Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Frank Jackson je zvanično dobio pedalu u Asvelu, oko 10p u proseku, u EL za tri šutira oko 33% dok je u domaćem šampionatu imao oko 40% za tri.
Iskreno ga nisam pratio, jel ima neki tačan razlog otkaza? Deluje da im je bio medju boljim igračima.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je krajnje vreme da ove glavešine počnu da razmišljaju o nekoj varijanti slično VAR sobi, jer ono sinoć npr. na Zvezda - Fener je fascinantno bilo.

 

Ajde što traje večnost premotavanje snimka ali ni ne znaju da podese uopšte sve uglove kamera, bukvalno ubijaju igru a na kraju nisu ni u stanju da lepo donesu odluku. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, spajk32 said:

Frank Jackson je zvanično dobio pedalu u Asvelu, oko 10p u proseku, u EL za tri šutira oko 33% dok je u domaćem šampionatu imao oko 40% za tri.
Iskreno ga nisam pratio, jel ima neki tačan razlog otkaza? Deluje da im je bio medju boljim igračima.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 

 

Možda su ga pomešali sa Edvinom. 😄

 

Ja sam ubo dve tekme gde je bio ubedljivo najbolji igrač, ali vidim da u ostalim nije bio sjajan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bobby Shurda said:

Ja mislim da je krajnje vreme da ove glavešine počnu da razmišljaju o nekoj varijanti slično VAR sobi, jer ono sinoć npr. na Zvezda - Fener je fascinantno bilo.

 

Ajde što traje večnost premotavanje snimka ali ni ne znaju da podese uopšte sve uglove kamera, bukvalno ubijaju igru a na kraju nisu ni u stanju da lepo donesu odluku. 

 

Tačno čuješ sudiju šta instruiše one za zapisničkim stolom i oni numeju pa numeju. Kao da su sa kruške pali, bolno sporo. On im kaže daj kameru ispod koša, ovaj prebaci na kameru sa drugog koša... majko moja...

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da to je i najveci problem jer taj posao ocigledno rade ljudi koji veze sa zivotom nemaju … Bukvalno deluje da nikad u zivotu nisu pratili kosarku niti znaju sta se gleda niti koji ugao da uzmu bas je skandalozno kao da ni ne gledaju utakmicu i to ne samo u Bg-u vec na vecini utakmica. Da to rade kompetentni ljudi ubrzao bi se proces bar za 4-5 puta.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bobby Shurda said:

Ja mislim da je krajnje vreme da ove glavešine počnu da razmišljaju o nekoj varijanti slično VAR sobi, jer ono sinoć npr. na Zvezda - Fener je fascinantno bilo.

 

Ajde što traje večnost premotavanje snimka ali ni ne znaju da podese uopšte sve uglove kamera, bukvalno ubijaju igru a na kraju nisu ni u stanju da lepo donesu odluku. 

 

Kod one situacije kad je Papajanis izbacio loptu u aut, a oni dosudili Lazarevicu. Ide usporeni snimak na bimu u Areni pre celendza, i vidi se fenomenalan ugao koji jasno pokazuje da je Papajanis zadnji igrao. Trazi Zvezda celendz i krece gledanje snimaka, gde oni bar 5 minuta ne mogu da nadju taj kadar. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Na nekim utakmicama te kadrove na monitoru prema instrukcijama sudija radi neko sa zapisnickog stola, a nekada samu kontrolu uzimaju sudije. Neki su vicniji u tome a neki ne. Ali gotovo u 100% slucajeva, rezija sa TV prenosa odmah prikaze najbolji moguci ugao i tajming (samo sto ne zumiraju kao sudije). 

 

Bukvalno bi neki VAR u kom sede i sudije i neko vican reziranju prenosa bili najbolje resenje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li se samo meni čini, (vidim da je primetno), da sudije ne gledaju pravi snimak/ugao u svakoj situaciji?

Bar ,da ne preteram, u polovini slučajeva, kao da gledaju (onaj ugao)tek da bi opravdali svoju, već donesenu, odluku?!

Voleo bi da nam neko stručniji za suđenje, mislim da je kolega @drakon1(ako ne grešim), pojasni princip pregledavanja snimaka?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...