Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 minutes ago, realno *w said:

 

Meni je jasno pravilo, ali na onom snimku deluje da je ovaj daleko od linije.

 

Ali ok, sačekaću neki bolji ugao ako bude.

Nije, prvo lijevom nogom gazi liniju pa onda i desnom.

 

edit

Evo sad vratio snimak, ipak samo lijevom gazi liniju i to u zadnjem trenutku na doskoku. 

Edited by Miki28 Teoljub
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Milano strava ekipa, samo su jednostano pregaženi povredama.

 

Osim toga neverovatno disciplinovana ekipa, sa strašnom inteligentnim visokim igračima. Ono prvo poluvreme protiv nas, kakav čas košarke, mismečevi, školsko kažnjavanje svake pomoći. 

Posle Žoc ubrzao do maksimuma, pa smo ih slomili trčanjem i ritmom, da su imali još 1 dobrog spoljnog igrača, bilo bi to mnogo teže.

 

Verujem da će dovesti jednog dobrog pleja, da im se vrate Lo i Mirota i biće baš zajebana ekipa. Ne znam za Berona, on deluje da nije više u stanju da se spoji duže od 2 meseca.

 

Edited by realno *w
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sharp said:

Nisam fan Anne Panther, ali drago mi je da je svirala ovo gaženje linije Barceloni i to kod kuće da vide ovi navijači Zvezde s kojima sam vodio raspravu da nisu u pravu kad kažu da se to samo njima svira. :s_d:

Svirala je prije par nedelja i na mecu Valensija-Fener, gazenje linije od strane Dorseya.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da je nasnifani Janakopulos u pravu i da će Itudis u Oli. On je bogat i moćan čovek, ima načina da to sazna. I to bi bio dobar potez za Oli, iako nisam njihov fan, onaj čiraš je svoje šanse ispucao

Edited by Dzep
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dzep said:

Ja verujem da je onaj nasnifani Janakopulos u pravu i da će Itudis u Oli. On je bogat i moćan čovek, ima načina da to sazna. I to bi bio dobar potez za Oli, iako nisam njihov fan, onaj čiraš je svoje šanse ispucao

 

Barcokas je vrhunski trener. Olimpijakos je igrao najzahtevniju (rekao bih i daleko najlepsu) kosarku prosle sezone a Barcokas je bio proglasen za trenera sezone apsolutno zasluzeno. Takodje je i pretprosle bio proglasen za trenera sezone i jos jednom pre 10 godina kada je osvojio Evroligu. S obzirom da je 9 sezona radio u Evroligi, svaku trecu prosecno je bio proglasen za trenera sezone i ima 1 trofej El i 3 f4. Not too bad. Od cega 2 f4 sa Olimpijakosem prethodne 2 sezone (a nisu bili u top4 budzeta) i 1 sa Lokomotivom gde je kao autsajder izbacio Barselonu u top8 fazi.

 

Ove sezone je dobio duzu klupu ali ipak Goss nije kvalitet Slukasa a Sikma koji je dosao kao zamena za Vezenkova pruza neocekivano lose partije u odnosu na prethodnu sezonu, cak i znacajno gore nego Nejpir u Zvezdi, sto niko nije mogao da predvidi u oba slucaja s obzirom na dokazan kvalitet u El.

 

Imali su i probleme sa povredama. Mekisik je propustio 9 utakmica, Goss 7, Sikma 5, Milutinov 2, Fal i Piters po 1.

 

Imaju 7-7 i nista nije tako strasno, pogotovo u ovoj jos konkurentnijoj ligi. Polako se kompletiraju, stigao je i Petrusev.

 

Nema govora o tome da je ispucao svoje sanse, jedini razlog za otkaz moze biti da gubi svlacionicu, kako pise na par mesta, te u slucaju da uprava zeli da ga otpusti lako ce to uraditi i nece ga braniti igraci kao sto su Maksvitisa. (pod uslovom da je istina da je imao svadje sa par igraca)

 

U svakom slucaju cisto kosarkaski gledano Barcokas je krem de la krem evroligaskih trenera sto se tice kosarkaskog znanja, odnosno nacina na koji mu ekipe igraju, a jos vise zbog toga za koliko kratko vreme on sve to uklopi. 

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dzep said:

Ja verujem da je nasnifani Janakopulos u pravu i da će Itudis u Oli. On je bogat i moćan čovek, ima načina da to sazna. I to bi bio dobar potez za Oli, iako nisam njihov fan, onaj čiraš je svoje šanse ispucao

 

kad vredjas barcokasa, imam utisak kao da vredjas future teodosica : !

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta pa nije sad da Sikma ima neke prilike a i kada je u igri, lopta ne ide kroz njega sto znaci da njegov najveci kvalitet ne koriste na pravi nacin. 

 

Peters igra sjajanu sezonu tako da odmenjuje Vezenkova samo tako. .

 

Milutinova jako slabo koriste. Previse slobode ima Walkup u igru iako sjajan defanzivac ali iskace iz opanaka u napadu. NWG je kesa od igraca, ne znam samo kako su mislili da zamijene Slukasa sa njim a lik ni u Realu sa mnogo boljim ofanzivcima nije mogao da kreira napade nego su morali da vaskrsnu 3 matorca Reala.

 

Nece se oni dobro provesti ove sezone. Samarace ih redom jace ekipe a na neki hustle i onaj hrkljus slican kao sinoc mozda i dobiju nekog.

