Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Dobar je PJ za Evropu ali nemojmo da preterujemo, kakav crni starter u NBA. Ni Bogdan nije starter, Exum nije ni prvi bek sa klupe, a bolji su igrači od Doziera, Bogdan i za klasu bolji. Nema PJ neki šut da bi prošao u NBA, a i kao atleta je tamo krajnji prosek.


Bogdan nije starter jer igra sa Traeom i Dejounteom koji su AS odnosno granicni AS nivo kvaliteta. On je kvalitetom sigurno startno NBA bek. PJa su povrede itekako ubile, tesko da bi on dosao u Europu da istih nije bilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto misliš da nemamo?

 

Da se razumemo, ne kontriram ti, samo navedi neke argumente. Ja recimo imam argument da je Žoc zaštićeniji od tehničkih grešaka, ali konkretne odluke na terenu nisam primetio da se nešto vuče na stranu KKP. Nisam majke mi, i ne kažem to da bih bio lažno politički korektan.

 

Sinoć su pre nesportske Motiejunasu bile dve situacije, prvo nedosuđen faul nad njim, što je posle prikazano da verovatno i nije bio faul, a nakon toga čisti koraci Smailagića sekund pre faula na prijemu lopte. Eto to je greška u korist Partizana. Ali ne može se na osnovu toga reći daje Partizan favorizovan. Takve stvari imamo na svim utakmicama. 

Edited by John Terry
  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Zašto misliš da nemamo?

 

Pa jel imamo prosecno sudjenje?

Pogledaj utakmicu protiv Barselone u Spaniji, proslu protiv Efesa, Tehnicka protiv Olympijakosa itd itd

Edited by pilif88
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ljudi vise besni na Covica sto kkcz nema ni u naznakama normalno sudjenje 

Da ne gledam nedosudjene faulove dovoljni su samo oni prestupi i gazenje linije, Luki tehnicka jer je dodirnuo sudiju , tehnicke klupi zbog radovanja 

Edited by srlepajce
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

Mislim da su ljudi vise besni na Covica sto kkcz nema ni u naznakama normalno sudjenje 

 

E to je već tema za razmišljanje i svodi se naravno na poštovanje koje je neko zaslužio a neko nije. Činjenica je da smo dosta puta oštećeni bili protiv ovih bogatijih klubova, posebno na gostovanjima, ali to ne znači da je KKP favorizovan, već da nas ne poštuju sudije. To naravno nije korektno, ali je takva situacija.

4 minutes ago, pilif88 said:

 

Pa jel imamo prosecno sudjenje?

Pogledaj utakmicu protiv Barselone u Spaniji, proslu protiv Efesa, Tehnicka protiv Olympijakosa itd itd

 

Podseti me na koje odluke misliš. Opet kažem, moguće je, ali to nema veze sa Partizanom, već sa suđenjem nama. A način da dobiješ bolje suđenje nije onaj koji ima gazda PAO, tako samo budeš ismevan. Način je da ponekad istrpiš nepravdu, infiltriraš se među zmije i praviš se da je sve super. Tako je u životu, tako je i u sportu. Niko ne voli hejtere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na temu.

 

Moram jos jednom da napisem koliko sam odusevljen Kaboklom, mislim da sam posle 2-3 njegove utakmice odmah i napisao da sam ocekivao vise indijanstine u njegovoj igri a on je to igranje za potrebe ekipe podigao na jos visi nivo. Sinoc mi se cini mrzi me da proveravam statistiku nije sutnuo nijednom za 3 a to je nesto sto ga je krasilo kroz dosadasnju karijeru sto je pokazatelj koliko je posvecen ekipi verovatno to trenutno Zeljko ne zeli od njega ali ne sumnjam kako prolazi vreme da ce i da dobije malo vise napadacke slobode i bice akcija za njegove suteve, za sada jako racionalan i radi ono sto je potrebno zastita obruca, skok i u napadu zakucavanja i uglavnom igra ispod i oko kosa. Jedina da kazes mana mu je cesto pravljenje glupih i nepottebnih faulova i ulazak prebrzo u probleme sa licnim sinoc ih je imao barem 2 i dobro jedan izmisljen faul u napadu. 
Za sada je bukvalno definicija instant pojacanja i odmah po dolasku Partizan igra bolje za 30-40% (pomaze tom procentu i povratak Pantera naravno).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ibaka je baš prijatno iznenađenje za mene. Mislio sam da je gotov i da je njegov potpis za Bajern sličan potpisu Kembe za Monako, više neki marketinški potez, međutim Serge dere za sada i to više na skill nego na još uvek zavidne fizikalije. Bayern igra dosta dobro u poslednje vreme iako nemaju baš impresivan individualni kvalitet. Pablo Laso je majstor svog zanata.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, John Terry said:

Zašto misliš da nemamo?

