Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nego videh vest da Dubaji nudi 8m Tavaresu.

 

Sad, ako je istina, oni znači imaju dogovorenu EL za sledeću sezonu. Sad ne spominje se dužina ugovora, ali ako je to za 2 godine bruto, nije to strašna razlika u odnosu na ovo što ima sada, izadje on Reala 3 mil po sezoni.

Druga je stvar što će se to njihovo plaćanje 3-4-5 igrača ozbiljnom lovom, naravno negativno odraziti na cene u EL, jer će pohlepni agenti krenuti da se pozicaju na to.

 

A to baš nije relano ni najmanje, nije to kao u fudbalu kad su se pojavili Arapi, pa uzeli desetine klubova i krenuli redom da preplaćuju, pa sad još i liga gde su doveli desetine igrača. Ovde se ipak radi o jednom klubu i par igrača.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

ne vidim šta je tu loše da ste i zainteresirani. bilo da je Mario ili Musa. a kao drugo ovaj račun ne tweeteru inače ne piše gluposti. 

 

Ma daj, kad je prelazni rok, 90+% igrača koji se dovedu, se prvi put spomenu kada klub zvanično objavi, ovi sad znaju 6 meseci ranije.

I to po pravilu igrači koji bi očigledno bili presrećni da ostanu gde jesu, samo da dobiju što više love. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

Nego videh vest da Dubaji nudi 8m Tavaresu.

 

Sad, ako je istina, oni znači imaju dogovorenu EL za sledeću sezonu. Sad ne spominje se dužina ugovora, ali ako je to za 2 godine bruto, nije to strašna razlika u odnosu na ovo što ima sada, izadje on Reala 3 mil po sezoni.

Druga je stvar što će se to njihovo plaćanje 3-4-5 igrača ozbiljnom lovom, naravno negativno odraziti na cene u EL, jer će pohlepni agenti krenuti da se pozicaju na to.

 

A to baš nije relano ni najmanje, nije to kao u fudbalu kad su se pojavili Arapi, pa uzeli desetine klubova i krenuli redom da preplaćuju, pa sad još i liga gde su doveli desetine igrača. Ovde se ipak radi o jednom klubu i par igrača.

Koliko znam Tavares ima 3milke bruto, sto mu dodje malo vise od milion i po (+neki kusur) zbog poresa.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim šta je smešno ovde. Partizan je ove godine imao budžet od 20 miliona evra? To je Ostoja rekao. 

 

Punter i Ledej su plaćeni toliko ili više. Ovo samo znači da Real plaća Musu oko milion evra, ako je tačno, i ništa drugo. Naslov je bombastičan ali ne bi bilo nikakvo čudo da Musa dođe u Partizan. A ni da ode bilo gde drugde. 

 

I Zvezda može da plati nosioca igre 2 miliona, takođe dokazano ove godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tih 20 miliona budžeta se provlači često (pogotovo od strane Korneta, ali ne bih otvarao pandorinu kutiju sada) - ali se iz nekog razloga ignoriše da je u tih 20 miliona ukalkulisano 8 miliona evra od karata/sezonskih i da je 5 miliona plaćen porez. Nije da nešto verujem u svaku brojku koju Ostoja izbaci, ali ako se držimo te njegove izjave moramo da ubacimo i 5 miliona koji su otišli na porez, kao i neke prihode koji su se u trenutku davanja izjave tek očekivali. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Može se biti skeptičan po pitanju bilo koje vesti bilo kada. 

 

A taj diskurs po kome siromasi bivaju moralni pobednici nad bogatim bahatim zapadnjacima je opšteprisutan, na obe strane da se ne shvati pogrešno. I onda kada se vidi da očito nije tako, krene se u neko poricanje i šta ja znam.

 

Ja stvarno ne vidim poentu u tome. Nisi ukrao ništa, nemaš se razloga stideti što tvoj klub ima novca. Drugo je ako to posmatramo iz ugla ekonomije države pa nam je jasno da su takvi budžeti neodrživi za jedan građanski, narodni klub. Ali to je druga priča.

 

Što se samog Muse tiče realno slabiji igrač od Puntera, plus jedan od retkih koji više bacaka rukama i flopuje od Puntera, a to treba znati. Tako da bi to bio blagi korak unazad za vas, ali svakako nije nemoguće i nije smešno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Tih 20 miliona budžeta se provlači često (pogotovo od strane Korneta, ali ne bih otvarao pandorinu kutiju sada) - ali se iz nekog razloga ignoriše da je u tih 20 miliona ukalkulisano 8 miliona evra od karata/sezonskih i da je 5 miliona plaćen porez. Nije da nešto verujem u svaku brojku koju Ostoja izbaci, ali ako se držimo te njegove izjave moramo da ubacimo i 5 miliona koji su otišli na porez, kao i neke prihode koji su se u trenutku davanja izjave tek očekivali. 

