Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Zvezda u EL ima suđenje kakvo razni Borci, Igokee i ostale Krke imaju kad dođu da igraju u Beograd protiv Zvezde u ABA ligi. U toj priči postoji samo dva problema:

 

  1.  Ne vidim da je neko zabrinut što abaligaška bornija ima takav sudijski tretman protiv Zvezde
  2. RSB bratija je toliko odvaljena od realnosti da zapravo misli da Zvezda ima loše suđenje u abi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Nema ni primera da se jednoj ekipi u dve vezane neizvesne zavrsnice sudi gazenje linije za 1-2 cm u poslednjem minutu.

Ispravi me ako gresim.

 

 

 

Odi na sam kraj produžetka i vidi pri kojem rezultatu i s koliko vremena na satu je svirano. Jest da je okrutno, ali odluka je ispravna. Mogu ti naći još primjera, ovo je iz glave situacija gdje je direktno odlučilo pobjednika. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robespierre said:

Zvezda u EL ima suđenje kakvo razni Borci, Igokee i ostale Krke imaju kad dođu da igraju u Beograd protiv Zvezde u ABA ligi. U toj priči postoji samo dva problema:

 

  1.  Ne vidim da je neko zabrinut što abaligaška bornija ima takav sudijski tretman protiv Zvezde
  2. RSB bratija je toliko odvaljena od realnosti da zapravo misli da Zvezda ima loše suđenje u abi

Nije tema, ali Borci i Igokee su po 40-50 poena slabiji, a ovde su izjednaceniji protivnici. Pisalo se masovno npr o sumnjivim penalima Zvezdi u fudbalu na tom Pdf, ja sam jedan koji je pisao o tome izmedju ostalih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sharp said:

 

Ok, prihvaćam, ali ovo nisu zadnje 2 min i ovdje je trebalo ići upozorenje Anđušiću, ne direktna tehnička. 

 

Tako je. Uz verovatno i tehničku, a bar opomenu treneru za ometanje izvođenja + stajanje van polja.

 

Lično, ako me nešto nervira po pitanju suđenja na Partizanovim mečevima, to je što se apsolutno ignoriše greška u koracima u polasku u dribling LeDaya kada napada closeout. Pravi je cca svaki drugi put, bez preterivanja.

 

Edit: Svakako smo ušli u debeli offtopic na prethodnih nekoliko strana, valjalo bi se zaustaviti.

 

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da smo se ispucali sa suđenjem za sada, ipak je duplo kolo ove nedelje pa će biti još ohoho materijala. KKP cele sezone igra neizvesne završnice pa onda neke sudijske odluke više bodu oči jer su skoro sve njihove utakmice na jednu loptu. Meni je generalno onaj Juan Carlos Garcia koji je sinoć sudio u Areni uz Lottermosera najbolji sudija u EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sharp said:

 

 

 

Odi na sam kraj produžetka i vidi pri kojem rezultatu i s koliko vremena na satu je svirano. Jest da je okrutno, ali odluka je ispravna. Mogu ti naći još primjera, ovo je iz glave situacija gdje je direktno odlučilo pobjednika. 

Neuporediva situacija, ovde je igrac presao liniju, dobio opomenu sudije a onda opet presao sa pola noge.

Ne znam da li si gledao utakmice, protiv Olija je Nedovic za nokat presao i odmah dobio tehnicku, protiv Barse slicno. 

Ovakve pojedinacne situacije postoje, ali i dalje mi nisi nasao primer da se to sudi na dve vezane utakmice istoj ekipi u neizvesnoj zavrsnici kao nama.

Uz to smo imali i tehnicke treneru, klupi zbog radovanja i Mitrovicu zbog pipkanja sudije. Sve odluke u tri utakmice, od kojih svaka za sebe nije problematicna, ali zbirno jesu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, robespierre said:

Zvezda u EL ima suđenje kakvo razni Borci, Igokee i ostale Krke imaju kad dođu da igraju u Beograd protiv Zvezde u ABA ligi. U toj priči postoji samo dva problema:

 

  1.  Ne vidim da je neko zabrinut što abaligaška bornija ima takav sudijski tretman protiv Zvezde
  2. RSB bratija je toliko odvaljena od realnosti da zapravo misli da Zvezda ima loše suđenje u abi

A RSB bratija je ko?

Svi oni koji su se drznuli da iskomentarišu par situacija sa sinoćne utakmice koje su išle u prilog KKP?

Ili nazivaš tako sve navijače CZ?Nisam u toku.

 

Kada smo kod ABA lige i RSB bratije i generalno KKCZ,jedno pitanje ovogidišnji derbi utakmice u EL i ABA ligi,jesi li primetio razliku u sudjenju?

Evroligaški serbi je jedna od utakmica koja je odsuđena perfektno gde sudije ni jednog trenutka nisu dolazile do izražaja i upadale u prvi plan

u bilo kom kontekstu,za razliku od derbija u ABA ligi.

 

Ne bih da "tatišem" ali moram napisati kad već vučeš za jezik,

je konstatacija koja se ogleda u tome,da nikad nisam gledao da jedan tim koji igra u BG protiv CZ ima suđenje kakvo je Igokea imala onomad u Areni u završnici meča.

Da li je bilo tendencije ili pak samo greške,previda sudije ne znam,ali je moje mišljenje takvo.

Vrlo dobro,bar ja lično znam da gledam košarku,razumem pravila i osetim i vidim greške ali i tendenciju.

