Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

 

Zato je finansijer beogradskih projekata nevinasce koje ne bi mrava zgazilo (mislim, znam da su navijaci i jednih i drugih zestoko odvaljeni od realnosti i da je negiraju, ali to je tako).

 

 

Grandmothers and frogs... 

 

Janakopulos finansira svojim parama, a "finansijer beogradskih projekata" finansira to nasim parama. 

 

Prvom ne mozes mnogo sta da kazes - sta ce sa svojim parama je njegova stvar.

Ovom drugom mozes. E sad, da li je bolje da te tvoje i moje pare da Zvezdi i Partizanu, ili je bolje da pravi neke glupe stadione koji zvrje prazni ili da ih jednostavno pokrade na razne nacine - pa bolje mi je da ih da klubovima koji mogu nesto da urade rezultatski. Ako ih vise daje klubovima, manje ce ostati za lopovluk ili pravljenje nekih zdanja koja nikom ne trebaju. Jos da klubovi to pametno potrose...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makabi je verovatno završio sezonu.
EL ne može da čeka smirivanje situacije, sva sportska takmičenja su im suspendovana a klubovi ne mogu i ne smeju da uslovljavaju igrače da ne napuštaju klub. Razlika je samo u tome što ih njihove države i savezi ovog puta neće pritiskati da pale iz Izraela kao kada je to bio slučaj sa ruskim klubovima.






Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Wingwalker said:

Makabi je verovatno završio sezonu.
EL ne može da čeka smirivanje situacije, sva sportska takmičenja su im suspendovana a klubovi ne mogu i ne smeju da uslovljavaju igrače da ne napuštaju klub. Razlika je samo u tome što ih njihove države i savezi ovog puta neće pritiskati da pale iz Izraela kao kada je to bio slučaj sa ruskim klubovima.





 

A igranje negde u susedstvu?

Možda zamena domaćinstva, dok se ne smiri? 

Edited by DrMV
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Wingwalker said:

Makabi je verovatno završio sezonu.
EL ne može da čeka smirivanje situacije, sva sportska takmičenja su im suspendovana a klubovi ne mogu i ne smeju da uslovljavaju igrače da ne napuštaju klub. Razlika je samo u tome što ih njihove države i savezi ovog puta neće pritiskati da pale iz Izraela kao kada je to bio slučaj sa ruskim klubovima.





 

Ne verujem. Makabi nije jos dozvolio da igraci odu. Pre ce igrati na neutralnom terenu, nego sto ce ih izbaciti. Ja licno mislim da nema sanse. Mozda se i smiri u narednih 10 dana do kada igraju sledecu utakmicu, ali mislim da i to nema sanse. U svakom slucaju videcemo u narednim danima, ali neka se sve smiri makar i ne bude kosarke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Kako je krenulo tesko da ce ovo da se smiri ubrzo nazalost, ja ocekujem da ce da se prebace u neku drugu zemlju.

 

Evo mogu da dobiju Pionir a da Zvezda i Partizan zauzvrat dobiju 10godisnje EL licence 😁

Isto predviđam, a ovo za licence hm ... ne lipši magare do zelene trave.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kankkunen said:

Isto predviđam, a ovo za licence hm ... ne lipši magare do zelene trave.

Sprdam se to oko licence mada svakako sam ubedjen da ce dobiti oba kluba visegodisnje na kraju ove sezone. Generalno PR na globalnom nivou koji donosi atmosfera u Beogradu je neprocenjiva, onaj klip Zvezdinih navijaca samo na tviteru 11m pregleda, toliko ne znam da li su ikada imali 😁

 

A sto se tice Pionira to mi je bas danas na pamet palo dok sam citao po tviteru navijace jednog i drugog kluba koji su vec razgrabili igrace Makabija 😁

Edited by Nele
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Sprdam se to oko licence mada svakako sam ubedjen da ce dobiti oba kluba visegodisnje na kraju ove sezone. Generalno PR na globalnom nivou koji donosi atmosfera u Beogradu je neprocenjiva, onaj klip Zvezdinih navijaca samo na tviteru 11m toliko ne znam da li su ikada imali 😁

 

A sto se tice Pionira to mi je bas danas na pamet palo dok sam citao po tviteru navijace jednog i drugog kluba koji su vec razgrabili igrace Makabija 😁

Moguće, al trogodišnje za početak ... ako i mi ne zaratimo u međuvremenu. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Makabi je vazan za EL pa stoga mislim da ce uciniti sve da ih nekako zadrze i da se utakmice nekako odigraju. Svakako, nije ovo slucaj kao sa ruskim klubovima kojima zbog sankcija nije dozvoljeno da ucestvuju. 