Ma jok, taktika je jasna - veruje se Ostoji kad kaže da je budžet 20 milki (i prihod i rashod su toliko) ali mu se ne veruje kad kaže da je 5 od tih 20 milki otišlo na porez.

 

Kao da bilo ko od zna bilo šta o tom ciframa.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Posle Melija, sad i Musa. Prati se i situacija sa Hardenovim ugovorom, mada deluje srećan u Klipersima, teško će to ići.

 

 

Zamisli da su novinari pisali pred leto 2021. da je Partizan (i to u Ek) zainteresovan za Pantera i Ledeja, Zeljka, Kurucsa direkt iz Nba sa 120 meceva tamo itd.. Pride Zeljko na 3 godine, Panter i Ledej na po 2. Nista +1 ugovori. Sta bi mu napisao? Verovatno: Prati se situacija sa Hardenovim ugovorom. 

 

Onda zamisli da su novinari pred leto 2022. pisali da ce otici Mur, Kurucs, Zagorac i Dangubic. Verovatno si pomislio da ce stici malo bolje zamene i bio u fazonu kad se napise ovako neka vest kao za Musu na primer, "prati se situacija sa Hardenovim ugovorom". Umesto ove cetvorice nisu stigli malo bolji igraci, vec 5x bolji igraci. Naneli stize kao tada aktuelna najkorisnija trojka Evrolige, Exum iz Barse, Papapetru (koji je bio pod ugovorom i imao vrlo dobru invidualnu sezonu) i Andjusic (koji je pritom imao lepu ulogu u Monaku koji je igrao top8 tada).

 

Onda zamisli da ti je neko leta 2023. rekao da ce Panter trebati da predje u Barselonu i sve gotovo navodno, a onda postati 3. najplaceniji igrac u Evroligi i potpisati garantovan dvogodisnji ugovor, kao i Ledej. Da stize dostojna zamena za Exuma u vidu Douzera i dostojna zamena za Lesora u vidu Kabokla ali i stici Kaminski sa 400+ Nba meceva koji nije zamena ni za koga, odnosno Brodzianskog koji se kratko zadrzao tokom sezone. Kaminski je i vise od 5x bolji igrac od Brodzianskog, Douzer i Kaboklo mozda nisu bolji od ove dvojice (ali su dostojni u najmanju ruku). Ipak ono sto je tu najveca razlika je produzivanje Pantera i Ledeja daje jednu ozbiljnu stabilnost timu i kontinuitet, sto je najvaznije, da ne gradis kicmu od pocetka. I to na jos dve garantovane sezone.

 

Ono sto hocu da kazem (ne prebacujem ti nista ironicno ovo sto si pisao za Hardena iako mozda deluje tako) je da nakon svega ovoga, ne bi bilo neko iznenadjenje da se Musi ponudi ovakav ugovor. Vise sam sve ovo iznad pisao zbog toga u odnosu na da li je to istina ili ne. Pa ne bi on bio ni najbolji ni najplaceniji igrac u timu. Sa druge strane ne verujem da mu je Partizan bilo sta poslao iako je navodno ovo neki priznatiji medij tamo, mozda eventualno neko interesovanje da postoji.

 

Evo i Kendrik Nan je izjavio da se Partizan interesovao za njega, a nije jedini slucaj da su kasnije takve stvari izlazile u javnost pa cak i u toku prelaznog roka ipak se saznavalo unapred i za Jaramaza i za Ponitku i za Kaminskog. Kaboklo i Douzer su iznenadjenja. Leto pre toga je isplivalo za Nanelija i Andjusica. Za Papapetrua niko nije ocekivao jer je bio pod ugovorom, a za Exuma su pisali spanski mediji tada da ce ga produziti Barsa (sto je i Saras izjavio na konf u Beogradu da su pokusali, al je dosao vamo zbog uloge). Jedino leto pre toga su sakrivene sve karte jer niko ziv nije ocekivao sve ono za Evrokup nakon dosta lose sezone i sezone bez zaradjene love od sezonskih, karata itd. zbog korone. Tada su gurali pricu na dnevnom nivou kako Zeljko i Savic kriju karte kao da je to vojna tajna. Moji prijatelji koji navijaju za Partizan su naseli na tu propagandu i ovako u diskusijama sa njima kao i sa vama sto pisem, na prijateljskoj bazi, pokusavam da objasnim da to nije sustinski vazno dal se zna za nekog igraca ili ne, kada imas dovoljno novca da ga dovedes i ponudis mu ugovor veci od drugih klubova, potpuno je nebitno dal se to zna u javnosti 10 dana unapred ili ne. Pa valjda bi svi mi pristali da znamo 12 pojacanja unapred a to je do smislen i jak tim, nego da mogu da se povalim da su ovi nasi dobro krili karte za pojacanja (sto je kod nas bio i veci slucaj, al kao sto rekoh zaista mi nije vazno to) a napravili manje smislen roster, bez garantovanih visegodnsjih ugovora za najbolja pojacanja koja smo doveli tada.