 

Imaju sad dobar raspored narednih kola ali u 2024 spanska turneja ce za njih biti bolna.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

@Brat od Korneta pa nije sad da Sikma ima neke prilike a i kada je u igri, lopta ne ide kroz njega sto znaci da njegov najveci kvalitet ne koriste na pravi nacin.

 

Tacno je da ima znacajno manju ulogu ali manje od 1 asistencije za skoro 10 minuta na parketu mi je nerealno za Sikmu. Nije on neki coskaros tamo, Olimpijakosove akcije cesto ukljucuju sve igrace u napadu sa loptom. Nije sutnuo ni jednu jedinu trojku za 87 minuta kosarke, to mi je isto nerealno, iako nikada nije bio neki suter. Ocigledno je problem samopouzdanja i prilagodjavanja.

 

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Peters igra sjajanu sezonu tako da odmenjuje Vezenkova samo tako. .

 

 

Slazem se ali oni su prosle imali Vezenkova i Pitersa a sada Pitersa i Sikmu koji ne prikazuje nista. Evidentna je velika razlika.

 

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

NWG je kesa od igraca, ne znam samo kako su mislili da zamijene Slukasa sa njim a lik ni u Realu sa mnogo boljim ofanzivcima nije mogao da kreira napade nego su morali da vaskrsnu 3 matorca Reala.

 

Dobar je Goss. Nije rang Slukasa, narocito ni blizu po razigravanju, ali imaju to u Vokapu te je kompatibilan sa Vokapom jer je sposoban za dvocifren broj poena kao i za dobar sut spolja.

 

Povrede su ga omele dosta prosle sezone a evo nastavlja se taj trend i ove sezone. Jednostavno jako malo kvalitetnih plejmejkera je bilo na trzistu. Mogli su verovatno veci novac od nas da daju Sabazu (iz ove perspektive bolje da nisu) ali su se odlucili najveci novac dati Milutinovu sto je sasvim legitimno, a vec su imali kvalitetnog pleja u vidu Vokapa.

 

10 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nece se oni dobro provesti ove sezone. Samarace ih redom jace ekipe a na neki hustle i onaj hrkljus slican kao sinoc mozda i dobiju nekog.

 

Imaju sad dobar raspored narednih kola ali u 2024 spanska turneja ce za njih biti bolna.

 

Videcemo, za mene su oni plej of ekipa a tada cemo da vidimo ko ce biti trener, kakva im je forma, zdravlje itd. Za mene ne bi bilo iznenadjenje da se opet nadju na f4.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

Videcemo, za mene su oni plej of ekipa a tada cemo da vidimo ko ce biti trener, kakva im je forma, zdravlje itd. Za mene ne bi bilo iznenadjenje da se opet nadju na f4.

Za mene bi bilo itekako iznenadjenje jer oni da dobiju nekog u seriji na 3 dobijene to treba da bude:

1. prednost domaceg terena

2. dosta slabija ekipa od njih

 

Oni su ove sezone pozeljan protivnik.

Link to comment
Share on other sites

Par ljudi je već šerovalo deo o Dušku iz Monekeovog intervjua, evo ga ceo podkast, ima zanimljivih stvari:

 

 

Quote

- How Moneke became Partizan & Zvezda player (0:00);

- A crazy story behind a crazy play against Zvezda (1:35);

- Moneke’s most fun players to watch (6:39);

- Most underrated EuroLeague players (11:22);

- What makes players underrated (16:00);

- Next EuroLeague’s Chima Moneke (18:39);

- The dark box that Chima Moneke was in (24:10);

- Biggest EuroLeague stars that came from lower divisions (32:40);

- Kevin Pangos for Keenan Evans trade (41:00);

- Would Pangos make Valencia a Top 8 lock? (45:07);

- Do mid-season signings really make a difference (48:29);

- Will Madrid become the best EuroLeague RS team ever? (54:52);

- Hilarious Moneke’s reaction following Dusko’s hire (1:02:10);

- What happened with Virtus? (1:09:36);

- Which underdog to stay in the Top 8? (1:13:47);

- One important thing to address about the refs (1:19:00);

- Is Errick McCollum still Zvezda’s believer? (1:20:37);

- Dante Exum’s situation in Dallas (1:23:48);

- NBA player in Turkey (1:26:22);

- Did CJ McCollum like NBA in-season tournament experience (1:28:52);

- Funny Tadas Sedekerskis story (1:31:00).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta @uini

 

Sve stoji, ali mislim da je Oly u mode-u win now, a da su jako razočarani što to nisu uspeli u proteklim godinama. Uostalom, kroz mene priča moj prijatelj Grk koji prenosi da mu podrška pada i da se ne bi baš preterano plakalo za njim ukoliko bi bio otpušten. A ovo čiraš je njegova definicija, mada ne vidim šta je pogrešio... 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dzep said:

@Brat od Korneta @uini

 

Sve stoji, ali mislim da je Oly u mode-u win now, a da su jako razočarani što to nisu uspeli u proteklim godinama. Uostalom, kroz mene priča moj prijatelj Grk koji prenosi da mu podrška pada i da se ne bi baš preterano plakalo za njim ukoliko bi bio otpušten. A ovo čiraš je njegova definicija, mada ne vidim šta je pogrešio... 😂

 

sve5, ja se samo zavitlavam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...