Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Odlicna stvar je sto ce Makabi, i ne samo Makabi vec i Hapoel Jerusalim, igrati u Beogradu. 

 

Odlicno i za srpsku kosarku, za nas odnos sa Evroligom, kao i za imidz drzave u svetu. A donece domacoj privredi i neke pare jer ce oni sigurno tu nesto trositi. Angazovace se neko obezbedjenje oko hale kad su treninzi i utakmice i to ce sve biti ok, ne ocekujem nikakve gluposti niti nekih migranata (jbt, pa oni hoce da idu u Evropu zbog civilizacije i boljeg zivota) niti nekih teroristickih pokusaja. Najveca neprijatnost koja moze da se desi je da se prave neki skupovi protiv ovoga, nekih umobolnih likova koji bi bez problema podrzali i Hamas (ako to vec i ne cine). OK je podrska nevinom narodu Palestine, ali live and let live.

 

---

 

S druge strane, ova prica oko Dubai-a u EL mi se ne svidja. Para vrti gde burgija nece. Ovo ide ka NBAizaciji EL, dolazimo do toga da ce EL morati da se podeli na istocnu i zapadnu konferenciju. A onda se postavlja pitanje - pa dobro, kako ce sada taj Makabi da ide da igra u arapskoj drzavi i kako ce taj arapski Dubai da igra u Izraelu a da tu ne bude nekih provokacija? Realno, geografski, ni Makabi ni Dubai ne treba da budu u Evropskoj ligi. Kao sto ne treba da budu ni u Jadranskoj ligi. Ali je Makabi tu vec godinama, nije ni toliko daleko. 

 

Jos kad se vrate ekipe iz Rusije, makar CSKA u pocetku, pa jos London, Pariz, to je vec na ovih 18 jos 4 ekipe (Dubai, London, Pariz, CSKA). Jos dve iz Rusije (Unics, Zenit) i eto 24 ekipe za podelu u dve divizije po 12. 

 

Istok:

Fener, Efes

CSKA, Unics, Zenit

Zalgiris

Makabi

PAO, Olimpijakos

Zvezda, Partizan

Dubai

 

Zapad

Barca, Real, Baskonia, Valencia

Olimpia Milano, Virtus

Bayern, Alba

Monako, Asvel, Pariz

London

 

 

U EL trenutno imamo 34 utakmice u ligaskom delu, max jos 2 utakmice neki tim moze imati kroz play-in, pa onda 3-5 utakmica u 1/4 finala, pa jos 2 utakmice na F4. Dakle 34+2+5+2=43 utakmice u sezoni je maksimum ako tim kroz play-in i nakon 3-2 u 1/4 seriji ode na F4. Najmanje je to 34+3+2=39 utakmica. 

 

Ako se odigraju dvokruzno utakmice unutar divizije i jednokruzno van divizije (zrebom odredjeno domacinstvo, prema rejtingu) to je 11x2+12=34 utakmice. A bilo bi dobro da se dobije prilika da se igra i sa timovima druge divizije. Medjutim to je vec dosta utakmica, gde jos uglaviti i 1/4 (ako ne i 1/8 ili neki play-in) i F4. 

 

A glupo mi je da se sada vracamo opet na raniji sistem sa grupama. Poslednji put vidjen 2015/2016. Prvo 4 grupe po 6, pa top16 grupe sa po 8 timova, pa 1/4 pa F4. Moze da se desi da ne igras sa nekim klubom godinama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mile1 said:

Uopste mi se ne dopada ova vest za Makabi po pitanju bezbednosti nasih gradjana. Skandal

 

1 hour ago, DameTime said:

 

Nadam se da nećemo biti obeleženi kao prijatelji države koja sprovodi ratne zločine. Ali bi sport trebalo da bude izuzet iz toga i drago mi je što smo ponudili rešenje za Makabi. 

