ne bi desio slucaj Madar. Olimpijakos i Makabi su produzivali nosioce tokom sezone itd.

 

Dakle pricam o iskljucivo nosiocima igre cak i ne racunam igrace poput Mitrovica, Dobrica, Davidovca, Feldina, Gista, Dion Tompsona, Voltersa iz 1. mandata itd. a i za vecinu njih (i druge koje sam zaboravio a bilo ih je jos sigurno) se htelo da se produze nego jednostavno dobili bolje ponude.

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da je cirkus i igra pijanih milionera pocela dolaskom Obradovića. Covek je celo leto pregovarao i trazio garancije sa glavnim finansijerom na celu države,  kako za sebe tako i za svoju svitu oko klupe, pa onda i za igracki kadar. Kada je dobio garancije, prihvatio je ponudu,  i onda krece ovaj cirkus, gde se dovodi Panter iz f4 ekipe da igra EK, pa njegov saigrac Leedej ..itd. 

Nakon fijaska te sezone , gubitka svih trofeja, i ispadanja od Burse, covek dobija još vise pare, pa onda ostavlja i produžuje koga hoce, a pri tom pojačava tim sa Exumom, Papapetruom, Nanelijem, ...

 

Sa druge strane to Covic koristi, i onda dovodi Vildozu, Kampaca i igra pocinje.

Samo je razllika u tome ,sto je zvezda pocela sezonu kao šampion bez Vildoze, i Kampaca, koji su se naknadno prikljucili, kad je vrag odneo salu 1/6 start u EL, onda se glavni finansijer i naš i njihov ponovo ukljucio.

Ovakve timove i Vujosevic i Radonjic su mogli samo da sanjaju. Sta je i sa kojim timom Vujosevuc pravio...ono je bio uspeh, gde sa nekim Vranjesom, Djekicem, Miloševicem, i dva -tri stranca igras top 8 i šta sve...

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

danas sam od lika, kome nemam razloga da ne verujem, cuo da je ovo cutanje oko Belog u dogovoru sa njim (nije insajder i sl. igrom slucaja je upoznat)

po njegovoj prici Beli nije da je povredjen toliko da ne moze vise igrati ali  imao je problema sa oticanjem pri vecem naporu i to u kratkim razmacima i smorilo ga je jako

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Uvek je bolje imati dvosmerne igrače nego specijalce (za odbranu ili napad) ali definitivno vidim poentu u Lazić - Lazarević - Ilić - (Kuzmić) batinaškoj ekipi koja mora da ima precizne zadatke i uspostavi balans i bodigard odnos sa našim nežnim umetnicima. Imam dobar osećaj pred Kaunas.

Bili bi izuzetno limitirani kad bi imenovana četvorica bili standardni u 12. Na sreću, Lazarević i Kuzmić su van 12 i očekujem da budu korišćeni za neke specijale. Ilić je trenutno u 12, ali sve je to i dalje dosta varljivo. Lazić je jedini iz ove ekipe koji ima standardno mjesto u 12. Ja se slažem da treba imati takve igrače na širem spisku od 15 igrača, ali isto tako sam siguran da bi bilo dosta problema kad bi ova družina bila konstantno u rotaciji. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Obi-Wan said:

Playoff lock nakon jednog kola sa mučenim Asvelom kući...jbeni clickbait "novinari"

Novine su samo prenele sta je rekao Mekalum. On je rekao da mu se svidja kako igramo i da je po njemu Zvezda plejof tim. Ne znam sta je tu cudno?

On je kao igrac verovatno video nesto sto ti i ja nismo. Evo na primer po meni je Real pleyoff lock nakon gledanja jedne utakmice. Da li gresim? 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wake in Fright said:

Real je ipak redovni učesnik F4-a i višestruki prvak. Mi smo samo jednom za sve ove godine osjetili PO. Mekalum svakako ima pravo na svoju predikciju. Ja nijesam toliko siguran, ali mislim da moramo biti makar top10. Sve ispod toga bi stvarno bio neuspjeh. 

Uz valjanu doselekciju ima sanse. Ima, ima.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wake in Fright said:

Mekalum svakako ima pravo na svoju predikciju

To mi je i bila poenta. Igrac koji ima mnogo iskustva je video nesto u nama. Moje poredjenje sa Realom je samo u tome sto kao sto mi vidimo nesto u Realu, Mekalum vidi nesto u Zvezdi.Mozda nesto mi ne vidimo. Licno mislim da igramo prelepu kosarku i to mi je dovoljno. Siguran sam da sut za tri nece puno padati, jer smo ipak doveli gomilu igraca sa preko 40% uspesnosti za tri. Unutrasnja igra nam je brza i efikasna, naravno ako to bilo priblizno onome sto smo videli na pripremama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...