Nemamo jer je Covic uspeo da okrene najbolje Aba sudije (koji su ujedno i EL sudije) protiv kluba. Opravdano ili ne, ali tako je. Pored toga vodi se i neka vrsta rata protiv EL od prosle sezone posle onoga sa Kampacom. Ne bih zanemario ni faktor "manjeg" kluba kako nas verujem i dalje gledaju i EL i njihove sudije. Sa druge strane imamo Obradovica koji je jedno od najvecih imena u evropskoj kosarci. Gde god da gostuje docekan je kao kralj i sa svim bitnim ljudima je u dobrim odnosima. Da li ima uticaj na njih, ne znam, ali sigurno ima veliko postovanje sa njihove strane. Partizan je sa ulozenim sredstvima u prethodnih nekoliko godina zasluzio i status "veceg" kluba u EL, tj usao je u drustvo Reala, Barse, Olimpijakosa, itd...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

 

E to je već tema za razmišljanje i svodi se naravno na poštovanje koje je neko zaslužio a neko nije. Činjenica je da smo dosta puta oštećeni bili protiv ovih bogatijih klubova, posebno na gostovanjima, ali to ne znači da je KKP favorizovan, već da nas ne poštuju sudije. To naravno nije korektno, ali je takva situacija.

 

Podseti me na koje odluke misliš. Opet kažem, moguće je, ali to nema veze sa Partizanom, već sa suđenjem nama. A način da dobiješ bolje suđenje nije onaj koji ima gazda PAO, tako samo budeš ismevan. Način je da ponekad istrpiš nepravdu, infiltriraš se među zmije i praviš se da je sve super. Tako je u životu, tako je i u sportu. Niko ne voli hejtere.

 

Baci pogled sutra kada Sreten Radovic i Mario Majkic budu sudili u Areni.

 

Utakmica sa Barsom sudili Paterniko i Javor:

 

na 2 razlike na kraju trece cetvrtine dize se Teo za sut za tri dobija po ruci (cela hala je videla) sudije cute, namerna Mitrovicu od strane Javora, umesto faula u napadu od Veselog u 2 minuta pre kraj zbog lakta u glavu Teodosicu sviran faul Veselom i Tehnicka, pa tehnicka minut kasnije....itd itd

 

Protiv Efesa Paterniko opet tehnicke dve koje su idiotske (sto kaze Plavsic vezbanje pravila) itd itd...


EVo veceras sudi Javor pa da vidimo...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sharp said:

 

Ne razumijem, pravilo 8 sekundi je tokom cijele utakmice pravilo 8 sekundi. Ovo što ti spominješ je nešto drugo.

Prvo, bez sata za 24 sec sudije ne mogu točno znati u kojem trenutku kreće posjed Partizana - broj 1. Drugo, danas nitko više ručno ne broji 8 sec otkako imamo ove moderne semafore za 24 sec koji pokazuju i desetinke sekundi. Sad kad gledam tu situaciju frame by frame ispada da im je stvarno trebalo više od 8 sekundi da prijeđu u prednje polje, ali mislim da ne postoji nitko tko bi to u realnom vremenu sa 110% sigurnošću ulovio i svirao. 

 

 

Valjda je osnovna stvar da kao novi trail po uspostavljanju poseda pogledaš na sat za igru radi kontrole vremena za napad i ispravljanja eventualnih grešaka zapisničkog stola. Sve i da nisu to uradili, sudije sa tolika iskustva su morali da procene da je u onoj situaciji prošlo gotovo 9 sekundi.

 

Odluka koja je direktno uticala na ishod utakmice, ispratiću kako će Evroliga reagovati povodom toga.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Manu said:

 

Valjda je osnovna stvar da kao novi trail po uspostavljanju poseda pogledaš na sat za igru radi kontrole vremena za napad i ispravljanja eventualnih grešaka zapisničkog stola. Sve i da nisu to uradili, sudije sa tolika iskustva su morali da procene da je u onoj situaciji prošlo gotovo 9 sekundi.

 

Odluka koja je direktno uticala na ishod utakmice, ispratiću kako će Evroliga reagovati povodom toga.


Evroliga je reagovala i predsednik sudijske komisije je deligrao samog sebe za sutrasnju utakmicu. Da mu nista ne promakne.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo i basketnews navija za zvezdu, sram ih bilo. Inače zanimljivo je da Monako nije prva ekipa koja se žali na sudjenje protiv kkp, jedna skroz nova situacija, generalno je do sada bilo da sudjenje blago naginje uvek protiv kkp i kkcz, mogu da zamislim šta bi Vujošević uradio da ima približno tretman sudija kakav ima obradović u kkp. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Manu said:

 

Valjda je osnovna stvar da kao novi trail po uspostavljanju poseda pogledaš na sat za igru radi kontrole vremena za napad i ispravljanja eventualnih grešaka zapisničkog stola. Sve i da nisu to uradili, sudije sa tolika iskustva su morali da procene da je u onoj situaciji prošlo gotovo 9 sekundi.

