Jump to content

Grupa B (SSD, SER, CHN, PUR)


Prolaz u narednu fazu  

25 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u narednu fazu?


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08/25/2023 at 08:00 AM

Recommended Posts

1. Južni Sudan 🇸🇸
2. Srbija Serbia.png
3. Kina China.png
4. Portoriko Puerto%20Rico.png

Južni Sudan 44329.png

 


Jedan od 4 debitanata na ovom prvenstvu i poprilična nepoznanica od ekipe. Bili su dominantni u kvalifikacijama sa 11 pobeda i samo jednim porazom. Fizički veoma moćna ekipa, ali tehnički slaba. Videćemo kakvi su na taktičkom planu. Obično afričke selekcije nisu dobre kada se radi o tome, ali možda Južni Sudan bude izuzetak od pravila. To će im verovatno i odrediti sudbinu jer se čini da nema puno razlike u kvalitetu između njih, Kine i Portorika. Mada treba reći da Južni Sudan ima bolja imena od Kine i Portorika, ako budu išli u najboljem mogućem sastavu od ovog proširenog koji je iznad. Wenyen Gabriel je igrač Lakersa, odigrao je 68 utakmica prošle sezone. Marial Shayok, bivši igrač Fenera, sada u G ligi kao igrač Celticsa. Carlik Jones je bio MVP G lige prethodne sezone, igrajući za razvojni tim Chicago Bullsa. Ima tu još nekih relativno poznatih imena, Mathiang Mangok, Peter Jok i Nuni Omot. Ekipa koja nema šta da izgubi, ima određeni talenat i kvalitet da izađe iz ove ne preterano jake grupe. Luol Deng je predsednik saveza, a selektor je trenutno pomoćni trener u Houston Rocketsima Royal Ivey.

Srbija 44311.png

Jović, Avramović
Bogdanović, Gudurić
Dobrić, Marinković, Davidovac
Jović, Simanić
Milutinov, Petrušev, Ristić
 


Kina 43768.png

Zhao Jiwei, Zhang Zhenlin, Fu Hao, Cheng Shuaipeng, Sun Minghui, Zhu Junlong, Hu Jinqiu, Zhou Peng, Zhao Rui, Hu Mingxuan, Du Runwang, Fang Shuo, Cui Yongxi, Wang Zhelin, Zhou Qi, Kyle Anderson

Reprezentacija koja konstantno pokušava da napravi neki rezultat, ali nikako im ne uspeva. Ulaganja su se smanjila posle korone, nema više toliko dobrih igrača u kineskoj ligi, a Kinezi k'o Kinezi, ne umeju i teško će se tu nešto mnogo promeniti. Nemaju lucidnost i šmek koji su potrebni za ovaj sport. Na prošlom svetskom prvenstvu su poprilično podbacili, završili su 24. kao domaćini. Više ni na Asia Cupu ne uspevaju da naprave rezultat, na poslednja dva turnira nisu ušli u polufinale. Zanimljivi su zbog dva imena, Saleta Đorđevića i Kylea Andersona. U kvalifikacijama su najbolji igrači bili Zhou Qi (211 cm) i Wang Zhelin (213 cm). Najveći uspeh na svetskom prvenstvu 8. mesto 1994. godine.
 

Portoriko 44303.png
 


Portorikancima fale dva odlična igrača, Gian Clavell i posebno Jose Alvarado. Prvi igrač tima je Tremont Waters, nekadašnji granični NBA igrač i ruki godine u G ligi. Prošle sezone je u Metropolitanu beležio 18 poena po meču uz 5 asistencija, ali je u julu ove godine iz nekog razloga potpisao za tim iz domaće lige. George Conditt IV je imao dobru sezonu u Promitheasu, ali se i on tokom leta vratio u Portoriko. Howard je bio drugi najbolji strelac ekipe u kvalifikacijama posle Watersa, od igrača koji su u 12. Tu je i dobro poznati John Holland. Najveći uspeh 4. mesto 1990. godine u Argentini. Ovo će im biti 10. uzastopno učešće.
___________________________________________________________________________________________________________________________

Sve utakmice će se igrati u dvorani Araneta Coloseum u Manili.