 

U svakom slucaju sigurno da se svi El klubovi jaki interesuju za igrace u ovoj fazi sezone, a ima toga i da se ne samo nude produzivanja ugovora, vec i nude ugovori igracima iz drugih klubova. Sve je to normalno.

 

 

 

 

P.s. Inace sve ovo sto ti pisem, isto mislim i za Zvezdu da se razumemo da se ne pravimo mi siromasni. Nema vise vise iznenadjenja ni kod nas nakon ugovora Kampaca i Sabaza. Tako sa i Partizanom. Itekako ce stici kvalitetnije zamene za Andjusica, Ponitku, Jaramaza, moguce i Kaminskog ili nekog petog ako ne produze. Bas kao sto je tim bio znacajno jaci svake sezone u odnosu na prethodnu od kad je stigao Zeljko tako ce biti i naredne. To je valjda jasno kao dan.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

Ma ova nagadjanja su smesna, ne verujem ni da mnogo stabilniji i bogatiji klubovi po Evropi vec sada razmisljaju koga ce da dovedu na leto, a pogotovo ne Partizan sa nestabilnim finansijama i neizvesnim ucestvovanjem u EL naredne sezone.

 

Jel zaista mislis da je Partizan neizvestan za El naredne sezone? Ili Zvezda?

 

Kakve nestabilne finansije? Bice sve vise para u oba kluba. Kao i sezonama unazad.

 

Svi klubovi se uveliko interesuju za igrace. Bogati za bolje igrace, siromasniji za losije igrace. Pritom ne mislim da je ova vest istinita, samo nema tu nikakvog iznenadjenja ako jeste.

 

Janakopulos je izjavio jos pre mesec i nesto dana da su 2 ugovora od po 3 miliona po sezoni na stolu za 2 nova igraca. Sigurno da to rade i drugi, samo nemaju tako ludog predsednika da to najavljuju.

 

Nebitno sto je to bogati Pao, nema tog kluba koji sedi skrstenih ruku sada i ne razmislja o narednoj sezoni. Pricamo o bilo kojim klubovima sa dosta miliona u budzetu. Dal mislis da postoji neka firma da trosi 10-15-20-30 miliona a da nema planove za 6meseci unapred? Ma kojih 6 meseci... Godinama unapred. Nego pisem za toliko jer ce tad zvanicno poceti da se dovode igraci. Uostalom KKP je o kicmi za narednu sezonu mislio jos na leto pa su produzili Pantera i Ledeja na 2 sezone. Kod nas isto pokusavaju da isprate da osiguraju kontinuitet, evo Bolomboj do 2026. ti je primer. A mi pricamo o prelaznom roku koji je pred vratima. Naravno ovo se sve podrazumeva za nosioce igre i najvece ugovore po timu (ili u par najvecih svakako). Ostali igraci pregovaraju nesto kasnije kada se vec zna ko ce gde sta kako ili cekaju bolje ponude jednostavno pa potpisu za nekog krajem Jula tamo. A mozda su imali dogovor sa klubom oko odmora pa dodju tek tad da potpisu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Brat od Korneta said:

...

 

Quote

Svedoci smo da se u jeku prelomnog dela sezone u javnosti pojavljuju vesti o tome da jedan od najboljih igrača Real Madrida, Džanan Musa, ima ponudu KK Partizan Mozzart Bet. Uz ogromno poštovanje za Musu i njegov igrački kvalitet koji je neupitan, ova vest nije tačna jer iz Kluba niko nije kontaktirao ni njega ni njegovog agenta, a kamoli uputio bilo kakvu ponudu. 

 

Toliko na temu.

 

 

___________________

 

20 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Jel zaista mislis da je Partizan neizvestan za El naredne sezone? Ili Zvezda?

 

Ako se zaista pojavi neki Dubaji, umesto koga ih vidiš u EL?

Drugo, sutra može (daj Bobe) da se završi sranje u Ukrajini, pa da se vrate recimo 2 ruska kluba.

 

Ili će doći do proširenja lige i verovatno promene formata, ili je ABA apsolutno prva na redu da izgubi jedno mesto, a čak i da se to drugo naziva wild card-om.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Barkley#34 said:

Ma jok, taktika je jasna - veruje se Ostoji kad kaže da je budžet 20 milki (i prihod i rashod su toliko) ali mu se ne veruje kad kaže da je 5 od tih 20 milki otišlo na porez.

 

Kao da bilo ko od zna bilo šta o tom ciframa.