 

Ovako isto je verovatno neko razmišljao u gradiću Fuenlabrada 1992. Srećom po Partizan, odlučivali su neki drugi.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

Ovako isto je verovatno neko razmišljao u gradiću Fuenlabrada 1992. Srećom po Partizan, odlučivali su neki drugi.

 

Ali bi sport trebalo da bude izuzet iz toga i drago mi je što smo ponudili rešenje za Makabi. 

 

Pošto vidim da nisi pažljivo pročitao.

Link to comment
Share on other sites

Basketnews pablišovao anketu među EL igračima. Za najprljavije igrače izglasani su Kalinić i Campazzo:default_coffee:

 

Most underrated star

 

1. Keenan Evans 18.2%

2. Jordan Loyd 13.6%

 

Most overrated player

 

1. Kostas Sloukas 20.0%

2-4. Ignas Brazdeikis 13.3%

2-4. Mathias Lessort 13.3%

2-4. Yam Madar 13.3%

 

Coach you'd most like to play for

 

1. Pablo Laso 39.1%

2. Zeljko Obradovic 30.5%

3. Dimitris Itoudis 13.0%

 

Coach you'd least like to play for

 

1-2. Dusko Ivanovic 41.7%

1-2. Ergin Ataman 41.7%

 

Toughest away gym

 

1. Stark (Partizan) 56.5%

2. Aleksandar Nikolic (Crvena Zvezda) 26.1%

3. Menora Mivtachim (Maccabi) 13.0%

 

Biggest fighter/hustler

 

1. Arnas Butkevicius 18.2%

2-4. Mathias Lessort 13.6%

2-4. Thomas Walkup 13.6%

2-4. John Brown 13.6%

 

Dirtiest player

 

1-2. Nikola Kalinic 16.7%

1-2. Facundo Campazzo 16.7%

 

Best away city to visit

 

1. Barcelona 43.5%

2. Madrid 21.8%

3-4. Istanbul 13.0%

3-4. Monaco 13.0%

 

Worst away city to visit

 

1. Vitoria 47.1%

2. Kaunas 29.4%

 

Best referee

 

1. Anne Panther 28.6%

2. Gytis Vilius 21.4%

Edited by pierre van hooijdonk
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Evo Kalinić i Faku su igrali za ekipu koja mi "nije omiljena" blago rečeno ali svaki respekt za obojicu. Kada bi me pitao za respekt, borci i slično onda bih njih stavio na listu. Meni se recimo Ljulj od proleća nameće kao "prljavac" ali ima tu nekih prvoboraca iz Reala kao konkurenciju.

I dalje nisam siguran da je puna Arena toliko teža od Pionira na maxu ali to je možda neki opšti utisak o dvorani.

Edited by odupri se ludilu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, veoma mali broj igraca je zapravo odgovorio na anketu. Tako da nije bas reprezentativna. 

Quote

Please keep in mind that because we received responses from only a relatively small number of players, this survey doesn't try to represent the views of all EuroLeague players.

 

Steta, bilo bi zanimljivo da je odgovorilo barem 50% igraca, iz svih timova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kankkunen said:

Ima abrova da se i dalje pregovara sa Dubaiem, koliko je ovo iznad tačno :smiley13:

  Drugar koji je vrlo blisko povezan sa ljudima koji vode projekat Dubai mi je pre mesec dana rekao da je sve dogovoreno i da sledece sezone igraju ABA i EL...e sad dogovor je dogovor, al ne mora nuzno da se ispostuje 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa politikom smo zavrsili. Sledeci koji pokrene temu sa politicke strane(ko je zrtva a ko je ratni zlocinac)  a ne sportske bice automatski kaznjen bez pogovora.

 

Ako vec hocete da politicarite ovde imate multi quote, pa na Bliski istok temu.

 

@uvrnuto je ranije danas zaustavio diskusiju a ja vam ponavljam jos jednom.

 

 

 

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...