Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

30 minutes ago, Losmi17 said:

Sledece nedelje duplo kolo u Oaki, i tu ocekujem da se zacementiramo u top4.

 

I dalje ne igramo dovoljno dobro, stucamo, ali ipak je i novi tim u pitanju.

Jos kad nam se vrati najbolje krilo Evrope...

 

#atamania #dimitris #gogreens

Vidi ga Devil, mislio sam da je trajno banovan

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Po meni Evroliga postaje previše kompetitivna.

 

Razumem ja "Every game matters" ali gotovo 50% tekmi je pravi rat za svaku loptu, od početka do kraja. I onda na to dolazi prevelik broj duplih kola, pa još između domaće lige.

Mislim da ekipe nisu sposobne da izguraju čitave sezone, sa 80+ utakmica, od kojih će imati 10 laganih poraza, 10 laganih pobeda, sve ostalo pogibija na terenu.

 

Ne čudi me što sve više ekipa gleda da proširi fond igrača. Npr Virtus koji je i ovako bio fino popunjen, sada doveli Žižića i Lomaša, sa čime dolaze do brojke od 14 iskusnih igrača. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Situacija s Musom na Real - Efes je urađena prema pravilima. S obzirom da nisu inicijalno ništa svirali nego naknadno gledali radi mogućeg physical altercationa protokol je takav kakav je i s te strane je sve čisto.

 

Drugi par cipela je zašto je pravilo takvo kakvo je (prošle sezone je bilo obrnuto, od ove se EL prilagodila FIBA pravilima pa se više ne poništava ništa). Njihova greška je što inicijalno nisu imali odluku (barem faul u napadu) i onda bi se poslije moglo gledati više toga. Ovako bez odluke samo ono što sam spomenuo gore. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Po meni Evroliga postaje previše kompetitivna.

 

Razumem ja "Every game matters" ali gotovo 50% tekmi je pravi rat za svaku loptu, od početka do kraja. I onda na to dolazi prevelik broj duplih kola, pa još između domaće lige.

Mislim da ekipe nisu sposobne da izguraju čitave sezone, sa 80+ utakmica, od kojih će imati 10 laganih poraza, 10 laganih pobeda, sve ostalo pogibija na terenu.

 

Ne čudi me što sve više ekipa gleda da proširi fond igrača. Npr Virtus koji je i ovako bio fino popunjen, sada doveli Žižića i Lomaša, sa čime dolaze do brojke od 14 iskusnih igrača. 

 

 

 

 

Pa zar nije to bila želja svih, da gledamo što kompetitivnije takmičenje? Moja je svakako bila i baš uživam u EL ove godine.

 

Virtus je reagovao na povrede, ostali su samo sa Dunstonom na centru nakon povreda Mickeya i Cacoka (koji će odsustvovati nekoliko meseci minimum) pa su zato doveli Žižića. Lomaš je nebitan i jeftin igrač malo da prošire rotaciju nakon povrede Dobrića i odlaska Smitha, verovatno neka Banchieva kombinacija iz reprezentacije Letonije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa zar nije to bila želja svih, da gledamo što kompetitivnije takmičenje? Moja je svakako bila i baš uživam u EL ove godine.

 

Virtus je reagovao na povrede, ostali su samo sa Dunstonom na centru nakon povreda Mickeya i Cacoka (koji će odsustvovati nekoliko meseci minimum) pa su zato doveli Žižića. Lomaš je nebitan i jeftin igrač malo da prošire rotaciju nakon povrede Dobrića i odlaska Smitha, verovatno neka Banchieva kombinacija iz reprezentacije Letonije.

 

Apsolutno da, samo mislim da je kalendar pretrpan. Imali smo SP, pa EL+domaća takmičenja, posle imamo OI. Ubacili su plejin, čime će držati u igri bar 12-13 klubova do samog kraja.

Proći će i ovo Ukrajini, vratiće se Rusi sa 2 ekipe, to će tek biti ludilo.

 

Što se Virtusa tiče, zaboravih za povredu Kakoka. Miki im se uskoro vraća. Lomaš im dolazi čisto da poveća broj igrača u rotaciji, ne treba im tu neki game changer. Inače, igrao prvu polusezonu sa Outuruom iz Efesa, koji je isto tako doveden da popuni reket, a ispade ozbiljno pojačanje.

Link to comment
Share on other sites

Real        8

Virtus     4

Barca      3

Fener, Monaco, Pao     2

Partizan   1

Basconia, Bayern, Macabi, Oly     0

Valensija, Efes, CZV      -1

Armani     -2

Zalgiris     -3

Alba, Asvel      -7

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, krzna said:

Real        8

Virtus     4

Barca      3

Fener, Monaco, Pao     2

Partizan   1

Basconia, Bayern, Macabi, Oly     0

Valensija, Efes, CZV      -1

Armani     -2

Zalgiris     -3

Alba, Asvel      -7

Šta je ovo?

Link to comment
Share on other sites

Vildoza je samo jos jedan u nizu povredjenih igraca ove sezone. Ne znam dokle Evroliga misli ovako, ovo je nenormalan broj utakmica tokom sezone. Pogotovo za klubove kojima je svaka utakmica vazna i nemaju prostora za kiks, moraju svakom mecu da pristupe sa 100%, a onda jos izmedju imas i nacionalno prvenstvo. Novogodisnji poklon za igrace od EL je dvostruko duplo kolo. Svaka cast.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...