 

Zamislimo da je placen porez 5 miliona, ostaje ti jos 15 ukupno. Od tih 15, 65% maks sme da ide na plate. Pa ispasce da Partizan ima jeftiniji tim nego prosle sezone a Panter i Ledej znacajno povecali ugovore, Douzer i Kaboklo verovatno imaju slicne plate kao Exum i Lesor a Kaminski koji je gratis sigurno nije jeftin.

 

Ostoja je rekao na skupstini zvanicnoj da ce budzet biti za 20% veci od 14.5m kolko je iznosio za prethodnu sezonu, to je bila izjava za prijatelje kluba na skupstini. Znamo da racunamo. Onda je morao da iznese koliki je budzet zapravo kada je dobio naredjenje pred izbore (kao i Covic uostalom). Kada bi ti izvlacio Ostojine izjave samo iz prethodnih par sezona nasao bi na nemali broj kontradiktornosti.

 

Uozbiljimo se. 

 

 

@realno *w Kao sto napisah iznad i ja sam mislio da nije istina. Nego si ti napisao ako sam dobro skapirao fazon "Musa, a jeeste, Hardena cemo dovesti" pa sam ti objasnio zbog cega to ne bi bilo nikakvo iznenadjenje ni 20% od ranga Hardena, bez obzira bilo istina ili ne. Vise je fokus celog upisa bio na tome.

18 minutes ago, realno *w said:

Ako se zaista pojavi neki Dubaji, umesto koga ih vidiš u EL?

Drugo, sutra može (daj Bobe) da se završi sranje u Ukrajini, pa da se vrate recimo 2 ruska kluba.

 

Ili će doći do proširenja lige i verovatno promene formata, ili je ABA apsolutno prva na redu da izgubi jedno mesto, a čak i da se to drugo naziva wild card-om.

 

Mislim da ce doci do prosirenja lige u slucaju Dubaia ili da ce upasti umesto neke Albe ili Asvela.

 

Rat u Ukrajini ne deluje da ce skoro, a sve i da se zavrsi par meseci pred pocetak naredne sezone kapiram da bi sigurno bilo bez Rusa i naredne sezone.

 

Mislim da ne postoji teoretska sansa da Zeljko Obradovic ne igra Evroligu naredne sezone sve i da ne osvoji Abu, a Zvezdine sanse ukoliko ne osvojimo Abu svakako vidim barem 95% u Evroligi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

@realno *w Kao sto napisah iznad i ja sam mislio da nije istina. Nego si ti napisao ako sam dobro skapirao fazon "Musa, a jeeste, Hardena cemo dovesti" pa sam ti objasnio zbog cega to ne bi bilo nikakvo iznenadjenje ni 20% od ranga Hardena, bez obzira bilo istina ili ne. Vise je fokus celog upisa bio na tome.

 

Moja jedina poenta je da ne postoji šansa da oni to znaju u ovom trenutku i da je to verovatno samo klasično dizanje cene u momentu kada su Musa i Real verovatno ušli u priču oko produžetka, ili se spremaju za istu.

Ista glupost kao za Melija.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja je logika da Realov list izbaci tako nesto i digne cenu igracu kojeg treba da potpisu ? 😁

 

No nebitno skroz nije mi jasno ovo utrkivanje da se pokaze ko je veci sirotan. Ja bi iskreno voleo da je Zvezda a ne Dubai ponudio Tavaresu 8 miliona za sezonu i smejao bi vam se uz postove “Sirotinjo i Bogu si teska” 🙃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ostoja je rekao na skupstini zvanicnoj da ce budzet biti za 20% veci od 14.5m kolko je iznosio za prethodnu sezonu, to je bila izjava za prijatelje kluba na skupstini. Znamo da racunamo. Onda je morao da iznese koliki je budzet zapravo kada je dobio naredjenje pred izbore (kao i Covic uostalom). Kada bi ti izvlacio Ostojine izjave samo iz prethodnih par sezona nasao bi na nemali broj kontradiktornosti.

 

Uozbiljimo se. 

Potvrđuješ moju poentu, da je besmisleno raspravljati o njihovim izjavama, a posebno je smešno vaditi samo deo izjave koji nam se uklapa, što su gore radili.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Koja je logika da Realov list izbaci tako nesto i digne cenu igracu kojeg treba da potpisu ? 😁

 

No nebitno skroz nije mi jasno ovo utrkivanje da se pokaze ko je veci sirotan. Ja bi iskreno voleo da je Zvezda a ne Dubai ponudio Tavaresu 8 miliona za sezonu i smejao bi vam se uz postove “Sirotinjo i Bogu si teska” 🙃

Nisu jos shvatili svi da ako hoces A licencu treba da imas sto veci budzet, a ne suprotno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...