 

Odluka koja je direktno uticala na ishod utakmice, ispratiću kako će Evroliga reagovati povodom toga.

 

 

Znaš i sam da nitko to ne radi već da svi love sat za 24s pa tek onda zadnje dvije brojke na satu za vrijeme da znaju kad otprilike završava napad u slučaju da se nešto desi sa satom za 24s.

Nemoj me krivo shvatiti, ne kažem da ovdje nije bila greška, ali sam realan kao netko tko zna kako to izgleda na terenu i puno mi je veći problem kad se ne odsvira nešto očito što na toj razini moraju biti u stanju napraviti nego kad se desi eventualnih 8 sec dok je sat za 24s isključen u produžetku takve utakmice sa svime što se dešavalo na terenu u tom trenutku. Gledaju da isprate 99 drugih stvari i svega što se inače na samom kraju utakmice može desiti i očekivati da će netko manualno brojati 8 sec pored svega ostalog stvarno nije realno. 

 

 

BTW. Sreten Radović nije nikakav šef suđenja na EL već predsjednik sindikata sudija. Šef suđenja od ove sezone je Dani Hierrezuelo. 

Edited by Sharp
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Utakmice odlucuju nijanse, jedan sut, jedna odbrana, ali vrlo lako i neki izmisljeni ili nedosudjeni faul.

I to je sve part of the game. Uvek bilo, uvek će biti. Ne znam da li neko ko se nije bavio sudjenjem može to da shvati, ali ako igrači na utakmici naprave xy grešaka, ne možeš od sudije da očekuješ da ne napravi ni jednu. Niti je realno, niti je normalno. Ja sam se bavio rukometom, ne košarkom, tamo sudijski par ima pravo da napravi po 2-3 greške u svakoj od oblasti koje se gledaju (a ima ih 8-9). Plastično, imate 20 pogrešnih odluka (samo da ne bude nešto baš kriminalno) i opet vi niste loše odsudili i dobijate finu ocenu.

 

Da se vratim na košarku, ono sinoć jeste loše odsvirana utakmica. Logično je da će mene kao navijača Partizana više zaboleti dva fantomska faula Kaboklu, bez kojih bismo možda otišli na 20 razlike, toliko je dominantan bio (+16 za 18 minuta), od poklonjenih bacanja Panteru. Ili još jedan užasni faul u napadu sviran Smajliju, faul Ledeju i tako dalje od stvari na koje se žale igrači Monaka. Partizan je bio bolji sinoć (po indeksu, po utisku, kako god) i trebalo je ranije da privede utakmicu kraju. Kažem, da sudije nisu šiljili na Brazilcu, ne bi Monako ni imao na šta da se žali. Ali to je ono, da baba ima kamion.

 

Što se generalne slike tiče, ja bih iskreno bio zgrožen da Partizan danas sa Željkom ima sudjenje kao Duletov Partizan nekad. Ko misli da Zvezda, Monako ili Pao imaju loše sudjenje, treba da pogleda na primer seriju Partizan - Taukeramika, da vide šta je porudžbina. Sinoć je prosto u pitanju bila kombinacija loših odluka i gorih kompenzacija.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Fakat je da nas jebavaju konstantno i to je sramota. Druga stvar je sto konstantno brkamo u oko. Zvizdimo na onu jebenu himnu, pravimo gluposti sa Kampacom, Covic se kaci sa aba sudijama a oni sude i el.

Sport je odavno prestao da bude stvar koja se resava samo i samo na terenu. Logistika o sve sto ide uz to sve vise dominiraju. Mi smo se tu negde pogubili, neki drugi se bolje tu snalaze. Ima prljavih udaraca na sve strane, a Covic nikako da shvati da aba i el nisu isto.

Link to comment
Share on other sites

Sasvim je u redu da imate mišljenje o svemu, pa i o suđenju na utakmicama KKP, i da ga iskazujete. Postoji samo očigledna razlika u tome kako neko to sroči i moderacija u principu radi korektan posao da ne dozvoli određen tip upisa. Valjda je jasno šta nema prođu i zbog čega. Iste stvari mogu da se napišu i bez tatisanja, hiperbolisanja i začinjavanja.

