Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Daniel Hackett i Virtus produzili saradnju do leta 2026-te.
Steven Enoch bivsi centar Baskonije, a trenutno igrac Turk Telekoma navodno na listi Olimipjakosa za popunu pozicije 5, Milutinov sada navodno jos duze van terena od inicijalne procene koja je bila oko 4 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Borca said:

Daniel Hackett i Virtus produzili saradnju do leta 2026-te.

 

36 godina i produzili ga za jos 2ipo god. Da neko ne gleda Virtus pitao bi se sta rade ovi ali sigurno da ako sa 36god i dalje pravi razliku u Evroligi da ce i za 2ipo moci da igra kosarku makar kao 3. opcija na svojoj poziciji tad i verovatno i tada biti dobar za tu ulogu. Uz Heketa tu su i Belineli od 37god (uskoro puni 38) koji im je glavni igrac (uz Sengeliju) i Danston od isto toliko godina koji ce napuniti 38 pred kraj sezone. Belineli i Heket su im i najbolji suteri u ekipi i 2. i 4. skoreri ekipe. Danston je centar sa najvise minuta i guli 20min po utakmici odigrajuci svih 22 do sad. Nemaju maltene nijednog mladog igraca da ima ikakvu ulogu izuzev Pajole koji je '99 i nema nesto veliku ulogu.

 

3. su na tabeli, odnosno imaju pobeda koliko i Barselona koja je 2. na tabeli.

 

Dokaz da je broj godina nevazan ako se tim izuzetno smisleno popuni. Prosto moze i mlad tim biti dobar a moze i uslovno receno star, odnosno stariji jer su svakako u par najstarijih timova u ligi ako gledamo uloge u timu. Imaju 15 igraca sto je idealan broj za el, na svakoj poziciji po 3 sto je jos idealnije. Mogu da imaju petorku sa dobrim sajzom na svih 5 pozicija, mogu da imaju petorku gde svih 5 igraca pogadja za 3 u visokim procentima, mogu da imaju petorku sa 5 dobrih defanzivaca ili 5 kvalitetnih napadaca koji postizu dvocifren broj poena. Imaju cak i two way petorku. (neko manje neko vise pojedinacno ali da niko ne bude -faza u odbrani ili napadu)

 

Sve dosta slicno kao i kkp na papiru, ne broj godina vec ovaj drugi pasus, samo Virtus igra usudicu se da kazem znacajno bolje i smislenije cesto posmatrajuci igre oba tima. Smislenije u smislu mog subjektivnog osecaja da vise volim timskiju igru Virtusa, a legit je i kako igra kkp sto je takodje cesto uspesno. Imali su i nesto vise povreda od znacajnih igraca. Miki je propustio 10 utakmica, Polonara 12, Dobric 5, Pajola 2, Heket-Kordinije-Lundberg-Sengelija po 1 s tim da ce Sengelija propustiti jos nekoliko zasigurno. Ovo uporedjujem vise iz ugla koliko zapravo Banki radi odlican posao. Imace znacajnu sansu i za f4 s obzirom na prednost domaceg terena u top8 fazi do koje ce 99% doci a opet iako x godina unazad klub nije igrao tu fazu to je samo papir jer imaju vise igraca koji imaju iskustva iz te faze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 9:39 PM, srlepajce said:

 

Taj lik se preziva Sasic, naravno da ce da prica to sto prica. Nije Motiejunas pa da kazes da jednog dana prica jedno, a drugog nesto drugo.

 

Sto se tice EL, kolo za zaborav - kad jedino sto moze da se izdvoji (osim poraza projekata sto su zaista bili mecevi vredni gledanja) podatak da je Barca pukla 98:74 od Efesa, a Fener 98:75 u Kaunasu, onda ne treba nista drugo ni pisati.

 

Sto se prognoze tice, o tome neki drugi put - ono sto je jasno je da ce za TOP8 trebati minimum 19 pobeda, a za utesno 9. i 10. mesto minimum 17.

 

A sto se tice pokusaja da se ovaj ili onaj tim proglase odvratnim, sve je lepo napisao @Losmi17, jedino sto bih ja dodao je da su meni licno Vucic i SNS odvratniji od svakog desnicara iz Hrvatske ili sa Kosova iz jednog logicnog razloga - ti stranci nas mozda ne vole, ali ovi nasi (i u sportu i u drzavi) nas unistavaju dok nam pricaju bajke kako nam ide nikad bolje.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Mega je mala maca za Merkezefendi, tamo ko zna da hoda ima 9ppg, ko je trenirao u srednjoj ima 15ppg, a ko je profesionalni kosarkas 25+

Karšijaki 34p, Galati 36p ... hm

Gledao sam utakmicu sa Karšijakom, ima šta da ponudi ... podseća na Lesora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Mega je mala maca za Merkezefendi, tamo ko zna da hoda ima 9ppg, ko je trenirao u srednjoj ima 15ppg, a ko je profesionalni kosarkas 25+

 

Ja znam jednog koji ne bi imao ni 5 ppg tamo.

 

edit: senior je, zna da hoda (djelimično), profesionalac (isto djelimično)

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Sector said:

 

Ja znam jednog koji ne bi imao ni 5 ppg tamo.

 

edit: senior je, zna da hoda (djelimično), profesionalac (isto djelimično)

 

raduljica? vanja marinković? kešelj u penziji? yago & ivan drago?

preširoko mi je ovo, daj neki hint

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Markoss said:

Dovela je Buducnost onog burazera centra iz Turske - Vilijams valjda, s dredovima, sto je tamo imao dabl dabl u proseku i neke bolesne procente. U Futuri delovao gore od Filipa Barovica. 

 

MVP? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čvarkov said:

 

MVP? :classic_biggrin:

 

Devin Vilijams, s prosekom 18ppg, 12rpg. Sad brat plese na Tajvanu.

 

Ruku na srce nije ni igrao u Buducnosti mnogo, al je delovao pogubljenije od Simonovica na terenu. Secam ga se iz one finalne serije protiv nas, bukvalno je Barovic delovao kao kosarkas na spram njega. Kao da ne zna gde treba da stoji i sta treba da radi, plus cigletine neke s bacanja. 

 

Mislim, nebitna prica, nego se setih kad se vec pokrenulo ovog Rajta. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

 

Devin Vilijams, s prosekom 18ppg, 12rpg. Sad brat plese na Tajvanu.

 

Ruku na srce nije ni igrao u Buducnosti mnogo, al je delovao pogubljenije od Simonovica na terenu. Secam ga se iz one finalne serije protiv nas, bukvalno je Barovic delovao kao kosarkas na spram njega. Kao da ne zna gde treba da stoji i sta treba da radi, plus cigletine neke s bacanja. 

 

Mislim, nebitna prica, nego se setih kad se vec pokrenulo ovog Rajta. 

 

Da, da, taj, nego kad smo bili domaćini cela hala mu skandira ironično MVP koliko je bio pogubljen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...