Igrač za gledanje: Bogdan Bogdanović
Najzanimljivija utakmica: Portoriko - Južni Sudan (smatram da će se boriti za drugo mesto)

Edited by Del Piero
  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Del Piero changed the title to Grupa B (SSD, SER, CHN, PUR)

Mislim da ce Kina uz nas proci dalje iz ove grupe, na osnovu onoga sto sam video od sve 3 preostale ekipe do sada. Videcemo da li ce njihovi centri uspeti da iskontrolisu defanzivni skok protiv J. Sudana, to bi moglo da bude presudno.
Iako su individualno verovatno najslabija ekipa + Sale, u kojeg uopste nemam poverenja kao trenera, ovo cenim ponajvise na osnovu mecapa, kao i toga sto su ipak domacini, pa je realno da budu malo i pogurani ako zatreba, protiv 2 selekcije od kojih se ipak nista ne ocekuje.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Mislim da ce Kina uz nas proci dalje iz ove grupe, na osnovu onoga sto sam video od sve 3 preostale ekipe do sada. Videcemo da li ce njihovi centri uspeti da iskontrolisu defanzivni skok protiv J. Sudana, to bi moglo da bude presudno.
Iako su individualno verovatno najslabija ekipa + Sale, u kojeg uopste nemam poverenja kao trenera, ovo cenim ponajvise na osnovu mecapa, kao i toga sto su ipak domacini, pa je realno da budu malo i pogurani ako zatreba, protiv 2 selekcije od kojih se ipak nista ne ocekuje.

 

Kako domaćini? 😉

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se preracunao oko toga, tezak dan juce bio, jos se nisam razbudio.
Iako se Filipinci sa kojima se druzim, cesto sale kako im Xi kuca na vrata. :classic_biggrin:

Recimo da ce najverovatnije imati najvecu podrsku od svih ekipa u grupi. Uostalom, ovo sto sam video od J.Sudana i Portorika mi ne uliva ni najmanje poverenje u te 2 ekipe. 
Jedino sigurno je da mi izlazimo sa 3-0 iz grupe.

Link to comment
Share on other sites

Mora se reci da je Sale poprilicno podbacio. Tri meca i tri poraza, 300 primljenih poena i kos razlika -80. Ajde da ne racunamo utakmicu protiv nas, ali porazi od po 20 razlike od Juznog Sudana i Portorika sa sve 200 primljenih poena su tesko odbranjivi. Napisao sam da ocekujem Portoriko i Juzni Sudan u borbi za prolaz dalje, ali nisam ocekivao ovako losu Kinu. Imaju jos dve utakmice da poprave utisak, ali i sa dve pobede sanse da izbore olimpijsku vizu su veoma male.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jao je bio nacionalni projekat i teška anomalija kao dete izrazito visokih roditelja za kineske pojmove. Na kraju mu je karijera jako kratko trajala a i tokom iste ništa preterano bitno nije uradio osim što ga je kineska glasačka mašinerija birala za all star svake godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Jao je bio nacionalni projekat i teška anomalija kao dete izrazito visokih roditelja za kineske pojmove. Na kraju mu je karijera jako kratko trajala a i tokom iste ništa preterano bitno nije uradio osim što ga je kineska glasačka mašinerija birala za all star svake godine. 

Kina ima najviše 7 footer-a u svetu, verovao ili ne. Kinezi sa severa su u proseku mnogo viši od ovih sa juga, a i brojke Kinezima idu u korist :classic_biggrin: Žena mi je iz Kine a imam i dosta kolega koje su odatle. Jedan od njih voli košarku i dalje je igra (rekreativno). Pričali smo o tome, zašto je Kina sranje u timskim sportovima, pogotovo u ovim najpopularnijim kao što su fudbal i košarka. Imaju pare, imaju ljude, oba dva sporta su popularna među rajom. 

 

Po njemu, glavni razlog je što je kineskim roditeljima prvi prioritet edukacija, ne sport. A konkurencija je ogromna. Da bi uspeo da se edukuješ, moraš lepo da zagreješ stolicu i nema se vremena za sport, bar u nekom profi obliku.