 

Navijača KKCZ ima neuporedivo više na forumu, te je i logično da je kvantitet nekih komentara veći. Meni nije problem da kažem da imamo bolji tretman od KKCZ, ali to svakako nema nikakve veze sa Evroligom kao organizacijom, nekim lobijem, potplaćivanjem ili čime već. U svetu sporta je generalno tako, neki igrači, treneri, pa i klubovi jednostavno uživaju veći respekt od strane sudija, a na to više utiče neka reputacija i ljudski faktor nego bilo šta drugo. To se svakako na kraju ne manifestuje toliko dramatično kako se ovde predstavlja - najbolje vs najgore suđenje, ali može da znači u 50-50 situacijama, kada sudije nisu najsigurnije koju odluku da donesu.

 

Sudijske greške su sastavni deo bukvalno svake košarkaške utakmice ikada, a kada se radi o klubovima za koje navijamo, broji se samo određeni procenat istih, jer je izgleda psihički lakše da se prihvate ako se svedu pod očiglednu tendenciju da se ne dozvoli pobeda. Tako imamo da prosečan navijač KKCZ unapred očekuje da će biti pokraden, pa čeka i lovi svaku sudijsku grešku na štetu njihovog kluba i lupa recke. Isto tako gledajući utakmice rivala, glavni fokus su greške u korist KKP, čak i potraga za istim ako ih nema dovoljno i traženje afirmacije, pa ako neko objektivan otkloni sumnju - 'idemo dalje, a ova situacija?''

 

Ja ne mogu da vam iznabrajam koliko puta je sinoć 20 000 ljudi u Areni gledalo u onaj ekran i bilo ubeđeno da ih neko zajebava i krade, u isto vreme slepi za neke greške u našu korist. Za to vreme je na forumu potpuno druga priča i atmosfera. Navodim vam to samo kao primer koliko nije sve tako crno-belo (hehe), već je ogromna količina emocije i subjektivnosti upleteno u sve.

 

Greške, a ne tendencija, biće vam lakše.

Edited by fillam
  • Like 13
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pilif88 said:

Teo za sut za tri dobija po ruci

 

Mislim da je tu svirana nošena, odnosno pogrešno vođenje, jer je skočio sa loptom. Teova greška.

 

41 minutes ago, pilif88 said:

namerna Mitrovicu od strane Javora,

 

Tehnička jer je u zadnja dva minuta utakmice zabranjeno nagaziti aut liniju ili je preći, prilikom izvođenja lopte, kao defanzivac.

 

Ne kažem, nemamo mi dobar tretman sudija, ali opet to je do nas i evrolige, ne do Partizana.

 

Pre će biti da je do ovoga što @СтелаРоса piše, zaratili smo sa svima.

 

Link to comment
Share on other sites

Neko da je sinoć imao nameru ne bi sigurno svirao Kaboklu dva brza faula i nepostojeći treći. U prvom poluvrmenu je Monako imao bolje suđenje. Generalno poslednjih nekoliko sezona suđenje je često katastrofalno, i ove sezone smo imali neke smejurije od odluka. Više ne znam ni koji je kriterijum za dosuđivanje namernih faulova. Još i ovo gledanje snimaka postaje iritantno. Pre nego što sudije pogledaju snimak, mi vidimo najbolji ugao situacije koja se gleda, a onda dok ovi sa zapisničkog stola pronađu taj ugao, pa dok uspore snimak, pripadne ti muka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

 

Mislim da je tu svirana nošena, odnosno pogrešno vođenje, jer je skočio sa loptom. Teova greška.

 

 

Tehnička jer je u zadnja dva minuta utakmice zabranjeno nagaziti aut liniju ili je preći, prilikom izvođenja lopte, kao defanzivac.

 

Ne kažem, nemamo mi dobar tretman sudija, ali opet to je do nas i evrolige, ne do Partizana.

 

Pre će biti da je do ovoga što @СтелаРоса piše, zaratili smo sa svima.

 

 

Nije svirana nosena. SVirano je kraj cetvrtine bilo je uz aut liniju ispred Barsine klupe. Drugi put je svirana nosena. 

Jeste zabranjeno ali da li znas primer kome je jos svirana takva tehnica. Uvek ces naci pravilo ali ga se drzi uvek a ne da vezbas pravila na jednoj ekipi (i svaku utakmicu). 

Zanimljivo je kako nama vide gazenje linija. Opste primetno je da ABA ligaske sudije lagano zauzimaju sve vise uticaja na EL tako da ti je to to.

Nama veceras sude dvojica iz ABA-a sutra Partizanu dvojica, verujem da ce se i prekosutra naci neko (Pukl npr.)

 

edit: da se razumemo najbolje sudjenje ove godine Zvezda je imala u utakmici koju smo izgubili u derbiju. To je bilo sudjenje za 10 bez greske. Da ne bude da se uvek kuka... Kada bi svaka takva bila nema problema...

 

 

Edited by pilif88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...