Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Verovatno je to posledica opake bolesti koju je savladao ali Polonara je ove sezone po meni jedan od najgorih igrača u EL. Bukvalno nije koristan ni u jednom segmentu igre a napadački izgleda kao da je zaboravio da igra košarku. Ekipa uvek pada sa njim na terenu a nekako su u pat poziciji i osećaju potrebu da ga uključe u igru nakon svega međutim nema tu leba.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Verovatno je to posledica opake bolesti koju je savladao ali Polonara je ove sezone po meni jedan od najgorih igrača u EL. Bukvalno nije koristan ni u jednom segmentu igre a napadački izgleda kao da je zaboravio da igra košarku. Ekipa uvek pada sa njim na terenu a nekako su u pat poziciji i osećaju potrebu da ga uključe u igru nakon svega međutim nema tu leba.

Ne znam da li je bolest imala uticaja na njegove igre na SP, ali i tamo se raspadao. Mislim da nije ubacio nijednu trojku na celom turniru.

Link to comment
Share on other sites

Ostalo je jos devet kola u evroligi i polako se izdvajaju ekipe koje su favoriti za direktan plasman u PO, za plasman u PI kao i ekipe koje kaskaju u toj trci za 10. mesto.

 

Sigurni ucesnik PO: Real Madrid 22-3 (13-0, 9-3, +9): Sa sedam pobeda vise od 5. na tabeli i cak 10 pobeda vise od trenutne granice za 10. mesto, ekipa Reala nastavlja sa impresivnim rezultatima ove sezone. Jedino pitanje je ko ce da ima koristi od njihovog opustanja, ako do njega bude doslo u poslednjim kolima.

 

Zona direktnog plasmana u PO (2. - 6. mesto), boldujem meceve u kojima se ocekuju pobede:

 

2. Barcelona 17-8 (12-1, 5-7, +4): Alba, Monaco, Partizan i Maccabi kod kuce - Valencia, Fenerbahce, Panathinaikos, Bayern i ASVEL u gostima. Ne vidim ko moze da im uzme drugo mesto koje im apsolutno pripada po kvalitetu ekipe. Prognoza na kraju je 23 pobeda.

 

3. Virtus 16-9 (11-1, 5-8, +4): Monaco, Valencia, Real, Panathinaikos, Baskonia kod kuce - Olympiacos, Zalgiris, Crvena zvezda, Armani. Jedno od najprijatnijih iznenadjenja ovogodisnje EL, sa neverovatnim nizom od 11 pobeda na svom terenu nastavlja da odusevljava svoje navijace. Boldovao sam meceve u kojima bi mogli da dodju do pobede, a tu treba racunati i jednu pobedu u gostima protiv tri ekipe koje mogu biti otpisane u poslednjim kolima. Realno, na kraju bi trebalo da imaju 20-21 pobeda.

 

4. Panathinaikos 15-10 (10-3, 5-7, +2): Fenerbahce, ASVEL, Barcelona, Alba kod kuce - Real, Olympiacos, Crvena zvezda, Virtus, Bayern u gostima. Boldovane cetiri utakmice bi morali da dobiju, a ne treba odustajati ni od Barce kod kuce ili pobede u BG, pa cak i u Bolonji. Realno, na kraju bi trebalo da imaju 19-20 pobeda.

 

5. Monaco 15-10 (9-3, 6-7, +3): Crvena zvezda, Armani, Valencia, Zalgiris, Bayern kod kuce - Virtus, Barcelona, Alba, ASVEL. Trener Sasa Obradovic je jos jednom odradio odlican posao u regularnom delu i sada je ostalo samo da overi 3. ili 4. mesto i prednost domaceg terena u PO. Sa svim pobedama kod kuce + dve u gostima protiv dve najlosije ekipe u ligi, to je 22 pobeda za odlicnu ekipu Monaca.

 

6. Fenerbahce 15-10 (10-1, 5-9, +4): Baskonia, Valencia, Barcelona, Alba, Efes kod kuce - Panathinaikos, Real, Armani, Olympiacos. Ove sezone ekipa Fenerbahcea bukvalno ima neosvojiv domaci teren (osim onog glupiranja protiv Crvene zvezde), a tesko da ce do kraja da pobede jos nekoga u gostima. Ostaje da nastave da pobedjuju kod kuce i zgrabe tih 20 pobeda.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ko zna u kakvom je stanju Rubio.

 

Trenira vec tipa 2 nedelje sa Barsom. Verovatno se doveo u neko optimalno stanje cim su ga potpisali. Tako da kapiram da je spreman uskoro da zaigra neke minute a pretpostavljam da ce ga prvo probati u ACB ili ako to deluje sve dobro na treninzima mozda i u El iznenade odma da ga stave pa da malo pormete koncepciju i skauting protivniku. Mada ovo pod uslovom da je bas bio dobar na treninzima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Rubio je imao probleme mentalne prirode usled smrti majke, zapao u depresiju. Na to je Chaos mislio. 

Sto se tice fizicke spreme, tu ne sumnjam da je spreman.

 

Ma jasno, nego verovatno je u najmanju ruku u ok stanju, cim su ga potpisali nakon par nedelja treninga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Ma jasno, nego verovatno je u najmanju ruku u ok stanju, cim su ga potpisali nakon par nedelja treninga.

Ustvari majka mu je umrla 2016 ali usled toga ali i kasnijih povreda doslo je do problema zbog kojih je odustao od SP prosle godine. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...