 

Najpre, verujem da ce sranje koje se desava brzo biti gotovo. Ne bih da drvim o politici i ratovima na sportu samo cu obrazloziti to time da ce odmazda Izraela biti brza i gadna i da Hamas prosto nece nastaviti ovakve aktivnosti kao danas. Vec je bio jedan 6-dnevni rat, tako nesto moze i ovo da potraje. 

 

Naravno, postavlja se pitanje bezbednosti i nakon toga, ali se nekako nadam da ce se smiriti. 

 

Makabiju bi verovatno bilo najbolje da nadju alternativnu lokaciju. Gostoprimstvo u Srbiji, u Pioniru, bi bio lep gest, a ne gledam to politicki vec cisto sportski. Medjutim, bez politike se ne moze i tesko da ce onaj nas bilmez klimnuti potvrdno da se ovako nesto desi, kad je Brnabicka koliko juce ugostila novog ambasadora Palestine i pricala o dobrim odnosima dve drzave... Mislim da ce Makabi naci neko bolje mesto za udomljavanje ako ovo potraje. Kao Partizan onomad. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

Grandmothers and frogs... 

 

Janakopulos finansira svojim parama, a "finansijer beogradskih projekata" finansira to nasim parama. 

 

Pa to i pricam, zato je i PAO manje gadniji.

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Prvom ne mozes mnogo sta da kazes - sta ce sa svojim parama je njegova stvar.

Ovom drugom mozes. E sad, da li je bolje da te tvoje i moje pare da Zvezdi i Partizanu, ili je bolje da pravi neke glupe stadione koji zvrje prazni ili da ih jednostavno pokrade na razne nacine - pa bolje mi je da ih da klubovima koji mogu nesto da urade rezultatski. Ako ih vise daje klubovima, manje ce ostati za lopovluk ili pravljenje nekih zdanja koja nikom ne trebaju. Jos da klubovi to pametno potrose...

 

Sve sto je dovelo to bacanje para na iskljucivo dva kluba jesu upravo postovi koji primecuju da je "PAO instant klub kojeg kao takvog ne voli niko", dok se u slucaju, na primer, Partizana pravimo da to nije slucaj.

 

Preko klubova se pravi atmosfera kako smo najbolji, najjaci i najbitniji, da nam pripada sve, a protiv iste takve atmosfere protestvujemo (neuspesno) vec vise od deset godina. Ne vidim apsolutno nikakvu razliku izmedju stava da SNS i Vucica "podrzava narod" i da mi koji smo protiv njega mozemo da samo da patimo u sebi i stava da "ljudi zele da gledaju iskljucivo Partizan i Crvenu zvezdu u evroligi, a kome to smeta, sta im mozemo". Isto tako, ne vidim nikakvu razliku izmedju pretvaranja ljudi kako nam ide nikad bolje i pretvaranja ljudi kako KKP i KKCZ zapravo moraju da budu deo bogataske EL i da je sve drugo nebriga vlasti koja ne zeli da im da nase pare.

 

Mislim, samo u prethodnoj nedelji je Covic rekao kako je KKCZ narodni klub, a ovi drugi partijski/drzavni, a Obradovic kako je Mirotic zbog politike odustao od dolaska u KKP (pritom je zaboravio da pomene da je ista ta politika bila i razlog zasto bi Mirotic uopste i razmatrao ponudu KKP). I mi sad da pricamo o PAO o kojem Grci znaju mnogo vise i kako su oni najogavniji klub u EL?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Glupiraju se. Treba ubediti igrače da je sigurno da uzlete iz Tel Aviva koji je udaljen 70km od pojasa Gaze.
Izrael iseljava to područje i za par dana će krenuti akcija koja će biti i test da li komšiluk sme da pisne.
Nije problem za Makabi da pronadje alter lokaciju i da im EL svesrdno izadje u susret odlaganjem par kola...ali problem je sigurnost letova i reakcije porodica igrača.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Pacino said:

Jedno pitanje, nisam ispratio da li je pisano. Ova Lesorova ukradena lopta plus kucanje, mogli su da se sviraju koraci?

 

Moguće. Nikad nisam bio siguran sa nekim pravilima. Ovo mi možda malo izgleda i kao nošena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...