 

A ove "buranije" kako si ih nazvao nisam imao prilike da gledam kako ih u BGD "kradu" i sude tendeciozno kao što sude KKCZ u EL kako prošle tako i ove sezone.

Učestaliji je uzorak od uzorka kojeg bi nazvao sudijska greška.

Čija je to "zaslzga" ne znam,ali je toliko učestalo da je već postalo smešno da nam se sude neke gluposti i budalaštine ili previde protivniku stvari koje direktno na kraju

utiču na sam rezultat.

 

I nema ništa loše u tome kad kažem da bih voleo da klub za koji navijam ima suđenje slično KKP.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nema PJ neki šut da bi prošao u NBA, a i kao atleta je tamo krajnji prosek.

 

što otprilike može da se kaže i za exuma. ja ne mislim da je dante bolji igrač, egal u najmanju ruku ako ignorišemo defanzivu

bogdan je druga priča, on nije starter u hawksima zbog kompozicije tima ali igra starter minute uglavnom

 

u nekim drugim ekipama slične snage kao što su hawksi, možda i nekim jačim, bi komotno mogao da bude starter.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Exum je mnogo veći atleta od Doziera, daleko je eksplozivniji na taj size. Svejedno mislim da je izjava da bi Dozier u bilo kojoj ekipi u NBA bio starter ili prvi bek sa klupe teško preterivanje.

 

ma ne, ne bi bio starter nigde gde su zdravi igrači

a što se exuma tiče, eksplozivnost i gabariti dolaze do izražaja u evropi, u usa je jedan od mnogih

svejedno nema šut, tu je dozier bolji a nema ni defanzivu, tu je dozier makar na nba proseku, možda i malko više

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ma ne, ne bi bio starter nigde gde su zdravi igrači

a što se exuma tiče, eksplozivnost i gabariti dolaze do izražaja u evropi, u usa je jedan od mnogih

svejedno nema šut, tu je dozier bolji a nema ni defanzivu, tu je dozier makar na nba proseku, možda i malko više

 

Ne slažem se, Exum je i za NBA pojmove odličan atleta, uostalom biran je kao lutrijski pik zbog toga dok je Dozier undrafted i nema nijedan segment igre osim te odbrane (gde nije neki lockdown defanzivac) na NBA nivou. Ne bih rekao ni da je nešto posebno bolji šuter od Exuma. Jednostavno, momak je fundamentally sound što bi se reklo, potkovan u svim elementima ali nigde naročito. U Evropi se ističe po veličini i dužini za svoju poziciju, recimo značajno je veći od bilo kog Monakovog beka, sinoć imali prilike da vidimo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dozier po meni ima mnogo bolje organizatorske spos zzobnosti, odnosno kreaciju, često puta je spajao centre sa košem, dok je Exum više skorer sa pozicije organizatora igre.

Sve u svemu, obojica su jedinstveni i dominantni u EL, dok u NBA to malo teže ide.

 

Edited by Thor
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

Neuporediva situacija, ovde je igrac presao liniju, dobio opomenu sudije a onda opet presao sa pola noge.

Ne znam da li si gledao utakmice, protiv Olija je Nedovic za nokat presao i odmah dobio tehnicku, protiv Barse slicno. 

Ovakve pojedinacne situacije postoje, ali i dalje mi nisi nasao primer da se to sudi na dve vezane utakmice istoj ekipi u neizvesnoj zavrsnici kao nama.

 

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Ovo nisu baš situacije prešao za nokat - pogotovo ova druga. Uostalom ili je prešao liniju ili ne, nebitno je za koliko, nije ni Mirota gazio liniju više nego gore Nedović pa je svejedno ogroman previd i greška koja je odlučila pobjednika. 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Thor said:

Dozier po meni ima mnogo bolje organizatorske sposobnosti, odnosno kreaciju, često puta je spajao centre sa košem, dok je Exum više skorer sa pozicije organizatora igre.

Sve u svemu, obojica su jedinstveni i dominantni u EL, dok u NBA to malo teže ide.

 

Dozier uopšte nije nešto dominantan, dobar je igrač ali dominacija je baš prejaka reč za njega. Možda će biti jer mi deluje kao nacrtan za evropsku košarku ali za sada to nije nikakav spektakl iako igra sve bolje. Pogledajte recimo brojke Nunnallya koje su za sad nestvarne ove sezone, pa opet ne bih ni to nazvao dominacijom nit bi isti imao šta da traži u NBA. Dominacija je ono što je Exum radio, napad za napadom rešava sam neretko preko centara i pretrčavajući mnogo niže bekove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na size i fizikalije i poziciju na kojoj igra. Meni se čak i više sviđa od Exuma, ako gledamo kreaciju i organizaciju igre, kao i konstantniji šut...i nema Lesora uz sebe sto ga je imao Exum, sto je isto bitno napomenuti.

Svakako je Exum dominantniji, eksplozivniji igrač i projektovani NBA All star koga su povrede ujebale da to i bude.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sharp said:

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Ovo nisu baš situacije prešao za nokat - pogotovo ova druga. Uostalom ili je prešao liniju ili ne, nebitno je za koliko, nije ni Mirota gazio liniju više nego gore Nedović pa je svejedno ogroman previd i greška koja je odlučila pobjednika. 

 

 

 

Prilicno sam siguran da se ovaj Nedovicev prelaz cesto desava i drugima a skoro nikad ne sudi u takvom trenutku, al dobro, da ne duzimo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...