 

Što se tiče mojih utisaka iz Kine, nisam video kulturu sporta, to jest, nisam video da se dečica igraju lopte ispred grade. Da improvizuju golove i teren itd itd. A nije baš da nema mesta. Jeste da je Kina itekako gusta, ali ispred zgrada ima dovoljno mesta da se pika fuca ako ništa drugo. 

 

Pretpostavljam da isto imaju problem sa konkurencijom i načinom rada sa mlađim kategorijama. Ako si ti 2 metra sa 14 godina, nećeš mnogo napredovati ako igraš protiv centara koji su 180 u proseku. Hiperbolišem, ali poenta stoji. Za fudbal, stvarno ne znam koji je razlog. Kao što reče Russell Peters valjda: With all that Kung Fu, you'd think the Chinese would find 11 guys that'd be able to kick the ball :classic_biggrin:

 

Takođe, možda ima i nešto do toga što se u Kini neguju individualni sportovi, tipa gimnastika itd. 

 

Šta ga znam. Pretpostavljam da su mnogo faktora u pitanju. Zanimljiva tema.

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

 

 

Po njemu, glavni razlog je što je kineskim roditeljima prvi prioritet edukacija, ne sport. A konkurencija je ogromna. Da bi uspeo da se edukuješ, moraš lepo da zagreješ stolicu i nema se vremena za sport, bar u nekom profi obliku.

 

 

 

 

 

 

Ovo tesko da moze da tacno i ovako sa strane zvuci bas kao teska glupost (bez uvrede tvom prijatelju) jer su Kinezi izuzetni u mnogim individualnim sportovima.

 

Plus imaju nekoliko desetina hiljada profi stonotenisera. 80 miliona Kineza igra stoni tenis na nedeljnoj bazi i bukvalno mozemo pola od toga da smatramo poluprofesionalcima. Njima hiljadu i neki na listi ode u neku Italiju i tamo bude top 5 igrac automatski. Ovi koji su u prvih 200 medju najboljim igracima po jakim zemljama poput Nemacke, Francuske... i pored toga sto se i u tim zemljama sve vise ulaze u stoni tenis.


To dajem samo kao ekstremni primer.

 

Ali zaista ni u jednom kolektivnom sportu nisu dobri.

 

A nisu ni preterano niski, mrzi me da proveravam, ali sigurno nisu medju najnizim ekipama na ovom prvenstvu, imaju 3 igraca preko 210.

 

Portoriko ima jednog, Angola nula, Venecuela nula, Obala Slonovace jednog i tako dalje.

 

A i da im je ta visina glavni problem, sta cemo sa fudbalom recimo? Toliko ulaganje i u ligu i u nacionalni tim i nista. I u Aziji su neki srednji esalon, sa nekim Vijetnamom, Pakistanom, Uzbekistanom itd. Iran, Saudi Arabija, Koreja, Japan itd. su bas osetno bolji.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ovo tesko da moze da tacno i ovako sa strane zvuci bas kao teska glupost (bez uvrede tvom prijatelju) jer su Kinezi izuzetni u mnogim individualnim sportovima.

 

Plus imaju nekoliko desetina hiljada profi stonotenisera. 80 miliona Kineza igra stoni tenis na nedeljnoj bazi i bukvalno mozemo pola od toga da smatramo poluprofesionalcima. Njima hiljadu i neki na listi ode u neku Italiju i tamo bude top 5 igrac automatski. Ovi koji su u prvih 200 medju najboljim igracima po jakim zemljama poput Nemacke, Francuske... i pored toga sto se i u tim zemljama sve vise ulaze u stoni tenis.

I meni je zvučilo čudno ali pretpostavljam da ima neke istine u tome. Lik je inače trenirao kao sprinter, a nije hteo da rizikuje edukaciju pošto nije bio toliko brz. Znači u njegovom konkretnom primeru nije bilo mesta za oba dvoje. Uostalom, šta ga znam, samo prenosim.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...