Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

LeBron 2012. U Londonu kad je bio daleko najbolji na svijetu nije glumio serifa i ispucavao se, a sad ce to kao raditi sa 40 godina. 

 

Imao Kobea u timu koji je, iako je Lebron tad bio najbolji igrač na svetu, ipak bio veća faca i frajer.

 

Ne mislim ja da će Lebron nešto da privatizuje, nije on debil već ipak vrhunski košarkaški mozak ali ta neka pasivna agresija koja izbija iz njega kada stvari ne idu kako je zamislio...

 

I nema potrebe ovde da se navode kvaliteti tog potencijalnog USA tima, jasno je da ako kliknu mogu i najveće rivale da isprate sa 30+ razlike, međutim Beo je lepo u par reči gore rekao što i ja mislim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Barkley#34 said:

Bron 40, Kari i KD 36. Davis ne može da izgura sezonu čitav a sad će nakon PO da ide na OI. Bez njega i Embida, ako odustane, nemaju dominantnu prednost ispod koša.

 

Imaće SAD sigurno surovo jak tim po imenima, ali teško da će se odazvati svi koje ste naveli.

 

Biće glavni favoriti ali će ih ostali loviti. Neće odlučiti to što ih se više ne boje unapred ali će pomoći da im se približe.

 

Ja se upravo i nadam da ce se svi navedeni Ameri odazvati. Nema nista lepse za protivnike od ekipe koja je toliko zvucna i jaka po imenima, a matora i prepuna ega, uverena da ce da raskanta sve rivale. 

 

Najgore bi bilo da se ovi matoraci ne odazovu, nego da postojeci roster nadograde recimo Booker, Tatum i Adebayo. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sada svi kao najavljuju da ce igrati tj. nije zapravo niko ni najavio jedino je charania kao preneo poruku, ali kada se odigra jedna cela sezona sa milion i jednom povredom a da se finale nba lige zavrsava mesec dana pre pocetka priprema za oi, videcemo koliko ce njih da se zapravo pojavi. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Eto, tako propade mit o "sjajnoj kosarkaskoj reprezentaciji USA ciji igraci ce blistati u FIBA kosarci".

 

Realno, USA je u problemu - svi igraci koji istinski prave razliku (dakle nikakvi Haliburtoni, Ingrami ili Brunsoni) vec su odavno usli u cetvrtu deceniju i sad oni treba da spasavaju ugled svoje zemlje na OI? Pa nece vise tako moci, USA mora da pocne da proizvodi nove LeBrone, Durante, Hardene i Irvinge. Pre 13 godina taj Durant im je maltene sam doneo zlato na SP, 2014. su dosli Harden i Irving i razbili su Srbiju kao zvecku u finalu, sad su ih tri rivala preslisala jer im je sastav pun snagatora koji ume da trce i zakucavaju, ali nisu uigrani, a niko od njih sam ne moze da pobedi protivnike.

 

Mislim, oni vise nemaju ni sutera kao sto je bio Kyle Korver koji nije mogao da promasi kad ostane sam za tri poena. Ispostavilo se da je tacno da nemaju nikoga mladjeg od 25 godina ko bi mogao da radi ono sto su radili Durant ili Irving u njihovim godinama, da sad ne pominjem generaciju u kojoj su bili James, Anthony, Wade i ostali.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Eto, tako propade mit o "sjajnoj kosarkaskoj reprezentaciji USA ciji igraci ce blistati u FIBA kosarci".

 

Realno, USA je u problemu - svi igraci koji istinski prave razliku (dakle nikakvi Haliburtoni, Ingrami ili Brunsoni) vec su odavno usli u cetvrtu deceniju i sad oni treba da spasavaju ugled svoje zemlje na OI? Pa nece vise tako moci, USA mora da pocne da proizvodi nove LeBrone, Durante, Hardene i Irvinge. Pre 13 godina taj Durant im je maltene sam doneo zlato na SP, 2014. su dosli Harden i Irving i razbili su Srbiju kao zvecku u finalu, sad su ih tri rivala preslisala jer im je sastav pun snagatora koji ume da trce i zakucavaju, ali nisu uigrani, a niko od njih sam ne moze da pobedi protivnike.

 

Mislim, oni vise nemaju ni sutera kao sto je bio Kyle Korver koji nije mogao da promasi kad ostane sam za tri poena. Ispostavilo se da je tacno da nemaju nikoga mladjeg od 25 godina ko bi mogao da radi ono sto su radili Durant ili Irving u njihovim godinama, da sad ne pominjem generaciju u kojoj su bili James, Anthony, Wade i ostali.

Ae da pomenemo generaciju gdje su bili James, Anthony, Wade.

OI '04 zavrsili 3, imali 3 poraza od cega od Portorika 15tak razlike. 

SP '06 poraz od Grka i jos jedna bronza.

 

E sad sto se tice danasnje, pa eto imaju Tatuma, Bookera, Moranta kao mladje igrace a vec superstarove NBA a od ovogodisnje garniture Edwards je buduci superstar. Ovogodisnjoj je falilo visine, nisu imali dominantne visoke kao sto su imali recimo te '14 gdje su u ekipi bili AD, Cousins, Farried i Drummond. 

Vidjecemo dal ce Embiid i AD igrati ali eto imaju mlqdog Mobleya koji ce biti zvujezda lige a dosta mlad je recimo i Jarret Allen, mislim da ima oko 24-25 godina.

Vidjecemo i mladog Hendersona ali on im je buducnost.

 

Za OI '24 ce posluziti i ti matorci + neki mladji a do '28 ce vec iskociti novih zvijezdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan detalj u porazu Amerikanaca od Njemačke na koji nisam odmah obratio pažnju: Amerikanci su u toj utakmici šutirali 26/40 (65%) za 2, 12/25 (48%) za 3 i 23/24 (95,8%) za 1. Bolje od ovoga u realizaciji ne može, što znači da koga god da pošalju na OI ta ekipa se neće prošetati samo na napadačku klasu i žoga bonito, nego će za trofej morati da se krvave koljena, a nisam siguran da je ekipa 35+godina koja se najavljuje baš pravi materijal za to.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Solidno vremena imaju da dobro prostudiraju šta i kako za Olimpijadu. Naravno da će predstojeća sezona mnogo toga odrediti, ali sve dok urade domaći i dobiju standardan odziv od superstarova i role playera za Pariz, ja ne brinem za Team USA. Rekao bi da se zaboravlja da daleko najviše rezerve oni imaju (Manje, više, ili mnoogo više za razliku od nekih), kao i da je, čak i sa ovakvom ekipom punom mana, poraz u polufinalu bio na jedan posed. Lebron, Durant i Curry i još poneko, im ne bi značili samo igrački već bi bili i veliki IQ boost, kao i svlačionica. Faktor Embid isto ostaje da se vidi (Kao veoma specifičan Wild card), ako mu se uopšte omakne da obuče nečiji reprezentativni dres, i poseban je u celoj jednačini naredne godine. Ja cenim da od ovih što su sad igrali, njih nekoliko idu i naredne godine, kao i jedno 5 ovih matoraca, plus nekoliko role playera specifično odabranih i nakalemljenih na ove. X faktor može da se desi da im bude upravo neki role player, pogotovo jer bi mu na terenu komandovali veterani... Htedoh još da napomenem i to, da nije uopšte isključeno to da su neke repke na ovom prvenstvu dostigle svoj vrhunac, i da narednog leta podbace

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...